3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kamera uçlu '007' kalemi İngiltere'de polisler, James Bond'un kullandığı kalemlerin benzeri kameralı kalemler kullanacak. Kalem ucundaki mikro kamera sayesinde yazılanlar, cep telefonu aracıl..
Tek vuruşla yörüngeye oturacak Uzay çalışmalarında ABD'nin en büyük rakiplerinden olan Rusya, uzayda tarihin en uzun golf atışını yapmayı planlıyor. Ancak Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan uza..
'Dini inanca hakaret kabul edilemez' Hollanda'nın Rotterdam kentinde Türk toplumu temsilcileriyle birSaraya gelen Başbakan Jan Peter Balkanende, hiç kimsenin düşünce ve ifade özgürlüğüne sığı..
Karikatür, 65 milyon dolar zarar ettirdi Hz Muhammed'i terörist gibi gösteren karikatürlerin ilk yayımlandığı Danimarka, sadece siyasi olarak değil ekonomik olarak da krizden darbe aldı. Ülke..
Villepin'in sinek korkusu Fransa Başbakanı Dominique de Villepin sivrisineklerin yaydığı hastalıkların yaygın olarak görüldüğü Hint Okyanusu'ndaki La Reunion adasında bir sinek tarafından ısı..
Cherie Blair yine eşi ve Bush'a çattı İngiliz Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie, dün uluslararası düşünce kuruluşu Chatham House'da yaptığı konuşmada "Batılı ülkeler, şüphelilere işkence yap..
Eski Mossad'lı başbakan adayı İsrail'de, halen komadakı Başbakan Ariel Şaron'dan 28 Mart'taki seçimle boşalacak başbakanlık koltuğuna en az Şaron kadar "şahin" Dışişleri Bakanı Tzipi Livni'ni..
Kalp ameliyatı sonrası ilk poz Ana damarında tespit edilen daralma nedeniyle İstanbul'da by-pass ameliyatı olan ve önceki gece yoğun bakımdan çıkan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın sağl..
Köpekbalıkları artık ABD ajanı olacak! Teröre karşı savaşta her yolu deneyen Amerika şimdi de deniz yaşamına sardı... Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı çalışan bilim adamları köpek balıkl..
Meyve sularında kırmızı alarm!.. İngiltere ve Fransa'da satılan 230 gazlı meyve suyunda normalin sekiz katı kanserojen 'benzen' maddesine rastlandı. Uzmanlar C vitaminli içeceklere karşı uyar..
Ankara ziyareti iktidarı ikiye böldü Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin Ankara ziyaretinin ülkesinde yol açtığı çalkantı sürüyor. Fransız haber ajanslarına konuşan Kürt ve Sünni yetkililer, Ca..
Bol gösteri, bir saldırı bir nükleer anlaşma ABD Başkanı George W. Bush'un Hindistan ziyareti protesto gösterileri arasında "amacına ulaştı"... İki ülkenin dün imzaladığı sivil nükleer işbirl..
Yarından sonra Katrina Yaklaşık 1200 kişinin öldüğü Katrina kasırgasına geç müdahale ettiği için desteği dibe vuran ABD Başkanı Bush'un, "Kasırga bütün bentleri yıkacak. Tedbir alınmalı" diye..
Unakıtan'a 3. gensoru CHP Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın peşini bırakmıyor. Parti yönetimi yeni bir gensoru önergesi hazırlanmasını kararlaştırdı. Pastorize yumurtada KDV'nin indirilmesi ve ..
Eski Bakan Topçu sevindi Yüce Divan'daki dünkü duruşmada Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok, eski Ulaştırma Bakanı Yaşar Topçu'nun işlediği suçu "görevi kötüye kullanma" olarak tanımladı ve bu suçun..
'Şahab korkusu' gündeme geldi SABAH'ın "Türkiye'de Şahab Korkusu" manşetini kaynaklık eden "Yeni Bir Çaldıran Raporu"nun pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğü ortaya çıktı. Bakanlar ..
Şemdinli'de bizi linç edeceklerdi Meclis İnsan Hakları Komisyonu'nun Şemdinli Raporu'na Şemdinli Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın 9 Kasım olaylarıyla ilgili çarpıcı açıklamaları damgasını vur..
İşte Telsim ziyaretinin belgesi CHP'li Sevigen, Maliye Bakanı'nın kızı Zeynep Unakıtan'ın kendi şirketi için Telsim'i ziyaret ettiğini gösteren belgeyi basına gösterdi. Sevigen, "Bakan sakalı..
Piyaniste kuliste röntgencilik davası İstanbul’daki The Plaza Otel’inde, aynı yerde sahne aldığı şarkıcı Seren A.’yı (29), ortak kullandıkları kuliste elbise değiştirirken gizli kameraya aldı..
2 yavuz hırsız polis otosunu çalıp kaçtı Balıkesir’de hırsızlık suçlarından aranan Kamil Demir ile Cihan Demirci, kaldıkları eve baskına gelen sivil polislerin otomobilini alarak kaçtı.
Minik öğrenciler yardımlaşma duygusunu uygulamalı öğrendi Tavşanlı'da faaliyet gösteren Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri, müfredatlarında bulunan yardımlaşma konusunu, ..
Batman intiharda Çin’le yarışıyor TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu, raporuna Batman intiharlarını da aldı. Komisyonun yaptığı çarpıcı tespitlere göre Batman, kadın intihar..
Zonguldak’ta belediyeler zabıta sıkıntısı yaşıyor Zonguldak'ta zabıta açığı had safhaya çıkan belediyeler, kara kara düşünmeye başladı. Zabıta sayısının az olması sebebiyle yeterli denetim ya..
Cizre’de kanlı pusu 1 şehit Şırnak’ın Cizre İlçesi’nden birliğe dönen tabur komutanının makam aracı teröristlerin saldırısına uğradı. Uzun namlulu silah ve el bombalırıyla düzenlenen saldırıd..
15 gün önce çaya düşen çocuk halen bulunamadı Kütahya’nın Aslanapa ilçesine bağlı Haydarlar köyünde, 15 gün önce çaya düştüğü tespit edilen Hilal Yılmaz (3) isimli küçük kız çocuğu halen bulu..
Sayıştay’da şarbon paniği Sayıştay’a PTT aracılığıyla gelen bir zarftan beyaz toz çıkması üzerine, şarbon paniği yaşandı. Sayıştay’a posta ile gelen evraklar arasında, üzerinde Sayıştay yazıl..
Minikler doktor olup doktorları muayene etti Anaokulu öğrencisi minikler Memorial Hastanesi'ni ziyaret ederek doktorları muayene etti.
Hilafetin kaldırılması takdire şayan TBMM Başkanı Bülent Arınç, hilafet ile Şer’iye ve Evkaf Vekaleti’nin kaldırılması ve öğretimde birliğin sağlanmasını öngören kanunların TBMM’de kabul edil..
CHP, TCDD’nin mallarının peşinde CHP, yargı kararıyla satışları iptal edilen TCDD’ye ait 199 taşınmazın peşine düştü. CHP Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Ateş, bu taşınmazların, "Kaptı kaçt..
Faiz, tarihin en düşük düzeyinde Yabancılardan gelen alım talebi ile bono oranları yüzde 13.23 ile dün tarihinin en düşük seviyelerini test etti.
Oger, Telekom’u bu yıl ödeyecek Oger Telecom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, Türk Telekom’un özelleştirme tutarında geriye kalan ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin açıklamalarını gelecek ..
RTÜK’e frekanstan 40 milyon YTL Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, dün yayınlanan "Radyo ve Televizyon Kuruluşlarına Kanal Veya Frekans Tahsisi Şartları ve Bunlara İlişki..
Türk KOBİ’lerine Londra yolu göründü Orta ve küçük ölçekli şirketlere de Londra Borsası’nda halka açılma fırsatı doğdu. Türk Kobi’lerine, finans sıkıntılarına ek çözüm getiren Londra Borsası ..
Türk turistler de ucuz tatil yapacak Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk turistlerin de Türkiye’de ucuz tatil yapabilmelerini sağlayacak proje hazırladı.
Yabancı sattı, dolar 1.30 YTL’ye indi Yabancı yatırımcıların yoğun döviz satışı dün piyasalarda ABD Doları’nın kurunu 1.30 YTL seviyesine kadar düşürdü.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10