9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

9 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Çiçek'ten U dönüşü Hafta başında Şemdinli iddianamesi konusundaki tartışmalar anımsatıldığında 'Yetkim yok' diyen Adalet Bakanı Cemil Çiçek, bu açıklamasından 36 saat sonra savcı hakkın..
Köşe yazarları: Haberler skandalı gölgeliyor Şemdinli'deki bombalama olayları ile ilgili hazırlanan iddianamede Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın suçlanması medyada ilginç..
Şemdinli iddianamesi dünya basınında Şemdinli’deki patlama olayları ile ilgili Savcı Ferhat Sarıkaya tarafından açılan dava dış basında da ilgi gördü. Gazeteler ve ajanslar iddianamede, Kara ..
Belçika, Fehriye için İnterpol’e başvurdu Belçika’da 4 yıl hapis cezasına çarptırıldığı gün ortadan kaybolan Özdemir Sabancı Suikastı sanığı Fehriye Erdal için Türkiye'nin baskısı sonuç verdi..
Terör Kurulu, Nevruz’dan önce yeniden toplanacak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül başkanlığındaki Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nun Nevruz etkinliklerinden önce yeniden ..
Müfettişler fişlemeyi ‘yerinde’ inceledi İçişleri Bakanlığı müfettişleri, kaymakamın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlileri hakkında ‘fişleme’ yapıldığı iddialarıyla ilgili olarak Gazi..
Emekli subaylar lokalinde icra takibine kurşun Bolu’da icra takibi için Emekli Subaylar Derneği Lokali’ne giden avukat Yüksek Gültekin, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
‘Savcının özel hayatı ile ilgili haberler şık değil’ Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın Şemdinli olayları ile ilgili hazırladığı iddianamede Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar B..
‘İçeriğini okumadım ama tasvip etmiyorum’ Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi okumadığını belirterek, "Ama bunu tasvip etmek mümkün değil." dedi.
78’liler: İddianameye saygı gösterilmeli 78’liler Girişimi, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın hazırladığı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt’ın adının geçtiği iddianameye fa..
Astsubayların davası 4 Mayıs’ta Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen bombalama olayları ile ilgili olarak Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açılan dava 4 Mayıs’ta başlayacak. Müda..
Şikâyet gelirse soruşturmayı yapar sonucunu açıklarız Genelkurmay Başkanlığı, Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan Şemdinli iddianamesiyle ilgili tartışmalar üzerine dün yazılı bir açık..
Dünyada 700 milyon kadın eğitimsiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle İngiliz Independent gazetesi ilk sayfasını 'dünya kadınları'na ayırdı.
Cumhuriyeti aydınlatan meslek kadınlarına ödül Türkiye’nin ilk kadın öğretmenlerinden Refet Angın ile sanatçı Türkan Şoray’ın da aralarında bulunduğu mesleğinde öncü 13 kadına, "Cumhuriyeti A..
MİT ve Emniyet’ten yerel dilde yayın için RTÜK’e destek Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) yerel dil ve lehçelerde yayın yapma izni verdiği 3 yayıncı kuruluş, önümüzdeki günlerde ilgili t..
Türkiye, anadilde yayına izin verirken AB geri adım atıyor TRT’nin 2004 yılında başladığı haftalık Kürtçe yayının ardından, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu ay 3 yerel kanalın kesint..
Kadınlar Günü’nde şehit polisler için gözyaşı Batman’da devriye gezerken teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden şehit polisler için dün ilde anlamlı bir gösteri düzenlendi.
Ermenilerin, Türkiye’ye karşı güvencesi Rusya Ermenistan’ın, Türkiye’den gelebilecek tehditlere karşı Rusya ile askerî işbirliğine güvendiği bildirildi.
İran dosyasının BM’ye sevk kararı kesinleşti Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK), İran’ın nükleer programı konusundaki raporu değerlendirerek İran dosyasının önümüzdeki hafta BM Güvenlik..
‘Demokrasiyi zedelemeyin’ DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Şemdinli iddianamesi üzerinden yürütülen tartışmaların, rejim sorunu haline getirilmemesini istedi.
Türkiye kaosa sürükleniyor MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin her gün yeni bir şokla sarsıldığını ve süratle kargaşa ortamına sürüklendiğini iddia etti.
Mumcu iddianameyi beğenmedi: Bu bir manifesto Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Şemdinli olaylarına ilişkin hazırlanan iddianameyi ‘hukuki’ bulmadığını açıkladı.
Şemdinli iddianamesi için sabır tavsiye etti Eski Başbakan Bülent Ecevit, Şemdinli iddianamesinin Ankara’da yol açtığı gerginlik konusunda ‘sabır’ tavsiyesinde bulundu. Olayın fazla uzatılmam..
CHP, RTÜK adaylarını belirledi CHP, Özer Gürbüz’ün istifası ile boşalan RTÜK üyeliği için iki aday belirledi. Adaylardan ilki mühendis Arif Merdol, diğeri ise Telekom’da denetim elemanı olar..
Hasan Balaman, yetkisinin iptalinden bir gün sonra Göltaş hisselerini satmış Makamında gazeteci döven Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın, yetkilerinin elinden alınmasından bir gün sonr..
Meclis’te 8 Mart’ı kutlayan kadınlar devletin zirvesine barış çağrısı yaptı Şemdinli iddianamesiyle yaşanan gerginliğe tepki gösteren kadınlar, devletin zirvesine barış çağrısı yaptı.
AK Parti, Hülya Avşar ile engellileri sanal ortamda bir araya getirdi Ünlü sanatçı Hülya Avşar, AK Parti Özürlüler Koordinasyon Merkezi (ÖKM) aracılığı ile özürlü vatandaşların sorularını ce..
AK Parti yönetimi, kabine değişikliği istedi Başbakan Tayyip Erdoğan, ilk kez parti yönetiminin kabine değişikliği talebiyle karşılaştı.
Darbe sözü ağza bile alınmamalı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Şemdinli iddianamesi ile ilgili tartışmalarda bazı çevrelerin ‘olmadık yorumlar’ yapmak suretiyle, Silahlı Kuvvetler ile yargıyı yıp..
Nilüfer bahar konserinde Türk pop müziğinin sevilen seslerinden Nilüfer, bir buçuk yıl aradan sonra İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10