7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fındıkta 27 hafta sonunda 1.3 milyar doları aşan ihracat yapıldı GİRESUN - Dünya fındık üretiminin yüzde 75'ini elinde bulunduran Türkiye, ihracat sezonunun 27 haftalık döneminde fındıktan ..
Vorkink: Türkiye'deki cari açık konusunda alarm vermeye gerek yok ANKARA - Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'deki cari açığın dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu, ..
Erdoğan'dan Baykal ve medyaya sert çıkış: Kimse TSK ve yargı üzerinden muhalefet yapmasın ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal ve medyaya sert çıkarak, ''Açık ve n..
Berlusconi akıl verdi İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, zengin olmak isteyen İtalyanlara, ''Benim gibi yapın ve daha fazla para kazanın'' tavsiyesinde bulundu. İtalyan Telelombardia televiz..
Borsa 1.seansta %4.52 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 2.079,31 puan düşerek 43.917,76 puandan kapandı. Hisse senetlerinin ortalama değeri yüzde 4,52 ora..
"Tekstilde, KDV %8'e iniyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Tekstil, hazır giyim ve deri sektöründe KDV'yi yüzde 18'den yüzde 8'e indiriyoruz'' dedi. AK Parti TBMM..
MÜSİAD'dan "Reel Sektör Anketi": Siyasi ve ekonomik istikrar ortamından memnunuz İSTANBUL - Reel sektör temsilcilerinin ekonomik gelişmelere bakışını sorgulayan Müstakil Sanayici ve İşadamla..
2006'nın ilk 2 ayında açılan şirket sayısı yüzde 12.25 arttı ANKARA - Bu yılın ilk 2 ayında açılan şirket sayısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.25 artış olurken ve kapanan şirke..
Borsa son zamanların en ciddi düşüşünü yaşadı/ Endeks, ilk yarıda 2079 puan kaybetti: 43918/ Döviz ve faiz arttı İSTANBUL - İMKB, moralsiz başladığı günde son zamanların en yüksek düşünü yaşa..
'Yetkisizler Kürtler adına anlaşmalar yapamaz' Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri ve bölgesel Kürt yönetimi başkanı Mesut Barzani'nin yeğeni ve Kuzey Irak'taki yerel yönetimin baş..
Şemdinli iddianamesini mahkeme kabul etti Şemdinli olaylarıyla ilgili Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın hazırladığı iddianame, Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi..
Dünyada 1.6 milyar insan elektriksiz yaşıyor WASHİNGTON - Dünyanın yoksul ülkelerinde yaşayan 1.6 milyar kişinin elektriği yok. Dünya Bankası'nın konferansında, bu ihtiyacın yenilenebilir ene..
Arçelik'ten 3 milyar avro ciro Arçelik, 2005 yılını 3,1 milyar avro ciro ile kapattı ve 187 milyon avro net kar elde etti. Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, 2005 yılının faaliyet sonuç..
Tekstil ve hazırgiyimde KDV yüzde 8'e indirildi / Erdoğan: Sektör bundan sonra kayıtdışı konusunda dikkatli olsun ANKARA- Tekstil ve Hazırgiyim sektörünün, içinde bulunduğu sıkıntıdan çıkabi..
Mahkeme Şemdinli iddianamesini kabul etti Van Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
Ezeli rekabette Kadıköy mesaisi Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yarın yapılacak Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçının yapılacağı Kadıköy'de ezeli rakipler 40. kez karşı karşıya g..
Erdoğan tekstilde KDV %8 diyecek Tekstilde KDV indirimi grup toplantısında Başnbakan Erdoğan açıklayacak. Enerji maliyetlerini indirecek yeni bir çalışma başlatıldı. Yeni Çevre Kanunu'nda ce..
Acı yasadışı uygulamanın gerekçesi olamaz Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, 'Ankara'yı sarsan' Şemdinli iddianamesinde, birtakım siyasi değerlendirmelerde de bulunuyor
Van'da uyuşturucu ve kaçak sigara operasyonu Van'da iki ayrı operasyonda 56 kilo 696 gram esrar ile 1500 karton kaçak sigara ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı. Barbar adlı narkotik köpe..
İddianame kabul edildi, dava açılıyor Van Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan Şemdinli iddianamesi, 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Müdahil avukatlarından Cüneyt Caniş,..
Bakan Yıldırım: Ege, Akdeniz ve Karadeniz'e tersaneler yapmayı planlıyoruz ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye olarak 8 bin 400 kilometre uzunluğundaki sahil şeridinde her bölg..
Hakim ve Savcı adaylarının staj süresi 16 aya çıkarıldı ANKARA - Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Adalet Bakanlığının "Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayları ile İdari Yargı Hakim Adayları'nın..
Hakim ve savcı adaylarının meslek öncesi eğitim dönemlerinde düzenleme yapıldı ANKARA - Adli yargı hakim ve savcı adayları ile idari yargı hakim adaylarının meslek öncesi eğitim dönemlerinde ..
Basın Kartı Komisyonu toplandı ANKARA - Basın Kartı Komisyonu, sarı basın kartı ve sürekli basın kartı alacakların başvurularını değerlendirmek üzere toplandı. Basın-Yayın ve Enformasyon Gen..
Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Şemdinli iddianamesini kabul etti VAN - Van Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan Şemdinli olayları iddianamesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi..
Nemada 9. taksit ödemeleri yarın başlıyor ANKARA - Zorunlu Tasarruf nema ödemelerinin 9'uncusuna ilişkin ödemeler, yarın başlayacak. Ödemeler, söz konusu tarihten itibaren Ziraat Bankası şube..
TSE, 4 firmanın sözleşmelerini muhtelif sürelerde iptal etti ANKARA - Türk Standardları Enstitüsü (TSE), aralarında Kale Kalıp Makina ve Sanayi A.Ş. ile Set Beton Madencilik Ticaret A.Ş.'nin ..
İGDAŞ, doğalgazı Adalar'a götürdü / Büyükada'da ilk abone alındı İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ, doğalgazı Adalar'a götürdü. "Adalar İlçesi Doğalgaz Alım Töreni" İstanbul Büy..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.53 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.53 olarak açıklandı 07 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Akbank: Ortaklık konusunda hiçbir kuruluşla görüşmedik İSTANBUL - Akbank, basında çıkan haberleri yalanlayarak, UBS'e yetki verdiklerini bu kuruluşun çalışmaları dışında kiçbir kuruluşla görü..
Arçelik'ten 3,1 milyar avro ciro Arçelik, 2005 yılını 3,1 milyar avro ciro ile kapattı ve 187 milyon avro net kar elde etti. Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, 2005 yılının faaliyet son..
Petrol fiyatları 62 $'ın üstünde Uluslararası petrol fiyatları, OPEC toplantısı öncesinde, 62 dolar seviyesinin üstünde seyrediyor. ABD ham petrolünün varil fiyatı dünkü değer kaybının ardınd..
Nema ödemeleri yarın Zorunlu Tasarruf nema ödemelerinin 9'uncusuna ilişkin ödemeler, yarın başlayacak. Hak sahiplerine yapılacak ödemeler, söz konusu tarihten itibaren Ziraat Bankası şubeleri..
Banka soyguncuları Özel Kuvvetler’den firari 2 astsubay Vakıfbank’a ait para nakil aracının içindeki 580 bin YTL ile çalanlardan ikisinin firari astsubay olduğu belirlendi.
'İlişki değil sadece yakınlaşmaydı' Sanem Çelikle öpüşürken yakalanan Kudret Sabancı, dün eşi Esra Akkaya'yı aradı ve 'Sanem'le ilişki yaşamadım. Sadece bir gece yakınlaşmam oldu o kadar. Bi..
Manzarayı umumiye Zülfü Livaneli - Bir sevgili okurum, niye siyasi konularda fazla yazı yazmıyorsun diye sormuş...
Erdoğan tekstilde KDV %18 diyecek Tekstilde KDV indirimi grup toplantısında Başnbakan Erdoğan açıklayacak. Enerji maliyetlerini indirecek yeni bir çalışma başlatıldı. Yeni Çevre Kanunu'nda c..
The Business: HSBC, Akbank'ın yüzde 25'ini almak istiyor LONDRA - İngiliz The Business Gazetesi, HSBC?nin, Akbank?tan hisse alarak bankaya stratejik ortak olmayı planladığını ileri sürdü. Akb..
Garanti: Ukranya ve Romanya'da banka kurma girişimimiz yok İSTANBUL - T. Garanti Bankası A.Ş. Ukranya ve Romanya'da banka kurmak için bir faaliyetlerinin bulunmadığını duyurdu. Banka tarafın..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10