28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Araplar, İsrail’e karşı 40 yılda kökten değişti İsrail’in Batı Şeria’dan tek taraflı çekilerek daimi sınırları çizme planına karşı çıkan Arap Birliği ülkeleri bugün Sudan’ın başkenti Hartum’d..
Berlusconi: Müslüman öğrenciler İslam’ı öğrenemez İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi İtalyan okullarında Müslüman öğrencilere İslam dini ve Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesine karşı çıktı.
Hıristiyanlığı seçen Afgan, serbest bırakılacak Amerikan Dışişleri Bakanlığı, Hıristiyanlığa geçtiği için Afganistan’da ölüm cezasıyla yargılanan Abdül Rahman’ın serbest bırakılacağını açıkla..
IMF’den emir almak istemiyorsan bütçede açık vermeyeceksin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bütçedeki gelir-gider dengesini özel sektörün de dikkatle ta..
[HABER ANALİZ] İşadamları toplantıları spor kıyafetle yapmalı Hafta sonu İzmit Kartepe'de ekonomi zirvesi vardı. Şehirlerde baharın ilk işaretçisi meyve ağaçları çiçek açarken, deniz seviyesi..
Fabrikalar özelleşmedikçe şeker fiyatları düşmez Türkiye, girdi maliyetlerinin yüksekliği sebebiyle dünya ortalamasının birkaç katı fiyata şeker tüketiyor.
Sifas ve Polylen’de üretim durdu Sifas Sentetik İplik Fabrikaları ve Polylen Sentetik İplik Sanayii, Türkiye’de naylon ve polyester iplik piyasasında yaşanan daralma sebebiyle üretimlerini ge..
Boşluk yok, Merkez’i Erdem Başçı yönetiyor Albaraka Türk Genel Müdürü Adnan Büyükdeniz'in Merkez Bankası başkanlığına atanmasına ilişkin kararnamenin Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesinin..
'Merkez Bankası Vakfı'nın denetlenmesi isabetli' Merkez Bankası Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı soruşturmasıyla ilgili gelişmeleri değerlendiren Devlet Denetim Elemanl..
Özelleştirme İdaresi, Tüpraş’ta ‘fiilî imkansızlık var’ diyecek Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, Tüpraş’ın yüzde 51’lik hissesinin blok satışına ilişkin ihale komisyonu kararının yür..
Oger: İtalyanların Avea hisselerini Telekom alabilir Oger Telekom, elindeki Avea hisselerini satmak isteyen İtalyan TIM’e adres olarak Türk Telekom’u gösterdi.
İnşaatta istihdam gerileyince işsizlik yüzde 11,2’ye yükseldi Mevsimsel duruma bağlı olarak tarım ve inşaat sektöründe istihdamda meydana gelen gerileme, işsizlik oranında artışa sebep oldu.
Emniyet: Kalpazanların tercihi 1 ve 20 yeni lira Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın yaptığı araştırmada, sahte para basanların tercihinin 1 ..
Görsel şölene hazır olun Bu yüzyılda Türkiye'den görülebilecek ilk tam Güneş tutulması yarın gerçekleşecek.
Kampüste alkol alan genç kız komaya girdi Malatya İnönü Üniversitesi kampüs alanında bulunan Divan Kafe’de alkol alan 21 yaşındaki kız öğrenci F.K. rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
Asansörde saldırıya uğrayan genç kız komada İstanbul Kadıköy'de ikamet ettiği binanın asansöründe kimliği belirlenemeyen bir kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren üniversite öğ..
Gaspçı öğrencilere 52 yıl hapis cezası Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 2 yıl önce 5 öğrencinin paralarını gasp ettikleri gerekçesiyle yargılanan üç öğrenciden biri 26 yıl 15 gün, diğerleri de 13'..
Esnaf odası başkanına çete davasından gözaltı Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, oda seçimlerini kazanmak için mafya ile işbirliği yapmak suçundan ‘Altın Vuruş'..
Kilis cinayeti sanığı ‘haber elemanı’ çıktı Gaziantep eski milletvekili ve Kilis eski Belediye Başkanı Ekrem Çetin ile oğlu Cahit Çetin'in öldürülmesi olayı da çeteye dayandı.
Okulda şiddet varsa, kaynağını 12 zayıflı karnelerde arayın Eğitim camiası, son dönemde okullarda meydana gelen şiddetin sebeplerini sorguluyor.
Çocuklarımıza, bizi biz yapan değerler öğretilsin Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, okullarda artan şiddet olaylarıyla mücadele için çocuklara milli ve manevi değerlerin beni..
Eski öğrenciler okulu basıp öğretmeni dövdüler Eskişehir’de okulu basan 3 kişi, dersten okul bahçesine çağırdıkları öğretmenin kafasına tuğla ile vurarak yaraladı.
Katil zanlısı için suç duyurusunda bulunulmuş Levent’teki Lütfi Banat İlköğretim Okulu’nda sınıf arkadaşı C.B. tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen Fatih Can (17) Afet Yolal Camii’nde ..
Üniversitede noter tasdikli kadrolaşma Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden sonra Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) de noter tasdikli kadrolaşma iddiasıyla çalkalanıyor.
Rektör Aşkın: Yazlık ev kayınvalidemin Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın ve arkadaşlarının yargılandığı çete davası dün Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başladı.
Hurşit Tolon’dan Somuncu Baba Türbesi’ne ziyaret Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret etti.
Düşünce suçluları kendini ihbar edecek "Düşünce Suçuna Karşı Girişim", uzun süredir hazırlandığı, ancak durmadan açılan yeni davalar yüzünden geciken "sivil itaatsizlik eylemini" yarın Beşikt..
Dünya Bankası: ÖSS sistemi eğitimdeki kaliteyi düşürüyor Dünya Bankası, Türkiye'deki okul sisteminin çok az öğrenciyi iyi eğittiğini, çoğunluğu ise başarısız kıldığını savundu.
Kelle paça askerî hastane menüsünden çıkarılıyor Hasta beslenme programlarını Avrupa Birliği'yle uyumlu hale getirmek için harekete geçen Milli Savunma Bakanlığı, 1927'de çıkarılan askeri h..
Sezer: Tiyatro vahşilikten kurtarır Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "Sevgisiz, saygısız, hoşgörüsüz kişilerden oluşan topluma dönüşmemek için tiyatronun uygarlaştırıcı işlevinden yararlanma..
Eve geç gelen eşini komalık etti Konya’da Sanayi Sitesi’nde kaynak ustası olarak çalışan Yakup Atçeken (35), iki gün önce işten erken geldi. Gezmeye giden eşinin kendisinden sonra eve gelmesi..
Nişanlı mimar kız 8’inci kattan ölüme atladı Kayseri’de, Mimarlık Fakültesi’ni geçen yıl bitirdikten sonra bir fabrikada çalışmaya başlayan, ancak Ahmet Dadaşer’le nişanlandıktan hemen sonra ..
ÖSS reformu şart Dünya Bankası, Türkiye’deki okul sisteminin çok az öğrenciyi iyi eğittiğini belirterek, ortaöğretimin zorunlu hale getirilmesini ve ÖSS sisteminin yeniden düzenlenmesini öner..
PKK gümrüğü Türkiye-Irak sınırının Şemdinli-Horyürek Mezrası’nda gümrük kapısı kuran PKK, kaçakçılardan malın cinsine göre giriş-çıkışta gümrük vergisi topluyor. Jandarmaya göre Şemdinli yöre..
Kıyıda imar affı olmayacak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Kıyı Kanunu’nda değişiklik öngören çalışmanın imar affı getirmediğini, "kıyıların tamamen halka açılmasını sağlamaya yönelik" olduğu..
Öğretmen minibüsü kaydı: 16 yaralı Ardahan’da 15 öğretmen, Tazeköy, Samanbeyli ve Köprücük köylerine gitmek için Güven Şit’in kullandığı minibüsle yola çıktı. Minibüs, çamurda kayarak şarampo..
Zorunlu hizmet başvurusu başladı Devlet hizmeti yükümlüsü kapsamındaki doktorların kura başvuruları bugün başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10