4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ermeni soykırımına Talat Paşa Yürüyüşü 18 Mart’ta Berlin’de yapılacak "Talat Paşa’yı Anma ve Ermeni Soykırımını Protesto" yürüyüşüne Türkiye’den katılacak aydınlar için THY’den 3 uçak kiralan..
Şemdinli sanıklarına ömür boyu hapis istendi Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde geçen kasım ayında kitabevi bombalanması olayını gerçekleştirdikleri iddiasıyla tutuklanan astsubaylar Ali Kaya ve..
İdam cezası savaş halinde bile kalkıyor Dışişleri Bakanlığı, savaş halinde de idam cezasını kaldıran Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) 13. protokolünün 1 Haziran 2006 tarihinde yürür..
Sigara yasağı ibadetten soğutur mu Sigaraya yasaklar getiren yasanın önümüzdeki hafta Meclis'ten geçmesi bekleniyor. İbadethane ile bahçelerinde sigara yasağının uygulanacak olması AKP'lileri..
Yatırım değil otel ziyareti Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Monaco'da Tunus asıllı işadamı Lotfi Maktouf'un sahibi olduğu oteli yatırım amacıyla ziyaret etmediği açıklandı. Başbakanlık Sözcüsü Ak..
3. köprüye 5 güzergah Henüz yatırım programına bile alınmayan Boğaz’a 3. köprü için düşünülen 7 güzergahından ikisi elendi. Böylece güzergah seçenekleri 5’e düştü.
Güler: Dünya kadınlar gününe hazırlanıyoruz İstanbul Valisi Muammer Güler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için vatandaşların kanunun öngördüğü sınırlar dahilinde kendilerini ifade etmelerini kola..
Silivri’de kuş gribine 3 bin itlaf Celaliye’de C-Mar İnşaat Şirketi’nin sahibi Cemil Mar’a ait Cemil Bey Konakları’ndaki 2 kuğu, kuş gribi nedeniyle öldü.
Silopi’de kertenkele için özel tanıtım Şırnak'ın Silopi İlçesinde bir süre önce bulunan 104 santimetre boyundaki 2 kertenkeleyi tanıtmak ve vatandaşlara zararsız olduğunu anlatmak için sinevi..
Kadına özel festival Her yıl "Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle düzenlenen Doğan Burda Dergi Kadın Festivali, bugün ve yarın Hilton İstanbul’da gerçekleşecek.
THY: Tek rakibimiz kendimiz Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, havacılık alanında dünyanın en kalitelisi olmayı hedeflediklerini belirterek, "Yurt içinde de çok ciddi rekabet a..
Nema ödemeleri başlıyor Çalışanların, zorunlu tasarruf hesabındaki nemalarının dokuzuncu taksitinin ödemelerine 8 Mart’ta başlanacak. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada, Çalışanların..
UBS, Arı Menkul’ü 3 milyon dolara aldı Bankalardan sonra el değiştirme ve satın almalar borsa aracı kurumlarına geldi. Aracı Kurumlar Birliği Başkanı Müslüm Demirbilek’in şirketi Bumerang Men..
ÖİB’in Tüpraş süresi başladı Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Tüpraş’ın yüzde 51 hissesinin blok olarak özelleştirilmesine yönelik ihale için..
Koç, Ata-Sancak için görüşüyor Koç Grubu, Koç-Ata-Sancak Besi ve Tarım Ürünleri şirketinin hisselerinin tamamının satın alınması için görüşmelere başladı.
Maret’ten etoburlara et çerezi ’etlee’ Maret, yüzde yüz dana etinden oluşturulmuş et çerezi ’etlee’yi pazara sundu.
Genişliği 1.2 metre olan mutfak Samet Mutfak Sistemleri dar alanda şık, pratik ve ekonomik bir mutfak isteyenler için Galia Mini Mutfak’ı üretti.
Yıldırım’a doğum gününün Hürriyet’i Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a, dijital teknolojiyle çalışan Bay Matbaa’nın açılışında doğduğu günün Hürriyet Gazetesi hediye edildi.
‘Türkiye’yi komünizmin elinden ABD kurtardı’ ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Türkiye ve Yunanistan’ı "komünizmin eline düşmekten" ABD’nin kurtardığını söyledi.
Hindistan’a jest üstüne jest ABD Başkanı George W. Bush’un Hindistan’la nükleer teknolojide işbirliği anlaşması imzalamasının ardından Savunma Bakanlığı (Pentagon) da bu ülkeye gelişmiş savaş..
Bush, Vatanseverlik Yasası konusunda hedefine ulaştı Terörle mücadelede Washington yönetimine büyük yetkiler sağlayan Vatanseverlik Yasası’nın süresinin uzatılması, uzun tartışmalar sonucu AB..
AB ve İran, ‘son fırsatı’ da değerlendiremedi Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun (UAEK) pazartesi günü İran’ın nükleer programını ele alacağı kritik toplantı öncesi Tahran’a uygulanacak mu..
Müjde Kilisesi’ne baskın, İsrail’i gerdi İsrail’in en büyük Arap kenti Nasıra’da Hıristiyanlığın en önemli dinî ve tarihî yapılarından Müjde Kilisesi’ne düzenlenen saldırı, şehirde büyük geri..
Türkiye’nin köprü rolüne Rusya da talip Filistin seçimlerinden zaferle çıkan Hamas, ilk kez İslam dünyası dışında bir ülke tarafından ağırlanırken, ev sahibi Rusya "İslam dünyasıyla Batı aras..
‘Kimse Türkiye’nin yerini dolduramaz’ İspanya’ya resmî ziyarette bulunan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapatero ve meslektaşı Miguel Angel Moratinos ile görüştü...
Jandarma’nın malî denetim isteği iş dünyasını rahatsız etti Jandarma Genel Komutanlığı’nın ‘mali suçlarda denetim yetkisi’ talebine Maliye’nin ardından iş dünyasından da büyük tepki geldi.
‘Temiz Petrol’ kabul edilmeyince yeni isim ‘Akpet’ oldu Ciner Grubu ile yüzde 50-50 ortaklık yapan Aytemiz Petrol, isim ve logo değişikliğine gitti. Aytemiz, yeni isim olarak beyaz, saf anlam..
Avrupa Hava Yolları Birliği’nden Atatürk Hava Limanı’na kötü not Avrupa Hava Yolları Birliği tarafından yayınlanan ve hava limanlarının 2005 yılındaki performansını değerlendiren rapora göre ..
Kanun açık, Mısır doğalgazı onayımız olmadan getirilemez Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan doğalgaz krizinin ardından Türkiye kaynak çeşitliği sağlamak için harekete geçti.
Yeni 10 dolar piyasada ABD hükümetinin yeniden tasarladığı 10 dolarlık banknotlar, dün itibarıyla tedavüle çıktı.
Oyak: Erdemir’in kaptan köşkünden çıkmayacağız Erdemir'in yüzde 52,36'sını devralan Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (Oyak) Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, şirketi ‘kayıtsız şartsız' kontrol etmek ist..
Carrefour: Tasarı yasalaşırsa yatırımcılar dışarıya kaçar CarrefourSA Genel Müdürü Luc de Noirmont, büyük mağazalara ilişkin yasa tasarısının kendileri gibi uluslararası zincirin küçük şehirl..
Havayolu şirketi kurmak için Ulusoy’la görüşüyoruz İtalyan ve Sloven işadamları, Ulusoy Grubu ile kargo ve yolcu taşımacılığına yönelik havayolu şirketi kurmak için görüşmeler yapıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9