5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Venezuela, 2 milyon gönüllü askerle ABD’ye kafa tutacak Amerikan karşıtı politikalarıyla gündemden düşmeyen Venezuela, gelecek yıl içinde 2 milyon sivili eğiterek Amerika kıtasının en büyük "..
Karayolları OGS’den kaçak geçenlerin peşinde Karayolları Bölge Müdürlüğü, İstanbul Boğazı’ndaki köprülerden kaçak geçenlerin peşine düştü.
Hazine hafta sonu tekstilciye çalıştı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek istihdam üzerindeki kamu yükünün azaltılması, enerji maliyetlerinin düşürülmesi ve KDV indirimine yön..
Prim affına Sezer onayı Bağ-Kur ve SSK’lıların prim borçlarını yeniden yapılandırma kanunu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı.
AP, ‘Tatil’ grubu bugün KKTC’de Avrupa Parlamentosu’nda ‘göstermelik’ olarak kurulan ve hiçbir etki ve yetkiye sahip olmayan ‘Kıbrıs Üst Düzey Temas Grubu’nun KKTC’ye yapacağı gezi, şimdiden ..
ABD, Guantanamo isimlerini açıkladı Pentagon, Guantanamo’ya kapattığı terör zanlılarının isimlerini ilk kez kamuoyuna açıkladı. Terör tutuklularının kimliklerine ilişkin dört yıldır sürdürdüğ..
Cezayir’de İslamcı militanlara genel af Cezayir’de ulusal uzlaşma çerçevesinde bir zamanlar iç savaşa karışmış yaklaşık 2000 militan serbest kalıyor. Dün serbest bırakılmaya başlanan mahkumla..
Rize’de 6 köyde kuş gribi vakası Rize’de bir süre önce tavuk ölümleri nedeniyle bazı yerleşim birimlerinden alınarak tahlile gönderilen numunelerin 6’sı pozitif çıktı.
Rize’de çığ düştü 2 kayıp Rize’nin İkizdere İlçesi’nde İstanbul’dan gezmeye gelen Dursun Ali Karagöz (50) ile amcasının oğlu Hakan Karagöz (47) çığ altında kaldı.
Polis lojmanına bombalı saldırı İzmir Kadifekale’de dün saat 07.00 sıralarında Rakım Erkutlu Caddesi 628'inci Sokak'tan aşağı bırakılan el arabası, eğimin etkisiyle ilerleyip bir otomobile ça..
Şehit eşi öğretmene zorunlu çalışma yok Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği yenilendi. Yeni yönetmeliğe göre eşi şehit olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacak. Ö..
Erdoğan: CHP gensoruyu sulandırdı Başbakan Tayyip Erdoğan, AKP’nin Sultanbeyli İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada "Yolsuzluk bizim kitabımızda yoktur. Bunu böyle bilin" diyerek Maliye Bakanı..
’Sana gününü gösteririm’ sözüne 2 yıl hapis istemi Yargıtay, yüksek sesle konuşunca işletme sahibi tarafından uyarılan alkollü müşterinin "Ayıp ettiniz. Size gününüzü göstereceğim" sözünü aff..
Tataristan’da vekillere VIP yerine kargo eziyeti Türk Hava Yolları’nın (THY) Tataristan’ın başkentine düzenlediği ilk sefer için Kazan’a giden 20 milletvekilinin gezileri zehir oldu. Dönüşte,..
İthal ürünler denetimsiz geliyor, yerli üretici tedirgin Dünya Ticaret Örgütü’nün gümrük duvarlarını yıkan düzenlemesi Çin mallarından yakınan yerli üreticiyi daha da tedirgin etti. "Biz CE k..
Turist sayısını bakanlık üç ayda bir açıklayacak Yılın ilk iki ayında turist sayısında 2005’in aynı dönemine oranla düşüş yaşandığı, Türkiye’nin krizlerin etkisinde kaldığı yönündeki haberler..
Toyota’nın hedefi 170 bin otomobil Toyota Otomotiv Sanayii Türkiye AŞ, bu yıl, Adapazarı'ndaki fabrikada üretimi artırmayı hedefliyor.
Memurlara ek ödeme geliyor Ek ödeme alamayan memurlara bu yılın ocak ayından itibaren 40, temmuz ayından itibaren 40 YTL daha ek ödeme yapılmasını öngören yasa tasarısı, bu hafta Meclis Genel..
Birlikler KDV’den muaf değil Tarımsal Üretici Birlikleri Yasası tarafından öngörülen tarım kredi kooperatifleri ve haller için geçerli KDV indiriminin üretici birliklerini kapsamadığı ortaya..
Bilgi edinemeyen 3 kişi yargıya başvurdu Bilgi edinme hakkı kapsamında vatandaşlar Ulaştırma Bakanlığı'na 15 bini aşkın soru yöneltirken, bunların 14 bini olumlu bulunarak bilgi veya belgele..
Banka kartı 10 yılda nakdin yerini alır Avrupalı tüketiciler, 10 yıl içinde ödemelerde nakit paranın yerini tamamen banka kartlarının alacağına inanıyor.
‘Cep’le en çok 1 dakika konuşun Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker, cep telefonlarının yaydıkları elektromanyetik radyasyon sebebiyle sağlık için çok zararlı olduğunu s..
Şiddet ilköğretimde; bakanlık çare arıyor Gençliği hedef alan sigara, içki ve uyuşturucudan sonra şimdi de ‘çeteleşme’ ve ‘şiddet’ olayları ilköğretim okullarının koridorlarına kadar girdi.
Emniyet, yasalardan şikâyetçi Trabzon Sancta Maria Kilisesi rahibi Andrea Santaro cinayeti zanlısı 16 yaşındaki O.A. ülkede suça karışan çocukları yeniden gündeme taşıdı.
Okullardaki olaylar tüyler ürpertici boyutta Mersin’de ilköğretim okulu öğrencisi H.A.’nın (15) (üstte), Cahit Bilmez’i (18) jiletle yaralaması Türkiye’de okulda yaşanan kanlı olayları akılla..
Kaba kuvvet kullananlara ‘müzikli tedavi’ önerisi İlköğretim çağındaki çocuklara kadar inen şiddet yönelimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından masaya yatırılac..
Çocuklar ayrı yurtlarda rehabilite edilecek Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü (SHÇEK), yetiştirme yurtlarında suça karışan çocukların diğer çocuklarla birlikte barınma..
Kaymakamın fişlenmesine bakanlık el koydu Gaziantep’in İslahiye ilçesinde aralarında kaymakamın da bulunduğu bazı kamu görevlilerinin fişlenmesi olayına İçişleri Bakanlığı el koydu.
Polis, milletvekiline önerge dışında bilgi vermeyecek Milletvekillerinin ‘soru gönergesi’ gibi resmi kanalların dışına çıkarak doğrudan polisten bilgi talep etmesi Emniyet Genel Müdürü Gökha..
Emniyet müdürlüğüne el arabasıyla bombalı saldırı İzmir'in Konak ilçesi Yapıcıoğlu semtindeki Emniyet Müdürlüğü İkmal Şubesi'ne dün sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlendi.
ÖSS giriş belgesini kaybeden adaylar da sınava girebilecek ÖSS kimliklerini sınava kısa bir süre kala kaybeden adaylar, artık sınava alınmama korkusu yaşamayacak. Adayların, sınav kimliklerin..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8