9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vahşetin ardındaki dram Fuhuş mafyası tarafından öldürüldükleri iddia edilen 3 kişiden 16 yaşındaki Pınar Özayar'ın, geçen yıl lisede okurken 'Beni kötü yola düşürecekler'' diye savcılığa ba..
5 kişinin katili turizmciye ağırlaştırılmış müebbet Aydın'ın Didim ve Söke İlçelerinde, iki yıl önce cinnet getirip eşi ve annesiyle birlikte 5 kişiyi öldüren Selim Tuntaş, 3 yılı geceli gün..
Öğrencinin yüzüne kızgın ütü bastı Yalova Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon Bölümü'nde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti: Lise 2'inci sınıf öğrencisi M.Ş. (17), uygulamalı ders..
Barlarda şarkı söylerken 'ölüm'ünü solumuş Akciğer kanseri, Süpermen'in sigarayı ağzına almamış eşi Dana'yı 1 ay içinde öldürdü. Uzmanlar bu ölümü; genç kadının sigara dumanına boğulmuş barl..
Yardım alamayınca kızlarını okuldan aldı Kızlarını okutabilmek için Valilik'ten yardım isteyen Şanlıurfalı baba talebi karşılıksız kalınca çocuklarını okuldan aldı, ırgatlık için Adana'ya gö..
Babasının 32 yıllık sevgilisine bıraktığı mirasın peşine düştü Fenerbahçe kongre üyesi de olan işadamı Sürel trilyonluk servetini 32 yıllık hayat arkadaşı ile iki vakfa bıraktı, oğlu vasiyet..
Kahvenin zararı 'gen'den sorulur Kanada Toronto Üniversitesi'nce yapılan araştırmaya göre kahvenin insan sağlığı için zararlı ya da yararlı olduğuna 'gen'ler karar veriyor...
Yolda direksiyonu bırakıp makyaj yaptı, ülke ayaklandı İngiltere'nin en tehlikeli yollarından biri olan A499 otoyolunda sürücü koltuğunda makyaj yaparken kameralara yakalanan Donna Maddock, ..
'Soykırım oldu' diyen ABD elçisi görevinden alınıyor ABD'de geçtiğimiz yıl yaptığı temaslar sırasında Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak tanımlayarak Türk-Amerikan ilişkilerinde büyük bir k..
Mucize kurtuluş Tayland'da teknesine binmek için botla denize açılan kadın akıntıya kapıldı. Günlerce yaşam mücadelesi verdikten sonra yarı baygın bir şekilde bulundu
Bağlama erbabı ile geç buluşma Bağlama ustası Talip Özkan, uzun aradan sonra Türkiye'deki ilk konserini yarın saat 20.00'de CRR Konser Salonu'nda verecek.
Melies'nin kısaları Hisar'da Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'nin düzenlediği Hisar Kısa Film Festivali'nin ikincisi 13 Mart'ta başlıyor.
WHO: Kuş gribi AIDS'ten beter Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kuş gribinin, AIDS de dahil olmak üzere tüm enfeksiyon hastalıklarından daha büyük tehdit olduğunu bildirdi.
Mali saydamlık için gidilecek yol uzun Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), mali saydamlık raporunu açıkladı.
Aysal kabul etmedi G.Saray Başkanı Özhan Canaydın borç için Divan'da konuştu: 'Ünal Aysal'la telekonferans yaptık, Arkan, Helvacı ve Haznedaroğlu da dinledi. Genel Kurul'un tavsiye kararını ..
Gürsoy: Yabancıların 'kapasitesi' yetmiyor 'Yabancıların kapasitesi bu kadar. Yerlerine yerliler oynayacak. Mondi'yi oynatmamak Gerets'in kararı'
'Sağlam' pres istiyorum Ligde F.Bahçe'yi deviren Ertuğrul Sağlam'ın takımı Kayseri ile bu akşam kupada oynayacak olan Beşiktaş'ta Tigana prese presle karşılık verecek
Hocalar 'neşter'i vurdu Derbide G.Saray Teknik Direktörü Gerets, Mondragon'u keserken, F.Bahçe'de ise Daum Serkan ile Nobre'yi yedek kulübeye çekti
'Beyaz bir sayfa açtık' Daum: 'Son haftalarda takımda kaybolan güven yerine geldi. Derbide elde ettiğimiz bu sonuç lige de olumlu yansıyacaktır.'
Kupada Fener Ligde zirveyi Cimbom'a kaptıran Fener, öcünü kupada aldı. Yoğun kar kaliteyi düşürdü ama sezonun en mücadeleli derbisiydi. Luciano ile Ümit'in gollerinden sonra Alex'in 84'teki ..
G.Saray motivasyonu Hakan Yaşar (Spor) - Kadıköy'de tam bir 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır' havası. Modern zamanlardayız ama zemin ağır mı ağır. 11'ler önümüze geldiğinde küçü..
Adaletsiz futbol Cüneyt Tanman (Spor) - Dün akşam derbiye yakışan bir mücadele izledik. Kaygan, ağır zemin, soğuk bir havaya karşın, futbolcuların içleri ısıtan mücadelesi vardı. Sonuç ne o..
Alex tadını kaçırdı Doğan Koloğlu (Spor) - Sporda bir gelenek vardır. Büyük kulüpler bir maçtan ötekine inançsız gitmezler. İşte dün Eric Gerets, oyuncu sıkıntısı nedeniyle inanılmaz eksikl..
Avantaj Fener'in Selim Soydan (Spor) - Dün akşamki zorlu derbi ağır şartlar altında başladı. Saraçoğlu Stadı'nın zemini yağan yağmurdan dolayı çok kaygan hale gelmişti. Yani maçtan önce yap..
Daum'u asmak için sehpalar kurulmuş! Gökmen Özdemir (Spor) - Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır diye boşuna dememiş büyüklerimiz. Marhn 8'inde, kar altında bir İstanbul akşamı... B..
Namazın sarıkla bir ilgisi yoktur Süleyman Ateş - Soru: Sarık takmanın 70 kat sevabı var mış? Sarıksız kılınan namaz mekruh mu? Yüce dinimizde içtihat kapıları kapandı mı? İslâm'da y..
Kayıtdışı istihdam Seyfettin Gürsel - Basından izlediğim kadanyla Başbakan ile tekstil sektörü temsilcileri arasındaki toplantıda kayıtdışılık konusunda ilginç bir çekişme yaşanmış...
Kadın eve gelinlikle girer, kefenle çıkar! Mustafa Mutlu - Bir televizyon dizisinde aldatılan mağdur kadını oynayan aktrisin adı gerçek hayatta bir 'aldatma' olayına karışınca kendimizi iha..
Genelkurmayın açıklaması hükümeti rahatlattı... Bilal Çetin - Türk Silahlı Kuvvetleri, en alt düzeydeki subayından en yüksek komutanına kadar büyük tepki ve infial duydu iddianame olayına. ..
Siyasetin gölgesi Okay Gönensin - Ülkemizde yargının üzerinde siyasetin gölgesinin en ağır şekilde bulunduğunu son iddianame krizi bir kere daha gösterdi
Ahlakınız dalgalı kur İclal Aydın - Kemal Derviş Türk Lirası'nın bu kadar değer kazanmasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Zaten biz sade vatandaş, pek anlamıyoruz ama buluttan nem kapma ..
O karanlıkta öteki arabalarda kimler vardı? Haşmet Babaoğlu - Şimdi sıkın dişinizi ve medyanın o çay bahçesine bir daha gitmesini isteyin.
Piyasalar ve pasif politikalar Salih Neftçi - Piyasalarda yeni bir döneme girmiş olabiliriz. Aslında benzer 'korkular' daha önce de yaşandı, ama bir şey olmadı...
Saadet zinciri tekliyor Asaf Savaş Akat - Saadet zincirleri internetin ilk günlerinde çok popülerdi. Biliniyor ama kısaca hatırlatmak istiyorum. Bir tanıdığınızdan masum gibi duran bir mekt..
Sana bir ev Necati Doğru - Apo'yu yargılayan hakim emekli oldu. Tanıyanlar, izleyenler, iyi hukukçular anlattı: Çok düzgün bir hakimdi. 45 yıl çalıştı. Yaşı geldi, emekli oldu...
Kadınlar gününde sepette bir kadın Tuğçe Baran - Harikulade bir 'Kadınlar Günü' geçirdim.. Hakikaten çok manalıydı. Bir gün içinde bir kadının başına bu kadar saçma sapan şey ancak Kadınla..
Bu nasıl 'idealist' savcı? Ruhat Mengi - Dün Eskişehir'de Türkiye'nin en eski (82 yıllık) ve ülke çapında en yaygın kadın sivil toplum kuruluşu olan Türk Kadınlar Birliği'nin 'Kadınlar Günü..
Halk yakaladı! Güngör Mengi - Hayranım bu millete. Tek tek cahil gördüğünüz insanlar bile bir araya gelince bilge hükmünde kararlar veriyorlar...
Bürokraside Rizeli ağırlığı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katıldığı 'Rizeliler Şöleni', siyaset ve bürokrasideki Rizeli ağırlığını gözler önüne serdi. Başbakan Erdoğan, SHP Genel Başkanı Murat ..
'Kendi kendimin psikolğu oldum' Ali Dinçer, hastalığı yeneceğine kendi kendine söz verdi: 'Yapacak işlerim var. Kızım küçük, babalık yapmam lazım, aileme, milletime karşı sorumluluklarım var..
Evet ben verdim Meclis Şemdinli Araştırma Komisyonu Başkanı AKP'li Musa Sıvacıoğlu, işadamı Altındağ'ın komisyona verdiği ifadeyi, istemi üzerine Van Cumhuriyet Savcısı'na kendisinin gönderd..
Savcı Sarıkaya'nın kayınpederi AKP'li çıktı AKP'li Kırşehir İl Genel Meclisi üyesi İlhan Erdem, 'Damadımın AKP'den etkilendiğini düşünmüyorum' dedi
Fransız Credit Agricole OyakBank'ın peşinde Üç Türk bankasıyla pazarlık yapan Credit Agricole'ün CFO'su, bankacılık piyasasını incelediklerini açıkladı. Bankanın asıl amacının Oyakbank'la or..
İtalyanlar Antep'te şirket arıyor İtalyan Ticaret Odası Başkanı Moggi, Gaziantep ve Kayseri başta olmak üzere pek çok ilde yatırım için İtalyan KOBİ'lerin arayışta olduğunu söyledi. Aile şir..
Hükümet enerjide yargı kararını uygulamayacak Danıştay, Ankara'daki Baymina doğalgaz çevrim santralinde de 'yürütmeyi durdurma' kararı aldı. Hükümet ise elektrik alımını kesmemeyi kararlaştı..
Piyasayı vuran yangını şimdi kim söndürecek? Dolar dün 1 .3565 ile yılın en yüksek seviyesini gördü, Pazartesi'den sonra %3.3 yükseldi. Yabancı satışlarına içerdeki panik eklendi, yangın büy..
Sanayide sürpriz daralma: %4.5 Kar ve bayram sanayiyi vurdu, üretim Ocak'ta 2002'den bu yana en düşük seviyeye geldi. En büyük Ocak cari açığı da dün açıklandı
Akçansa: Yargı kararı çıktı, Ladik'i istiyoruz Danıştay kararı sonrası Akçansa, 'Ladik Çimento'nun en yüksek ikinci teklifi veren firmaya satışı işleminin hukuki dayanağı ortadan kalktı' ded..
Tofaş üretimini artıracak Doblo için 52.5 yini işçi alınacak Tofaş'ın önümüzdeki aydan itibaren Doblo hattında üçlü vardiyaya geçiş karan, 525 işçiye yeni istihdam olanağı yarattı...
Belediyenin lüks konutları kaçak çıktı İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı KİPTAŞ'ın Sarıyer Zekeriyaköy'de SİT alanına yaptığı 196 dairelik 'lüks konutlar'ın imar planı, iskanı ve kat mü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10