6 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

6 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Clinton Dubaililer'e danışmanlık yapmış ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın Körfez sermayeli Dubai Ports World'a (DPW) danışmanlık yaptığı ortaya çıktı...
Garanti, Merrill'in dahisini getiriyor GE ortaklığından sonra Ukrayna ve Romanya'da banka kurmak için harekete geçen Garanti Bankası, Merrill Lynch'in bankacılık uzmanını transfer edip atağa..
Deniz'e iki dev talip Türkiye'nin 10'uncu büyük bankası Denizbank'a Avrupa'nın dev bankaları müşteri oldu. Fransız Societe Generale ve İtalyan Banca Intesa'nın Denizbank ile ilgilendiği beli..
Sudoku IQ'yu yükseltiyor İngiliz BBC televizyonu tarafından hazırlanan '1 haftada zekanızı katlayın' adlı programda, son dönemlerin en popüler oyunu sukodunun IQ seviyesini yüzde 40 artırdığ..
'Adil düzen'in gelininden sahte düğün davası' Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Oya Akgönenç'in oğlu Tarık'la görkemli bir düğünle evlenen Elif Korez, resmi nikah yapılmadığını öne sür..
Deneme sınavındaki soruya suç duyurusu Kayseri Emniyet Müdürlüğü, ÖSS deneme sınavı kitapçığının Türkçe bölümünde yer alan bir soruda 'İstiklal Marşı'nın alenen aşağılandığı' gerekçesiyle de..
Avusturya'da Türkiye karşıtı kampanya Avusturya'da aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisi (FPÖ), Türkiye'nin AB'ye katılımı ve AB anayasasına karşı imza kampanyası başlattı
'Koyları katlettirmeyiz' Başta Çökertme olmak üzere Gökova'nın cennet koylarını beton yığınına çevirecek olan tesis iznine, sadece çevreciler değil Bodrum Belediye Başkanı'ndan TÜRSAB Başkan..
İstanbul History Channel'a belgesel oldu 70 ülkede 20 farklı dilde 200 milyon eve ulaşan The History Channel'ın çekim ekibi, ödüllü Türk yönetmen Emre Şahin yönetiminde İstanbul'un altında m..
Boğaz'ın ilk tüpü hazır İlk kazmanın 2004 ağustosunda vurulduğu, İstanbul'un trafik keşmekeşine çözüm olması beklenen Marmaray projesinde kullanılacak tüp tünellerden ilki tamamlanma aşaması..
İran hava harekatında Türkiye merkez olacak NATO yetkilisi General Tüttelmann, 'ABD'nin olası İran harekatına NATO destek sağlayabilir' dedi. Uzmanlar 'Türkiye hava savunmasının merkezi olac..
ABD'de bilgi sızmayacak ABD Başkanı George W. Bush, Amerikan istihbarat servislerinden gelen gizli bilgilerin basına sızmasına karşı savaş açtı.
Hamas'tan Zevahiri'ye ret Kaide'nin iki numaralı ismi Eyman El Zevahiri, Filistin'de seçimin galibi olan Hamas'a İsrail'i tanımama ve silahlı mücadeleye devam etme çağrısı yaptı.
Miloşeviç kitap yazıyor Lahey'deki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nde yargılanan eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç kitap yazıyor.
Olmert yine çekilecekmiş İsrail'de komada olan Başbakan Ariel Şaron'un vekili ve kurduğu Kadima partisinin liderliğine oynayan Ehud Olmert, 28 Mart seçimini kazanırlarsa Batı Şeria'daki 14 Ya..
Pakistan'da en az 50 ölü Pakistan'ın Afganistan sınırında, aşiretlerin hâkimiyetindeki bölgede Taliban yanlısı militanlarla ordu arasında çıkan çatışmalarda en az 46 militan ve beş askerin öl..
'Irak'tan 2007'de çekilecekler' Irak için iç savaş çanları çalınırken, ABD liderliğindeki işgal güçlerinin 2007 başında bu ülkeden çekilmeyi planladığı öne sürüldü.
Yeni TCK'dan PKK'lılara özgürlük çıktı PKK'dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olanların, eğer silahlı eyleme katılmamışlarsa ceza almaktan kurtulmaları için bundan böyle 'pişmanlık' veya 'to..
Erdoğan'dan Genç'e dava Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisi için 'Benim kaderimi tayin edecek insanlar akli melekelerden yoksunsa o zaman def olsun gitsinler buradan' diyen eski Tunceli Milletve..
'Tarama'da kolaylık Avrupa Komisyonu, 'son derece karmaşık' bir konu olduğu gerekçesiyle Adalet ve Temel Halklar başlığıyla ilgili taramayı sonbahara erteledi.
Pepe'den atık itirafı Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye'de evsel ve sanayi atıklarının yüzde 70'inin denize veya doğaya bırakıldığını söyledi.
Çocuğa soyad babadan Yargıtay, eski Türk Medeni Kanunu'nun yürürlükte olduğu dönemde babasının soyadını alan evlilik dışı çocuğun, ergin oluncaya kadar bu soyadını taşımak zorunda olduğuna hü..
İyi günde kötü günde: Atıştırma Her kilonun bir adı varmış... Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cahide Yağmur...
Testosteronu fazla kadına erkek bebek Kendine güvenen güçlü kadınların erkek çocuk sahibi olma olasılığı, çekingen karaktere sahip kadınlara göre daha fazlaymış.
Benzin içen bu otoları almak için petrol şeyhi olmak lazım Hız canavarı bu spor otolara sahip olmak için sadece para yeterli değil. 100 km'de 32 litre tüketen bu otoların, yakıt ihtiyacını ka..
Alo SABAH İstanbul Gürpınar'da bulunan Kardeşler Camisi'nin hoparlörlerinin ayarı bozuk. Küçük çocuklarımız sabah ezanı okunurken uykularından irkilerek uyanıyorlar. Diyanet işlerinin bu konu..
Kurtlar şehre indi Van'ın Gevaş ilçesinde evlerin yanıbaşına inen aç bir kurdu vatandaşlar av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Kurtların sık sık şehre indiğini belirten vatandaşlar, sürülerinin zar..
Şüpheli şekilde yanan iki yalı için 'otel izni' çıkıyor Boğaziçi Köprüsü'nün Ortaköy ayağının altında bulunan ve şüpheli bir yangında kullanılamaz hale gelen Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu il..
Alışverişe karşı hap tedavisi ABD'nin Minnesota Üniversitesi profesörleri, uyuşturucu, kumar ve alkol bağımlılarında istek azaltıcı olarak kullanılan Nalmefene adlı ilacın "alışveriş hastalar..
Poliklinikler de SSK ile anlaşma istiyor Özel hastaneler ile sağlık hizmeti sözleşmesi yapan SSK'nın ayakta tedavi hizmeti veren tıp merkezleri ve poliklinikler ile sözleşme yapmaması üzerine..
Gözyaşları arasında daire sahibi oldular KİPTAŞ'ın Başakşehir 5. Etap 1. Kısım Projesi'nde yer alan 432 dairenin sahiplerinin, hangi dairelerde oturacakları kurayla belirlendi. İlk kuraya KİP..
Polisten gaspçıya MSN tuzağı İzmir'in Bornova ilçesinde, hırsızlıktan sabıkalı Hakan Atak (32), üniversite öğrencisi Didem Düzgün'ü evine girerken asansör önünde taciz etti. Genç kızın cep te..
'Yuvanı yıkarım' dediği için öldürdü Antalya'da bir yıl önce evlenen genç kadın, kendisini sürekli rahatsız edip "Yuvanı yıkarım" diye tehdit eden eski erkek arkadaşını, evinin önünde pusu ku..
Çocuk sürücü kardeşi öldürdü ablayı yaraladı Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde 13 yaşındaki bir çocuğun kullandığı otomobilin çarptığı 2 kardeşten biri öldü, diğeri yaralandı. Alınan bilgiy..
Polis gözünden bıçaklandı Bıçağı rasgele sallayan içkili şahıs polisi yaraladı. Polisin gözü kör olabilir. İstanbul Fatih Sinanağa mahallesi Yesarizade Sokak'ta önceki gece saat 01.00 sıralar..
Farklı davran kafan çalışsın Uzmanlar beyin gücünü artırmak ve hafızayı güçlendirmek için eve değişik yoldan gitmek, diş fırçasını farklı elle tutmak gibi egzersizler öneriyor. BBC bu konuda ..
'Bıçak' sırtında tartışma Köpek sevmek yüzünden çıkan kavgada bıçağı sapladığı iddia edilen 11 yaşındaki S.K., "Bende bıçak yoktu" derken, G.Ö. de kendini savundu: Ben suçsuzum. Adana'da önce..
Boğaziçi'nin hocası neden gönderildi? Boğaziçi Üniversitesi kendini 'evanjelik eğitmen' olarak tanıtan Van Stone'un görevine Hıristiyanlık propagandası yaptığı için son verdi. Boğaziçi Üniver..
Bitmeyen kavşaklara açılış Başbakan Erdoğan'ın açılışlarını yaptığı 20 kavşaktan ikisinin inşaatının halen devam ettiği, üçünün ise çevre düzenlemelerinin tamamlanmadığı ortaya çıktı. Başbaka..
'Perakendeciliği dikkatle izliyoruz' Rekabet Kurulu Başkanı Mutafa Parlak, hızlı tüketim perakendeciliği sektörünü hassasiyetle izlediklerini belirterek, zincir mağazacılığın yaygınlaşması il..
Aliye'nin başarısını çekemiyorlar Bir cipin içinde "Aliye"nin kahramanı Sanem Çelik'le görüntülenen Kudret Sabancı ustası ve abisi Savaş Ay'a gerçekleri anlattı. Yıllarca 'A Takımı'nın yönetm..
Kebabı gören marka olmaya koşuyor Adana Ticaret Odası'nın 'Adana Kebabı'- nı tescil ettirmesinin ardından Türkiye Patent Enstitüsü (TPE) Anadolu'nun dört bir yanından talepleri karşılamaya ça..
Parayla çıkartılan kum yine parayla gömülüyor İstanbul Boğazı'na yapılacak tüp geçit için 10 milyon YTL'ye çıkartılan 1 milyon 100 bin metreküp kum, yine parayla denize dökülüyor. İstanbul'un..
2000 yılında çıkan tebliğ borsacıya can simidi oldu Tebliğ ile satılan hisse senetlerinin hangi tarihlerde alındığına kişilerin karar verme yetkisinin tanınması borsacıları bu yıl vergiden ku..
'Bayrak başta olur ama kalçada olmaz' Sibel Tüzün'ün Eurovision'a ay-yıldızlı' kostümle katılma isteğine, hukukçular destek verdi. Bir hâkim, 'Bayrak başta kullanılırsa itiraz edilmez' dedi. ..
Akıllı pasaport ihalesi için Darphane'ye 'alo' soruşturması Malezyalı Iris adlı şirketin kazandığı çipli pasaport ihalesi öncesi ve sonrası şirketle yapılan telefon görüşmeleri nedeniyle Dair..
Kara paranın bilançosu 9 yılda 2.3 milyar YTL Masak, 9 yılda 2.3 milyar YTL'lik kara parayı resmen tespit etti. Para aklama ile suçlananların yüzde 41'ini uyuşturucu madde ticareti yapanlar o..
Türkiye'nin koyduğu kotalar bile Çin istilasını durdurmadı 2005 başında kotaların kaldırılması nedeniyle Çin malları istilasına uğrayacağından korkan Türkiye, 44 kategoride kota koydu. Ancak ..
Piyasalara yön verecek 6 gelişme Hem küresel hem de Türkiye'deki piyasaların son aylardaki hızlı hareketleri, fiyatları olgunluk düzeyine yaklaştırdı. Bu durum, piyasaları haber akışlarına da..
'Merkez'in yönetimi değişecek bekleyin' Başbakan Erdoğan, Egeli tekstilcilere Merkez Bankası yönetiminin değişeceğini, gelecek yeni yönetimin anlayışında farklılık olabileceğini söyledi. Ege ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10