7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Balıkadam bıçaklandı Çanakkale'de Aykut Kınalı, akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Gökay adlı bir kişi tarafından bıçaklandı. Talihsiz adam can verdi, zanlı kaçtı. Kınalı'nın, Çeşme'deki ..
İşyerleri soyuldu İzmir Bornova'da iki işyeri soyuldu. Pervin Güvenç'in Gediz Caddesi'ndeki giyim mağazasına sabah saatlerinde hırsız girdi. Kilidi kıran hırsız veya hırsızlar 8 bin YTL değer..
Ürkütmeyecek 'nereden buldun' geliyor Maliye Bakanı Unakıtan'ı, Vergi Konseyi'nden sermayeyi ve dürüst mükellefi ürkütmeyecek yeni bir vergi güvenlik sistemi için çalışma yapmasını istedi. Ma..
Turizmciler de KDV'de indirim istiyor Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oktay Varlıer, turizm geliştirilmesi için KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e indirilmesi gerektiğini söyled..
Kart faizini MB'nin belirlemesi serbest piyasayı terk etmektir TUSİAD, kredi kartı faizlerinin Merkez Bankası'nca belirleneceği kart kanununa tepki gösterdi: "MB'ye azami faiz oranlarını beli..
Halis Ağa, 347 milyon dolar borcu bir defada ödeyecek TMSF ile yaptığı protokol çerçevesinde bugüne kadar 453 milyon dolar borca karşılık 106 milyon dolarlık ödeme yapan Toprakbank'ın eski sa..
İnşaat şirketleri şimdi de gözünü Anadolu'ya çevirdi 2005'te İstanbul'da peş peşe start alan konut projeleri, bu yıl Anadolu'ya da kayıyor. İzmir, Ankara ve Bursa başta olmak üzere pek çok ke..
'Cari açık ve işsizlik zayıf noktanız' Dünya Bankası Başekonomisti Varoudakis, cari açık baskısının süreceğini, yüzde 10 olan işsizlik oranı içinde gizli işsizliğin olmadığını belirtti. Dünya..
Tekstilci hükümetten 'umduğunu değil, sadece KDV indirimini aldı' Tekstil sektörünün dört gözle beklediği destek paketinden sadece KDV indirimi çıktı. İndirimli enerji, sigorta primi ve gelir..
'Politikadan asla taviz yok' Devlet Bakanı Babacan, "Bazen telkinler oluyor ama enflasyonla mücadeleden kesinlikle taviz verilmeyecek. Para politikası da bu temel hedeften uzaklaşmadan kararl..
Lira çok değerli, müdahale şart 2001'de temeli atılan ekonomik programın mimarı BM Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş Türk Lirası'ndaki değerlenmenin alarm verdiğini belirterek, "Kura art..
Pitbull bu kez Teriyer'i yuttu Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahibi Ramazan Keserkılıç'ın elinden kaçan Pitbull cinsi köpek, bir evin balkonundaki Teriyer cinsi köpeği parçalayarak öldürdü. Olay..
Birlikte doğup birlikte öldüler Balıkesir'in Susurluk ilçesinde Mesut ve Ayşe Akgün çiftinin 6 yaşındaki ikizleri Egemen ve Alperen, önceki gün öğle saatlerinde dedelerini ziyarete gitti. Bir..
Genç dalgıç deli kurbanı İzmir Çeşme'de bulunan Aquadem Orkinos Çiftliği'nde başdalgıç olarak çalışan 29 yaşındaki Aykut Kınalı, ailesini ziyaret için Çanakkale'ye geldiği gün cinayet kurbanı..
Ödül heykelciği davalık Ünlü ressam ve heykeltraş İsmet Değirmenci, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri'nde dağıtılan 'Sadri Alışık Heykelciği' ile il..
Tek tesellisi son mektup 10 yaşındaki Seray, Akdeniz anemisinden öldü. Geride babasına yazdığı sevgi dolu mektubu kaldı. Anne ve anne babasının taşıyıcı olması nedeni ile yakalandığı Akdeniz ..
Tekstil çetesi çökertildi 33 kişilik çetenin, Bursa'da para sorunlarını çözdüğü tekstilcilerin işyerlerine el koyduğu. Bursa Polisi tarafından 5 ay önce başlatılan ve Ankara Kaçakçılık Daire ..
Başsavcılık'tan ihmal suçlaması Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığı, 9 Kasım'da Şemdinli'de meydana gelen olaylar sırasında görevi ihmal ettikleri gerekçesiyle, dönemin Hakkâri Valisi Erdoğan Gür..
'Değerlendirmeler oldukça abartılı' Bakanlar Kurulu'nda, Şemdinli iddianamesini hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yön..
'Gördüğünüz Aliye gerçek değil hayali' Aliye dizisinin başrol oyuncusu Sanem Çelik ile dizinin yönetmeni Kudret Sabancı arasındaki aşkın ortaya çıkmasının ardından dizinin yapımcısı Erol Avcı..
Astsubayların faaliyetleri yasaya aykırı Şemdinli'de 9 Kasım 2005'te eski PKK'lı Seferi Yılmaz'a ait Umut Kitabevi'nin bombalanmasının ardından İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun talimatıyla..
Ergin kardeşlere yüklü isyan faturası Uşak Cezaevi'nde isyan çıkardıkları için yargılanan Nuri Ergin 21 yıl 7 ay ceza aldı. Kardeşi Vedat Ergin'e, isyanda Nizamettin Dal'ın ölmesiyle ilgili d..
Balıkçı yazarı elektrik çarptı Dalış camiasının idolü Yaman Koray'ın filmlere konu olacak yaşamı dün sona erdi. 71 yaşındaki yazarı eşi, balıkçı teknesinde ölü buldu. İlginç yaşam hikayesiyle..
'Katana' lafı zayıflattı Güzel şarkıcı Günce, bir internet sitesinde kendisiyle ilgili olarak yer alan "Sesi güzel ama çok kilolu. Hatta katana" yazısını okuyunca 4.5 ayda 20 kilo verdi. Sesi..
Yabancı doktor zaten var Yabancı doktor tartışılırken Iğdır ve Van'da, Türki Cumhuriyetler'den gelen 17 doktorun yıllardır çalıştığı ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'ın, Doğu'ya gitmeyen doktor..
Ağar: TSK sorunu kendi içinde çözer DYP Lideri Mehmet Ağar, Orgeneral Büyükanıt'ın "Tanırım, iyi çocuktur" sözleriyle nedeniyle "yargıyı etkilemekle suçlanmasını" değerlendirirken, "TSK sorun..
Anavatan lideri Mumcu'dan destek Org. Yaşar Büyükanıt'ın "Yargılanmaktan gurur duyarım" çıkışına ANAP Lideri Erkan Mumcu'dan destek geldi. Büyükanıt'ı, hukukun üstünlüğüne olan inancını dile ..
Baykal: Karşı darbe girişimi var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şemdinli iddianamesini, "Hukuki değeri tartışmalı, siyasi bir yaklaşım" diye değerlendirdi. Baykal, şunları söyledi: "Bu savcı..
JİTEM iddianamede Savcı Ferhat Sarıkaya'nın, Orgeneral Büyükanıt'a suçlamada bulunduğu iddianamesinde, Cem Ersever'in "JİTEM Gerçeği" adlı kitabından da uzun bir alıntı yer aldı. İddianamedek..
Sivillere de soruşturma Şemdinli iddianamesiyle ilgili krizinin ardından şimdi de dönemin vali ve kaymakamı hakkında soruşturma izni istendi. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı Şemdinli'deki ola..
Komutanlardan tek vücut olma kararı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök Başkanlığı'nda dün sabah toplanan kuvvet komutanları Şemdinli iddianamesi ve benzeri girişimlere karşı Orgeneral ..
'Ordumuzla karşı karşıya getiremezler' Başbakan Erdoğan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'le görüştükten sonra partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'na katıldı. Yaklaşık 5..
Çiçek iddianame krizi için yol gösterdi Başbakanlık'taki zirvede Adalet Bakanı 174'üncü maddeye işaret etti. Buna göre mahkeme 'eksik soruşturma yapıldığı' gerekçesiyle dosyayı başsavcılığa i..
İddianame zirvesi Şemdinli iddianamesi Ankara'da deprem etkisi yarattı. Kuvvet komutanları acil toplantı yaptı. Toplantının ardından Genelkurmay Başkanı Özkök, Başbakan Erdoğan'la görüştü. Şe..
Gazlı, şekerli içecekler çocukları obez yapıyor Çocuklarınıza kutu meyve suları ve asitli içecekler içirirken bir kez daha düşünün. İngiliz Times gazetesinde yayılan bir habere göre bu tarz i..
Hiç bahşiş istemiyor! Japon Hitachi şirketi ürettiği yeni robotları, başkent Tokyo'daki Sheraton otelinin lobisinde düzenlediği gösteriyle tanıttı. EMIEW isimli gelişmiş robot, tıpkı bir otel..
Bu gameboy yaşlılara! Nintendo'nun yaşlılar için özel ürettiğini açıkladığı ve beyin jimnastiği yaptırarak bunamayı geciktirdiğini iddia ettiği gameboy'lardan, Japonya'da üç buçuk milyon adet..
Tolerans müzesine Müslüman tepkisi Amerikan Simon Wiesenthal Merkezi'nin Kudüs'te yaptırmayı planladığı Tolerans Müzesi için verilen arazinin altında Müslüman mezarları olduğu ortaya çıktı. K..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10