30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ne yaptın kardeşim! UEFA'ya katılmak isteyen Kayseri Yordanov'un penaltı kaçırdığı maçta Erciyes'e takıldı. 0-0 biten maç sonrası Kayserililer, Erciyes'i yuhaladı
'Avantaj yine bizde' Gerets: 'Bu galibiyetle yeniden F.Bahçe'nin bir adım önüne geçtik. Biz yapacağımızı yaptık, şimdi yarın (bugün) F.Bahçe'nin maçını izleyeceğiz.'
Sessiz gecenin kârı Cüneyt Tanman (Spor) - Futbol seyirciyle güzel. Tribünler dolmayınca oyunu izlemek keyifli değil, futbolcuların da konsantre olması kolay değil
Tigana'ya acıdım Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Her şeyden önce Beşiktaş'ta hava irtibatı hiç yok. 22. saniyede yenen şu gole bir bakın siz. Önce Ali Güneş, sonra Koray rakiplerine kafaları vur..
Gol rekoru olurdu Doğan Koloğlu (Spor) - Ali Sami Yen Stadı'nda dünkü seyirci desteği eksikliği ders oldu mu? Bu yokluğu eski G.Saraylı, şimdiki A.Gücü'lü Baliç 'Hepimiz için kötü oldu!' di..
Tespih namazında okunan dualar ve bunların anlamları Süleyman Ateş - Bir süre önce yazdığım tespih namazında okunan tespih tekbiri ve anlamı şudur: 'Subhânellahi ve'l-hamdu lillâhi velâ ila..
Zengin demokrasisi! Mustafa Mutlu - Eski cumhurbaşkanlarımızdan Turgut Özal'ın 'zenginleri sevdiğini' biliyordum ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aynı sevginin esiri olacağı aklımın ..
Bir Fransa'ya bakın, bir de Türkiye'ye Süheyl Batum - Fransa'da son günlerde gündemin tek maddesi, 'ilk istihdam yasası' diye adlandırılan yasa tasarısı. Öğrenciler bu yasaya karşı çıktı
Şiddet ekip şiddet biçmek Okay Gönensin - Güneydoğu'da birkaç gündür olanlar, birilerinin aklın yoluna girmemekte ısrar ettiğini gösteriyor
Bir ömürlük yas İclal Aydın - Üç kız arkadaş bir cumartesi akşamı çaldık kendimize. Şarkı söylediğimiz. Dans ettiğimiz. Konuştuğumuz, sustuğumuz bir gece?
Evet, ne yiyorsak, nasıl yiyorsak oyuz! Haşmet Babaoğlu - Dün nerede kalmıştık? Detoks gurularının 'ne yiyorsak oyuz' iddiasında? Oh, demiştim, ne güzel ve nasıl da tuzu kuru bir iddia! Diy..
İşveren hüngür hüngür! Necati Doğru - Oğlum 2 yıldır işsiz diye bağıran adama; 'al işini git...' diye kibarca 'defol burdan çekmenin' iyi bir çözüm olduğunu düşünebilirsiniz. Ne yapsın Başb..
Kurun nerede olması gerekiyor? Gazi Erçel - Döviz kurunun bulunması gereken ideal noktası konusunda tartışmalar yoğun, ihracatçılar, bankalar, tasarrufçular ve sıcak paracılar konuya değişi..
Kurumsal bağımsızlık üstüne Asaf Savaş Akat - Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin beş yıllık kanuni süresi 14 Mart'ta sona erdi. Bilindiği gibi, hükümet eski başkanla devam etmek..
Sadece TCMB kargaşası değil... Esas sorun farklı Salih Neftçi - Bono ve döviz piyasaları dün yine stres altındaydı. Bu stres hafta başından itibaren böyle gidiyor. Borsa, euro-bond ve YTL ..
Sağduyuya davet... Kim inanır? Ruhat Mengi - Dün yazıma başladığım sıralarda Diyarbakır'da 'savaş' yeniden başlamıştı. Televizyondan izlediğim görüntülerin Irak'ta Amerikalı askerlere karşı..
Yazık o gençlere Güngör Mengi - Diyarbakır'dan gelen görüntüler bu ülkede yaşayan herkese elem ve azap veriyor...
Tekbirlerle karşılandı Darfur'da 'tekbir'le karşılanan Başbakan da konuşmasına 'Bismillahirrahmanirrahim' diye başladı ve 'İslami terör ifadesi kullanılmamalıdır' dedi
Hem dolar hem petrol coştu benzine zam kapıya dayandı Dolar ve petrol uzun süredir ilk kez birlikte yükselmeye başladı. Son l haftada petrol yüzde 3.2, dolar yüzde 2 arttı. Akaryakıtta yakın..
Tüpraş'ta ret, kamu yararı açısından büyükj zarar doğurur Özelleştirme İdaresi'nin Tüpraş kararı çıktı. İdare, Tüpraş özelleştirmesi için çıkacak iptal kararının 'kamu yararı açısından telaf..
Unakıtan tornistan Önceki gün 'diğer sektörleri kapsayan vergi indirimi' için ışık yakan Maliye Bakanı Unakıtan çark etti: 'Her sektör sıraya girdi ama ikide bir vergi düşmez'
Terör kurbanı binanın satışına Cıngıllıoğlu'ndan fren Cıngıllıoğlu'ndan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) son dakika golü geldi. Bugün saüşa çıkarılacağı ilan edilen Demirbank binasın..
Bakkaldan markete AMPD Başkanı Nuşin Oral'ın 'ortak akıl' çağrısına bakkallar sert çıktı: 'Kurucularınızın bakkal olduğunu ne çabuk unuttunuz!'
Safa turizm ve gayrimenkulde büyüyecek Star gazetesinin yüzde 60'ını Fethullah Gülen'e yakın olduğu iddia edilen Alaattin Kaya'ya satan Ali Özmen Safa, turizm ve gayrimenkul yatırımı için ek..
Sabancı fiyatı dışarıda tutacak Yeni yatırımlarla çimento sektörünün kapasitesinin 2008 yılında 50 milyon tona ulaşacağını hesaplayan Sabancı, iç piyasada yaşanacak fiyat düşüşünü ihracatla ..
Hem krediyle harcadık hem kumbaraya attık BDDK'nın henüz açıklamadığı bankacılık raporuna göre 2005'te tasarruf mevduatı yüzde 40 artarak 87 milyar YTL'ye yükseldi. Tasarruf eğilimi güçlenir..
'Kepenk kapat' talimatı suç değil! 'Talimatıyla' Diyarbakır'daki olayları fitilleyen Roj TV'nin dosyasına bakan Savcı'nın yorumu: 'Kepenk kapatın' çağrısı suç değildir. Suç olması için Roj T..
Baydemir: Acımız 14'tü 16 oldu! Güvenlik güçlerinin geçen hafta Muş'un Şenyayla Bölgesi'nde gerçekleştirdiği operasyonda ölü ele geçen 14 PKK'lıların 4'ünün Diyarbakır'da toprağa verilmesi s..
'Kelle koparttıkça rahatlıyoruz' VATAN, okullarda şiddetin kaynağı olarak gösterilen internet kafeleri mercek altına aldı. Oyunlarda kelle kopartmaktan, kan dökmekten 'mutlu' olan çocuklar '..
'Bıçağı rastgele salladım' İstanbul'daki Aydos Anadolu Lisesi'nde çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen Şahin Açık'ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan okul arkadaşı V.K. Çocuk Şube Müdür..
'18 yaş indirimi suça teşvik ediyor' Oğlunu kapkaç dehşetinde kaybeden baba: '18 yaşından küçükler adam da öldürse az ceza alıyor'
İşte böyle tutulduk Esas duruşa geçtik saf tuttuk Mozart dinleyip semah döndük
Donacak kadar üşürken bizi yine güneş ısıttı Dün hiç kimseye haber vermeden Antalya'ya uçtum. Yaptığım ön araştırmalara göre The Marmara Antalya Oteli'nin bahçesi bu doğa mucizesini seyretme..
'Kürtler Öcalan'la asla bir şey elde edemez' Amerikan-Türk Konseyi'nin (ATC) yıllık toplantısına katılmak üzere Washington'da bulunan Türkiye-AB Karma Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk ile..
PKK'lı teröristler kimyasal saldırı eğitimi aldı Irak istihbarat teşkilatı Muhaberat'ın gizli belgelerinde, PKK'lı teröristlerin kimyasal saldırı düzenleme konusunda Salman Pak tesislerinde ..
Bu adama ne ceza vermeli? 2.5 ay önce alkollü yakalandı, ehliyeti alındı. Bu kez hem alkollü hem de ehliyetsizdi. Çarptığı araçta 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
Belediye kitap dağıtacak İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş. başlattığı Seyyar Kitap Projesi kapsamında deniz otobüsleri, metro ve İETT gibi toplu ulaşım sistemlerinde oluşturulacak standlara kon..
Tiyatro dergisi için perde Ankara Ekin Tiyatrosu perdesini bugün Tiyatro Tiyatro dergisi için açacak.
[HABER ANALİZ] Seçimin galibi Olmert’i zor bir sınav bekliyor İsrail’de salı günü yapılan parlamento seçimleri, hem pürüzsüz bir hükümet kurulması hem de Filistin topraklarından tek taraflı ç..
Rusya’dan İslam-Batı köprüsü için ‘vizyon grubu’ İslam dünyasıyla Batı arasında köprü rolüne soyunan Rusya, 18 Müslüman ülkeyle "stratejik vizyon grubu" kurma kararı aldı.
‘Türkiye, İslam dünyası ile Batı arasındaki rolünü güçlendiriyor’ ABD’de yayınlanan The Christian Science Monitor gazetesi, Türkiye’nin Ortadoğu’daki artan etkinliği ve İslam dünyası ile Bat..
Darfurluların hâli Erdoğan’ı duygulandırdı Darfur’daki kamplarda gördüğü tablo karşısında duygulanan Başbakan Erdoğan, Kızılay’a bölgede hastane kurma talimatı verdi.
Irak’ta şiddet, halkı mezhep göçüne zorluyor Amerikan işgalinin dördüncü yılında Irak’ta iyice belirginleşen şiddet, halkı kendi mezheplerinin yoğun bulunduğu yerlere göç etmeye zorluyor.
‘PKK tangosu’nda ABD bir kez daha mühlet istedi Washington’da üst düzey Türk ve Amerikalı yetkilileri bir araya getiren Amerikan-Türk Konseyi (ATC) yıllık toplantılarında PKK’yla mücadele ko..
Efes, Cibona’yı yenerek çeyrek finale yükseldi Efes Pilsen, Eurolig'de çeyrek finale yükseldi. Cibona Zagreb'i deplasmanda mağlup eden temsilcimiz grubunda ikinci oldu ve çeyrek finalde F Gr..
İnter, Villerreal’i geçti Lyon’la Milan yenişemedi Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalin son iki maçı dün gece oynandı.
G.Birliği, hemşehrisine acımadı Başkent derbisinde kazanan, ev sahibi Gençlerbirliği oldu. UEFA hedefini sürdürmek isteyen Kırmızı-Siyahlılar, düşme hattından uzaklaşmak isteyen Ankaraspor’u ..
Yiğidolar evinde Gaziantep’i geçemedi Son haftalardaki çıkışını sürdürmek isteyen Sivasspor, ağırladığı Gaziantepspor’la golsüz berabere kaldı.
Kayserispor’a UEFA yolunda kardeş darbesi Kayseri derbisinde kazanan olmadı. Erciyesspor, lig üçüncülüğünü kovalayan kardeş takım Kayserispor’la golsüz berabere kaldı.
Kartal, Denizli'den umduğuyla değil bulduğuyla dönüyor Geçtiğimiz hafta İnönü'de Konyaspor'a yenilip lig üçüncülüğü yarışında büyük bir yara alan Beşiktaş, Denizli deplasmanında da 2 puan bır..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10