30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

30 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2005 büyüme tahmini yüzde 5 Türkiye'de 38 yıl aradan sonra ilk kez 2004'de yüzde 9,9 ile rekor kıran büyüme hızının 2005 yılı sonucu, yarın Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak. 2..
Ülker, iştiraki Sağlam GYO'yu halka arz edecek İSTANBUL - Ülker Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 21.43 iştiraki Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin artırılan sermayesi halka arz ..
TMSF Başkanı Ertürk, iddialarını sürdürüyor/ "Bize karşı saldırıyı destekleyenlerden biri de Meclis'te" İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, kendilerine karş..
Nestle Türkiye, 2005 yılında yüzde 44 oranında büyüdü İSTANBUL - Nestle, 2005 yılında tüm dünyada yakaladığı rekor başarıyı Türkiye'de de sürdürdü. Nestle Türkiye 2005 yılında yüzde 44 oranı..
Mehmet Kabasakal, İSO Genel Sekreterliğinden ayrılıyor İSTANBUL - Mehmet Kabasakal, İstanbul Sanayi Odası'nda 1 Eylül 1999 tarihinden bu yana sürdürdüğü Genel Sekreterlik görevinden 31 Mart 2..
Trakyalı sanayici enerjide doğalgazı bırakıp kömüre dönüyor / "Doğalgazda maliyetler yüzde 63 arttı" İSTANBUL - Trakya Sanayici ve İşadamları Derneği (Traksan) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Pe..
CHP'den "memura ve emekliye yılda 2 maaş ikramiye" yasa teklifi ANKARA - CHP Kırşehir Milletvekili Hüseyin Bayındır ve 11 CHP'li Milletvekili, memurlara bayramlarda ikramiye verilmesini öngö..
Sigorta şirketlerine yabancı ilgisi Ayhan Apak 'Son dönemde yabancı sigorta şirketlerinin Türk sigorta sektörüne olan ilgisi, Türkiye'nin ve sigortacılığın gelecekteki potansiyelinin kuvvetl..
Parkta oturan polisi öldürdüler Bakırköy sahilinde kız arkadaşıyla oturan sivil polis, kimliği belirsiz kişilerce gasp edilmek istendi. Saldırganlar, karşı koyan polisin silahını alıp göğsün..
Norveç'e silah ve insan hakları ihlali eleştirisi Norveç Uluslararası Af Örgütü ve Acil Yardım Kuruluşu, Norveç'te üretilen silahların insan hakları ihlallerinde kullanıldığını öne sürdü. İk..
Freni patlayan tanker okul bahçesine girdi Bolu'da, freni patlayan mazot yüklü tanker, yol kenarındaki okulun bahçesine girdi. Kazanın, erken saatte olması, olası bir faciayı önlerken, prefa..
Talimazlarımız dışına çıkmayın Muş'un Şenyayla Bölgesi'nde güvenlik güçleriyle giriştikleri çatışmada öldürülen 14 PKK'lı teröristten 1'inin toprağa verilmesi ardından Siirt'te çıkan olaylar..
Protestoculara soruşturma Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde geçen hafta, silahlı kahvehane baskınını yürüyüş yaparak protesto eden yaklaşık 300 kişiden 18'i hakkında Toplantı ve Gösteri Yürüyü..
Tavukçuluk sektörüne kuş gribi desteği Daha önce itlaf edilmesi öngörülen yumurtacı çıkma tavukların pazara satışının önlenmesi için, kesim teşvik primi ödenecek. 3 ay süreyle geçerli olacak ..
TMSF Başkanı Ertürk: Bize karşı saldırıyı destekleyenlerden biri de Meclis'te bulunuyor İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, kendilerine karşı başlatılan sal..
Ümraniye'deki izinsiz gösteriyi polis dağıttı İSTANBUL - Ümraniye'de toplanan bir grup, izinsiz gösteri yaptı. Mustafa Kemal Mahallesi'nde bir araya gelen göstericiler, ateş yakıp yola barika..
İDO, Hollandalı Damen Shipyards'a 5 deniz otobüsü yaptırıyor AMSTERDAM - İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Sanayi ve Ticaret A.Ş, Hollanda gemi yapım şirketi Damen Shipyards Group'a yolcu taş..
Okullarda şiddet sempozyumu/ "Çocukların olaylara karışma oranı artıyor" İSTANBUL - Okullardaki şiddet olayları ve alınabilecek tedbirlere yönelik sempozyum düzenleniyor. Sempozyumda değerlen..
Erdoğan, Baykal ve medyaya yüklendi Bilal Çetin - ?Baykal pusulayı kaybetti. Bulanık suda balık avlıyor, artık bulanık su bulamayacak ?Olumsuz haberlerin piyasaya etkisi ortada. Aka kara d..
Kaza değil cinayet 2.5 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 6 ay el konulan sürücü uslanmadı. Yine alkollü olarak direksiyon başına geçen trafik canavarı, dehşet saçtı. 1 ölü, 2 yara..
BİM'den 7 mağaza açılışı daha İSTANBUL - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, yurdun çeşitli yerlerinde 7 mağaza daha açacağını duyurdu. BİM'den İMKB'ye gönderilen açıklamada şöyle denildi: "-Şirketim..
Borusan Telekom, TT ile B tipi ara bağlantı sözleşmesi imzaladı İSTANBUL - Borusan Telekom, Türk Telekom ile B tipi UMTH Lisansı ara bağlantı sözleşmesini imzaladı. Konuya ilişkin yapılan açı..
IMF'den teknik bir heyet yarın Türkiye'ye geliyor ANKARA- Hazine, Uluslararası Para Fonu (IMF)'ndan teknik düzeyde bir heyet 3. Gözden Geçirme öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında 2005 yıl..
KEY ödemelerine çözüm aranıyor Konut edindirme yardımı (KEY) hesaplarının çalışanlara ödenmesi konusunda yapılan çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Key'in GYO hisseleriyle tasfiyesinin zor olduğ..
Garanti'den Türkiye'nin en büyük rüzgar enerjisi santraline 36 milyon euro kredi İSTANBUL - Garanti Bankası, Demirer Grubu ve Enercon GmbH ortaklığıyla kurulan Mare Manastır Rüzgar Enerji San..
Başbakan Erdoğan, bu akşam 'Ulusa Sesleniş' konuşması yapacak ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam 'Ulusa Sesleniş' konuşması yapacak. Başbakanlıktan konu ile ilgili yapılan ..
DSP İl Başkanları, yarın Ankara'da toplanıyor ANKARA - DSP İl Başkanları, güncel gelişmeler ve parti çalışmaları değerlendirmek üzere yarın Haymana'da toplanacak. DSP'den yapılan duyuru..
Dışişleri: Uluslararası toplum yeni Filistin hükümetine önyargılı olmamalı ANKARA - Türkiye'nin yeni kurulan Filistin Hükümeti'nden gündemde bulunan acil konulara sorumlu ve yapıcı bir anlay..
Eski bakanlar Özkan ve Önal'ın Yüce Divan'daki davasında yarın karar günü ANKARA - Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın, Halk Bankas..
TBMM Şemdinli Komisyonu üyeleri, Şemdinli'de HAKKARİ - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Şemdinli Araştırma Komisyonu, helikopterle geldikleri Şemdinli İlçesi'nde, Cumhuriyet Caddesi üzeri..
'Yedinci Sanat'ın baharı geldi "Yedinci sanat tutkunları için geri sayım başladı... İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali, bu yıl 1 ile 16..
CSO tarihi orguna kavuştu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 8 yıldır bozuk olduğu için kullanılamayan 41 yıllık kilise orguna yeniden kavuştu. İtalya'dan gelen uzman bir rahip tarafı..
Baykal, Diyarbakır'daki olayları değerlendirdi: Hükümet olayların önemini kavrayamıyor ANKARA - Diyarbakır'da meydana gelen olayları değerlendiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'hükümetin o..
İnternet kafelerde denetim artıyor/ 12 yaşından küçükler giremeyecek, filtreleme zorunlu olacak İSTANBUL - İnternet kafelerde güvenlik ve denetim artıyor. 12 yaşından küçük çocukların artık y..
Petrol-İş: Tüpraş konusunda ÖİB keyfi hareket ediyor ANKARA - Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, TÜPRAŞ özelleştirmesinde yürütmeyi durdurma kararını uygulamayan Özelleştirm..
"Çalışanlara Sağlanan Faydalar"a ilişkin Muhasebe Standardı yayımlandı ANKARA - Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu, Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Türkiye Muhasebe Standardı yayımla..
İskan Yönetmeliği ile verilen işletme, yapı ve tesis kredi faizlerinde indirim ANKARA - İskan Yönetmeliği kapsamında verilen donatım ve işletme kredileri ile konut tarımsal yapılar ve tesisle..
Toplam 4 firmaya muhtelif sürelerde ihale yasağı ANKARA - İçişleri, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile Yüksek Öğretim Kurumu, 4734 Sayılı Kamu İhale ile 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kan..
Ülker, iştiraki Sağlam GYO'yu halka arz edilecek İSTANBUL - Ülker Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yüzde 21.43 iştiraki Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin artırılan sermayesi halka ar..
BDDK: Bankaların operasyonel risk yönetim sistemlerinin önünde sorunlar var ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hazırlanan 'Bankalarda Operasyonel Risk Veri Ta..
Yapı Kredi Koray GYO'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı'na S. Kemal Kaya getirildi İSTANBUL - Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na S. kemal Kaya seç..
MB döviz rezervi 58.1 milyar dolara geriledi ANKARA - Merkez Bankası Döviz Rezervi üst üste kırdığı rekorların ardından geçen hafta düşüş gösterdi. Rezervler 17-24 Mart haftasında 145 milyon ..
Tüpraş'ta ret, kamu yararı açısından büyük zarar doğurur Özelleştirme İdaresi'nin Tüpraş kararı çıktı. İdare, Tüpraş özelleştirmesi için çıkacak iptal kararının 'kamu yararı açısından telafi..
Bakkaldan markete fırça AMPD Başkanı Nuşin Oral'ın 'ortak akıl' çağrısına bakkallar sert çıktı: 'Kurucularınızın bakkal olduğunu ne çabuk unuttunuz!'
Akdeniz'de 4.7 büyüklüğünde deprem Akdeniz açıklarında 4.7 şiddetinde deprem oldu. Can ve nmal kaybı yok
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10