28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüpraş'ta açıklama yarın Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Tüpraş konusunda bir açıklama yapacağını bildirdi. Unakıtan, Türkiye'yi ziyaret etmekte olan Bulgari..
Borsa 1.seansın ilk yarısında düşüşte Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. seans kapanışına göre 466,54 puan azalarak 42.243,92 puandan geçti. Hisse senetleri bu seviyede or..
''Açlık sınırı'' 569 YTL Türk-İş'e göre bu ay, 4 kişilik ailenin ''açlık sınırı'' 569, ''yoksulluk sınırı'' ise bin 854 YTL'ye çıktı. . Türk-İş Araştırma Merkezi'nin Mart ayı araştırmasına gö..
İMKB'de sendikal hareket İstanbul Menkul Kıymetleri Borsası (İMKB) çalışanları, sendikalı iş yaşamına hazırlanıyor. Alınan bilgiye göre, 400'ü aşkın Borsa uzman ve idari personelinden 355'i, ..
Aç karnına alkol ölüm nedeni Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atiye Çengel, aç karnına alınan alkolün alkol zehirlenmesine bağlı ani ölümlere..
Diyarbakır'lı işadamının katil zanlılarını 'teknik takip' yakalattı Hindistan'daki bir mermer fuarına katılan ve 6 Şubat 2005 gecesi döndüğü istanbul Maltepe'deki Yaşamkent Sitesi'ndeki evin..
IMF yasaların sık sık değiştirilmesinden şikayetçi Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye’de hemen hemen her yasa için önerilen çok sayıda, sık sık ve önemli değişikliklerin mali yönetimin kre..
İMKB personeline grev hakkı 355 İstanbul Menkul Kıymetleri Borsası (İMKB) personeli, düşük zam aldıkları ve sosyal hak ödemelerinin kesildiği gerekçesiyle geçtiğimiz hafta sendikaya üye oldu...
5475, 5476 ve 5478 sayılı kanunlar RG'de yayımlandı ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, tarafından onaylanan 5475 sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılma..
MEB, özellleştirme mağduru 183 kişiyi daha kadrosuna katacak ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, özelleştirme uygulamaları sonucunda işsiz kalanlardan 183 kişiyi daha kadrosuna katmaya hazırlan..
Boğaziçi Köprüsü'nde paralı geçişler 2 Nisan'da sona eriyor / OGS ve KGS'si olmayanlar FSM'yi kullanacak İSTANBUL - İstanbul Boğaziçi Köprüsü, 2 Nisan Pazar gece yarısından sonra paralı geçiş..
lig diz boyu"> Çirkinlig diz boyu Centilmenlik dışı hareketler, kavgalar, küfürler sadece tribünlerde değil sahanın içinde de yaşanıyor. Yöneticiler sahaya inip futbolcu ve hakem dö..
Memo'lu Jazz fark attı: 104-80 Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, sahasında New Orleans Hornets'ı 104-80 yendi. Delta Center'da yapılan karşılaşmada ilk 5'de forma giyen Okur, yaklaşık 32 dakik..
Afyon Çimento'da Olağan Genel Kurul, 26 Nisan'da İSTANBUL - Afyon Çimento'da Olağan Genel Kurul, 26 Nisan'da yapılacak. Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada,..
Rahim kanseri aşısı için son bir adım kaldı Her yıl 13 milyon kişinin ölümüne yol açan kansere karşı bilim dünyası ilk zaferi kazanmaya çok yakın. İki firmanın geliştirdiği ve yüzde 100 koru..
Yangına körükle gitmeyin! Yüksel Aytuğ - Sözüm, bazı spor programlarının sunucu ve yorumcularına...
Oger: Avea'da TIM ile en uygun çözümü arıyoruz Oger Telecom, Telecom Italia Mobile'nin Avea'daki hisselerini elinden çıkaracağına yönelik haberlere yanıt verdi. Açıklamada tarafların Türk Te..
Asansörde dehşet Üniversiteli Yeşim, oturduğu apartmanın asansöründe feci bir saldırıya uğradı. Başına sert bir cisimle defalarca vurulan genç kızın durumu ağır...
Köprüde paralı geçişte son hafta Boğaziçi Köprüsü’ndeki nakit geçiş gişeleri önümüzdeki pazar gece yarısından sonra kapatılacak. Geçişler OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve KGS (Kartlı Geçiş Sis..
Cumhurbaşkanı Sezer, 3 kanunu onayladı ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 3 kanunu onayladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sezer ta..
BMED'in Ankara-Londra direkt uçuşları başladı ANKARA - İngiliz havayolu şirketi British Airways'in franchise ortağı British Mediterranean Airways (BMED) Ankara-Londra direkt uçuşlarına dün ba..
MTA, Aydın'da yeni bir jeotermal kaynak buldu ANKARA - Maden Tetkik ve Arama (MTA), Aydın'da 146 santigrat derecelik yeni bir jeotermal kaynak buldu. Alınan bilgiye göre, MTA arama yapt..
DB: Ar-Ge harcaması özel sektörden gelmezse gelişme olmaz/ ECA bölgesinde Türkiye 16'ncı sırada ANKARA - Bazı Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde araştırma-geliştirme çalışmalarına yapılan harcam..
Ankara-Londra direkt uçuşları başladı ANKARA - İngiliz havayolu şirketi British Airways'in franchise ortağı British Mediterranean Airways (BMED) Ankara-Londra direkt uçuşlarına dün başladı. ..
Borsa, güne yön bulma çabasında sakin başladı/ Endeks, 42700-42800 bandında/ Döviz ve faiz bir miktar arttı İSTANBUL - İMKB, dünkü satıcılı seyrin ardından bugüne sakin başladı. 43 bine doğru..
Beyoğlu'nda yenileme alanları Bakanlar Kurulu'nun, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bazı yerleri ''yenileme alanı'' olarak belirleyen kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Beyoğlu'nun T..
En seksi Scarlett Johansson Ünlü oyuncu Scarlett Johansson, erkek dergisi FHM'nin, okuyucuları arasında düzenlediği ''Dünyanın En Seksi 100 Kadını'' listesinde bir numarada yer aldı. . ''Matc..
Borsa güne 42 bin 716 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 5,83 puan artarak 42.716,29 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalam..
lig diz boyu"> Çirkinlig diz boyu Centilmenlik dışı hareketler, kavgalar, küfürler sadece tribünlerde değil sahanın içinde de yaşanıyor. Yöneticiler sahaya inip futbolcu v..
Oger: Telecom Italia ile birlikte TT ve Avea için uygun çözümü bulmaya çalışıyoruz İSTANBUL - Oger Telecom, Telecom Italia'nın hissedarları olduğunu belirterek, tarafların şu sıralarda Türk ..
MSC Musica ilk yolculuğuna Türkiye'den başlıyor İSTANBUL - MSC Cruises filosunun en yeni ve en büyük gemisi ilk turuna Türkiye'den başlıyor. 3.000 kişilik dev MSC Musica, İstanbul çıkışlı tur..
Bağımsız Cumhuriyet Partisi'nin, 2002 ve 2003 hesapları Siyasi Partiler Yasası'na uygun bulundu ANKARA - Anayasa Mahkemesi, Bağımsız Cumhuriyet Partisi'nin, 2002 ve 2003 yılı hesaplarını, Siy..
Türkiye, 10 milyar dolara 100 yeni nesil savaş uçağı alacak WASHINGTON - Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Türkiye tarihinin en büyük savunma projesi olan Türk Hava Kuvvetleri'nin yeni n..
BBP'li Şimşek: Üretim yoksa işsizliğe çözüm bulamazsınız ANKARA - Türkiye'nin üretiminin gerilemiş durumda olduğuna dikkat çeken Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Atila Şimşe..
Ulaştırma Bakanlığı'nda 1 yeni atama ANKARA - Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ticareti Genel Müdür Yardımcılığı'na Hamza Taşkeser atandı. Taşkeser'in atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin..
Pimaş Plastik'te Olağan Genel Kurul, 20 Nisan'da İSTANBUL - Pimaş Plastik'te Olağan Genel Kurul, 20 Nisan'da yapılacak. Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen ..
Hava sıcaklığı tüm yurtta 2 ila 4 derece artacak İSTANBUL - Tahminlere göre bugün, güney ve doğu kesimlerinde kısa süreli yağış geçişleri görülmesi bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri ..
''Ocean's 13'' geliyor Hollywood'un en gözde aktörlerinden George Clooney, Brad Pitt ve Matt Damon'ın, daha önce birlikte rol aldıkları ''Ocean's 11'' ve ''Ocean's 12''nin ardından bu kez de ..
En seksi Scarlett Ünlü oyuncu Scarlett Johansson, erkek dergisi FHM'nin, okuyucuları arasında düzenlediği ''Dünyanın En Seksi 100 Kadını'' listesinde bir numarada yer aldı. . ''Match Point'' ..
Erdoğan: Diğer dinlerin mensuplarından dinimize saygı ve sevgi bekliyoruz HARTUM - Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak için geldiği Sudan'da 'Medeniyetler İttifakı' konulu konferansa katılarak ..
İsrail'de seçim günü İsrail'de erken genel seçimler için oy verme süreci başladı. Sabah yerel saatle 07.00'de başlayan ve saat 22.00'ye kadar sürecek oy verme süresinde kayıtlı 5 milyon 14 bi..
Tüzmen: Pirinçte kotalar 31 Temmuz'da kalkıyor WASHINGTON - Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ABD'den pirinç ithalatı konusunda yaşanan sıkıntıları gidermek için önemli adım..
Emisyon hacmi dün 141.3 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 27 Mart Pazartesi günü 14.3 milyon YTL azalarak, 20 milyar 256 milyon 854.4 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi ..
WSJ: Citigroup, Finansbank'a bugün nakit 5 milyar dolar teklif edecek, Yunanlı NBG fiyatı yükseltebilir SAN FRANCISCO - ABD'li Citigroup'un Finansbank'ı satın almak için tamamı nakit 5 milyar..
Koç Holding'e ABD'den 'Kültür Ödülü' WASHINGTON - Koç Holding, Amerikan Türk Konseyi geleneksel toplantıları kapsamında gerçekleştirilen bir gala gecesinde 'Kültür Ödülü'ne layık görüldü. ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10