7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

7 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşte olay yaratan iddianame! . Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın, Orgeneral Büyükanıt'ı 'yargıyı etkilemeye çalışmak', 'örgüt kurmak', 'sahte belge düzenlemek' ve 'görevini kötüye ku..
Sezer-Özkök görüşmesi başladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü kabul etti. Orgeneral Özkök, Çankaya Köşkü'ne saat 15.05 sıralarında geldi. (AA)
Acıbadem, "Acıbadem International Hospital"ın tamamına sahip oldu İSTANBUL - Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş, yüzde 50'sine iştirak ettiği Acıbadem International Hospital Poliklinik..
Fransa'dan türban yasağı sinyali Fransa'da Danıştay, Hint asıllı Sihlerin ehliyetlerde türbansız fotoğraf kullanmasını istemenin, ''din özgürlüğünü ihlal'' anlamına gelmediği görüşüne vardı. ..
Gönül'ün masalı herkesi ağlattı Yüksel Aytuğ - Kanal D'nin dizisi 'Gönül'de dün gece son derece dokunaklı bir sahne vardı
DHKP-C, Erdal kararında etkisi olan Belçika Federal Savcısı'nı tehdit etmiş Belçika'da Fehriye Erdal'ın, kendisini izlemekle yükümlü 32 istihbarat görevlisini atlatarak ortadan kaybolmasına ..
Sinop'ta nükleer santral tepkisi Sinop'ta, 49 Sivil Toplum Örgütü tarafından oluşturulan Sinop Demokrasi Platformu öncülüğünde, ilde kurulması gündeme gelen nükleer santrale karşı harekete g..
Kandıra'da kuş gribi alarmı 6 köyde kümes hayvanları itlaf edildi, 18 kişi ilaç tedavisine alındı
Avukattan, Orgeneral Büyükanıt'a destek Şemdinli iddianamesini hazırlayan savcı için suç duyurusunda bulunuldu
UNESCO, 2007'yi 'Dünya Mevlana Yılı' ilan etti Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Mevlana'nın doğumunun 800'üncü yılı nedeniyle 2007'n..
İranlı kadınlar artık daha rahat giysilerle sokağa çıkabiliyor İran'daki 'reform' sürecinden cesaret alan kadınlar, geçmişe oranla artık daha rahat giysilerle sokağa çıkabilirken, saçlarının..
Almanya kara teslim Kuzey yarım kürede ilkbahar yavaş yavaş yaklaşırken, Almanya'nın güneyi yer yer kalınlığı 1 metreyi bulan kar altında yaşıyor. Kış mevsiminin sert geçtiği Almanya'nın öze..
TÜSİAD: Kadın-erkek eşitliğinin güvence altına alınması için yoğun çaba harcanmalı İSTANBUL - TÜSİAD, kadın-erkek eşitliğinin, yasal düzeyin yanı sıra uygulamada da güvence altına alınması iç..
Kariyer ve Yönetim Kulübü, 7. yılını kutladı İSTANBUL - Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesinde kurulan Kariyer ve Yönetim Kulübü (KYK) 04.03.2006 Cuma..
Türk-Kore Dostluk ve İşbirliği Derneği Yeni Başkanı, Sabri Yiğit oldu İSTANBUL - Digicom'un Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit Türk-Kore Dostluk ve İşbirliği Derneği Başkanı seçildi. Sabri Y..
İSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı, 11 Mart'ta yapılıyor İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı 11 Mart 2006 Cumartesi günü, 11:00 - 15:30 saatleri arasında, ..
MITEL'in "internet üzerinden konuşma kolaylığı" sağlayan ürünü Türkiye'de İSTANBUL - Kuzey Amerika ve İngiltere?de internet protokolü(IP) üzerinden ses iletişimi uygulamaları alanında faaliye..
Babacan: Temel politikalardan asla taviz verilmeyecek ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, temel politikalardan asla taviz olmadığını bildirdi. Halk Bankası Genel Müdürlüğü'n..
İşte Şemdinli iddianamesi Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın Şemdinli olaylarına ilişkin olarak hazıladığı, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da dahil bazı subay ve a..
Oscar'ın sürprizi Çarpışma yeniden gösterimde Bu yıl büyük bir sürpriz yaparak en iyi film Oscar'ını kazanan Crash (Çarpışma) yeniden gösterime giriyor. Emmy ödüllü yazar ve yapımcı Paul Hagg..
DYP lideri Ağar: Darbe kelimesi siyasete yakışmıyor İSTANBUL - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Güneydoğu'da terörle mücadele eden kurum ve görevlilerin çeteci olarak suçla..
Ersümer ve Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam edildi ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam edildi...
Baykal'dan Erdoğan'a sert yanıt: Aç gözlülük AK Parti yöneticilerinin karakteri haline geldi ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Nrecep Tayyip Erdoğan'ın CHP'yi eleştirirken, "A..
KDV indirimi tekstilcileri memnun etmedi, enerji maliyetleri ve istihdam yükünün de azaltılmasını istiyorlar İSTANBUL - Tekstil ve hazır giyim sektöründe KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürü..
Bosch Türkiye'nin 2005 yılı cirosu 1.2 milyar euro oldu / 2006 yatırım hedefi 125 milyon euro İSTANBUL - Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü M. Gürcan Karakaş, Bosch Grubu'nun Türkiye ya..
Arçelik Çin'de yatırım yapacak Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, muhtemelen bu yıl içinde Çin'de yatırım yapma kararı alacaklarını bildirdi. Arçelik, Çin'de Beko markasıyla Türkiye'de ..
Trabzonspor'da Genel Müdür Tayfun Erpek görevinden istifa etti İSTANBUL - Trabzonspor'da Genel Müdür Tayfun Erpek görevinden istifa etti. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. tarafında..
Aviva Sigorta'da Olağan Genel Kurul, 7 Nisan'da İSTANBUL - Aviva Sigorta'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 7 Nisan'da yapılacak. Aviva Sigorta A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen aç..
UNDP Başkanı Derviş: MB'nin enflasyonla mücadeledeki kararlılığı son derece önemli ANKARA - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş, "Türkiye'deki Merkez Bankası'nın..
Oysa Çimento, yüzde 78.3 oranında net kar payı dağıtacak İSTANBUL - Oysa Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş, yüzde 78.3 oranında net kar payı dağıtacağını duyurdu. Şirket tarafından İMKB'ye gönde..
Kent Gıda'nın Olağan Genel Kurulu 30 Mart'ta İSTANBUL - Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 30 Mart tarihinde yapılacak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada,..
İlhan yeniden Ankaragücü'nde Ankaragücü ile sözleşmesi süren yıldız futbolcu İlhan Mansız, yeniden takıma dönüyor. Ankaragücü Basın Sözcüsü Serhat Arıkan yaptığı açıklamada, şu anda Almanya'd..
Ladik Çimento'nun devri durduruldu Danıştay 13. Dairesi, Ladik Çimento'nun en yüksek teklifi veren Akçansa Çimento yerine ikinci en yüksek teklifi sunan Türkerler A.Ş'ye devredilmesine onay v..
Borsa 2.seansta düşüşte İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 48,11 puan düşerek 43.869,65 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,11 oranında değer y..
"Tekstilde KDV %8'e iniyor" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Tekstil, hazır giyim ve deri sektöründe KDV'yi yüzde 18'den yüzde 8'e indiriyoruz'' dedi. AK Parti TBMM grup toplantısında tekstil..
Başesgioğlu: Sosyal güvenlik sistemi duvara dayandı ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, sürdürülemez hale gelen ve artık duvara dayanan sosyal güvenlik sistemini, ye..
MB döviz alım ihalesine 41 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3305 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 41 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Dışişleri: Fehriye Erdal'ın yakalanarak iade edilmesini bekliyoruz/ "Kıbrıs eylem planı hala masada" ANKARA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, terörist Fehriye Erdal'ın bir an önce yaka..
Bakan Gül, temaslarda bulunmak üzere bugün Avusturya'ya gidiyor ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye-AB Troykası Bakanlar Toplantısı ile AB-Batı Balkanlar Ga..
AMPD Başkanı Oral: Sektörde, gelecek yıl yüzde 7-8 büyüme bekliyoruz İSTANBUL - Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nuşin Oral, "Sektörümüz geçtiğimiz..
Savcı: Kamu görevlisi terörist gibi çalışmış Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a yönelik suçlamalarıyla tartışılan 100 sayfalık iddian..
Kur rejiminin mimarı Derviş de değerli YTL'den şikayet etti Mevcut kur rejiminin mimarı olan ekonominin eski patronu Kemal Derviş de para politikasının değişmesi gerektiğini söyledi ve 'rant..
Altındağ: Güneydoğu'da karanlık işler yapıldı Şemdinli iddianamesi olayı, Diyarbakır 'Söz' gazetesi sürmanşetinde
'Neden katılmadınız?' Kuş gribi paneline katılmayan okul müdürlerinden savunma istendi
'Büyükanıt Paşa'yı tanıyoruz, iyi komutandır' Kayseri'de şehit yakınları ve aileleri tarafından kurulan Yurt Savunması ve İnsan Hakları Derneği, basın toplantısı düzenleyerek Kara Kuvvetleri..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10