5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Adı ihtilale karıştığı için babam idam edildi, darbeci Evren de cezalandırılmalı Harbiyelileri isyana teşvik ettiği gerekçesiyle 40 yıl önce idam edilen Binbaşı Fethi Gürcan'ın oğlu Ömer Gürc..
'Açıklamalar idamdan daha acı, bizimle alay etmesin' 12 Eylül darbesinin başmimarı Kenan Evren'in ‘idamları imzalarken elim titremedi' sözleri, o dönemde idam edilenlerin yakınlarının tepkisi..
Şehit er gözyaşlarıyla toprağa verildi Şırnak'ın Cizre ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen 3 aylık nişanlı Mikail Dönmez'in, yazın evlilik hazırlıkları yaptığı belirtildi.
‘Darbeciler hakkındaki iddianamem 2010'a kadar geçerli’ Kenan Evren hakkında iddianame hazırladığı gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski Adana Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, 6 yıl önce h..
‘Askerî müdahaleleri savunmak doğru değil’ 12 Eylül darbesinin ardından kurulan hükümette dışişleri bakanlığı görevini üstlenen İlter Türkmen, Kenan Evren'in darbeyle ilgili olarak yaptığı ‘p..
Bolu Dağı’nda 56 araç birbirine girdi: 12 yaralı D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde buzlanma nedeniyle ard arda meydana gelen 5 ayrı zincirleme kazada 56 araç birbirine girdi. Can kaybı..
‘Reklam ajansları ABD’nin güdümünde’ ‘Televizyonum CHP’nin emrinde’ sözleriyle tepki toplayan Tuncay Özkan, Türkiye’de reklam piyasasının 5 büyük Amerikan şirketi tarafından yönlendirildiğin..
Elinden kaçırdığı Fehriye’nin peşine düşen Belçika, DHKP-C’nin bürosunu bastı Belçika'da terörist Fehriye Erdal'ın Bruges Ceza Mahkemesi tarafından 4 yıl hapis cezasına çarptırılmasından bir ..
‘Sosyalist sloganları hep İP’liler attı, dayağı biz yedik’ Türk solunun sembollerinden ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) eski yöneticisi Mihri Belli, yurtseverliğin sosyalistlerin tekelinde o..
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Taşkent’teki okuluna Türk işadamları sahip çıktı Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te açtığı ve uzun süredir zor şartlar altında eğitim ver..
Bu Kur’an, Sabancı Müzesi’ndekinden daha küçük Dünyanın en küçük Kur’an-ı Kerim’lerinden birinin, Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergileneceği duyuruldu. Ancak ondan daha küçük boyutta başka bir Ku..
Ormanları en çok insanlar yakıyor Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, son beş yılda Türkiye genelinde yanan ormanlık alanın toplam 27 bin 500 hektar olduğunu bildirdi.
Çalınan tablo nette satışa çıkarıldı Rio Karnavalı’nın ilk günü Chacara do Ceu müzesinden çalınan ünlü ressamlara ait dört tablodan biri, Rus internet sitesinde açık artırmayla satışa çıkarı..
Çocuklardan anne-babalara mesaj Anne-baba okulu etkinliklerine farklı bir çalışmayla katılan Özel İlkbahar İlköğretim Okulu, öğrencilerine kendilerini ebeveynlerine anlatmalarını istedi.
Bacak bacak üstüne atmak varise yol açıyor Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şah Topçuoğlu, varisin sadece fiziksel değil psikoloj..
Ney ve tanburun iki üstadından unutulmayacak bir albüm... Türk müziğinin yaşayan en önemli iki ustası Tanburi Necdet Yaşar ve Neyzen Niyazi Sayın’ın taksim ve icraları bir albümde toplandı.
Müzeyyen Senar’dan eskimeyen nağmeler Türk sanat müziğinin en iyi kadın seslerinden Müzeyyen Senar’dan, hüzünlendiren nağmelerle bezeli bir albüm: "Odeon Yılları".
Ankara, müzikli bahara hazırlanıyor Ankara hem kış mahmurluğunu hem de siyaset yorgunluğunu üzerinden müzikle atacak.
Tiyatro oyuncusu Tunç Yalman vefat etti Yurtiçi ve yurtdışında uzun yıllar birçok oyunda aktör ve yönetmen olarak imzası bulunan Tunç Yalman, geçtiğimiz gece İzmir’de vefat etti.
Akad için 90. yaş etkinlikleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Ömer Lütfi Akad’ın 90. yaşını, mart ayındaki bir dizi etkinlikle kutlayacak.
Orfeon’un beklenen konseri Caz’dan Türkü’ye, Türkiye’den dünyanın her yerine uzanan Orfeon Oda Korosu yeniden dinleyici karşısısında.
Otomobil değil insan geçidi! Daimler Chrysler’in İstanbul doğumlu başkanı Dieter Zetsche basın toplantısı sonrası bisiklete binip kameralar önünde uzaklaşıyor...
‘Hayalim tek depoyla londra-istanbul yapmak’ Dünyanın en fazla otomobil satan şirketi unvanına sahip Japon Toyota’nın başkanı Katsuaki Watanabe, Cenevre’de ilk kez Avrupa basınının karşısına..
Üç yakıt birarada dönemi başlıyor İsviçreli yapımcı şirketlerden biri olan Ecocar fuarda doğalgaza odaklanılan birbirinden ilginç yakıt teknolojileriyle gündeme geliyor.
CC sınıfına Amerikan tarzı Ford Focus bazı üzerine geliştirdiği coupe Cabriolet (CC) ile oldukça iddialı.
13 bin kişi fuarda görüp sipariş etti Birkaç ay önce Frankfurt’ta tanıtılan Audi’nin ilk SUV aracı Q7’ye ilgi Cenevre fuarında da devam etti.
Dodge’dan kaslı modeller 2009 yılına kadar Jeep ve Dodge markaları altında 11 yeni modeli Avrupa’da pazara sunmaya hazırlanan Daimler Chrysler özellikle Dodge markası üzerine yoğunlaşıyor.
‘Yüce Divan davaları zamanaşımına uğradı’ yorumu hukukçuları böldü Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok’un, Yüce Divan’da yargılanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski bakanlar Güneş Taner..
Jandarma’nın malî denetim talebini yadırgadım Jandarma’nın ‘malî suçlarda denetim yetkisi’ istemesine iş dünyasının ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da tepki gösterdi.
Yüce Divan tartışması Çiçek’i kızdırdı: Zamanaşımı af gibi Yüce Divan’da yargılanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski bakanlar Güneş Taner ve Yaşar Topçu hakkındaki davaların ‘zamanaşımı’ g..
Taksitte kolaylık sağlanacak borcunu ödemeyene teşvik yok Kredi kartlarıyla ilgili affın ardından sosyal güvenlik prim aafına ilişkin yasa da yürürlüğe girdi. SSK ve Bağ-Kur prim borçluları, ..
Şarapta rekor fiyat ABD’nin New York Kenti’nde önceki akşam Christie’s tarafından düzenlenen müzayedede, Bourgogne üzümlerinden yapılmış 6 şişe Romanee-Conti 1985 mahsulü şaraba 170 bin 375 d..
Kayseri’de devleri korkutan proje Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Kayserispor ve Erciyesspor Kulübü Fahri Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin en modern stadının Kayseri’de inşaa edilece..
‘Şemdinli’de görevli istihbaratçı top sakal bırakır mı’ tartışması Şemdinli’de meydana gelen patlamaları araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu renkli diyaloglara sahne oluyor.
12 Eylül darbesini öven Evren’e tepki gösterdi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ‘Bugün olsa yine darbe yapardım.’ diyen Kenan Evren’e tepki gösterdi.
Erdoğan: CHP gensoru müessesesini sulandırıyor Partisinin Sultanbeyli ve Tuzla ilçe kongrelerine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP’ye yüklendi. "Yolsuzluk bizim kitabımızda yoktur." diyen ..
‘Jandarma’nın görev alanı kırsal kesimdir’ BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Jandarma’nın görev alanının kırsal kesim olduğunu, şehre girmesi halinde hem yetki karmaşasına hem de hukuka za..
Cim Bom, şampiyonluk Ateş'iyle yanıyor: 3-2 G.Saray, Ali Sami Yen’de karşılaştığı ve zaman zaman zorlandığı Samsun’u 3-2’lik skorla geçerek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Sarı-Kırm..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8