7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sürülen vergi memuru not bırakıp intihar etmiş Ankara’daki bir iş merkezinin dokuzuncu katından atlayarak intihar eden vergi memuru Metin Özsarı’nın ölmeden önce bıraktığı notta, Büro Emekçil..
17 milyon kadının davası Anayasa Mahkemesi’nde Yeni Medeni Kanun evlilikte edinilen malların boşanma durumunda eşler arasında eşit paylaşımını öngörüyor. Yasanın, yürürlüğe girdiği 2002’den s..
Bu kavga bitmez F.Bahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, G.Saray yöneticisi Fatih Gökşen ve Trabzon Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, naklen yayın gelirlerinde eşit dağılımın söz konusu olamayacağını s..
Yürüye yürüye çöktüler Daum’un hep aynı kadroda inat edip futbolcular arasındaki rekabeti öldürmesi, Selçuk’un sakatlanması, devre arası hazırlığının iyi yapılmaması ve takımın yavaş futbol o..
Tahran’ın dosyası BM yolunda Baradey, çözümden hâlâ umutlu İran'ın nükleer programı konusunda yaşanan krizin gidişatı açısından önem atfedilen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) ola..
‘ABD, Gansi Üssü’nü İran için kullanamaz’ Kırgızistan Dışişleri Bakanı Alikbek Cekşenkulov, ABD'nin, ülkedeki Gansi Askeri Üssü'nü muhtemel bir İran saldırısında kullanmasının söz konusu olma..
Hamas’tan referandumlu tanıma formülü Filistin’de seçimi kazandıktan sonra İsrail’e yönelik tutumunda değişiklik yapmayacağını belirten Hamas’tan farklı bir teklif geldi.
Hamas, ilk iş olarak Abbas’ın yetkilerini geri aldı Filistin seçimlerinde mecliste çoğunluğu kazanan Hamas, ilk iş olarak Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın, El Fetih’in kontrolündeki "önceki me..
‘Irak’ta işkence delilleri sürekli artıyor, verilen cezalar yetersiz’ Uluslararası Af Örgütü, Irak'ta ABD öncülüğündeki uluslararası güçlerin elinde bulunan tutsaklara işkence yapıldığına dai..
Ekenoğlu’ndan AP heyetine: Temsil işgaline son verin KKTC ile ilişkilerin geliştirilmesi için Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından geçen ay kurulan Yüksek Seviyede Temas Grubu dün KKTC’de tema..
Lyon’da ‘soykırım’ anıtı için protesto yürüyüşü Fransa'nın Lyon kentinde iki yıldır siyasi tartışma konusu haline gelen sözde Ermeni soykırımı anıtının yapımına başlandı.
Hükümetten tekstilciye KDV desteği Durgunluğa karşı çözüm bulmaya çalışan tekstil sektörü, hükümetten talep edilen iyileştirmeler konusunda görüş birliğine varamadı.
Tüketici hakem heyetinden kart borcuna icra kararı Isparta'da bir kişiden iki kredi kartındaki 700 YTL'lik borcu alamayan banka, alacağını tahsil edebilmek için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvu..
Vergiler indikçe yurtdışına giden firmalar birer birer geri dönecek Vergi Konseyi Başkanı Mustafa Uysal, Kurumlar Vergisi’ndeki 10 puanlık indirimi SSK primlerindeki düşüş ve Gelir Vergisi’ni..
MAN doğalgazlı otobüs üretecek Alman, ticari araç üreticisi MAN, Türkiye’deki üretimde 40. yılını doldurdu. MAN Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Düzgün, ürettikleri doğalgazlı otobüslerin..
Döviz politikası değişmeyecek Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin 13 Mart'ta görev süresinin dolacak olması sebebiyle yapılacak yeni atamadan sonra döviz ve faiz politikalarında de..
Derviş, dövize müdahale önerdi Babacan reddetti Yeni Türk Lirası'nın aşırı değerlendiği tartışmalarına eski Devlet Bakanı Kemal Derviş de katıldı.
‘Reformlar Türkiye’yi AB standardına yaklaştırır’ Dünya Bankası'nın ‘Türkiye: Ülke Ekonomik Raporu'na göre, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) giriş süreci, yürütülen reformlar için itici güç..
1,8 milyar dolar ciro hedefliyoruz Kayseri’de kurulu, Bellona ve İstikbal gibi markalarıyla başta mobilya olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösteren Boydak Holding, 2006 yılında 1,8 milyar ..
Kış geri geliyor Avrupa’da 17 ölü var ‘Soğuk ve karlı havalar yerini bahara bıraktı' derken, kış yarından itibaren yeniden kendisini hissettirecek.
Mevsimlerle birlikte ruh sağlığı da değişiyor Mevsimsel dönüşümler insan psikolojisini etkiliyor. Sert bir kış dönemine hem fiziksel hem de ruhsal olarak uyum sağlayan kişiler diğer mevsime g..
Batman’da ekip otosu tarandı: 3 polis şehit Batman'da bir polis minibüsü, teröristlerce otomatik silahlarla tarandı. Saldırıda 3 polis şehit oldu, 3 polis ve 1 bekçi yaralandı.
Yerel radyoda istek şarkılar ücrete tabi Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde reklam geliri yeterli gelmeyen bir yerel radyo, giderlerini karşılamak için 6 yıldır dinleyiciden gelen istek parç..
Banka soygunu zanlıları, firari ‘özel harpçi’ çıktı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli iki astsubay, Vakıfbank’a ait para nakil aracını, içindeki 580 bin YTL ile çalmak suçundan tutukland..
Saunacı Alev’in kocası ‘hayalet silah’tan gözaltında Eski Emniyet Genel Müdür Vekili Ertuğrul Çakır ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Harp Dairesi’nde görevli Yüzbaşı Nuri Bozkır’ın tutuklanmas..
Ergin kardeşlere müebbet hapis Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi’nde çıkan isyanlarla ilgili davalar, dün karara bağlandı. 6 kişinin ölümü ve 23 kişinin yaralanması, Nizamettin Dal’ın öldürülmesi, d..
Yeni türeyen Türkçü gruplar dış destekli Türkçü görüşleriyle bilinen Orkun Dergisi sahibi Altan Deliorman, son yıllarda ortaya çıkan ulusalcı grupları ‘marazi’ olarak nitelendirdi.
Baki Tuğ: Perinçek’le ulusalcılık olmaz Devlet eski bakanı ve emekli Hakim Albay Baki Tuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten ulusalcı hareket beklenemeyeceğini söyledi.
Fehriye iade edilirse müebbetle yargılanacak Bruges Ceza Mahkemesi’nin kararının ardından Belçika’da ‘gözaltında tutulduğu’ adresten kaçan Fehriye Erdal, yakalanıp Türkiye’ye iade edilmesi du..
Teröristi elinden kaçıran Belçika’dan Türkiye’ye cinayet sorgusu DHKP-C üyesi terörist Fehriye Erdal’ı elinden kaçıran Belçika’nın, Türkiye’de geçtiğimiz cuma günü işlenen bir cinayetin hesab..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10