8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplandı / Erdoğan: Ar-Ge'ye 1.3 milyar YTL kaynak ayırdık ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl araştırma geliştirme çalışmaları için 1 milyar 280 ..
Bakan Coşkun: Kura herhangi bir müdahale yanlış olur İSTANBUL - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı ve Devlet eski Bakanı Kemal Derviş'in döviz ..
TAV, "Yılın En İyi İşlemi" ödülünü kazandı İSTANBUL - TAV, finans alanında dünyanın en saygın ödüllerinden biri olan 'EMEA Deals of the Year' (Yılın En İyi İşlemi) ödülünü kazandı. Konuya i..
İstanbul Halk Ekmek'ten yeni ürün İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İstanbul Halk Ekmek (İHE), organik tarım projesi kapsamında glutensiz hamburger ekmeğini üretti. İHE ..
"Türkiye'de Sosyal Diyalogu Değişim ve Yenilik İçin Güçlendirme Projesi" başladı ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca hazırlanan ve Avrupa Birliği (AB) tarafından 4 milyon 250 bi..
Adalet Bakanlığı, Van Cumhuriyet Savcısı Sarıkaya hakkında inceleme başlattı ANKARA - Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu, Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı..
"Mikro Finans Kuruluşları Hakkındaki Kanun Teklifi" TBMM'ye sunuldu ANKARA - Pilot il Diyarbakır'da uygulanan ve halk arasında, "İnsanları Adam Yerine Koyma Projesi" olarak bilinen Mikro Kre..
TAV, 'Finansman Oscarı'nı kazanan ilk Türk firması oldu Londra'da düzenlenen bir törenle TAV'a plaket verildi
Toprağa sahip çıkmazsak, açlıkla karşı karşıya kalacağız Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Ayhan Barut, giderek azalan tarım arazilerinin en büyük talancısının belediyeler o..
Prof. Dr. Uluğ, Gökova'daki hareketliliğe dikkat çekti Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Bölgesi Araştırma ve Uygulama Merkezi (EBAMER) Müdürü Prof. Dr. Atilla Uluğ, Türkiye'nin cennet köşesi Gök..
Çanakkale'de fırtına etkili oluyor Araba vapuru seferleri yapılamıyor, Boğaz gemi trafiğine kapatıldı
Diyarbakır'da şiddetli fırtına Çatılar, antenler, kiremitler uçtu: 4 yaralı
'Üyelikten önce hazırlıktan bahsedelim' Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Müdürü Dr. Nail Alkan, Avrupalıların Türkiye'nin üyeliğinden hala korktu..
Borsada düşüş sürüyor İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 623,30 puan düşerek 43.266,45 puandan kapandı. Hisse senetlerinin değeri ortalama yüzde 1,42 oranında dü..
PFDK'dan Diyarbakırspor'a 3 maç seyircisiz oynama ve 25 bin YTL para cezası çıktı ANKARA - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Diyarbakırspor kulübüne, Konya maçında çıkan olaylar nede..
Borsada düşüş beklentisi ABD, Avrupa ve Japonya Merkez Bankaları'nın faizlerini artırarak global likiditeyi gelişmekte olan piyasalardan çekeceği endişesiyle dün yüzde 5'e yakın gerileyen bor..
Altınyağ'da yatırmcılarla satın alma görüşmeleri başladı İSTANBUL - Altınyağ Kombinaları A.Ş., iki potansiyel yabancı yatırımcı grubu ile olan satın almaya yönelik özel inceleme görüşmelerini..
BMD: Hipermarket yasa taslağı çalışan kadını yok sayıp, alışveriş özgürlüğüne darbe vuruyor İSTANBUL - Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Ali Murad Kızıltaş, bütün dünyanın kadın haklar..
Güneş Sigorta, Kadıköy'de şube müdürlüğü kuracak İSTANBUL - Güneş Sigorta A.Ş, Şaşmaz Plaza'da Şube Müdürlüğü kurulmasına karar verildiğini bildirildi. Şirkettan borsaya gönderilen açıklamad..
Fitch: Türk bankalarının kredi notları için 'pozitif trend' devam ediyor LONDRA/İSTANBUL/NEW YORK - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk Bankaları'nın 2006 yılında yüksek no..
TÜİK: Sanayinin teknoloji yenileme oranı yüzde 34/ İnternete en çok iş yerinden ve kafeden giriliyor ANKARA - Türkiye'de, 10 ve daha fazla çalışanı olan sanayi sektöründe teknolojik yenileme ..
Telsim'den, mobil cihaz alanlara 6 ay ücretsiz internet İSTANBUL - Telsim, mobil cihaz alanlara 6 aya varan ücretsiz internet bağlantısı hediye edilen yeni bir kampanya başlattı. Telsim'den ..
Logo İcra Kurulu Başkanlığı'na IBM'den Ali Güven getirildi İSTANBUL - Logo Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı'na, 17 yıldır IBM Türk bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev yapan son olara..
Borsada satışlar sürüyor/ Endeks ilk yarıda 623 puan kaybetti: 43260/ Döviz ve faiz arttı İSTANBUL - İMKB, moralsiz seyrini bugünün ilk yarısında da sürdürdü. Sert düşüşle 43 bin desteğine çe..
Kiler'deki patlamanın PKK'lı zanlısı yakalandı İstanbul Bahçelievler'deki Kiler Hipermarket'e bırakılan bombanın patlamasının ardından soruşturma başlatan polis, 2 hafta önce Esenler'de bir ..
'İran Devrim Muhafızları Irak’ta' ABD, ilk kez İran’ı Irak’a askeri güç göndermekle suçladı.
Piyasalarda büyük dalga *Dış piyasalardaki kötü gidiş borsaya Aralık 2003'ten bu yana en yüksek günlük düşüşü yaşattı. Ay sonundaki takas öncesi artan talep kuru yukarı çekti. *Derviş'in açı..
Maymun gibi yürüyen kardeşler İngiliz basınında Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde, elleri ve ayakları üzerinde yürüdükleri için bilim adamları tarafından Darwin'in Evrim Teorisi'ne ışık tutacağı ..
Türk-Ermeni ilişkileri ABD'de tartışılacak Ermeni Araştırmaları Merkezi Başkanı emekli Büyükelçi Ömer Lütem ve Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı emekli Büyükelçi Gündüz Aktan'ın..
'Kosova'nın içişlerine karışmayız' Sırbistan, Kosova Muhafız Gücü (KMG) Komutanı General Agim Çeku'nun, Kosova hükümetini kurmakla görevlendirilmesinde ABD'nin rolünün olduğunu iddia etti
Trakya'da kar yağışı Trakya'da dün sabah başlayan kar ve sağanak yağış etkili olurken, Kırklareli'ne bağlı Dereköy'de kar kalınlığı 15, Demirköy'de ise 40 santime ulaştı
Nevruz'da Türk bayrağı dışında bayrağa izin vermeyin İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, 21 Mart'taki Nevruz için etkin önlemler alınmasını istedi
İran Cumhurbaşkanı: Geri adım atmayacağız Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) İcra Kurulu İran'ın nükleer çalışmalarını görüşürken, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün gittiği ..
Belçika istihbaratı, Senato'ya Fehriye ile ilgili yeni bilgi verecek BRÜKSEL - Belçika Senatosu'nun İstihbarat Servisi'ni (SE) İzleme Komitesi, terörist Fehriye Erdal dosyası hakkında verdiği..
TMSF Başkanı Ertürk: Bizim açımızdan Ladik Çimento'da süreci etkileyen bir durum yok İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Danıştay 13. Dairesi'nin Ladik Çime..
Karsan J9 Premier'in Türkiye Genel Distribütörü İsotlar Grup oldu İSTANBUL - Karsan J9 Premier'in Türkiye Genel Distribütörü İsotlar Grup oldu. Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafı..
Tüzmen: Kaçakçılığı önlemede özel sektöründe desteği gerekli KOCAELİ - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Kaçakçılık, sadece bir kurumun mücadelesiyle önlenemez, gümrükler, üzerine düşen görevi ya..
POAŞ'ın İşDoğan Petrol'le birleşmesine karşı açılan davalar reddedildi İSTANBUL - Petrol Ofisi'nin İşDoğan Petrol ile birleşmesinin iptali talebiyle açılan davaların reddine karar verildi. ..
Hektaş'ta Olağan Genel Kurul, 28 Mart'ta İSTANBUL - Hektaş'ta 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısu, 28 Mart'ta yapılacak. Hektaş Ticaret T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada..
PTT personelinin görevde yükselme şartları belirlendi ANKARA - Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de ..
Erdoğan: Gürcistan'la vizesiz geçiş dönemini başlatacağız ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Sınır Kapısı'ndaki düzenlemelerin yanı sıra, Gürcistan'daki Batum Havaalanı'nın inşaatın..
Doğuş Otomotiv'de Olağan Genel Kurul 27 Mart'ta İSTANBUL - Doğuş Otomotiv'de 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mart'ta yapılacak. Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. tarafından Bo..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı 08 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, 8 yeni atama yaptı ANKARA -Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, bazı hakim ve savcıların yerlerini değiştirirken, yeni hakim ve savcıların da atamalarını yaptı. K..
Ak Portföy'e yeni genel müdür atandı İSTANBUL - Ak Portföy Yönetimi A.Ş.'de Genel Müdürlük ve Ak Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine Cem Yalçınkaya atandı. Ak Portfö..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10