8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bazıları haberdardı Şükrü Saracoğlu'ndaki ses düzeninin sorumlusu Bingül, "İtaat et kartonlarından yönetici Eyüboğlu'nun haberi vardı" dedi. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde, Şükrü Saracoğlu St..
Söz futbolcularda Fenerbahçeliler, bugünkü G.Saray maçında Daum'dan umutlu değil. Tek güvendikleri takımın yıldızları. Onların, isterlerse derbiden zaferle çıkacağına inanıyorlar. Ligde ikinc..
Sıra geldi Radyosur'a... ABD'nin Güney Amerika'daki medya egemenliğine son vermek için uluslararası haber kanalı Telesur'u kurduran Venezüella şimdi de 'Radyosur' (Güney Radyo) projesine el a..
Pentagon'a kampüs açık Amerikan üniversiteleri, Pentagon'un kampüslerde asker toplama faaliyetlerine son vermesi için açtığı davayı kaybetti.
Rabin'in katili 'üreyecek' Eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'i öldürmekten ömür boyu hapse mahkûm Yigal Amir'e, eşinin yapay olarak döllenmesi için sperm örneği verme izni verildi.
'Özel'de Kürtçe yayına izin Avrupa Birliği'nin (AB) en önemli eleştiri başlıklarından birisi olan Kürtçe yerel yayın konusunda son adım nihayet atıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ..
İzmir TV'ye AKP'li genel müdür Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) el koyduğu İzmir TV'nin genel müdürlüğüne eski AKP Konak İlçe Başkanı Fatih Yıldırım atandı. Profosyonel olduğunu beli..
Çalıntı para arazi aracından çıktı Vakıfbank'a ait zırhlı para nakil aracını 15 Şubat'ta soyan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda (ÖKK) görevli iki astsubayın, çaldıkları 580 bin YTL'nin sadece 4..
Şemdinli randevusu Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın hazırladığı Şemdinli iddianamesinde, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a dört ayrı suçlama yöneltmesi ve...
İddianame kabul edildi Van Başsavcıvekili Ferhat Sarıkaya'nın Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a ağır suçlamalarda bulunduğu iddianame, Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 15 günlük bekleme sü..
MİT görevlisi milletvekillerinin 'sinirini bozmuş' Şemdinli olaylarını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'nda dinlenen MİT Hakkâri Bölge Yardımcısı Seyfettin Şener ile üyeler a..
Ağca'nın gasplarına 'Rahşan affı' tamam Yargıtay Başsavcılığı, Abdi İpekçi cinayetinden hükümlü Mehmet Ali Ağca'nın iki ayrı gasp suçundan verilen cezalarının 'Rahşan Affı' uyarınca infaz edi..
Vali için soruşturma talebine ret Hakkâri Başsavcılığı'nın, eski Hakkâri Valisi Erdoğan Gürbüz, eski Şemdinli Kaymakamı Mustafa Cihat Feslihan ve Hakkâri Jandarma Alay Komutanı Erhan Kubat ha..
Komisyona bir ay ek süre Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova'da meydana gelen olayları araştırmak üzere kurulan TBMM Meclis Araştırma Komisyonu'nun görev süresi bir ay uzatıldı.
Savcı için suç duyurusu Avukat Tarcan Ülük, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkında suç duyurusunda bulundu. Ülük, başvurusunu dün Van Başsavcılığı' na sunulmak üzere İzmir Başsavcılığı'na yaptı..
İstanbul dev toplantıya aday İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2009'da düzenlenecek ve yaklaşık 10 bin kişinin katılması beklenen 5'inci Dünya Su Forumu'na ev sahipliği yapma isteğini, dün Pari..
Mevlana için bir yıl etkinlik Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Mevlana'nın 2007 yılında BM'ye üye tüm üye ülkelerde anılmasını kararlaştırdı.
Müdürlerin bahtı açıldı Milli Eğitim Bakanlığı, yönetmelik düzenlemesiyle, terfi ve atamalarla ilgili yönetmeliğinde birtakım değişikliklere gitti. Buna göre iki yıllık yüksekokul mezunu pers..
Çöplükte infaz: Üç ölü Ereğli ilçesinde çöplükte başlarından silahla vurularak öldürülmüş ikisi genç kız, üç kişinin cesedi bulundu. Dün sabah saatlerinde çöpleri toplayarak Ereğli-Karapınar ..
Ertuğrul Çakır tahliye edildi Bir zamanlar Emniyet Teşkilatı'nın zirvesindeki ikinci isim olan ve Küre Operasyonu soruşturması kapsamında tutuklanan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğr..
Sırdaş kondomlar Adana'da eczacılara yönelik eğitim çalışmasına katılan Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Mehmet Domaç, AB destekli Sırdaş Eczane Projesi kapsamında ücretsiz 500 bin kondo..
Efemçukuru öfkesi İzmir Barosu avukatı ve El Ele Çevre Hareketi sözcüsü Arif Ali Cangı, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, mahkeme kararını ve kentin içme suyunun kirlenmesini görmezden gelip...
Trakya'da bugün kar var Edirne'de önceki gece başlayan sağanak dün akşam kara dönüştü. Edirne Meteoroloji Müdürlüğü kentte bugün de karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışı bekliyor..
Töre cinayeti bu kez önlendi Töre, bu kez kan dökemedi. Kovancılar ilçesinde oturan 45 yaşındaki Hikmet G., amcasının oğlu Mehmet G.'nin 41 yaşındaki üvey annesi dul Menife D'yi evlenmek üzer..
AGİT:Guantanamo iyi BM, AB ve insan hakları örgütlerinin ağır eleştiriler yönelterek, bir an önce kapatılması gerektiğini vurguladıkları Guantanamo’daki hapishane hakkında Avrupa Güvenlik ve ..
Sağlık lisesi öğrencisi Keşan’ı karıştırdı Edirne’nin Keşan İlçesi’nde Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki H.O., Zafer, Atatürk ve İnönü İlköğretim okullarında öğrenim gören 160 öğren..
Çok özel diplomalar 18 Nisan 1999 tarihinde görevde bulunan 2 ve 3 yıllık yükseköğrenim okulu mezunu Milli Eğitim Bakanlığı personeli 4 yıllık yükseköğrenim okulu mezunu kabul edilecek. Yeni ..
Astsubay rütbesine düzenleme Milli Savunma Bakanlığı, yüksek öğretimi tamamlayarak astsubay olanların rütbe bekleme sürelerini yeniden düzenledi.
Emine Hanım’a Oltu takı seti Erzurum'un tarihi, kültürel ve turistik eserlerinin maketleriyle yer aldığı Erzurum Miniatürk Sergisi, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil tarafından açıldı.
RTÜK’ten Kürtçe yayına izin Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), "Kürtçe yayın" yapmak için başvuruda bulunan Diyarbakır’da yayın yapan Gün TV ile Söz TV ve Şanlıurfa’da yayın yapan Medya F..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10