3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

3 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doany: Ödemeyi bu yıl yapacağız Türk Telekom (TT) Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, TT'nin satışında kalan ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin açıklamalarını gelecek haftalarda otoritelere r..
Kısa vadeli faizde düşüş olasılığı arttı Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika (kısa vadeli)faizlerinin orta dönemde yükselme olasılığının, aşağı inme ya da sabit kalma olasılığına ..
İran lideri: Eşitlik olmalı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) Tahran'ın nükleer dosyasıyla ilgili kritik 6 Mart toplantısı öncesi destek aray..
'İşkenceyle ifade delil sayılır' ABD 'düşman savaşçılar' diyerek 500'e yakın esiri her haktan mahrum bırakarak tuttuğu Guantanamo'nun kapatılması baskılarına aldırmazken, üste kurulan askeri ..
Cherie: İşkence devlet terörü ABD'nin 'terörle mücadeledeki ortağı' Britanya'nın Başbakanı Tony Blair'in avukat eşi Cherie Booth Blair, Guantanamo'da esirlere muamelelere atıf yaparak işkence..
Afrika Hamas'ı bekliyor Filistin'de seçimleri kazanan ve yeni hükümeti kurmaya hazırlanan Hamas, bugün yapacakları Rusya ziyareti öncesinde istişare için Güney Afrika Cumhuriyeti'ne de davet ..
En gururlu halklar... Dünyada 'milli gururları' en gelişmiş vatandaşlar Amerikalılar ile Venezüellalılarmış. National Opinion Research Center'in 33 ülkede yaptığı araştırmaya göre...
Villepin'i sinek ısırdı! Fransa Başbakanı Dominique de Villepin'in, sivrisineklerin yaydığı bir hastalığın görüldüğü La Reunion adasında bir sinek tarafından ısırılması telaş yarattı.
Clinton'ları liman ayırmış ABD'de gündeme oturan 6 büyük kentin liman işletmesinin Dubai merkezli bir Arap şirketine devredilip devredilmeyeceği tartışması, meğer Clinton çiftinin 'yollarını ..
Prag Baharı için ilk özür Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kızılordu'nun 1968'de 'Prag Baharı'nı kanla bastırmasında Rusya'nın 'ahlâki sorumluluğu'nu kabul etti. Prag'ı ziyaret eden Putin..
'Bush'la Cheney azledilsin' Irak savaşı, işkence ile telekulak skandalları ve Katrina kasırgasındaki hataları nedeniyle hedef tahtasında olan Bush yönetimi, son darbeyi Demokratların kalesi o..
Raporda bir general İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 1993'te gözaltına alındıktan sonra kaybolan ve 2004'te kemikleri toplu mezarda bulunan 11 köylünün öldürül..
Maliye musluğu açtı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tümer Çorapçıoğlu'nun tüm dekanlar adına yaptığı "Dayanacak gücümüz kalmadı, devletten alacağımızı alamıyoruz, ..
O silah süs diye verilmiyor Yeni Türk Ceza Kanunu hakkında Zonguldak'ta orman muhafaza memurlarını bilgilendiren Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, "O silah size süs diye verilmedi.
Sigara yasağı tribüne tosladı Kamuoyunda da tartışılan sigara yasa teklifi, nihayet TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek hale geldi. Girdiği her komisyonda yumuşatılan yasa teklifinde son olara..
TTB: Doğu icraatınız ne? Türk Tabipler Birliği İkinci Başkanı Metin Bakkalcı, "Yabancı hekim getireceğiz dedik, çıldırdılar" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Biz t..
Akdağ: Hekim sayısı artmalı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün Ankara 112 Komuta Kontrol Merkezi'nin açılışında, ithal doktoru savundu. Yurtdışından gelecek hekimlerle doktor açığının tamamen...
Roketatarlı pusu: Bir şehit Cizre ilçesinden İdil karayolu üzerindeki Tankçı Taburu'na giden tabur komutanlığına ait Land Rover marka makam aracı, dün saat 18.00 sıralarında bir grup terörist..
Nusaybin'de çatışma Güvenlik güçleriyle Dargeçit ilçesi yakınlarında geçen hafta girdikleri çatışmada öldürülen iki Suriye uyruklu PKK'lının cenazeleri dün Diyarbakır'da yakınları tarafından ..
Yalçın Küçük'e 10 bin YTL Türkiye, AİHM'de görülen Yalçın Küçük davasında 'dostane çözüm' yoluna gitti. Bu çerçevede, Küçük'e 6 bin 450 avro (10 bin 70 YTL) ödenecek.
Gül'ün hedefi yine basın oldu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Çek meslektaşı Cyril Svoboda'nın, kendisine atfen aktardığı sözleri haberleştiren UPI ajansının haberini sayfalarına taşıyan Türk ..
Sevigen'den Unakıtan belgesi CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Zeynep Unakıtan'ın Telemobil firması adına Telsim Genel Müdürlüğü'nü ziyaretini..
Kadir beyin acelesi var Proje STFA'dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, '7 tepeye 7 tünel' isimli projesini bütün tepkilere rağmen alelacele hayata geçiriyor. Ön projesi üç..
Çiğli'de trene 'sivil' bir mola Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi'nin Çiğli ayağının yer altına alınmasını isteyen Çiğli Sivil Toplum İnisiyatif Platformu üyeleri dün Ankara-İzmir seferini yapa..
Sapanca'da kanalizasyon Türkiye'nin suyu içilebilir başlıca göllerinden biri olan, ancak her geçen gün daha da kirlenen Sapanca Gölü, bir darbe daha aldı. Son olarak göle kanalizasyon karıştı..
250 YTL'lik koy işi yattı Milas'ta üzerinde tarihi yapılar bulunan denize sıfır araziyi, aylık 250 YTL'ye kiralayan işadamı Hayrettin Barboros Günay, hakkında asılsız haber yapıldığını savuna..
Isırılmaktan korkanlara! Sakarya Belediyesi, sokak köpeklerinden korunmak için broşür hazırlattı. Broşürde tavsiyelerine başvurulan Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, "Köpeğin g..
Çare, cinsel devrim BM Nüfus Fonu ve Nüfusbilim Derneği'nin hazırladığı 'Türkiye'de Namus Cinayetleri Dinamikleri' kitabında, namus cinayetlerinin önlenmesi için vatandaşların önerilerine yer..
Başkan 'Nataşa avı'na çıkacak Kars Belediye Meclisi, yabancı uyruklu kadınların çalıştığı gazino ve otelleri kapatacak.
Belediyeler Dorsay'a karşı birleşti Sinema Yazarları Derneği'nin gecesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, "Size bey demeyeceğim, beygir de demeyeceğim"..
En büyük soygun için ilk duruşma İNGİLTERE'NİN Tonbridge kasabasında geçen hafta gerçekleştirilen ve 53 milyon sterlinin (120 milyon YTL) çalındığı banka soygununa karışmak suçundan tutuklana..
Piyanistten kameralı tuzak Aynı soyunma odasını paylaştığı şarkıcı arkadaşının görüntülerini gizli kameraya kaydeden piyanist hakkında dava açıldı. Piyanist, Mimar Sinan Üniversitesi'nde de g..
Eczaneden hırsızlık İzmir Altındağ'da, Tuğba Saburlu'ya ait Yeni Halk Eczanesi dün saat 06.30 sıralarında soyuldu. Kepenk kilitlerini kıran kimlği belirsiz kişi ya da kişiler, 2 bilgisayar, 5..
Alpay'a yardım teklifi Almanya'nın Köln takımında forma giyen Alpay Özalan, kulübü tarafından kendisi için disiplinsizliğe karşı önerilen profesyonel yardımı reddetti. Köln Menajeri Michael M..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10