9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İMKB, toparlanma çabasında/ Endeks, ilk yarıda 1008 puan arttı: 43348/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - Borsa, iki günlük sert düşüşün ardında bugün toparlanmaya çalışıyor. Yaklaşık bin puanl..
ABD kendisini unuttu İşkenceyle başı belada olan ABD, kendisi hariç herkesi suçlayan bir rapor yayınladı.
Dünya'da 175 milyon göçmen var Uluslararası Göç Örgütü'nün Dünya Göç Raporunda Dünya çapında resmi ve kaçak yollardan göç hareketlerinin nasıl bir gelişme izlediği, göçün nedenleri, göçmenler..
Bu nasıl tişört Volkan? Yüksel Aytuğ - İki kelam İngilizce bilenler dün 'Avrupa Yakası'nı izlerken şoke oldular. Dizide giydiği birbirinden ilginç tişörtlerle adından söz ettiren Ata Demire..
'Kendi kendimin psikoloğu oldum' Ali Dinçer, hastalığı yeneceğine kendi kendine söz verdi: 'Yapacak işlerim var. Kızım küçük, babalık yapmam lazım, aileme, milletime karşı sorumluluklarım va..
Tokat'ta otobüs faciası Kelkit Çayı'na uçan otobüsteki 40 yolcudan ümit kesildi
Van'da 'canlı bomba' eylemi: 3 ölü, 15 yaralı Van'da bu sabah valilik binası yakınında PKK'nın gerçekleştirdiği bombalı saldırıda 3 kişi öldü, 4'ü ağır 15 kişi yaralandı
ABD'liler Irak Savaşı gerçeğiyle Santa Monica sahilinde yüzleşiyor Ölen her askeri temsilen sahile haçlar, hilaller ve yıldızlar konuluyor
Sarık ve cüppeye soruşturma Erzurum'da, Hz. Muhammed karikatürlerini protesto etmek için Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Dergisi'nce düzenlenen, 'Peygamber'e Saygı, zalimlere lanet' miting..
Yolcu otobüsü Kelkit Çayı'na devrildi: 6 ölü/ Kayıp yolcular aranıyor TOKAT - Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 40'tan fazla yolcusuyla suya gömülen otobüs için kurtarma çalışması başlatıldı. Daha ..
‘Depremde fakirleri de kurtarırlar mı?’ Balıkesir'in Burhaniye ilçesi'nde Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki sivil savunma konferansı sırasında, 1'inci sınıf öğrencisi Ümmügül Turhan’ın, "Depr..
Bossa'da Olağan Genel Kurul, 30 Mart'ta İSTANBUL - Bossa'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 30 Mart'ta yapılacak. Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönd..
Yıllık Gelir Vergisi Beyanname verme süresi 24 Mart'a kadar uzatıldı ANKARA - Gelir vergisi mükelleflerinin 2005 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerini verme süresinin, 24 Ma..
Işıklar Grubu'nun bankalara olan tüm borcunu ADRC devr aldı İSTANBUL - Işıklar Grubu'nun tüm bankalara olan borcu ADRC tarafından devir alındı. Işıklar Ambalaj tarafından borsaya gönderilen a..
Adel Kalemcilik'in Olağan Genel Kurulu 31 Mart'ta İSTANBUL - Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin Olağan Genel Kurul toplantısı 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Şirketin borsa açı..
Muafiyet için Rekabet Kurulu'na bildirim yapılmayacak ANKARA - Muafiyet için Rekabet Kurulu'na bildirim yapma zorunluluğu kaldırılarak, bildirim ihtiyari hale getirildi. Rekabet Kurulu'nun '..
THY'den unutulmuş sahipsiz eşya satışı İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY), Merkezi Kayıp Eşya Deposu'nda 1 yıllık bekleme süresi dolan unutulmuş ve sahipsiz toplam 12 bin 943 parça eşyayı kap..
İspanya alarmda: ETA 4 yola bomba koydu, biri patladı İspanya'daki terör örgütü ETA'nın 4 yola bomba koyduğunu ihbar etmesinden sonra önlem olarak söz konusu yollar trafiğe kapatılırken, bomb..
Hazine'nin en zor dört ayı Bu yılın kalan döneminde 134 milyar YTL’lik kesinleşmiş iç ve dış borç ödemesi bulunan Hazine, en yüksek tutarlı ödemeleri nisan, mayıs eylül ve kasım aylarında ger..
Japon Merkez Bankası faizleri artıracak Japon Merkez Bankası, bankanın gevşek kur politikasını terk ettiğini, ancak faiz oranlarını azar azar artıracağını belirtti.
Gelir vegisi beyanname verme süresi uzatıldı Gelir vergisi mükelleflerinin, 2005 yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi, 24 Mart 2006 Cuma günü akşamına kadar uzatıld..
HP'den mobil kullanıcılara e-posta kolaylığı İSTANBUL - Cep bilgisayarlarıyla gelen Windows Mobile 5.0 Direct Push teknolojisi, Nisan aynından itibaren yeni HP iPAQ hw6900 serisi ile kullanıc..
Clearstream, Türkiye'de bono ve tahvilde İş Bankası ile çalışacak İSTANBUL - Dünyanın en büyük iki uluslararası merkezi saklama kuruluşundan birisi olan Clearstream, hazine bonosu ve devlet t..
Alcatel, Danimarkalı telekom devi TDC'nin çözüm ortağı oldu İSTANBUL - Danimarka'nın telekom ve kablo tv devi TDC'nin "triple-play" çözüm ortağı Alcatel oldu. Alcatel, Danimarka'nın en önemli..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.97, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.97, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı 09 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Japonya, faizleri azar azar artıracak Japon Merkez Bankası, bankanın gevşek kur politikasını terk ettiğini, ancak faiz oranlarını azar azar artıracağını belirtti. . Banka'dan yapılan açıklama..
Gelir vergisi beyanname süresi uzatıldı Gelir vergisi mükelleflerinin, 2005 yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi, 24 Mart 2006 Cuma günü akşamına kadar uzatıldı. . ..
Van'da patlama:7 ölü, 14 yaralı Van'da meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 14 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Van'da Beşyol mevkiinde meydana gelen patlamada, Be..
Çin ve Rus menşeli bazı demir-çelik ürünlerine soruşturma açılacak ANKARA - Yerli üretici firmanın başvurusu üzerine, Çin Halk Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu menşeli demir/çelikten demetli ..
MTSO ile HSBC Bank arasında kredi anlaşması imzalandı MERSİN - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Kadri Şaman, bankalarla sürekli yeni anlaşmalar imzalayarak, MTSO üyelerinin finan..
Japon Merkez Bankası'nda faiz artırım sinyali TOKYO - Japon Merkez Bankası, bankanın gevşek kur politikasını terk ettiğini, ancak faiz oranlarını azar azar artıracağını belirtti. Banka taraf..
"Clio 3" 23.9 bin YTL'den başlayan fiyatlarla nisanda satışa sunulacak ANTALYA - Oyak Renault tarafından üretimine başlanan ve Nisan ayında satışa sunulacak Clio 3, basın mensuplarına tanıtıl..
Clearstream, Türkiye'de İş Bankası ile çalışacak İSTANBUL - Dünyanın en büyük iki uluslararası merkezi saklama kuruluşundan birisi olan Clearstream, hazine bonosu ve devlet tahvillerine yönel..
OPET'in kurucularının ikinci kuşağı inşaat sektörüne giriyor İSTANBUL - OPET'in kurucularından Fikret ve Nurten Öztürk'ün çocukları Ufuk Öztürk ve Filiz Öztürk Gürgöze inşaat sektörüne giriyo..
LPG lisans başvuruları için son 5 gün Türkiye çapında faaliyet gösteren otogaz istasyonu, LPG taşıyıcısı ve tüp imalatçılarının lisans almak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) ya..
Koray Aydın'ın Yüce Divan'da yargılanmasına yarın devam edilecek ANKARA - Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın, "İhalelerde usulsüzlük yapıldığı ve mal varlığında haksız artış oldu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10