31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Finlandiyalılar Tarsus’a hayran kaldı ‘Leonarda Da Vinci Atölye ve Organizasyon Projesi’ kapsamında Tarsusa gelen Finlandiyalı öğretmen ve öğrenci grubu Tarsus’a hayran kaldı.
Öğrencileri ‘ilkyardım’ı uygulamalı öğrendi Mersin’in Anamur ilçesinde bu öğretim sezonunda faaliyete başlayan Özel Tekalan Koleji’nde, Bozyazı Sağlık Grup Başkanı Bahadırhan Karakoç tarafınd..
Halk, yasadışı afişin yerine bayrak astı Mersin’de gecenin muayyen bir saatinde bir iş hanının çatısına asılan yasadışı afiş polisler tarafından indirildi. Yerine ise vatandaşlar tarafından T..
Yumurtalıklı balıkçıların tazminat davası reddedildi Adana’nın Yumurtalık ilçesindeki Merkez Su Ürünleri Kooperatifi’nin Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı (BTC) Şirketi ve BOTAŞ alehine açtığı ma..
‘Irak Türkmenleri Saddam dönemini arıyor’ Irak’ta yaşayan Türkmenler gelecekte nasıl bir ortamda yaşayacaklarını düşünmekten çok Saddam dönemini arar oldu. Başta Kerkük ve Erbil gibi şehirler..
Mühendisler: Hormonlu yapılardan biz değil belediyeler sorumlu İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Ali Olgun, kamuoyunda hormonlu yapılar olarak bilinen binaların yapımından kendiler..
LPG sektörü çalışanları eğitimden geçirilecek Makine Mühendisleri Odası, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği hizmet içi eğitim seminerinde LPG yetkili personeli, sektörde görev yapan tanker şof..
SHP: Betonlaşmaya göz yumulmamalı Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Adana İl Başkanı Sabahattin Öztaş, kentin betonlaştırılmasına yerel yönetimlerin göz yummasından rahatsızlık duyduklarını ..
Küçük Sedat’ın ailesinden Zaman Gazetesi’ne teşekkür Ilıca’ya bağlı Akdağ Köyü’nde olumsuz şartlar altında yaşayan Sefer ve Yadigar Atmaz çifti, zihinsel engelli çocukları Sedat’ın durumunu ..
Çat hastanesi sevk bürosu gibi çalışıyor Çat Devlet Hastanesi’nde uzman hekim bulunmadığı için buraya tedavi amaçlı gelen hastaların reçetelerine ilaç yazdırmak için Erzurum’a sevk edilmesine..
Sağlık Donatım Merkezi depo ve tamirhanesi kapatıldı Sağlık Bakanlığı’na bağlı 9. Sağlık Donatım Merkezi’nin depo ve tamirhane kısımlarının kapatılıp burada çalışan 25 işçinin ise başka kurum..
Kaliteli hayvan ‘ıslah projesi’ ile yetişir Horasan’da ‘Erzurum İli Büyükbaş Hayvan Islah Projesi’ semineri düzenlenerek çiftçiler bilgilendirildi. Çiftçilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde..
Avrupa 800 metre atletizm yarışması birincisi Cihat Polat Avrupa 800 metre atletizm yarışmasının birincisi Erzurumlu Cihan Polat oldu. İşitme engelliler arasında gerçekleştirilen yarışmada 8..
Kuzgun Barajı köylülerin ‘beyaz et’ deposu oldu Erzurum’un Ilıca İlçesi’ndeki Kuzgun Barajı buz tutunca, baraj köylülerin besin kaynağı haline geldi.
Çiçek: Birçok kişi gözaltında Adalet Bakanı Cemil Çiçek:
DYP: Esnaf sahipsiz kaldı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar: Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşlar sahipsiz bırakıldı, esnafa sahip çıkılmadı ve terör örgütüne bırakıldı. Bu Tü..
CHP: Bakan niye oturuyor? CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz: İçişleri Bakanı Aksu, Ankara'da niye oturuyor, niye oraya gitmiyor? * TBMM Genel Kurulu: Diyarbakır olayları, TBMM Genel Kurulu'nda ..
Bu ifadeler çok çirkin Başbakan Erdoğan, Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir'in sözleriyle ilgili olarak, "Bu tür ifadeler çok çirkindir. Legal bir görüntü değildir. İllegaldir. Bir belediye..
Osman Baydemir'e inceleme başlatıldı İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'in önceki günkü olaylar sırasında yaptığı açıklamaları incelemeye aldı. Diyarbakır Büy..
Dünyadan kare kare Buna "ifade özgürlüğü" dedi Bir karikatür krizi de Avustralya'da yaşandı. Endonezya'da bir gazete, Avustralya Başbakanı ile Dışişleri Bakanı'nı uygunsuz bir pozisyonda çizd..
Öğrenciler işkence aleti ithal etti İngiltere'de bir grup ortaokul öğrencisi, silah ithali yasasındaki boşlukları kanıtlamak için şirket kurarak ithali yasak olan işkence aletleri ithal etti...
Amerikalı zenginler Kuşadası'nda Kuşadası sezona Amerikalılarla başladı. Prinsendam isimli transatlantik, 2006 turizm sezonunun ilk seferini Kuşadası'na yaptı. Kuşadası limanına yanaşan Prins..
Kendini insan sanan at ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan Patches isimli at görenleri hayrete düşürüyor. Thompson kardeşlere ait at tam bir insan gibi yaşıyor. Sahiplerinin üstü açık arabasın..
Terminatör kedi Lewis Amerikalı kedi Lewis adeta terör estiriyor. Connecticut eyaletinin Sunset Circle kasabasında yaşayan Lewis bugüne kadar tam altı kişiyi yaraladı, bir kadına da arabasınd..
Scotland Yard Blair'le görüşecek İngiltere Başbakanı Tony Blair'in lideri olduğu İşçi Partisi'nin para karşılığında işadamlarına lord ünvanı önerdiği iddiaları ülkede hala gündemin ilk maddes..
Villepin'in dili sürçtü: İstifa edeceğim... Fransa'daki öğrenci olayları nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Dominique de Villepin'in yaşadığı stres, son yaptığı konuşmada su yüzüne çıktı. ..
Yalçın Özbey her an serbest kalabilir! Gazeteci Abdi İpekçi suikastının zanlılarından Yalçın Özbey Brüksel'de üçüncü kez yakalanarak tutuklandı. Kırmızı bültenle aranan Özbey'in Mart'ta Brüks..
Rusya yeni imajını Schröder'e teslim etti Almanya'da başbakanlık koltuğunu Angela Merkel'e kaptıran Gerhard Schröder çalışmadan duramıyor. Ancak bu kez siyaset kulvarında değil. Rusya'nın dev..
Bush'un reytingini Harleyci düzeltecek! ABD Başkanı George W. Bush'un görevine başladığından bu yana Beyaz Saray Genel Sekreteri olan, baba Bush döneminde de Ulaştırma Bakanlığı yapan Andrew ..
"Hamas'la her türlü bağlantınızı kesin" ABD yönetimi diplomat ve işverenlerine, "Hamas hükümetiyle bağlantınızı kesin" talimatı verdi. E-posta yoluyla gönderilen mesajda, iki gün önce yemin e..
'Türkiye'ye tavrımız değişmez' İtalya'da 9 Nisan'da yapılacak seçimlerde Başbakan Silvio Berluconi'nin en büyük rakibi olarak gösterilen sol muhalefet "Unione"nin lideri Romano Prodi SABAH'a ..
BM, İran'a yaptırım için Berlin'de kolları sıvadı BM Güvenlik Konseyi İran'ın nükleer faaliyetleri konusunda ilk ciddi adımı attı. Çalışmalarını durdurması için bir ay süre tanıdı, İran nükle..
YİD sahiplerine ihalesiz devirde geri adım atıldı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın operasyonuyla Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda Elektrik Piyasası Yasası'na eklenen ve yap-işlet-devret (YİD) s..
'Korktuk artık gelemeyiz!' Diyarbakır'da yaşanan son olaylar şehrin ekonomik kalkınmasına da ilk darbeyi vurdu. 5 Nisan'da yatırım için şehre gelecek Almanya merkezli içecek firması yetkilile..
4 yılın ardından Akpınar da Turkcell ile yollarını ayırıyor Turkcell'de, Genel Müdür Yardımcıları Doğusoy ve Keşan'la başlayan kopuşlar sürüyor. Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar'ın da g..
İMKB'nin havuzunda bilgisayarlar yüzüyor Tasarruf Genelgesi nedeniyle kapatılan İMKB'nin havuzu depo oldu. 2 bin kişinin yararlandığı havuzda artık kullanılmayan bilgisayarlar duruyor. İstanb..
'Geleceğimiz Ankara'da bulunan tesislerimize bağlı' MAN Başkan Yardımcısı Weinmann, otobüs üretiminin stratejik önemine dikkat çekerek, "Ankara'yı otobüs üretim üssümüz ilan ettik" dedi. Alma..
'Kayıtdışını isteyenler market yasasını diriltti' Mağazalar yasa tasarısını, kayıtdışını isteyenlerin gündeme getirdiğini söyleyen Güler Sabancı, "Türkiye için büyük talihsizlik, yasalaşacağı..
'Herkes kenarda köşede unuttuğuna bir baksın!' Kurumlar Vergisi dönemi öncesinde patronları uyaran Gelir İdaresi Başkan Vekili Arıoğlu, "Artık elimiz güçlü. Kenarda, köşede unuttuklarınızı gö..
Boş kararname imzalandı yeni ismi Erdoğan yazacak Merkez Bankası Başkanlığı'na yapılacak atamada yine "boş kararname" formülü kullanılacak. Boş kararname dün bakanlara imzalatıldı Kararnamede..
Koç: Taraf değiliz, iptal zarar verir Tüpraş çalışanının Koç güvencesinde olduğunu söyleyen Koç Grubu Başkanı Mustafa Koç: Tüpraş davasında taraf değiliz. İptal zarar verir. Özelleştirme İdar..
Akdeniz'de deprem Akdeniz'de, 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, KKTC'nin doğusu ile..
İsrail'de intihar saldırısı: 3 ölü Batı Şeria'nın kuzeyindeki Yahudi yerleşim birimi Kedumim'in girişinde dün gece bir Filistinlinin düzenlediği intihar saldırısında, kendisiyle birlikte 3 İs..
Aydınların Paris buluşması Sorbonne Üniversitesi'nin büyük amfisinde düzenlenmesi öngörülen 2 günlük oturumlar, öğrenci olayları nedeniyle Mutualite Salonu'na alındı. Platformda Türk ve Frans..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10