4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
10 kurban ile katil yan yana... 23 yıl önce annesi ve dört kardeşini baltayla parçaladıktan sonra, dört gün önce de İstanbul'da üvey kardeşi ile dört çocuğunu öldürüp intihar eden Fahri Elmas..
Evinden başka yerde içemez Samsun'da sarhoş halde sokak ortasında kurusıkı tabancayla havaya ateş eden kişiye, içkili mekânlara girmeme ve kendi evi dışında bir yerde içki içmeme cezası veril..
'Töre'ye teşvik gibi ceza Aile meclisi kararıyla, beş aylık hamile 35 yaşındaki Şemse Allak ile kuma gittiği dört çocuk babası 55 yaşındaki Halil Açıl'ı öldürmekten yargılanan 10 sanıktan üçü..
Töre en çok Batı'da vurdu Emniyet Genel Müdürlüğü, kendilerine intikal eden olaylardan yola çıkarak 'töre ve namus cinayetleri' raporu hazırladı. Rapora göre; altı yılda 1190 kişi öldü.
Buzul hızla küçülüyor Dünyanın en büyük tatlı su kaynağı güney kutbundaki buzullar, küresel ısınma nedeniyle küçülüyor.
Deli dana hortladı! İsveç ve Hollanda'da iki sığırda 'deli dana' hastalığı çıktı. AB Komisyonu'ndan yapılan açıklamada...
Mumcu: İma etme, açık söyle ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Maliye Bakanı hakkındaki haberlerle ilgili basını suçlayan Başbakan'ı açık konuşmaya çağırdı. Eskişehir il teşkilatını ..
Siirt neden bir Monaco olmasın Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte Siirtspor'un İstanbul Grand Cevahir Otel'de düzenlenen dayanışma gecesine katıldı. Erdoğan yaptığı konuşmada, Mo..
İran'dan nükleer kriz konuğu Ankara, ağırladığı İran Meclisi Dış Siyaset, Ulusal Güvenlik ve Savunma İşleri Komisyonu Başkanı Alaaddin Boroujerdi'ye, "Gerginliği durdurmak için gerekli adımla..
CHP'den Unakıtan'a 3'üncü gensoru CHP, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı bakanlıktan düşürmek için TBMM Başkanlığı'na üçüncü kez gensoru önergesi verdi. Gensoruya gerekçe olarak, SABAH'ın ortaya..
Askerin değerlendirmesi net: Hamas bir terör örgütüdür Hamas heyetinin, Türkiye'ye yaptığı ziyaret dünyayı ayağa kaldırırken, sessiz kalan askeri kanattan ilk değerlendirme geldi. Kara Kuvvet..
Ne zamanaşımı, ne af, istediğim beraat Başsavcı Ok, Mesut Yılmaz'ın suçunu 'görevi kötüye kullanma' diye niteleyip davanın zamanaşımından düşmesini istedi. Yılmaz ise "Suçsuzum beraatimi isti..
Bomba aynı ceza farklı Tahkim Kurulu, sahaya sis bombası atıldığı için Sivas'ın sahasını kapatan, Çorlu'ya ise para cezası veren PFDK'yı uyardı. Bu sezon lige damgasını vuran Tahkim Kurulu-Di..
Başarısı yok ama rakiplerini geçti! Bu sezon başarısız bir dönem geçiren Beşiktaş, buna rağmen Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) değerlendirmesinde ezeli ra..
Yattara 'dalya' diyor Trabzon'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara, Vestel Manisa karşısında bordo-mavili formayı 100'üncü kez giyecek. Trabzonspor, Manisa'ya mutlak galibiyet parolasıyla gidiy..
Tigana: 10'u örnek alın Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana, Ankaraspor maçı öncesi futbolcularından Sergen Yalçın'ın F.Bahçe karşısındaki çaba ve oyununu örnek almalarını istedi. Fransız teknik..
Başbakan Ulusoy'a güvenmiyor!.. Levent Bıçakcı federasyonunun en güçlü isimlerinden Hasan Doğan, Futbol Ekstra'ya konuştu: "Başbakan Erdoğan, Haluk Ulusoy'a hiç güvenmiyor ama buna rağmen seç..
Alex'e Sergen terapisi Derbinin ardından hafta boyu yapılan Sergen-Alex kıyaslamaları ve Sergen'in iddialı sözleri Brezilyalı yıldıza tercüme edildi. Duydukları karşısında şoke olan Alex'i hı..
Hasan'a çiçek yağmuru Taraftarlar, geçen hafta bir grubun küfürlerine maruz kalan Hasan Şaş'a Samsun maçı öncesinde büyük sevgi gösterilerinde bulunacak.... Galatasaraylı taraftarlar, Samsuns..
Güçler birleşmeli G.Saray camiasının önde gelenleri çok adaylı bir seçim istemiyor. Yalman'ın olgun ve ılımlı tavrıyla, Canaydın'ın hırslı ve güçlü yapısının buluşmasıyla sorunların çözüleceğ..
Mum gibi eriyorlar NASA Güney Kutbu'nda yılda 152 kilometreküp buz eridiğini açıkladı. Bu rakam, ABD'nin en büyük kenti Los Angeles'ta yılda tüketilen içme suyunun 95 katı!..
Yarışmada çığ düştü İtalya'nın batısındaki Alpler'de uluslararası bir kayak yarışması sırasında çığ düştü, bir kişi kayboldu. 2 kişinin çığ altından kurtarıldığı 4 kişininse çığdan kendi çaba..
Albert'e bir dava daha Amerikalı Tamara Rotolo adlı bir kadın 14 yaşındaki kızının Monako Prensi Albert'ten olduğunu iddia etti. Rotolo kızının 1992'de Kaliforniya'da doğduğunu, prensle de do..
Kanser hastalarına yeni umut Amerika'daki biyoteknoloji şirketi Genetech'in Moleküler Onkoloji doktorlarından İtalyan doktor Napoleone Ferrara, geliştirdiği ilaçla kolon kanseri hastalarının ..
'Hamas değişmezse ömrü kısa' Filistin yönetimini devralmaya hazırlanan Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'ın tartışmalı Rusya ziyareti dün başladı. "Rusya Hamas'a koşulsuz destek mi verecek" ..
Ahmedinecad IAEA'yı eleştirdi Malezya'ya resmi bir ziyarette bulunan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad yine Batı'yı hedef aldı... İslam dünyasının karşılaştığı zorlukların kökeninde bazı ..
'Türkiye'yi komünizmden ABD kurtardı' ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, 2'nci Dünya Savaşı'nın ardından Türkiye ve Yunanistan'ı komünizmin eline düşmekten, ABD'nin uyguladığı Truman Doktrin..
Türkiye'nin yeri tutulmaz İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos, Batı ile İslam dünyası arasındaki krizin sona erdirilmesinde Türkiye'nin yerinin doldurulamaz olduğunu belirtti. Mor..
Bush protestosu çatışmaya döndü: 3 ölü ABD başkanı George W. Bush ziyareti ettiği her ülkeye protetostoları, çatışmaları da beraberinde götürüyor. Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletindeki Luck..
Bush Hint tarlalarını fethetti! ABD Başkanı George W. Bush protestolarla başlayan Hindistan gezisinin son ayağında komik sahneler yaşadı... Dün ülkenin güneyindeki Haydarabad kentine gelen Bu..
'Ölüm bile Guantanamo'dan daha iyidir' Amerika'nın Küba'daki Guantanamo Üssü'nden insanın kanını donduran bir hikaye daha geldi. "Burada bana öyle işkenceler yapıyorlar ki ölüm bile daha iyid..
İş için isim değiştiriyorlar Karikatür krizinin ardından iş bulmakta zorlanan Fransa'daki Müslümanlar son çare isimlerini değiştiriyorlar. Fransa'da yaşayan Müslümanlar kendilerine yönelik ön..
Putin'in ilk öpücüğü Rus basınında! Rusya lideri Vladimir Putin'in ilk öpücüğü Rus Sobesednik gazetesine yansıdı... Putin'i ilk öpen kişi Vera Brileva isimli komşunun kız olmuş... Brileva gen..
Hollandalı siyasilerin "rap" düellosu Sınırlı uyuşturucu kullanımının serbest olduğu, Hollanda'da politik tartışmalar için seçilen araç da Rap... Maastricht kenti Belediye Başkanı Gerd Leers ..
Prensesin aşkı katil zanlısı çıktı İngiliz Kraliyet ailesinde şok! Sarah Ferguson'un kızı Beatrice'in yeni sevgilisinin ABD'de öldürülen bir gencin katil zanlısı olduğu anlaşıldı. Dövülerek ö..
'El Kaide Irak'ta *Big Bang yapacak' Amerikan istihbaratı El Kaide'nin Irak'ta iç savaş çıkmasını sağlamak için ülkede büyük bir terör saldırısına hazırlandığını açıkladı.... Iraklı Şiiler'in..
Türkiye'de 2.5 milyon konuta ihtiyaç var Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye'nin yenileme, dönüşüm ve nitelikli olmak üzere yaklaşık 2.5 milyon konuta ihtiyacı olduğunu söyl..
Alışverişte 1 milyar Euro'luk çokuluslu yatırıma ilk imza! Alman ECE Grubu ile ABD'li General Growth Properties, Türkiye'de ortaklık kurdu. Şirket orta vadede 1 milyar Euro'luk yatırım yapaca..
990 dairelik dev rezidans gelecek, ciro katlanacak Dünyanın en büyük rezidansı Andromeda'yı satışa sunan Ağaoğlu, 1 ay içinde 1500 konutluk 'ekonomik' yeni bir projeye start verecek. Ağaoğlu,..
Şubelerdeki personelin yıldızı yeniden parlayacak YKB Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Saraçoğlu, yeni dönemde hazinecilerin geri planda kalacağını, pazarlama ve kredi uzmanlarının finans sektörü..
2001'de sermaye arıyordu şimdi 4. büyük özel banka Vakıfbank Genel Müdürü Karaman, AB'den müzakere tarihi alınmasının bankanın performansını olumlu etkilediğini belirterek, "Pazarlama ve perf..
Libananco'ya karşı iki koz Hükümet, 'ÇEAŞ ve Kepez ortağıyım' diyerek tahkime başvuran Libananco'ya karşı iki koz öne sürüyor: Enerji Şartı, yabancıyı koruyor ama ÇEAŞ ve Kepez Türk şirketi Ç..
Utangaç off-shore'cuya 2 milyon YTL'lik ceza Parasının varlığının öğrenilmesini istemeyen bin gizli zengin off-shore hesabını Maliye'ye beyan etmeyince sırf bu yüzden 2 milyon YTL ceza ödedi...
4 aydır yükselen TÜFE şubatta 2005 hedefini bile aştı: %8.15 Ekim ayından bu yana yükselen enflasyon yüzde 8.15'e çıkarak 2005'te yüzde 8'lik hedefi aştı. Konut ve gıdadaki artışlar, giyim ve..
'Kaptan köşkünü bırakmayız' Oyak Genel Müdürü Ulusoy, Erdemir için ortağa gerek olmadığını belirterek "Ancak katkısı olacaksa kabul ederiz" dedi ve ekledi: Kontrolü bırakmaya niyetimiz yok. O..
İşadamını kaçıran 8 kişi yakalandı Mersin'de işadamı Abdulkadir Yardım'ın evinin önünden kaçırılmasına yönelik çalışmalarını sürdüren polis, düzenlediği operasyonla 8 kişiyi gözaltına aldı. K..
Canpolat'ın mahkeme kararına itiraz Beyoğlu eski Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan hazırlanan iddianameyi inceleyen mahkemenin, ''son soruşturmay..
Ablaya yedi kurşun Öldürmek istediği ablası balkondan atlayıp kurtulmayı başardı, ama o vazgeçmedi. Hastanede tedavi gören genç kadına odasında 7 kurşun sıktı. Balıkesir'de 36 yaşındaki Hülya..
Cicciolina sanat için soyundu Ilona Staller, nam-ı diğer Cicciolina "Ilona Rönesans" adlı fotoğraf sergisi ile şeytanın bacağını kırmak istiyor. Porno yıldızı olarak yaptığı kariyerden sonra ..
Playboy'a dava açıyor Amerikalı aktris Jessica Alba, dünyanın en ünlü erkek dergisi Playboy'u dava etmeyi planlıyor... Derginin mart sayısına bikinili resmi kapak olan Alba, dergiye gönderdiğ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9