8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Derviş Ankara'da konuk BM Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş, göreviyle ilgili olarak geldiği Ankara'da Meclis'e giderek, siyasetçileri ziyaret etti. Derviş, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül..
Bülent Ersoy, Ağar'ı şahit gösterdi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, sanatçı Bülent Ersoy hakkında açtığı tazminat davasına Ankara 16. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam edildi. Ersoy'un avuk..
Rektör Aşkın'dan Savcı'ya imalı tepki Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, kendisinin ardından Kara Kuvvetleri Komutanı hakkında 'çete' iddiasıyla soruşturma isteyen Sa..
Terörle mücadele için Başbakanlık'ta özel kurum Hükümet ile Genelkurmay'ın görüş birliğine varmasının ardından terörle daha etkin mücadele amacıyla, Başbakanlık'ta Güvenlik İşleri Genel Müdür..
Ağar: Çete derseniz kimse kalmaz DYP lideri Mehmet Ağar, Şemdinli olayları iddianamesini değerlendirirken, "terörle mücadelenin çete faaliyeti haline getirilemeyeceğini, aksi halde terörle mü..
Baykal Savcı'ya yüklendi: Şemdinli ayrı, Büyükanıt ayrı! Atatürk'ün savcısı ol Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Büyükanıt'ın suçlandığı Şemdinli iddianamesini "TSK'ya darbe" olarak niteledi..
TSK'ya darbe iddiası Baykal'ın haddine mi! Erdoğan, TSK'ya ve yargıya sahip çıktı, faturayı Baykal ve medyaya kesti. Başbakan Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanı..
Fransa'nın 'ilki' oldu Martinik asıllı Harry Roselmack, önümüzdeki yaz dönemi boyunca Fransa ulusal televizyonunda akşam haberlerini sunacak. TF1'in emektar anchormani Patrick Poivre d'Avor'u..
'Daha çok para kazanın' Nisan'daki seçim öncesi İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, yine şimşekleri çekti! Asgari ücreti artırmak için ne yapmayı düşündüğünü soran TV programı sunucusuna "Ben..
'Pandora kutusunu açtık' ABD'nin Irak Büyükelçisi Zalmay Halilzad, "Saddam'ın devrilmesiyle bu ülkede mezheplere bağlı etnik gerginlikleri açığa çıkaran Pandora'nın kutusu açılmıştır" dedi ve..
Kıbrıs'ta 'umut kalmadı' Yıllardır Kıbrıs'ta yaşayan iki halkın bir gün tekrar birleşeceği umudunu taşıyan barış yanlılarının da artık umudu kalmadı... İngiliz Reuters ajansı, 2004'teki refer..
Guantanamo esiri işkenceleri anlattı ABD'nin terör şüphelilerini tuttuğu Küba'daki Guantamo üssünde üç yıl kalan bir esir başından geçenleri kaleme döktü. İngiliz vatandaşı Muazzam Begg (37),..
Trilyonluk savaşı Brunei Sultanı aldı Dünyanın en zengin insanları arasında bulunan Brunei Sultanı, kardeşine karşı açtığı yolsuzluk davasını kazanarak parasını ve mülkünü katladı. Bir aile i..
Rusya, İran'a pilot tesiste üretim önerdi İran'ın nükleer konulardaki başmüzakerecisi Ali Laricani, "ABD'nin saldırması halinde Irak'taki gibi batağa saplanacağını" söyledi. Laricani, "ABD, a..
İsrail'den Hamas liderine ölüm tehdidi İsrail, Filistin'de iktidara gelen radikal Hamas örgütüne karşı ölüm tehditleri savurdu. Hamas'ın terörden vazgeçmemesi durumunda, Filistinli militanlar..
Savaş karşıtı anne BM önünde tutuklandı Oğlunu Irak Savaşı'nda kaybettikten sonra arka arkaya yaptığı ABD Başkanı George W. Bush karşıtı gösterilerle ismini duyuran Cindy Sheehan New York ken..
'Türkiye'nin Avrupalı olmasını istiyoruz' Yunanistan'ın çiçeği burnunda Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni'den, sıcak Türkiye açıklamaları.. Avusturya'nın Die Presse gazetesine konuşan Bakoyanni..
Direnişçilerin taktiği Arabistanlı Lawrence "Irak'taki direniş grupları 1916-1918 yıllarında Türkler'e karşı Arap ayaklanmasını organize eden İngiliz ajan Lawrence'ın taktiklerini koalisyon g..
3 Ekim sonrası ilk buluşma Türkiye'nin AB ile müzakerelere başladığı 3 Ekim'den sonra ilk kritik buluşma bugün dönem başkanı Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleşiyor. Dışişleri Bakanı A..
Kedi timi, Türk h@cker avında Zotob bilgisayar virüsü üzerinden kredi kartı bilgileri çalan bir Türk ve bir Faslı'nın, FBI'nın özel birimi CAT tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Aynı tim Tü..
İçki alemi kanlı bitti Merkez Karatay İlçesi Alaaddin Caddesi üzerinde bulunan içkili bir restoranda gece saat 00.30 civarında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Olaya ..
Arkadaş çıktılar! Vakıfbank'a ait para nakil aracını soyan astsubaylar Polat Dinç ve Levent Altınparmak'ın sauna operasyonunda tutuklanan Yüzbaşı Nuri Bozkır'ın kurs arkadaşı oldukları belirl..
Çöp deposunda 3 ceset bulundu Konya'nın Ereğli Sazgeçit beldesi yakınlarındaki çöp depolama alanında öldürülmüş 3 kişinin cesetleri bulundu. Şahısların silahla baş, sırt ve göğüs bölgelerinde..
Süpermen'in karısı da öldü Süpermen filmleriyle tanınan ünlü aktör Christopher Reeve'in 44 yaşındaki eşi Dana Reeve, önceki gün akciğer kanseri yüzünden hayatını kaybetti. Dana Reeve, 1995'de..
Aileleri de suçlanıyor Reşit olmayan kızlarının imam nikâhıyla evlenmesine izin veren aileye ve küçük çifte dava açıldı. Anne babanın 12 yıl hapsi isteniyor . Birbirlerine aşık olan 13 yaşınd..
Liseli kavgası yine kanlı bitti: 1 ölü Son günlerde liselerde yaşanan bıçaklama olaylarına bir yenisi daha eklendi. Aksaray'da aynı lisede okuyan iki öğrenci arasında kız meselesi yüzünden çı..
25 yıl hapis yedi Dört kooperatifin banka hesaplarındaki paralarını kendi hesabına aktaran muhasebeci 25 yıl hapse çarptırıldı. Muhasebe kayıtlarını tuttuğu kooperatiflerin banka hesaplarında..
İkizler öldü ama başkana göre ihmal yok Kanalizasyon çukuruna düşerek ölen ikizler için AKP'li belediye başkanı "Burada işleri ne" dedi. Balıkesir'in Susurluk ilçesinde kanalizasyon çukurunda..
Tacizci okula kadar girdi Ümraniye Lemanana İlköğretim Okulu'nda okuyan 9 yaşındaki kız öğrenciye, okul dışından gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından tacizde bulunuldu. Taciz olayının d..
Türk profesör Yunan çocuğa da umut oldu Yunanlar yapay yemek borusu geliştiren Prof. Ender Pehlivanoğlu'nu Atina'ya davet etti. Profesör, Yunan çocuğu tedavi edecek. Meyve suyu zannettikleri ..
Kaçışı reklama konu oldu Belçika'da bir gözlük firması Erdal'ın kaçışını "Ajana gözlük" sloganıyla reklamına konu yaptı. Reklamda Erdal'ı takiple görevli ajanlar "Nasıl oldu da bir şey görmed..
Böyle yakalandı kadını suçladı Evli hastane müdürünün bu görüntüleri Denizli'de yerel gazetelere yansıdı. Müdür ise "Kadın bana ilaçlı bir sigara içirdi, gerisini hatırlamıyorum" dedi. Denizl..
'Beni Aliye değil Kudret aldattı' Kudret Sabancı'nın tatilden dönen eşi Esra Akkaya "Dizi film karakteri Aliye'yle, Sanem Çelik'in özdeşleştirilmesini anlamıyorum. Üstelik beni Aliye değil, K..
Büyük gözaltı Kadıköy'de tüm eğlence yerlerine kamera takılması istendi. İşyerleri tepkili. İstanbul'un Anadolu yakasında eğlencenin kalbi olan Kadıköy'de kaymakamlık, belediye ile emniyet ta..
Danıştay'dan Ladik için yürütmeyi durdurma Danıştay 13. Dairesi, Ladik Çimento'nun en yüksek teklifi veren Akçansa Çimento yerine ikinci en yüksek teklifi sunan Türkerler İnşaat'a devrine ona..
'DP'ye girmezsen Rahmi'yi alırız' Can Dündar tarafından kaleme alınan kitapta yaşadıkları anlatılan Vehbi Koç, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi tarihine de ışık tutuyor. Türkiye'deki müteşebbis..
'Çin'e ortakla değil ihracat ile girdik' Altı ay pazarlıktan sonra Çinli Meiling'in fabrikasını almaktan vazgeçen Arçelik, pazara ihracatla girdi. İkinci altı ay için hedef Çin'e 50 bin adet ..
'Kayıtdışı çalışırım nasılsa yakalayamazlar' AMPD'nin araştırmasına göre, kayıtdışı çalışanların yarısı yakalanma riski olduğuna inanıyor. Yakayı ele verenlerin yarısı haksızlığa uğradığını d..
Dolar kuru 1.33 YTL'ye değdi Türk tahvilleri ağır darbe aldı Merkez Bankası başkanlığına yönelik belirsizliklere dünya piyasalarındaki çalkantı eklenince dövizde hareketlilik yaşandı. Dolar 2..
Para bolluğu bitiyor endişesi çarptı ABD tahvillerinin faizi son 21 ayın en yüksek seviyesine çıktı Avrupa, aşırı likiditeyi çekme operasyonu başlattı. Piyasalar karıştı ABD, Avrupa ve gelişm..
'Biz çağırmadık, Derviş günah çıkardı' "Derviş'i Türkiye'ye TİM davet etti" söylentisi kulislere bomba gibi düştü. Satıcı "Davet etmedik ama görüşüyoruz konuşuyoruz" dedi. UNDP Başkanı ve bug..
'Kimse kafaları karıştırmasın' IMF ile yapılan ve hâlâ yürütülen programın hazırlayıcısı Kemal Derviş'in 'kur değerli' açıklamasına hükümetten tepki geldi Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali..
'Tekstili dışlamadık, aksine başımızın üstünde yeri var' Başbakan Erdoğan, tekstil sektörünün gözden çıkarılmadığını belirterek "Bu ülkede taş üstüne taş koyanın başımızın üstünde yeri var" d..
Seyirci cezası kalkarsa CAS'a gidilmeyecek... Futbol Federasyonu, milli maçlar seyircili olursa CAS'taki itiraz hakkını kullanmama kararı aldı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün ..
D.Bakırspor'a 3 maç seyircisiz D.Bakır, Konya maçındaki olaylar nedeniyle Malatya, Sivas ve F.Bahçe'ye karşı seyircisiz oynayıp G.Saray'a taraftarıyla çıkacak. Süper Lig'de önceki hafta oynan..
Bir Anelka klasiği: Fener büyük değil F.Bahçe'nin yıldız oyuncusu Anelka, takımının 'büyük'lüğü ile ilgili yine olay yaratacak açıklamalar yaptı. Daha önce Fransız basınında çıkan birçok röpo..
Oynat Hocam! Teniste 'top dışarı mı düştü, içeri mi düştü' tartışmaları tarihe karışıyor Hakemler tartışmalı pozisyonu ekrandan tekrar seyredip karar verecek. Geleneklerine sadık bir spor ola..
Jübilem burada Fatih Akyel, Trabzon'da mutlu olduğunu, kendisini bağrına basan taraftara uzun yıllar hizmet etmek istediğini söyledi. Trabzonspor'un tecrübeli defans oyuncusu Fatih Akyel,
Uzaylı Ronaldinho: 1-1 Barcelona-Chelsea rövanşında Brezilyalı yıldızın şovu vardı. Topuk pasları, klas hareketleri ve nefis çalımları ile izleyenleri büyüleyen Ronaldinho, nefis golüyle Chel..
Gol yetmez kazanacağız Gerets "Gol atalım yeter" dedi. Fakat G.Saraylı oyuncular noktayı koydu: "Gol değil goller atıp kazanacağız. 6 yıllık Kadıköy hasreti bitecek". Galatasaray, kupanın ilk
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10