8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Jandarmadan çete operasyonu Erzincan'da, 'Suç işlemek maksadı ile silahlı çete kurma, haraç alma, tefecilik yapmak, adam kaçırmak' suçlardan aranan 13 kişi yakalandı
Şemdinli davası 4 Mayıs günü başlıyor Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 9 Kasım 2005 tarihinde Umut Kitabevi'nin bombalanması ve ardından meydana gelen olaylarla ilgili davanın ilk duruşması 4..
İngiltere'de Göçmen Yasası değişti AB dışından vasıfsız işçilerin göç etmesi zorlaşacak Çalışma izni için belli bir puanı tutturmak gerekecek Göçmen Bakanı McNulty: Amacımız göçün ülke ekono..
Kadın mitinginde PKK flaması ve Apo fotoğrafları Diyarbakır'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın platformu tarafından düzenlenen mitingte, bazı kişiler PKK flaması açtı, kadınlar is..
Kandıra'daki kuş gribi kontrol altında Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'ne bağlı Goncaaydın Köyü'nde görülen kuş gribinin ardından bölgede 670 kanatlı hayvan itlaf edildi. Sağlık ekipleri bugün de..
İş Bankası, taşıt kredisi faiz oranlarını düşürdü/ Vade 48 aya çıktı İSTANBUL - Türkiye İş Bankası, taşıt kredisi faiz oranlarını bugünden geçerli olmak üzere indirirken, vadeyi de uzattı. İş..
Şemdinli davasının ilk duruşması 4 Mayıs'ta Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Şemdinli davasının 4 Mayıs'ta görülmesi kararlaştırıldı.
Tofaş, üretimini artırıyor / Üretimde üç vardiyaya çıkılıyor, 525 yeni personel alınıyor İSTANBUL - Tofaş, üretimini artırıyor. Şirket üretimde üç vardiyaya çıkacak ve 525 yeni personel alaca..
TSPAKB'den 'Borsa Şirketleşmeleri ve İMKB Özelleşmesi' raporu İSTANBUL - Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB), borsaların geleneksel yapılarından çıkarak kar amaçlı şi..
Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu 13. Toplantısını yaptı ANKARA - Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu 13. Toplantısı'nda, Ulusal Yenilik Sistemi'nin etkin şekilde çalışması için atılacak adımlar..
Anavatan lideri Mumcu: Savcının iddianamesi siyasi ve ideolojik bir manifesto ANKARA - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Savcının iddianamesine bir iddianame denmesi mümkün değil. ..
Tofaş, üretimini artırıyor / Üretimde üç vardiyaya çıkılıyor, 525 yeni personel alınacak İSTANBUL - Tofaş, üretimini artırıyor. Şirket üretimde üç vardiyaya çıkacak ve 525 yeni personel alaca..
İzdemir'de yatırım tutarı 28.9 milyon dolara ulaştı İSTANBUL - İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş'de kararlaştırılan 19.5 milyon dolarlık yatırım tutarı hedefi aşarak dün itibariyle 28.9 milyon dol..
Dolar, YTL karşısında MB müdahalesi olmadan 1.3500 YTL seviyelerine çıktı İSTANBUL - Dolar, YTL karşısında MB müdahalesi olmadan 1.3500 YTL seviyelerine kadar çıktı. Dün başlayan ve bugünde s..
İntema İnşaat'ın Olağan Genel Kurulu 7 Nisan'da İSTANBUL - İntema İnşaat'ın Olağan Genel Kurulu 7 Nisan'da gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya yaptığı açıklamada, 2005 yılı Olağan Genel Kuru..
'Erkekler ülkesi' Irak'ta Kadınlar Günü 'Irak'ı kadınlar bir arada tutacak' 'Asimilasyon politikası, Türkmen kadınının kişiliğini tahrif etti'
Lodos, Erzurum'da deprem gibi hasara yolaçtı Erzurum'da bu sabah saatlerinde başlayan ve zaman zaman saatteki hızı 60 kilometreye kadar ulaşan Lodos, kent merkezinde deprem gibi etkili oldu
'Mecliste kadın milletvekili sayısı yetersiz' CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, TBMM'de kadın milletvekili sayısının az olduğunu söyledi
Dolar, YTL karşısında MB müdahalesi olmadan 1.3500 YTL' seviyelerine çıktı İSTANBUL - Dolar, YTL karşısında MB müdahalesi olmadan 1.3500 YTL' seviyelerine kadar çıktı. Dün başlayan ve bugünde..
İzdemir'de yatırım tutarı hedefi aştı İSTANBUL - İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş'de kararlaştırılan 19.5 milyon dolarlık yatırım tutarı hedefi aşarak dün itibariyle 28.9 milyon dolar ulaştı. Şir..
İTO'nun Meclis toplantısı yarın İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası Meclisi'nin 9 Mart 2006 Perşembe günü (Yarın) yapılacak olan aylık olağan toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ka..
Tüzmen: Gemi inşaat rekabetinde Türkiye de yerini alacak İSTANBUL - Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "İskandinav ülkeleri ve Asya ülkeleri arasındaki gemi inşaat rekabetind..
Yazılım sektörü, genel kurulda buluşuyor/ Sektörün tek çatı altında toplanması gündemde İSTANBUL - Bilişim ve yazılım sektörünü temsil eden iki meslek birliği, BİYEM (Bilişim ve Yazılım Mesle..
BİM, 3 yeni mağaza daha açıyor İSTANBUL - BİM, İstanbul, Giresun ve Kayseri'de olmak üzer 3 yeni mağaza açacak. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından borsaya gönderilen açıklamada şöyl deni..
Tofaş, üretimini artırıyor / Üretimde üç vardiya çıkılarak ve 525 yeni personel alınıyor İSTANBUL - Tofaş, üretimini artırıyor. Şirket üretimde üç vardiya çıkacak ve 525 yeni personel alacak...
Fortis'ten Kırklarelili girişimcilere kredi desteği İSTANBUL - Fortis, girişimcilere uygun koşul ve vade seçenekleri ile finansman sağladığı "Girişimci Destek Kredisi" çerçevesindeki anlaşmal..
DHL Danzas Air & Ocean Türkiye'nin Genel Müdürü Onur Ülseven oldu İSTANBUL - DHL Danzas Air & Ocean Türkiye'nin Ocak 2005?ten beri Genel Müdür Yardımcılığı'nı yürüten Onur Ülseven, Genel Müdü..
Acıbaden IFC'den 40 milyon dolar kredi sağladı İSTANBUL - Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş, International Finance Corporatioan'dan (IFC) 40 milyon dolar kredi sağladı. Kredi, IFC'nin..
BMD Başkanı Kızıltaş: KDV indirimi etiket fiyatlarını yüzde 8.4 düşürecek İSTANBUL - Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Ali Murad Kızıltaş, Katma Değer Vergisi?ndeki yüzde 10'luk indir..
Abana, Akdeniz Züccaciye ile imzaladığı kira sözleşmesini feshetti İSTANBUL - Abana Elektromekanik San. Tic. A.Ş, Akdeniz Züccaciye ve Tekstil Ltd. Şti. ile imzaladığı kira sözleşmesini tek ..
Urfa'yı toz bulutu kapladı Şanlıurfa'da sabah saatlerinden itibaren kentin büyük bölümünü kaplayan toz bulutu, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İşyerlerine gitmek için sabahın erken saatlerind..
DYP lideri Ağar: Darbe gibi konuları gündeme getirmek demokrasiyi zedeler İSTANBUL - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Darbe gibi konuları gündeme getirmek demokrasiyi zedeler" dedi. DYP G..
AKP'li Çömez: Millet, hesabı olanla samimi olanı çok iyi ayırt eder BALIKESİR - AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, ahlaksızlığa, yolsuzluğa ve iş bilmezliğe karşı sonuna kadar müc..
Troyka toplandı Türkiye-AB Troykası dışişleri bakanları toplantısı, AB dönem başkanı Avusturya'nın Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik başkanlığında Viyana'da başladı. Toplantıdan önce ''aile fo..
"Ar-Ge'de rekabeti istiyoruz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerin artık AR-GE alanında dünya ile rekabet edecek kaliteyi yakalaması gerektiğini belirterek, ''Üniversitelerimiz eğit..
TAV'a finansman oskarı/ Şirket "Yılın En İyi İşlemi" ödülünü aldı İSTANBUL - TAV, finans alanında dünyanın en saygın ödüllerinden biri olan 'EMEA Deals of the Year' (Yılın En İyi İşlemi) ödül..
GE Energy'den BARES II Rüzgar Enerjisi Santrali projesi İSTANBUL - GE Energy, Bandırma?da gerçekleştirilecek olan ve yılda yaklaşık 25.000 konuta yetecek miktarda elektrik üretecek olan BARES..
MB döviz alım ihalesine 15 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3500 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 15 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Vitra'nın İstanbul Koleksiyonu ve İznik Serisi Karoları'na "Red Dot" ödülü İSTANBUL - Vitra'nın, tasarım dehası Ross Lovegrove tarafından tasarlanan İstanbul Koleksiyonu ve Defne Koz tarafın..
İtalyan Intesa, riskler azalırsa Türkiye'de yatırım düşünüyor FRANKFURT - İtalya merkezli Banca İntesa SPA, risklerin azalması halinde Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyor. Financial Times De..
Türkiye'de de hızlı tren üretilecek / İlk etapta 10 milyon dolar yatırım yapılacak ANKARA - TCDD-Rotem-Hyundai-ASAŞ-Haco arasında Adapazarı'nda kurulacak demiryolu araçları fabrikası ve TCDD..
MB'den bilanço ve rasyolar kitabı ANKARA - Merkez Bankası, ''Merkez Bankası Bilançosu Açıklamalar, Rasyolar ve Para Politikası Yansımaları'' başlığı ile temel bir başvuru kitabı hazırladı. K..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10