31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

31 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Bence BMC’ diyenler Palandöken’de buluştu Araz Otomotiv firması, bayileri vasıtasıyla araba satın alan müşterilerine yemek verdi. Palan Otel’deki yemeğe katılımın yüksek olması dikkat çekti...
Dünyanın en tehlikeli santralı Metzamor Türkiye’yi tehdit ediyor Amerika başta olmak üzere batılı ülkeler, nükleer çalışmalarından dolayı İran’a tepki gösterirken, 1970’li yıllarda kurulan v..
Erzurum’a 55 milyon fidan dikildi Yeşil alan ve ağaç bakımından oldukça yoksun olan Erzurum’a son yıllarda çeşitli cinslerde 55 milyon fidan dikiminin gerçekleştirildiği bildirildi. Türkiye’n..
Köylüler tarlada biriken karı toprak serperek eritiyor Türkiye’de birçok ilde hasat mevsimi yaklaşırken Doğu Anadolu çiftçisi ekimini yapacakları tarlalarda oluşan karları toprak serperek er..
Küçük Muhammed evinin karşısındaki okula gidemiyor 3.sınıf öğrencisi küçük Muhammed’in çaldığı bütün kapılar yüzüne kapandı. Tek isteği evine yakın bir okula gitmek olan küçük Muhammed isteğ..
Ortopedik engelliler, umumi tuvalet projesi için belediyeden söz aldı Ortopedik engeliler, şehir içindeki umumi tuvaletlere özürlüler için kabin yaptırılması amacıyla hazırlattıkları projeyi ..
Deplasmanlı 1. Hentbol Ligi’nde Aziziye rakiplerine fark attı Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1. Ligi’nde mücadele eden Aziziye Koleji, pazar günü karşılaşacağı Sivas Tarımspor maçı hazırlıkları..
Uluslararası Sarıkamış Kayak Kupası tamamlandı Türkiye Kızak ve Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Sarıkamış Alp Disiplini Kayak Kupası karşılaşmaları tamamlandı. İki gün sü..
Aziziye Koleji Mahalli Hentbol Ligi’nde liderliğini sürdürüyor Erzurum Mahalli Hentbol Ligi 2. yarı karşılaşmaları başladı. İlk yarıyı lider olarak tamamlayan Aziziye Koleji, ikinci yarının i..
Demirbaş: Ligin en zorlu maçına çıkacağız Ligde son iki haftadır üst üste aldığı yenilgilerle bir anda küme düşme potasına giren Erzurumspor haftasonu karşılaşacağı Zonguldakspor maçı hazırlı..
Tanfer: Erzurum’un ulaşım sıkıntısını ortadan kaldıracağız AK Parti Erzurum İl Başkanı Hüseyin Tanfer, Erzurum’da ulaşım yönünden yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılacağını belirterek bu k..
BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu 2 Nisan’da Erzurum’da Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Erzurum’a geliyor. İl kongrelerine katılmama yönünde karar alan Muhsin Yazıcıoğlu..
Saadet Parti’li Lütfü Günüç: Bu hükümet sorunları çözemez Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Teşkilat Başkanı Lütfü Günüç, ülkede yaşanan huzursuzluğun mevcut hükümetin politikalarıyla çözülemeye..
İMKB, 10 okulun yapımına başlayacak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Erzurum ilçelerinde vaadettiği depremde hasar gören 10 okulun yapımı için somut adım atmaya hazırlanıyor. Okullar..
ABD, Türkiye’nin İran için aracılık etmesini istemiyor Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, İran konusunda Türkiye'nin aracılığına gerek olmadığını söyledi.
Tüzmen: AB’ye girince bıyığımı keserim Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye’nin ABD’den yeterince doğrudan dış yatırım (FDI) alamamasını imaj sorunu ve lobicilik eksikliğine bağladı.
Mahkeme yasayı onayladı; gözler Chirac’ta Fransa'da Anayasa Mahkemesi, işçilerin ve öğrencilerin protestosuna sebep olan istihdam yasasını onayladı.
Erdoğan: Küresel barışa önemli katkı sağlıyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, küresel barış ve refaha çok büyük katkılar sağladığını ve buna devam edeceğini kaydetti. Sudan’da d..
Avrupa Konseyi’nden Atina’ya cami uyarısı Yunan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni’nin Atina’daki tarihî caminin ibadete açılmasını istediği yolundaki haberlerle başlayan tartışmaya Avrupa Konse..
Rice, İsrail ‘sınır’ına destek sinyali verdi Amerikan yönetimi, İsrail’in Batı Şeria’daki sınırlarını 2010 yılına kadar tek taraflı şekilde belirlemesini kabul edebileceğini ima etti.
BM’den İran’a 30 gün mühlet BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ABD, Fransa, İngiltere, Rusya ve Çin ile Almanya ve AB'nin temsilcileri dün Berlin'de İran'ın nükleer faaliyetlerini masaya y..
Hipermarketlerde otomobil de satılacak Hipermarketler, ‘şehir dışına çıkarılma, pazar günleri kapalı kalma’ gibi önemli kısıtlamalar içeren yasa tasarısı sebebiyle sıkıntılı günler geçirirken..
CarrefourSA mağaza sayısını ikiye katlayacak Sabancı Grubu'nun 10 yıldır ortaklık yaptığı CarrefourSA, Türkiye'de üç yıl içinde mağaza sayısını ve cirosunu ikiye katlamayı hedefliyor. Grup, 2..
İhracatçılar Başbakan’a derdini reklamla anlattı İthalat, değerli Yeni Türk Lirası sebebiyle ihracattan daha hızlı artıyor. Geçen yıl 73,4 milyar dolarlık ihracata karşın 116 milyar dolarlık..
Vergide geniş çaplı indirim 2007’ye kaldı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, çeşitli sektörlerin vergi ve benzeri kamusal yüklerin azaltılması ve kamu harcamalarının artı..
Sezer, memura ek ödemeyi onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ek ödeme alamayan memurlara ocaktan itibaren 40 Yeni Türk Lirası, temmuzdan itibaren de 40 yeni lira daha ödeme yapılmasını..
Kriz fırsat oldu Rus gazı, Avrupa’ya Türkiye’den gidecek Rusya, Ukrayna ile yaşadığı krizin ardından Avrupa'ya sattığı gazın geçiş güzergahını değiştirme kararı aldı.
Doğu-Batı sentezini kullanarak markalaşın Ucuz ve bol miktarda üretim ile dünya piyasalarını ele geçiren Çin rekabetinden en çok etkilenen tekstil sektörü kendine çıkış arıyor.
Provokasyona karşı kanaat önderlerinden sükûnet çağrısı Diyarbakır’da üç gündür süren terör ve şiddet olaylarına bölgenin kanaat önderleri sert tepki gösterdi. Eylemlerin, bölgenin ve ülkenin..
İpekçi suikastının kilit ismi Belçika’da tutuklandı Abdi İpekçi suikastına ve Papa II. Jean Paul’e yönelik suikast girişimine adı karışan Yalçın Özbey Belçika’da tutuklandı.
Oral Çelik: Yalçın Özbey iyi bir militandı, kendisini severim Abdi İpekçi cinayeti ve Papa II. Jean Paul suikastına ismi karışan Yalçın Özbey’in Belçika’da yakalanmasının ardından gözler Oral..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10