6 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

6 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'de AT&T, BellSouth'u 67 milyar dolara alıyor, telekomda 160 milyar dolarlık yeni dev oluşuyor NEW YORK - ABD'nin önde gelen telekom şirketlerinden AT&T Inc., en büyük rakiplerinden BellSo..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.99, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.99, yıllık yüzde 14.55 olarak açıklandı 06 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
'Nereden Buldun'a alternatif arayışı Maliye vergi incelemelerinde mevzuat yetersizliği nedeniyle yeni bir vergi güvenlik sistemi kurulması için harekete geçti. Vergi Konseyi, sermayeyi ve dür..
Erdoğan: Nükleer enerji gerekliliği hem kaynak çeşitliliği hem de arz güvenliği açısından önemli KEMALPAŞA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nükleer teknolojileri enerjinin yanı sıra tarımdan ..
Yasak aşkını öldürdü Üç yıllık evli kadın ayrılığa yanaşmayan gizli aşığını sokak ortasında bıçakladı
Kartal lay-lay-lom Beşiktaş Ankara'yı güle oynaya yendi, taraftarı hiç küfretmedi. Geçen hafta F.Bahçe ile berabere kalıp taraftarıyla barışan Beşiktaş, Tümer, Gökhan ve İ.Akın'la 3 puanı ka..
Yurdun büyük bölümünde hava az bulutlu ve açık olacak İSTANBUL - Yurdun büyük bölümü az bulutlu ve açık, kuzeybatı kesimler parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın ..
Kadın Girişimciler Derneği, Ankara'da temaslarda bulunacak İSTANBUL - Kadın Girişimciler Derneği ( KAGİDER ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların halka açık söylemlerinde Kadın-Erkek ..
LES'e başvurular bugün başladı ANKARA - Üniversitelerde lisansüstü eğitim görmek isteyenlerin katılabileceği 2006 Mayıs Dönemi Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (LES) başvuru süresi, bugün b..
İller Bankası'na Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'ndan 213 milyon euro kredi ANKARA - İller Bankası, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'ndan 213 milyon euro kredi sağladı. Türkiye i..
SPK Lisanslama Sınavları başvuruları başladı İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu, 27-28 Mayıs 2006 tarihlerinde yapılacak Lisanslama Sınavları başvurularının bugün başladığını kaydedildi. Serm..
İndeks Bilgisayar, IBM'in en performanslı distribütörü seçildi İSTANBUL - İndeks Bilgisayar Sistemleri Muh. San. ve Tic. A.Ş, IBM icin En İyi Performans Gösteren Distribütör secildi. Şirkette..
İMKB, 46300'de tutunma çabası veriyor/ Endeks, 46300-46400 bandında/ Döviz sakin, faiz arttı İSTANBUL - Borsa, alıcılı başladığı haftanın ilk gününde kar satışlarıyla gevşemekle birlikte 4630..
"Nereden buldun"a alternatif arayışı Maliye vergi incelemelerinde mevzuat yetersizliği nedeniyle yeni bir vergi güvenlik sistemi kurulması için harekete geçti. Vergi Konseyi, sermayeyi ve dür..
Bakan Koç: Turizmde Türkiye'nin her tarafında patlama yapacağız/ "Üzerimize fazla geleni Allah çarpar" ZONGULDAK - "Kuş gribi kanadımızı kırdıysa da turizmde Türkiye'nin her tarafında patlama..
Arkas'da Otomotiv Grubu Başkanlığı'na Erkut Kızılırmak atandı İSTANBUL - Uluslararası taşımacılık ve liman işlemeciliği sektörünün önde gelen isimlerinden Arkas, 2002 yılında ilk adımlarını a..
DOGÜNSİFED Başkanı Akbaş: Kalkınma, Doğu ve Güneydoğu'ya yansımıyor DİYARBAKIR - Doğu, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Şeyhmus Akbaş, ülkedeki eke..
İMKB, haftanın ilk gününde satıcılı/ 46 bine çekilen endeks, 46100-46300 bandında/ Döviz sakin, faiz arttı İSTANBUL - Borsa, alıcılı başladığı haftanın ilk gününde kar satışlarıyla gevşiyor. ..
Çiçek: İşin içinde değiliz Bilal Çetin - Şemdinli iddianamesi Ankara'da tam anlamıyla bomba etkisi yapmış durumda
TBMM bu hafta yine fazla mesai yapacak / Memurun gözü Meclis'te olacak ANKARA - Memurlara ek ödemeyle vergi dilimlerinin yeniden düzenlenmesini içeren tasarı ve teklifler, bu hafta Meclis gün..
Borsa güne 46 bin 382 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, Cuma günkü 2. seans kapanışına göre 16,76 puan artarak 46.382,99 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede o..
Memura 80 YTL bu hafta yasalaşacak Memur ve sözleşmeli personele ek ödeme yapılmasını öngören tasarı ile gelir vergisi tarifesini yeniden düzenleyen ve yatırım indirimini kaldıran tasarı bu h..
ÖSS başvuruları için son 3 gün Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı (ÖSYM) Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) girecek adayları, 8 Mart Çarşamba günü mesai saati b..
Desa Deri, Yenibosna'da yeni bir mağaza açtı İSTANBUL - Desa Deri, İstanbul Yenibosna'da yeni bir mağaza açtı. Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu i..
Galatasaray, Unit'e borcunu ödeyemiyor / Yüzde 21.05'lik hisseye satış izni verildi İSTANBUL - Turkcell Süper Ligi'nde liderliğe yükselen ve son zamanlarda sürekli mali problemleriyle gündem..
Söktaş'ta Olağan Genel Kurul 4 Nisan'da İSTANBUL - Söktaş'ta 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 4 Nisan'da yapılacak. Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen..
MB, Süper Döviz Hesapları faiz oranlarını yeniden belirledi ANKARA - Merkez Bankası, Kredi Mektuplu Döviz Tevdiat ve Süper Döviz Hesaplarına uygulanan faiz oranlarını yeniden belirledi. ..
Teknosa mağaza sayısını 150'ye çıkaracak ADANA - Ülke genelinde 24 ilde 100 mağaza ile hizmet veren teknoloji perakendecisi Teknosa, mağaza sayısını 2006 yılında 150'ye çıkarmayı hedefliyor. ..
İGEME'den ihracata eğitim desteği ANKARA - İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME), dış ticeret ile ilgili kuruluşlarda çalışan, ihracat pazarlamasının başarıyla yapılmasını sağlayan uzman e..
Sahiplenilmiş ve paylaşılan vizyon geleceğe götürüyor Vizyon, kelime anlamıyla "görüş alanı", "görme yetisi" olarak tanımlanırken, misyon ise "verilen görev", "yüklenilen iş", "varlık sebebi"..
Perakendeciler AMPD Zirvesi'nde buluşuyor Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), perakende sektörüne ters köşeden bakmak, sektör hakkında doğru bilinen gerçekleri sorgulamak a..
Emisyon hacmi cuma günü 513.3 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 3 Mart Cuma günü 513.3 milyon YTL artarak, 19 milyar 814 milyon 750.1 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi b..
Çin, yüksek teknoloji pazarını da ele geçirdi ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye pazarına kilitle giren, bisikletten halıya, kırtasiyeden gözlüğe ucuz ve kalitesiz mallarıyla piyasa..
TSPAKB, KOBİ Borsası'ndan umutlu ANKARA - Bir yandan ucuz ve kalitesiz mallarla rekabet konusunda sıkıntı yaşayan, öbür taraftan finansman sıkıntısı içinde bulunan KOBİ'lerin, çıkış yolu olar..
Anadolu, marka yarışına girdi ANKARA - "Yörenize Özgü Ürünleri Başkaları Sahiplenmesin" sloganıyla yola çıkan Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) markalaşma teşviki, Anadolu'da büyük ilgi gördü. ..
Irak'ta bir Sünni aşiret lideri öldürüldü Irak'ta bir Sünni aşiret lideri ile 3 Şii'nin öldürüldüğü bildirildi.
Oscar Ödülleri sahiplerini buldu 78. Oscar Ödülleri'nde 'Crash', 'En İyi Film' ödülünü alırken, Brokeback Dağı'nın yönetmeni Ang Lee 'En İyi Yönetmen' ödülüne layık görüldü.. Akademi ödülleri..
PKK'lılara sürekli af Yargıtay'ın kararı: Teslim olan PKK'lılar eğer silahlı eyleme katılmadıysa pişmanlık yasasından her zaman yararlanabilir.
Jüri ile halk yine uyuşamadı Benimle Dans Eder Misin yarışmasında jürinin favorisi Eylül'dü. Ancak halk oylamasıyla garsonluk yapan Ömer 1 'inci seçildi. Dansa Var Mısın'da ise jüri 'Şaban' ..
Selami Şarin eşini dövdü mü? Avcılar'daki Amindos adlı gece klübünde sahneye çıkan Selami Şahin iddiaya göre eşi Didem Şahin'i herkesin önünde dövdü
Kotla bale! Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin sanatçıları, Carmina Burana adlı bale gösterisini kot pantolonla sahneye koydu...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10