29 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

29 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Sektörlere vergi indirimini görüşüyoruz' Maliye Bakanı Unakıtan, ekonomiden sorumlu bakanlarla bazı sektörlere dönük vergi indirimini görüştüklerini, Tüpraş ile ilgili olarak Özelleştirme İd..
Vestel, beyaz eşyada da AB'nin üretim üssü olacak Elektronikte ihracatının yüzde 39'unu yüksek teknolojili ürünlere kaydıran elektronik devi Vestel, Avrupa'da üretimin zorlaşmasıyla beyaz eşy..
Citi'den Finans'a 5 milyar dolar Bankacılık sektöründe satın alma rüzgârı Finansbank'la sürüyor. 2 yabancı banka Finans için yarışırken bu yarışta Wall Street Journal gazetesine göre Citigrou..
Sabancı: 'Bal gibi atarım' ile olmaz, uzlaşma gerek TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankası'na başkan atanması konusunda "Bal gibi atarım anlayışıyla olmaz" dedi Sabancı, "Bir isim üzerin..
‘Hamas yumuşarsa İsrail çok değişir’ İsrail’de ‘sonucu belli’ seçimler için dün halk sandığa giderken, ülkenin önde gelen gazetecileri Ortadoğu barışı konusunda Hamas’ın atacağı adımların öne..
[HABER İZLENİM] Siyasetçilere güvensizlik Ebu Guş’a da sirayet etmiş Kudüs-Tel Aviv arasında seyahat edenlerin hemen dikkatini çeken Ebu Guş, yeşillikler arasında bir Müslüman kasabası. Diğer..
İsrail halkı, tarihî seçimlerde barışı ve yeni sınırları oyladı İsrail halkı, kalıcı sınırların belirlenmesi ve Hamas yönetimine karşı duruşu açısından kritik öneme sahip genel seçimler için ..
Boğaz’a 5 km uzunluğunda ikinci tüp geçit yapılacak İstanbul Boğazı’na ikinci tüp geçit projesinin ilk adımı atıldı.
Arap turistleri bu kez kaçırmayalım Cari açığın finansmanında en önemli kalem olan turizm gelirlerini artırmak için büyük çaba sarf eden Türkiye, yanı başındaki zengin Arap ülkelerine kayıtsı..
Türkiye’nin ikinci el araç çöplüğü olmasına hükümet izin vermez Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde ikinci el otomobil ithalatının da gündeme gelmesi otomotiv firmalarını endişelendiriyor. Tür..
SSK, 31 bin ölüye ödediği emekli maaşını geri aldı Bütçenin en büyük karadeliklerinden sosyal güvenlik kurumlarının giderlerini kısmak için çalışmalar sürüyor. SSK'da 2003'ten bu yana yürütül..
Arçelik, yeni yatırımlarla kurutucu üretimini artırıyor Koç Grubu'nun amiral gemisi Arçelik, 25,6 milyon Euro'luk, yılda 800 bin adet kapasiteli yeni bir kurutucu fabrikası yatırımı yapacak.
‘Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi olacağız’ Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'nin AB müzakereleri sonunda 1 trilyon dolarlık gayri safi milli hasılayı yakalayacağını ve 10 bin ..
Elektrik dağıtım ihaleleri Sayıştay raporuna takıldı Elektrik dağıtım özelleştirmelerinin yolunu açacak olan Elektrik Piyasaları Yasa Tasarısı’nın Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri CHP’ni..
Hükümet yeni vergi indirimi hazırlığında Tekstilde KDV’nin yüzde 18’den 8’e indirilmesinin ardından hükümet, bir grup sektörde daha benzeri indirimleri hayata geçirmeyi planlıyor.
Vestel: 3 milyar Euro ciro hedefliyoruz Zorlu Holding'in lokomotifi Vestel Şirketler Grubu, 2006’da hedeflerini büyüttü. Geçen yıl yüzde 10 büyümeyle 2,69 milyar Euro toplam satış gerçekleşti..
‘Batık banka patronlarının Meclis’te temsilcisi var’ Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, batan banka ve şirketlerden savaşırcasına tahsilât yaptıklarını ve kalan paral..
[EKONOMİ TURU] SunExpress’in direkt iç hat uçuşları başladı THY ile dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook'un ortak şirketi SunExpress, İzmir merkezli tarifeli iç hat uçuşlarına ..
Teknolojik takip öğrenciyi şiddetten uzak tutuyor Okullardaki şiddet olaylarının önüne geçebilmek için çözüm arayışlarını sürdüren eğitim camiası, örnek uygulamaları gündeme getiriyor.
‘Kavgaları manevî değerler önler’ Din eğitimcileri, okullarda artan şiddetin öğrencilerin manevi değerlerden uzaklaşmasından kaynaklandığına inanıyor. Eğitimciler, salgın haline gelen sorunla..
Üst sınıfa sorumlu geçen lise öğrencisi, arkadaşını öldürdü Okullardaki şiddete bir yenisi daha eklendi. Sultanbeyli Aydos Lisesi’nde iki öğrencinin kavgası ölümle bitti.
Sorumlu geçme kalkıyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bir üst sınıfa sorumlu geçmenin kaldırılacağını açıkladı.
Üniversiteli genci trenden atan kapkaççıya müebbet Üniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir'in cep telefonunu gasp ettikten sonra trenden atarak ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan..
Diyarbakırlılar, PKK’nın tehdidine boyun eğmedi Diyabakır’da terör örgütü PKK yandaşlarının ‘kepenkleri kapatın’ çağrısına vatandaş uymayınca yüzlerce işyeri ile onlarca araç kundakladı. ..
Sanal soygunda terör örgütü izi Türkiye'nin en büyük ‘hacker' çetelerinden biri İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin aylar süren operasyonuyla çökertil..
Bergama köylülerine tazminata Güler’den tepki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye'nin Bergamalı köylülere 945 bin Euro tazminat ödemesine karar verdi.
‘Kadın patron’ para yerine peynir vermiş Erzurum'da ‘kadın patrona süt bile yok' iddiaları, yöredeki üretici ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin tepkisine yol açtı.
Hayat 4 dakikalığına kararacak NASA tarafından en iyi Türkiye’de gözleneceği belirtilen tutulma hattındaki iller tüm hazırlıklarını tamamladı. Yüzyılın ilk Güneş tutulması, Antalya, Karaman, ..
Üniversiteli genç kız yaşasa bile felç kalacak Kadıköy Suadiye’de oturduğu apartmanın asansöründe önceki gece uğradığı saldırı sonucu komaya giren Yeşim Tuğrul (21), yoğun bakımda yaşam mücad..
TV’ye çıkan annesini öldüren oğula 10 yıl hapis Özel bir televizyon kanalındaki kadın programına katıldığı gerekçesiyle Elazığ’da annesi Birgül Işık’ı öldüren R.I. 10 yıl ağır hapis cezasına ..
Aşkın: Jandarma beni de fişlemiş, mağdurum Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın kendisini de ‘sol fikirleriyle tanınır’ diye fişlediğ..
Baybaşin, İngiltere’ye muhbirlik yapmış İngiltere’de yayımlanan The Guardian gazetesi, ‘İngiltere’yi eroine boğan kardeşler’ diye tanıttığı Hüseyin ve Abdullah Baybaşin’in bu ülkeye ‘muhbirli..
Müfettişler, Savcı Sarıkaya için disiplin cezası istiyor Adalet Bakanlığı müfettişleri, Şemdinli iddianamesini hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkındaki raporunu tamamladı..
‘Kızımı kurtarın’ diyen anne evladına kavuştu Okulları mesken tutan uyuşturucu tacirlerinin son kurbanı olan ve 17 gün önce evinden çıkarak bir daha uğramayan 15 yaşındaki lise öğrencisi Ö.Y..
Almanların ‘altın çağı’ bitti Türkler geleceğe yürüyor Allensbach Düşünce Araştırma Enstitüsü, Türkiye'de ve Almanya'da iki ayrı araştırma yaparak iki ülke insanının gelecek kaygılarını ölçtü..
Almanya'da yabancılar içinde Türklerin oranı yüzde 26 Almanya'da 2005 sonu itibarıyla yaklaşık 6,76 milyon yabancının yaşadığı, Türklerin yabancılar arasındaki oranının da yüzde 26 olduğu bi..
Bahar yorgunluğu deyip geçmeyin! Uzmanlar, bahar yorgunluğunun kalp ve romatizmal hastalıkları artırdığı, tedavi edilmemesi halinde ülser ve kalp krizlerine kadar uzanan tehlikelere yol açabi..
[KADIN-AİLE KİTAPLIĞI] Anne bana Allah’ı anlat Çocuklara metafizik konuları anlatmak, dinle ilgili sorularına cevaplar vermek zordur. Anneler-babalar "Neyi ne zaman öğreteceğim?" sıkıntısını ..
Aşkın: Fişleme bilgileri yanlış Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne tıbbi cihaz alımında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla YYÜ Rektörü Prof. Yücel Aşkın ile dokuz sanığın ..
AKP, 'Hatay'ı incelemeye aldı AKP, Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in de adının karıştığı Hatay'daki bazı kamu ihaleleriyle ilgili iddiaları araştırmak üzere iki millitvekilini görevlendirdi..
Lojman cinayeti yine karanlıkta Eski İzmir Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Göngör'ün 1991'de milletvekili lojmanlarında öldürülmesiyle ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, cinaye..
Sahnede 'artistlik' yasak 8'inci Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'nin açılışında Adana Devlet Tiyatrosu'nca sahneye konulan 'Eşeğin Gölgesi' adlı oyundaki "Lan artistlik yapma&..
'Rüşvet şartlı sözleşme' iptal Hükümet, Japonya'nın Kırşehir'deki müze inşatı için yapacağı hibeyi 'projede rüşvet alınıp verilmeyecek' şartına bağlayan sözleşmeyle ilgili tasarıyı geri çekti..
Okul önünde bıçak satışına gözaltı Samsun'da bir meslek lisesinin önündeki tezgâhta bıçak satışı yapan 37 yaşındaki Cuma Kaymak, polisce gözaltına alındı.
Teftiş tamam: Van Savcısı disiplinlik Adalet Bakanlığı müfettişleri, Şemdinli iddianamesini hazırlayan Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'ya, iki 'hukuka aykırı' eylemden disiplin cezası istedi; anc..
Londra'dan Baybaşinlere izin Britanya'da yayımlanan The Guardian gazetesi, 'Britanya'yı eroine boğan kardeşler' diye tanıttığı Hüseyin ve Abdullah Baybaşin'in bu ülkeye 'muhbirlik karşılığı' ..
CEVAP VE DÜZELTME Sayın Radikal Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, Gazetenizin 18.11.2005 tarihli nüshasının 9. sayfasında "KİLİS'TE JANDARMA KOMUTANI VE VALİ SUÇLULARI KORUYOR&..
Sahada ölümün faturası beş yıl Kâğıthane'de futbol oynadıkları halı sahada elektrik akımına kapılan dört kişinin ölümüyle ilgili davada yargılanan üç sanıktan ikisi beşer yıl hapis cezasına ç..
Özak: Sahilde imar affı yok Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, Kıyı Kanunu'nda yapılmak istenen değişikliğin af niteliği taşımadığını söyledi. Dün CNN Türk'te hazırladıkları tasarı..
Bağışladığı eve kira istendi Karapınar ilçesinde sağlık ocağı, cami, okul ve dispanser yaptıran 90 yaşındaki hayırsever Hacı Amil Önal'ın öldükten sonra kullanılmak üzere SSK'ya bağışladığı e..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10