30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nevruz kutlamalarına 11 tutuklama Bursa'da 21 Mart Nevruz kutlamaları sırasında terör örgütü PKK lehine slogan attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 16 kişiden aralarında DTP İl Başkanı Ni..
Kurusıkı tabancalara sınırlama geliyor İçişleri Bakanlığı alımı ve satımı kolay olan kurusıkı tabancalarla ilgili yeni yasa taslağı hazırladı
Japon Pazarı Türk girişimci bekliyor Japonya'da işadamları ve hükümet yetkilileriyle görüşen, İzmir'deki Küçükbay Yağ ve Deterjan Sanayi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, bu ül..
Menopoz kadının hayatını alt üst ediyor Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oktay Kadayıfçı, 40 yaş civarında ortaya çıkan menopoz..
Vakko, Esenyurt'ta 9 bin metrekare kapalı alanlı bina satın aldı İSTANBUL - Vakko, Esenyurt'ta 9 bin metrekare kapalı alana sahip bina satın aldı. Vakko Tekstil ve Hazir Giyim San. İşl. A.Ş..
Üretimde çalışılan saat başına ücret 4.çeyrekte yüzde 11.4 arttı ANKARA - İmalat Sanayi Sektöründe üçer aylık dönemler itibariyle hesaplanan Üretimde Çalışılan Saat Başına Ücret, Üretimde ve..
Tarım Bakanlığı'ndan kanatlı sektörüne destek / 60-140 hafta arası her tavuğa 10 kuruş ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, kuş gribi sonrası krize giren tavukçuluk sektörüne destek olmak ..
BDDK Başkanı Bilgin'in görev süresi yarın doluyor ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanlığı'nı üç yıldır yürüten Tevfik Bilgin'in görev süresi yarın doluyor. E..
Tüpraş işçisi 2 saat süre ile iş bıraktı İZMİT - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın aldığı kararı protesto eden TÜPRAŞ işçileri, 2 saat boyunca rafinerilere girmeyerek kararı protesto etti...
İMKB, 43 bin direncine yöneldi/ Endeks, 42700-42900 bandında/ Döviz ve faiz bir miktar gevşedi, parite 120.50'de İSTANBUL - Borsa, dün ikinci seansta başladığı toparlanma eğilimini bugün de s..
Alo Merkez izlemede mi herkes? Yüksel Aytuğ - Meğer polisimizin sırtına ağır bir yük daha bindirilmiş de farkında değilmişiz. Fedakâr emniyet mensupları; hırsızlar, katiller ve kaçakçıların..
Sabancı fiyatı dışarıda tutturacak Yeni yatırımlarla çimento sektörünün kapasitesinin 2008 yılında 50 milyon tona ulaşacağını hesaplayan Sabancı, iç piyasada yaşanacak fiyat düşüşünü ihracat..
Akdeniz'de 3 ayrı hafif şiddette deprem / Can ve mal kaybı yok ADANA - Akdeniz'de gece geç saatlerde üç ayrı noktada hafif şiddette 3 deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremlerde..
Gaspçılar polisi kendi silahıyla öldürdü Bakırköy'de kız arkadaşıyla geziye çıkan polis Baran Çevik, iki gaspçı tarafından vuruldu. Hastaneye kaldırılan genç polis kurtarılamadı.
Emisyon hacmi dün 134.5 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 29 Mart Çarşamba günü 134.5 milyon YTL azalarak, 19 milyar 836 milyon 754.7 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi ..
Göltaş Çimento yatırımlarını sürdürüyor / II nolu fırın devreye alınıyor İSTANBUL - Göltaş Çimento yatırımlarını sürdürüyor. II nolu fırın 2 Nisan'da devreye alınıyor. Göltaş Göller Bölgesi..
SPK'dan Smart Management Services Inc'e geçici işlem yasağı İSTANBUL - SPK, Hektaş Ticaret T.A.Ş'yle ilgili olarak Smart Management Services Inc'e 29 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üz..
Mensa Mensucat'ta Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul'la 14 Nisan'da İSTANBUL - Mensa Mensucat'ta Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul'la 14 Nisan'da yapılacak. Mensa Mensucat Sanayi ve Ticaret A...
Kardemir'de Olağan Genel Kurul, 21 Nisan'da İSTANBUL - Kardemir'de Olağan Genel Kurul, 21 Nisan'da yapılacak. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
Sakarya'da pankart gerginliği / 2 öğrenci linç edilmek istendi SAKARYA - Sakarya'da 2 kişinin, terör örgütü PKK'nın sözde bayrağını asmaya çalıştığının öne sürülmesi üzerine galeyana gelen ..
Diyarbakır'da 2 gündeki olayların bilançosu: 3 ölü, 130'u polis, 250 yaralı DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Efkan Ala, yaşanan olaylarda 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken, 130'ü polis..
Hava sıcaklığı hissedilir şekilde artmaya devam edecek İSTANBUL - Yurdun kuzeybatı kesimlerinin sabah saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yurdun ..
Tüzmen: 3 Ekim'de AB ile nişanlandık ama evililik henüz kesinleşmedi WASHINGTON - Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin 3 Ekim'de AB ile nişanlandığını ancak evilili..
Bakan Güler: Elektrik, sudan ucuz hale geldi KOCAELİ - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 3 yıldır elektriğe zam yapılmadığını belirterek; elektriğin sudan ucuz duruma geldiğini sö..
Akdeniz'de 3 ayrı hafif şiddetti deprem / Can ve mal kaybı yok ADANA - Akdeniz'de gece geç saatlerde üç ayrı noktada hafif şiddette 3 deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremlerde..
İsrail'de '120 bölü 12' İsrail’de önceki gün yapılan erken genel seçimlerde 120 sandalyeli parlamento 12 parti arasında bölündü. Komadaki Ariel Şaron’un Kadima Partisi 28 sandalye ile beklene..
3 şirketten daha 2005 yılı bilançosu/ Borusan Yatırım'ın karı 8.3 milyon YTL oldu İSTANBUL - Borsada işlem gören 3 şirket daha 2005 yılına ait bilançolarını açıkladı. Borusan Yatırım'ın 2005 ..
Babasından habersiz boşandı Geçen yıl rüya gibi bir düğünle nikah masasına oturan işadamı Cem Cantaş ve oyuncu Tuba ÜnsaPın peri masalı kısa sürdü, ikili, dün Tuzla Adliyesi'nde tek celsede ..
Altın Portakal'a sponsor Real Hipermarketler Zinciri, 16-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 43'üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne sponsor oldu
Binbir surat Okan! Bankalararası Kart Merkezi'nin şifreli kartlarla ilgili reklam kampanyasında rol alan Okan Bayülgen, 10 farklı karakteri canlandırdığı filmle ilgili dün bir tanıtım toplan..
Sperm arayan soluğu 'komşuda' alıyor Spermi, bebek sahibi olmak için yeterli olmayan erkekler Türkiye'deki yasaklar nedeniyle çareyi Yunanistan'da arıyor; komşudaki merkezlerden alınan sperm..
Serginin kıymeti bilindi Hafta sonu kente veda eden 'Picasso İstanbul'da' sergisini binlerce kişinin gezdiğini bildiren Güler Sabancı, 'İlgi olağanüstüydü. Artık bu konuda standartlar değişt..
Ünlülerin torbacı paniği İstanbul Narkotik polisi, manken ve şarkıcılara kokain satan 19 kişilik şebekeyi gözaltına aldı. Polis menajerleri aracılığıyla kokain alan ünlülere yönelik operasyo..
Köylülerin inadını Nazım'ın şiirleri kırdı Emekli kadın bankacı, çınar ağacına çakılan 'Nazım Hikmet bu ağacın altında yatıyor' plakasını 'Biz komünist miyiz' diyerek söken köylüleri, Nazım'..
Milyon dolar buldu sahibine teslim etti ABD'de bir adam parkta bulduğu ve içinde 1 milyon dolar değerinde mücevher olan çantayı sahibine teslim etti
'İsrail, Filistin için toprak tavizi vermeye hazır' İsrailliler, Filistin ile çözüme yanaşmayan aşırı sağcı Likud partisini sandığa gömerek barış yanlısı partileri zafere taşıdı
Tek sorumlu değilim 'Sonuçlardan sadece hoca sorumlu değildir. Bazı oyuncularım iyi oynamasalar da onların arkasındayım. Bu kadar eleştiri sürpriz oldu. Bunlar bir organizasyon.'
Devlerin peşinde Yönetim; Inter, Juventus ve Milan'dan sezon sonu göndermeyi düşündükleri yıldızların listesini aldı. Dev listede Cafu, Solari, Ze Maria, Zalayeta ve Kily Gonzalez var
'Hiç mutlu değilim' Tigana: 'Bize Avrupa kapısını açabilecek 2 puanı kaybettik. Bunun nedenini ben de bilmiyorum. Fazla seçeneğim olmadığından bazı futbolcularla oynamak zorundayım. İleride ..
Kartal tutuldu O da ne! 22. saniyede Oliveria'nın 'jet' golüyle geri düşen Beşiktaş, Kleberson'un 12 hafta sonra kaleyi hatırlamasıyla berabere kaldı ama klasmanda 5.'liğe geriledi
İşimiz çok zor '10 yılda kulüp yapısında ve mali tabloda çok şey değişmiş. G.Saray hakkında birşey söylemek için en az 15 gün kapanıp çalışmamız gerek.'
Rusya ve Çin ikna oldu; İran’a nükleer baskı yapılacak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İran’ın atom bombası yapımı için kullanabileceği ‘uranyum zenginleştirme’ faaliyetini askıya almas..
AB, Türkiye’ye ‘siyasî kriter’de yine anlaşamadı Avrupa Birliği üyeleri, Türkiye ile yapılacak müzakerelere ‘siyasî kriter’ getirilmesi konusunda anlaşamadı.
Olmert, ilk dış ziyaretini Türkiye’ye yapmak istiyor Galibiyetini Ağlama Duvarı’nda kutlayan ‘müstakbel’ başbakanın ilk yurtdışı ziyaretini Ankara’ya yapmak istediğini belirten diplomatik ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10