5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trabzonspor'un yüzü gülüyor: 1-2 Geçen hafta sahasında Sivasspor ile 0-0 berabere kalarak taraftarlarını üzen Trabzonspor, dün Ege temsilcisi Vestel Manisa’yı deplasmanda 2-1 yenmeyi başardı...
Fenerbahçe'yi yenmemek için hiçbir sebebimiz yok Bugün Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Kayserispor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, iddialı konuştu.
Kangrenden kongreye Yıllar yıllar önceydi... Aziz Yıldırım’dan öte genel kurullarda 10’larca grup birbirine düşmüştü.
Kartal, Ankara kabusunu yenmek istiyor UEFA şansını sürdürmek isteyen Beşiktaş bugün ligde lider Fenerbahçe'ye tek yenilgisini tattıran Ankaraspor ile karşılaşacak.
Beşiktaş, Abdi İpekçi’de Efes’i son anda yıktı Türkiye Basketbol Ligi’nin 21. hafta mücadelesinde Efes Pilsen Beşiktaş’a 71-73’lük skorla mağlup oldu.
Karateciler Antalya’da ter döküyor Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Antalya’da dün yapılan çekişmeli müsabakalarla devam etti.
Erkekler de sığınır... 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne üç gün kaldı. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarının kadın sorunlarını tartışmak ve çözümü noktasında öneriler sunmak için vesile kıldıkları ..
Evinizi nerede demirlemek isterdiniz? Seller esnasında sular altında kalan evler, su ile birlikte yükselse, acaba kaç kişi kurtulurdu?
Çözüm için şema 1’e bakınız! Ülkemizde en sık görülen ve ‘tedavisi zor’ denen iki psikolojik rahatsızlık var: Narsistik ve borderline (sınır) kişilik bozukluğu. Şema terapi bunların tedavisin..
Uyuyan at ve vızıldayan bir sinek Uykunun esir almaya çalıştığı soylu atın göz kapakları ne zaman düşse, kulağında vızıldayan bir sinekle irkiliyor. Başını sallayarak vızıltıyı uzaklaştırsa d..
Kara Kartal’ın okuyan çocuğu Tümer Metin için 91’inci dakikada futbol bitiyor 26 yaşında Beşiktaş’a gelen Tümer Metin, önümüzdeki yıl Avrupa’da top koşturacak. ‘Futbolla içli dışlı biri olmad..
İstanbul dünya müziğiyle buluşuyor Shaman Dünya Müziği Günleri başlıyor. Mart ayından itibaren düzenli olarak gerçekleştirilecek olan Shaman Dünya Müziği Günleri dünya müziğinin dev isimlerin..
Öksüz bir yavru ayının hikâyesi Yönetmen Jean-Jacques Annaud’nun ‘Ayı/L’ours’ filmi öksüz bir yavru ayının yüreklere işleyecek güzellikteki hikâyesini konu ediniyor.
Omuz Omuza bir öykü Julia Roberts, Susan Sarandon, Ed Harris gibi önemli oyuncuları bir araya getiren Omuz Omuza (Stepmom), Sony Pictures tarafından Türkçe altyazılı olarak piyasaya çıkarıldı..
Banka tarih oldu, gazeteciler hâlâ yargılanıyor ile 2 oğlu ve 1 kızının da bulunduğu 20 sanıklı Toprakbank davasının her duruşması Türkiye’de gündem oluşturuyor.
Bıçak Eskilerin "âhir zaman" dedikleri bir gariplikler devrine geldik; adam tabanca yakalatıyor, siz bilemediniz ertesi gün serbest; trafik kazası yapıyor, insanlara zarar veriyor, beş-on gün..
Müsaitseniz deprem eğitimine geleceğiz! Deprem kuşağında yer alan ülkemizde, her an bir facia ile karşı karşıya kalma oranı artık yüksek ihtimaller dahilinde. İş böyle olunca alınacak tedbirl..
Tv kanalında hattı müdafaa Hat sanatının merkezi İstanbul; şimdi bir televizyon programı sayesinde dünyanın her yerine yayılıyor.
Atın ‘doru’su zirvede yetişir Bursa Karacabey’de doğan yarış atlarının yetiştirdiği ilk durak Kastamonu’nun Devrekani ilçesi. Rakım yüksek, oksijen bol olunca buraya gelen atlar küheylana dön..
Bu ilçeye tek ulaşım internetten! Belki yolu olmayan köy haberlerini çok duymuştuk; ama duble yollar yapmak için atağa kalkan ülkemizde, bir ilçenin insanları kendini dünyaya bağlayan yoldan ..
Yavuz Sultan Selim gerçekten Hilafeti devraldı mı? Geçtiğimiz 3 Mart Cuma günü, Hilafetin kaldırılışının 82. yıldönümüydü. 82 yıl önce 101. İslam Halifesi Abdülmecid Efendi, ailesi ve diğer O..
Kader mahkûmları en çok ‘kader’i merak ediyor Cezaevine giren, dış dünyadan ve ona ilişkin her şeyden tamamıyla soyutlanan insan, manevi olarak dayanağa, bir yol göstericiye ihtiyaç duyar mı?..
Huzursuz ruh Yolculuk etmeyi niye bu kadar seviyorum bilmiyorum. Tek bildiğim yollarda özgürleştiğim, romanlarımı hep oradan oraya giderken tesadüfen bulduğum ve ilk satırlarını yolculuklarda..
İmaj ve iman Çeşitli vesilelerle ülkemizi ziyaret eden Ortadoğulu ‘first lady’lerin çağdaş görüntülerine övgüler düzenler ortak bir söyleme sahip: "Kirli, sakallı, korkunç görünüşlü Müslüman ..
Gazetecinin zırt dediği yer Pazar ekinde köşe yazarı olduğumdan bu yana gazetede ziyaret ettiğim tüm servislerin hep takdir edici bakışlarıyla karşılaştım. Ama kıskançlık ve haset maalesef bi..
Gönül vizöründen sinema edebiyatına Bu kitapta aşk var, nefret var, şiddet var, intikam var ve özveri var. Kitabın ismi bütün bu unsurlarla yoğrulan Türk izleyicisinin verdiği tepkiye denk dü..
Kuramdan yoruma... Kavramlardan, dönemlerden, akımlardan hareketle Türk edebiyatında hikâyeden öyküye geçiş sürecini, öykü eleştirileriyle birlikte ele alan Ömer Lekesiz, öykücülüğümüzün hâl ..
Müziğin zirvesinde iki usta, iki saz... Bazı şiirler, bazı şarkılar vardır; sanki pek çok şiir, pek çok şarkı, onlar ortaya çıksın diye yazılıp bestelenmiştir.
Mangal ekmeği bürli Çocukken annelerimizin, sabahları zihniniz açılır dile ağzımıza bir kaşık bal tıkıştırmaları yarım asır sonra İngiltere’de yapılan bir araştırma ile doğrulandı. Araştırmay..
Sen, yağmurun annesi... sen, yağmurun annesitut ellerinden bütün serinlikleringöğsünde ağırla kalbimizi
Sergi, geride 100’lerce Picasso bırakacak Picasso’nun resimlerini nasıl bilirsiniz? Bu sorunun yanıtını Picasso İstanbul’da sergisinin atölye çalışmalarına katılan çocuklarda aradık.
Bıldırcına niyet, bıçak arasına kısmet üks bir mekânda kötü bir yemeği mi tercih edersiniz, yoksa salaş sayılan bir yerde lezzetli bir yemeği mi? Bu ikilem arasında yapacağınız tercihin ne ol..
Cildinizi şımartın Nivea Golden Oil Bath, yoğun bakım sağlayarak cilde şımartıcı bakım yapıyor. F vitamini ve doğal badem yağı nem seviyesini dengeleyerek cildi yumuşatıyor. Özel tasarımlı ca..
Ne olursan ol ‘her sene’ gel! Sahil turizmi ve yurtdışı yatırımlarıyla tanınan, 40 milyon dolara Hilton’u satın alarak şehir otelciliğine soyunan Rixos Grup, İç Anadolu’nun en büyük outlet ve..
« 1 2 3 4 5 6 7 8