31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Prim borçları yeniden yapılandırılıyor SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması için başvurular, 3 Nisan 2006 Pazartesi günü başlayacak. Başvurular, SSK ve Bağ-Kur il müdür..
Finansal raporlamalara ilişkin 3 yeni standart daha yürürlüğe girdi ANKARA - Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu (TMSK), finansal raporlamalara ilişkin 3 yeni standardı daha yürürlüğe koydu...
AGROMACH 2. Tarım Teknolojileri Fuarı, 6-9 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa'da yapılacak ANKARA - Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın desteklediği ''..
EPDK, doğalgaz dağıtım şirketlerinin denetimi için hizmet alacak ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, (EPDK) doğalgaz dağıtım şirketlerinin denetlenmesine yönelik hizmet alımı için ilan..
CHP, hükümetin enerji politikalarını Meclis'e taşıyor ANKARA - CHP İstanbul Milletvekili Birgen Keleş ve 25 CHP Milletvekili, 'enerji sektörü ile yap-işlet-devret, yap-işlet yöntemiyle kurula..
Akmerkez GYO'nun Olağan Genel Kurul'u 21 Nisan'da İSTANBUL - Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 21 Nisan'da gerçekleştirilecek. Akmerkez GYO tarafından borsaya..
Ditaş: Hindistan'daki QH Talbros şirketi ile işbirliği görüşmeleri sürüyor İSTANBUL - Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş, Hindistan'da bulunan QH Talbros Ltd. ile görüşmelerin devam..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.92, yıllık yüzde 14.34 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.92, yıllık yüzde 14.34 olarak açıklandı 31 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Bireysel Emeklilik Fonu'nun toplam varlığı 1.4 milyar YTL'ye yaklaştı İSTANBUL - Bireysel Emeklilik Fonu'nda toplanan katkı payı 27 Mart itibariyle 1 milyar 176,1 milyon YTL olurken, toplam y..
Ersu Meyve'de Olağan Genel Kurul 27 Nisan'da İSTANBUL - Ersu Meyve'nin 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Nisan'da yapılacak. Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönd..
İMKB, 43 bin direncini kırmakta zorlanıyor/ Endeks, ilk yarıda 19 puan kaybetti: 42923/ Döviz ve faiz yatay İSTANBUL - Borsa, ilk yarıda temkinli bir seyir izledi. 650 puanlık bandda seyreden..
Belçika'da yaşayan Türkler'in yüzde 70'i çift pasaportlu BRÜKSEL - Belçika'da yaşayan Türkler'in yüzde 70'i bu ülkenin de tabiyetini taşıyor. Louvain Katolik Üniversitesi'nin ülkede yaşayan y..
İran'daki depremde ölü sayısı 50'ye çıktı TAHRAN - İran'ın Luristan eyaletinde meydana gelen şiddetli depremde ölenlerin sayısı 50'ye çıktı. Luristan Genel Valisi Muhammed Rıza Muhsini-Sani, ..
Emniyet: Diyarbakır'daki olaylarda sağduyulu hareket ettik ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Diyarbakır'daki olaylarda emniyet güçlerinin sağduyulu hareket ettiklerin..
YÖK, Denklik Sınav girişinde sınır koydu / Seviye sınavı 3'ü geçemeyecek ANKARA - Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurtdışı yükseköğretim diplomalarına lisans düzeyindekilere denklik verilebilmes..
Lisans öğrencileri ve öğretim görevlileri, başka bir üniversiteye geçici olarak gidebilecek ANKARA - Lisans öğrencileriyle öğretim görevlileri, kaydı kendi üniversitelerinde kalmak şartıyla b..
Ünal, Fulya Projesi için ilk imzayı attı Beşiktaş'ta yönetim ile İsmail Ünal'ın kapıştığı proje hayata geçiyor. Şimdi sırada 'Avam projesi' var
İran'da deprem İran'ın batısındaki Luristan eyaletinde bu sabah meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde en az 50 kişi öldü, 800 kişi de yaralandı
Bursa Çimento'da görev dağılımı İSTANBUL - Bursa Çimento fabrikası A.Ş'de yönetim kurulu başkanlığına Ergun Kağıtçıbaşı getirildi. Şirket'in borsaya gönderdiği açıklamada şöyle denildi: "30.0..
İş Bankası, geçen yıl 956 milyon YTL kar etti İSTNABUL - Türkiye İş Bankası, 2005 yılında 956 milyon YTL net kar elde etti. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bankanın Olağan Gen..
Hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede artacak İSTANBUL- Tahminlere göre, yurdun güney ve doğu kesimleri yağışlı havanın etkisinde kalacak Sağanak ve gökgürültülü sağa..
2005'te yüzde 7.6 büyüme Büyüme, piyasa beklentilerinin üzerine çıkarak, 2005 yılında gayri safi milli hasılada (GSMH) yüzde 7,6, gayri safi yurtiçi hasılada (GSYH) ise yüzde 7,4 oldu. Büyüme..
Rice'a İngiltere'de protesto ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın iki günlük kuzeybatı İngiltere turu dün gece protestolar arasında başladı. Rice, İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un..
İran'da 6 büyüklüğünde deprem: 50 ölü İran'da meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının en az 50, yaralı sayısının da 800 olduğu bildirildi. Luristan Genel Valisi Muhammed Rıza Mu..
Bu dizi çok konuşulacak Yüksel Aytuğ - Kurtlar Vadisi ve Aliye'den sonra, tartışma sınırları televizyon köşelerini aşacak bir dizimiz daha oldu. Gündemi boş bulanlar için 'Hacı' hayırlı, uğ..
Hükümet 570.641 işsize ödeme yaptı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Şubat 2006 tarihine kadar 570 bin 641 sigortalı işsizin, işsizlik ödeneği almaya hak kazandığını belirt..
Anayasa Mahkemesi, ÖDP'nin 2003 yılı hesabını onayladı ANKARA - Anayasa Mahkemesi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) 2003 yılı kesin hesabını onayladı. Anayasa Mahkemesi'nin konuya ili..
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı ANKARA - AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında t..
Yüce Divan'dan Özkan ve Önal'a beraat kararı çıktı ANKARA - Devlet eski Bakanları Hüsamettin Özkan ve Recep Önal'ın "görevlerini kötüye kullanarak Halk Bankası'nı zarara uğrattıkları" iddiası..
Tüzmen kuyumculardan markalaşmalarını istedi: 2006'da hedef ABD'ye 600 milyon dolarlık mücevher satmak WASHINGTON - ABD'ye 2006 yılında 600 milyon dolar mücevherat ihraç etmeyi hedefledikleri..
Finansal raporlamalara ilişkin 3 yeni standard daha yürürlüğe girdi ANKARA - Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu (TMSK), finansal raporlamalara ilişkin 3 yeni standardı daha yürürlüğe koydu...
Pedersen & Partners, Bakü'de ofis açıyor BAKÜ/İSTANBUL - Orta ve Doğu Avrupa?nın önde gelen üst düzey yönetici arama firması olan Pedersen & Partners, 1 Nisan 2006?te Bakü?de bir ofis açacak...
Selçuk Gıda, Halkbank'a 900 bin dolar borç ödemesi yaptı İSTANBUL - Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş, Türkiye Halk bankası A.Ş'ye 900 bin dolar borç ödemesi gerçekleştirdi. Şirketin b..
Koç Holding, BM'nin 'Küresel Anlaşma'sına dahil oldu NEW YORK - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Küresel İşbirliği Anlaşması'nı, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kof..
Diyarbakır'da hayat normale dönüyor / Esnaf dükkanlarını açmaya başladı DİYARBAKIR - Diyarbakır'da 3 gündür devam eden olayların ardından bazı esnaflar kepenklerini açarken, çöp temizleme çal..
Memurlara ek ödeme yasası yürürlükte Ek ödeme alamayan memurlara Ocak ayından itibaren 40 YTL, Temmuz'dan itibaren de 40 YTL ilave ödeme yapılacak. ''Değişik adlar altında ilave ödemesi bulun..
Borsa güne 42 bin 943 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 2,20 puan artarak 42.943,90 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalam..
Adapazarı'nda olaylı maç Sakaryaspor-Kocaelispor maçının ardından 2 saat statta bekletilen Kocaelisporlu taraftarlar, kendilerini götürecek otobüsler gelmeyince taşkınlık yaptı. Polisin biber..
TBMM Komisyonu, 'Japonya'dan Kaman'a rüşvetsiz hibe' tasarısının değiştirilmiş halini kabul etti ANKARA - TBMM Dışişleri Komisyonu, daha önce 'rüşvet almama' maddesi bulunduğu gerekçesiyle ka..
Gelir vergisinde indirim yapan kanun TBMM'den geçti/ Biyodizele ÖTV geldi, motosiklette ÖTV arttı ANKARA- TBMM Genel Kurulu'nda, gelir vergisi oranlarında indirim öngören ve yatırım indirimi..
Otokar'dan yüzde 36.3 oranında nakit temettü İSTANBUL - Otokar, yüzde 36.3 oranında nakit temettü dağıtacak. Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10