4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

4 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakanlara zaman aşımı ayrıcalığı! Mustafa Mutlu - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Yüce Divan'da yargılanan üç eski siyasetçi hakkındaki davaların düşürülmesini istedi...
BDDK'nın Tüzmen sıkıntısı Bilal Çetin - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarihinin en zor, en kritik kararını verebilmek için zorlanıyor. Kurul ve Kurul Başkanı Tevfik Bilgin..
İclâl, yuvana dön! Selahattin Duman - Kızımız İclâl bir ay önce gazeteden ayrıldı.. Bir daha geri dönmedi.. Kendisi bir yetmiş boylarında, şubat ayı itibarıyla kızıl-kahverengi saçlı, kahve..
Eli titrememiş Okay Gönensin - İktidar koltuğunda oturanların neler yapabileceklerine dair sayısız örnek olay vardır. Binlerce, on binlerce kişi o koltuğun verdiği ısıyla kendini şaşırmış, ..
Babası Hilton olmayan 'arıza' kadınlardan ne haber? Haşmet Babaoğlu - Şimdi şaşıracaksınız ama Paris Hilton'a kafayı taktım...
Tarihte ver kurtul Mine G. Kırıkkanat - Türkiye'nin en büyük gelir kaynaklarından biri, kuşkusuz kültür turizmi...
Enflasyon hedefinde riskler Gazi Erçel - Şubat ayı enflasyon rakamları açıklandı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) 0.22, üretici fiyat endeksi (ÜFE) ise 0.26 arttı. Yıllık bazda ise her ikisi..
Mavi yolculuk yapılan koylar turizme kapalı mıydı? Elif Ergu - Tutkunları bilir, Çökertme, mavi yolculuğun en güzel duraklarından biridir. Bu aralar oralarda hani o, 'Çökertme'den çıktım da..
Orgeneral Cemal'in oğlundan Bakan Kemal'in oğluna mektup! Necati Doğru - Sevgili Abdullah Unakıtan Kardeşim, sana bu mektubu öbür dünyadan gönderiyorum. Ben Orgeneral Cemal Gürsel'in, Allah..
Tayyip Erdoğan ve Başbakan Erol Çevikçe - 'Başbakan Tayyip Erdoğan, devletin kadına karşı ayrımcılığı töre haline getirmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi. Erdoğan, türban tartışmasına at..
Spor denilen şey yalan dolan mı? Tuğçe Baran - Sportif faaliyet için tembel gönlüm meğer Ege Bölgesi'ne intikal etmeyi bekliyormuş. İstanbul'da neredeyse parmağını kıpırdatmayan ben delirmi..
THY'nin tekzibi ve soru işaretleri Ruhat Mengi - Türk Hava Yollan 22 Aralık'ta yazdığım ve THY 25 yaşın üzerindeki hostesleri emekliye ayırarak yerine erkek kabin görevlilerini mi alıyor' s..
AKP'nin korkusu Güngör Mengi - Partilerin işlediği suçlar bardağı dolduran damlalar gibi biriktirilirmiş meğer...
CHP'den Unakıtan'a üçüncü gensoru Maliye Bakanı hakkında verdiği iki gensoru reddedilen CHP, üçüncü gensorusunu ailesiyle ilgili iddialar hakkında verdi
Irak'ta imamlı diplomasi Dışişleri Bakanlığı iç savaşın önüne geçmek için Irak'a din adamları gönderiyor. Dışişleri bürokratlarının 'poaktif barış' adını verdiği politika ile din adamları sü..
Moskova'nın Akmerkez'i bir yılda fiyatını katladı TOBB'un Moskova'da açtığı ticaret merkezi, yatırımcıların gözdesi oldu. Yoğun talep üzerine yapılan araştırmaya göre 56 milyon dolarlık merk..
Arçelik' in cirosu hedefi aştı, 3.1 milyar euroya ulaştı Arçelik' in 2005 yılı konsolide cirosu 2004'e göre yüzde 13.8 artışla 3.1 milyar euroya yükseldi...
Erdemir'de kaptan köşkünü kimseye vermeyiz Erdemir ile ilgili tartışmalarda en yetkili isim ilk kez konuştu. Ulusoy, 'Yabancı ortak olsun ya da olmasın, Erdemir'de yönetim bizim' dedi
300 bin emekliye fazla nema verildi 2003'ten sonra emekli olanlara yapılan nema ödemelerinde hesap hatası yapıldığı ortaya çıktı. 5 ile 70 YTL arası fark maaşlardan kesilecek
Merkez'de yarış kızıştı değişim köklü olacak Hükümet Merkez Bankası'nda reforma hazırlanıyor. Başkan Yardımcısı Özatay emekliliğini istedi. Şükrü Binay'ın da ayrılabileceği söyleniyor
Serdengeçti'li son enflasyon tahminlerin altında kaldı Petrol fiyatlarındaki artışın hız kesmesi sonucu enflasyon Şubat ayında TÜFE'de yüzde 0.22, ÜFE'de 0.26 arttı
Her gün 1200 konut kredisi Kredi talebi Şubat'ta rekor kırdı. Bütçesine uygun konutu bulan soluğu bankada alıyor
Star'da çetin pazarlık 19.5 milyon dolarlık muhammen bedelle satışa çıkan ancak 5.1 milyon dolara Kıbrıslı işadamı Ali Safa Özmen'de kalan Star Gazetesi için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'n..
'Petrol Ofisi-OMV işbirliği Mart'ta sonuçlanabilir' Petrol Ofisi'nin halka açıklık oranını yüzde 20'nin üzerine çıkaracaklarını söyleyen Tufan Darbaz, 'OMV'yle işbirliği bu ay içinde bitebil..
Kartta son dakika fırsatçısına af yok 'Temerrüde düştünüz' yazısını almayana ödeme kolaylığı yok. Son iki ay kart borcunu ödemeyenler aftan yararlanamıyor
Kaçırılan işadamı 60 bin dolar fidye vermiş Mersin'de 'İkiz Kuleler' işhanının sahibi müteahhit Abdülkadir Yardım'ı (55) kaçırıp 6 gün alıkoyan şebekenin, işadamını 60 bin dolar fidye karşıl..
Şoföre kivi aldırmıştım rüşvet değil para üstü Kapıkule'deki operasyonda yakalanan 27 polise dün mahkemede rüşvet görüntüleri izlettirildi. Suçlamaları inkar eden polislerle, hakim arasında ..
'GATA, gazi değil diye sahip çıkmadı' Şırnak'ta askerlik yapan Asteğmen Kösteli, girdiği bunalımdan çıkamayınca tam 14 yıl sonra intihar etti. Asteğmen'in ablası, Terhis olduktan sonra bunal..
Başbakan'ın zor seçimi İstanbul'da boğazın iki yakasını üçüncü kez birleştirecek olan köprü için 'Bir kez daha' geri sayım başladı. Bayındırlık Bakanı Özak beş seçenek belirlediklerini son k..
İstanbullular'a VIP keyfi İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşırı kalabalık ve gecikmeler nedeniyle toplu ulaşım aracına binmekten kaçınan İstanbullular için 1000 VIP otobüsü devreye sokmaya ha..
Okullara da MOBESE İstanbul'un dört bir yanına yerleştirilen kameralarla kentin, 'gözetlenmesini' sağlayan MOBESE, okulları da içine alacak şekilde yaygınlaştırılıyor
Belçika hükümetine 'Fehriye darbesi' Belçika İstihbarat Servisi tarafından 24 saat 'gözlem altında' tutulduğu evden göz göre göre kaçan terörist Fehriye Erdal, ülkede büyük bir kriz yaşanmas..
Başsavcı: Türkbank davasını düşürün Yargıtay Başsavcısı, dün Yüce Divan'da yargılanan Mesut Yılmaz ile Güneş Taner'in Türkbank ihalesine fesat karıştırdıklarını ama bunu hileyle yapmadıkları..
Şemdinli sanığı astsubaylara müebbet istendi Umut Kitabevi'ni bombaladıkları iddiasıyla yargılanan sanıklara 'terörist' suçlaması yapıldı
Erbakan'ın sağlık raporu onaylandı 'Kayıp trilyon' davasında 2 yıl 4 ay hapse çarptırılan eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın cezasının infazının beşinci defa ertelenmesi için aldığı sağlık r..
68 Sofu'dan 50'si tutuklandı Konya'da liderliğini Özcan Koçak'ın yaptığı irticacı 'Sofular' grubuna yönelik operasyonda gözaltına alınan 68 zanlı hakim karşısına çıktı
Şemdinli müebbetlik Soruşturma bitti Şemdinli soruşturması bitti, iddianame hazır. Van Başsavcılığı, ilçede Umut Kitabevi'ni bombaladıkları iddiasıyla tutuklanan astsubay Ali Kaya ve Özcan İ..
Recm davası 'indirim'li bitti Hamileyken, sevgilisiyle taşlanıp öldürülen Şemse Allak davası bitti: Kardeşe 20, amcaoğluna 17 yıl. 'Tahrik indirimi' uygulandı. 12 yıl alan amcaoğlu da dört yı..
'Kangurular' mahkemede Alman Adidas firması hakkında, kanguru derisi kullanarak ayakkabı ürettiği için, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde dava açıldı.
Mumcu'ya 'Polat Alemdar' benzetmesi ANAP lideri Erkan Mumcu, dün Eskişehir'de bazı açılış ve ziyaretlerde bulundu. 100 araçlık konvoyla karşılanan Mumcu, Bakan Unakıtan'ın çocuklarıyla ilgili..
Erbakan 'ev hapsi' için basınla buluşacak Eski Başbakan Necmettin Erbakan, Kayıp Trilyon davasından aldığı 2 yıl 4 ay hapis cezasını kamu zararını ödemeden evinde çekmesini sağlayacak yasayla..
Can Çocuk Doğu'da Can Çocuk'un dört yıldır ünlü isimlerle gerçekleştirdiği 'Okuma Günleri' Güneydoğu'ya uzanıyor.
Önder'in cezası kalktı Belçika'nın çarşamba günü Lüksemburg'la oynadığı maçın kadrosuna çağrılmasına rağmen Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini gerekçe göstererek forma giymeyen...
Bu kadar zor mu? Galatasaray'da kongreye sayılo günler kala belirsizlik sürüyor. Özhan Canaydın girecek mi, girmeyecek mi? Ya da nasıl ve neden girecek ? Semih Haznedaroğlu ne yapacak? Listes..
Neyi yönettiğini bilmek... Bıçakcı federasyonu anons sistemini kaldırırken son derece çağdaş bir düşünce içindeydi. Küfürü ve kötü tezahüratı önlemenin yolu insanları sürekli dürtmek, uyarmak..
B.Banvit-Mersin B.B.: 91-68 HAKEMLER: Aytuğ Ekti, Can Atsüren, İsmail KeserTurkcell TIR'ı Kayseri'de
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9