29 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

29 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başkentte çatışma: 1 ölü, 2 yaralı Ankara'da 2 grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Mahalle sakinleri, 'Aşiret çekişmesinden' kaynaklandığı öne sürülen yaklaş..
Sosyal Güvenlik Reformu adım adım / 23 madde daha komisyondan geçti ANKARA - Sosyal güvenlik reformu kapsamındaki Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe K..
Kolombiya'da her ay 8-10 çocuk kurşun kurbanı Kolombiya'da her ay serseri kurşunlarahedef olan ve bu yüzden hastaneye kaldırılan 8 ila 10 çocuktan çoğununöldüğü bildirildi. Bogota Adli Tıp En..
"Minareli ibadethane vardı" ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), pazar günü Irak'ın başkenti Bağdat'taki bir camiye yönelik baskınla ilgili olarak, ''kampta ibadethane ve minaresi olan bir bina ..
İsrail'de galip Kadima İsrail'de dün yapılan erken genel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, 120 sandalye 12 parti arasında dağıldı. İsrail Seçim Komisyonu, oyların sayılan yüzde 99,7'..
CHP, okullardaki şiddet olaylarıyla ilgili Meclis Araştırması açılmasını istedi ANKARA - CHP, okullardaki şiddet olaylarıyla ilgili olarak Meclis Araştırması açılmasını istedi. CHP'li 28 mil..
Bergamalı köylülerin II. AİHM zaferi AİHM Bergama'daki altın madeninin işletilmesinde ihlali olduğu gerekçesiyle ikinci kez Türkiye'yi tazminata mahkum etti
Turkcell depremi Turkcell'de taşlar yerinden oynuyor. Şirketin üst düzey yönetimindeki üçüncü kopma yaşandı. Şirketin en etkili isimlerinden Genel Müdür Yardımcısı Ruhi Doğusoy görevden ayrı..
Prof. Ataöv'den New York'ta sözde Ermeni soykırımı konferansı 'Tarafsız bir mahkeme kurulsa iddiaların geçersizliği ortaya çıkacak'
Kanada'da Türk milletvekili adayı Kanada'da ilk kez bir Türk, milletvekilliğine aday oldu
Köylüden, geri dönüşüm tesisine tepki Kuşadası'na bağlı Yeniköy'de kurulmasına başlanan Katı Atık Toplama ve Ayırma Tesisi, köylülerin tepkisini çekti
Kamu-özel ücret farkı açılıyor İmalat sanayi sektöründe çalışan kamu işçileri, özel sektör işçilerinden daha çok kazanıyor. Geçen yılki brüt ücret ve kazançlara göre kamu ve özel sektör işçil..
Alfa'ya Turkcell için çağrı muafiyeti yok Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), Rus Alfa’ya Turkcell’in küçük hissedarlarının elinde bulunan hisseler için çağrı mua..
Kişi başı aylık kazanç %12,3 arttı Türkiye'de 2005 yılının Ekim-Kasım- Aralık aylarını kapsayan 4. döneminde haftalık fiili çalışma süresi, önceki yılın aynı dönemine göre değişmezken, kişi b..
Destiny's Child Şöhretler Kaldırımı'nda Amerikalı pop müzik grubu ''Destiny's Child'', Hollywood'un ünlü Şöhretler Kaldırımı'nda yıldız sahibi oldu. Geçen yıl dağılan ve kariyerlerine tek baş..
"Nükleer silah istemiyoruz" Genelkurmay Plan ve Prensipler Başkanı Korgeneral Hilmi Akın Zorlu, Türkiye'nin, bölgesinde nükleer silahlara sahip bir ülke istemediğini söyledi. Amerikan-Türk Ko..
Literatüre yeni bir bitki eklendi Dünyada sadece Çukurova Deltası'nda yetişen bir tür ılgın bitkisi bulundu. Bitkiye, araştırmayı yapan Türk öğretim üyesinin isminden esinlenerek, "Tamarix Du..
Diyarbakır'da tansiyon düştü / Kentte güvenlik önlemleri artırıldı DİYARBAKIR - Diyarbakır, dün terörist cenazelerinin defnedilmesinin ardından yaşanan ve gece boyu süren olaylar sonrası yen..
TAV'ın Esenboğa şantiyesi örnek proje seçildi İSTANBUL - TAV Esenboğa Şantiyesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından örnek proje seçildi. TAV'dan yapılan açıklamaya göre, 2006..
Bürokrat atamaları sürüyor / EÜAŞ'nin Genel Müdürlüğüne Sefer Bütün atandı ANKARA - Bürokrat atamaları sürüyor. Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sefer Bütün at..
Garanti: Chip & PIN sistemine geçmeye yüzde 100 hazırız İSTANBUL - Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, 31 Mart 2005'den itibaren uygulanmaya başlayacak Chip & PIN sistemine g..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.78, yıllık yüzde 14.33 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.78, yıllık yüzde 14.33 olarak açıklandı 29 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Bağevinde çifte infaz 17 yaşındaki kız ile sevgilisi olduğu iddia edilen 42 yaşındaki evli erkek bağevinde ikişer kurşunla öldürüldü
Döner bıçaklı hırsız dehşeti İstanbul Fatih'te hırsızlık yaparken fark edilen 4 hırsız, polislere döner bıçağı ile saldırdı. 3 polis yaralanırken hırsızlar vatandaşların da yardımıyla güçlük..
CHP'ye katılan YTP'nin 2002, 2003 ve 2004 yılı hesapları Siyasi Partiler Yasası'na uygun bulundu ANKARA - Anayasa Mahkemesi, 2004 yılında CHP'ye katılan Yeni Türkiye Partisi'nin 2002, 2003 ve..
Bürokrat atamaları sürüyor / EÜAŞ'ın Genel Müdürlüğüne Sefer Bütün atandı ANKARA - Bürokrat atamaları sürüyor. Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sefer Bütün ata..
Özel güvenliğe yönelik mali sorumluluk sigortası tarifesi belirlendi ANKARA - Özel hukuk kişileri ile özel güvenlik şirketleri, istihdam ettikleri özel güvenlik personeli sayısına göre her yı..
Turkcell- Alfa ortaklığında çağrı muafiyetine yürütmeyi durdurma İSTANBUL - Turkcell-Alfa ortaklığında çağrı muafiyetine karşı Borsa Yatırımcıları Derneği tarafından Ankara 4. İdare Mehkemesi..
Ak-Al Tekstil'de Olağan Genel Kurul, 18 Nisan'da İSTANBUL - Ak-Al Tekstil'de Olağan Genel Kurul, 18 Nisan'da yapılacak. Ak-Al Tekstil Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada,..
Sanayi Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı, 9 ayrı mecburi standardı yürürlükten kaldırdı ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, 9 ayrı mecburi standardı yürürlükten ..
Aksu İplik'te Olağan Genel Kurul, 17 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Aksu İplik'te Olağan Genel Kurul, 17 Nisan'da yapılacak. Aksu İplik Dokuma ve Boya Apre Fabrikaları T.A.Ş. tarafından Bors..
Matris, "Altı Sigma Kara Kuşak" eğitimlerine başlıyor İSTANBUL - Matris Danışmanlık, firmaların rekabet gücünü etkileyen sorunların çözüm yöntemlerine odaklanan Altı Sigma eğitimlerine devam..
''Görevimiz Tehlike 3'' geliyor Tom Cruise'un başrolünü üstlendiği ''Görevimiz Tehlike 3-Mission: Impossible 3'', 5 Mayıs'ta seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. . Paramount şirketi tarafından ..
Julia Roberts Broadway'de İkiz bebek dünyaya getirdikten sonra bir süre sinemadan ayrı kalan Oscarlı ünlü aktris Julia Roberts, çalışmalarına bir tiyatro oyunuyla dönmeye hazırlanıyor. Robert..
Piyasalarda FED endişesi ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz artırımlarının sürebileceği sinyali vermesinin ardından dış borsalardaki değer kayıplarına paralel olarak İMKB'nin de bugün satıcılı..
"Türkiye hayati önem taşıyor" ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, Türkiye ve ABD'nin, birbiri için hayati önem taşıyan iki müttefik olduğunu söyledi. Washington'da yapılan Amerikan-..
Yeni Türkiye Partisi'nin 2002, 2003 ve 2004 yılı hesapları Siyasi Partiler Yasası'na uygun buldu ANKARA - Anayasa Mahkemesi, 2004 yılında CHP'ye katılan Yeni Türkiye Partisi'nin 2002, 2003 ve..
Bayındır İnşaat'ın üstlendiği metro hattı ihalesi iptal İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bayındır İnşaat'ın yapımını üstlendiği 5.5 kilometrelik Üçkuyular-Üçyol Metro ..
Beyaz eşya pazarı ihracatla büyüdü İSTANBUL - Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi ile fırından oluşan beyaz eşya sektörü, yılın ilk 2 ayını büyümeyle tamamladı. Türkiye Beyaz Eşya Sanayic..
Tüpraş'la ilgili karar bugün açıklanacak ANKARA - Tüpraş'la ilgili karar bugün açıklanacak. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Tüpraş konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bir çalışma yap..
Finansbank: Yabancı ortaklık görüşmelerimiz sürüyor İSTANBUL - Finansbank, yabancı ortaklık görüşmelerinin sürdüğünü bildirdi. Finansbank A.S. ile ilgili olarak Fiba Holding A.Ş. tarafından ..
Kişi başı aylık ortalama brüt kazanç 2005'in son çeyreğinde yüzde 5 arttı ANKARA - 2005 yılının son çeyreğinde bir önceki döneme göre kişi başına aylık ortalama brüt kazanç yüzde 5.0, kişi b..
Türkiye'nin ihracatı 17.4 milyar dolara ulaştı ANKARA - Türkiye'nin ihracatı yeni yılın ilk gününden bugüne 17.4 milyar dolara ulaştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın web sitesinde(ihracat.dtm...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10