28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

28 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çin'in döviz rezervi şubat sonunda 853.7 milyar dolarla rekorunu yeniledi ŞANGAY - Çin'in döviz rezervleri, Şubat ayı sonu itibariyle 853,7 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Bu mik..
Hazine tahvil ihalesinde ROT dahil 534.2 milyon YTL borçlandı / Faiz yüzde 13.66 ANKARA - Hazine'nin 5 Yıl(1757 gün) vadeli YTL cinsi sabit kuponlu tahvil ihalesinde satışların nominal tutarı..
KKTC sualtından dünyaya açıldı Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen İkinci Doğu Akdeniz Uluslararası Sualtı Fotoğraf ve Film Festivali, 13 ülkeden 60 sualtı fotoğrafçısı ..
AKP, 'Ali Dibo'yu araştıracak AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Hatay'daki bazı kamu ihaleleri ile ilgili ortaya atılan iddiaların araştırılması için 2 milletvekilini görevlendirdi.
Türk-İş'e göre açlık sınırı 569 YTL, yoksulluk sınırı 1,854 YTL ANKARA - Türk-İş'in hesaplamalarına göre bu ay, 4 kişilik ailenin 'açlık sınırı' 569, 'yoksulluk sınırı' ise bin 854 YTL'ye çık..
Belediyeler 2004'te çevre korumaya 3.9 milyar YTL harcadı ANKARA - Belediyeler, su, kanalizasyon, atık su, temizlik ve diğer çevre koruma hizmetleri için 2003 yılında 3.2 milyar YTL, 2004'te ..
Almanya'daki en kalabalık yabancı grup yüzde 26 ile Türkler BERLİN - Almanya'da 2005 yılı sonu itibariyle yaklaşık 6,76 milyon yabancı yaşıyor. Türkler yabancılar arasında yüzde 26'lık oranla..
Fındıkta 30 hafta sonunda ihracat 1.4 milyar doları aştı GİRESUN- Dünya fındık üretim ve ihracatının yüzde 75'ini elinde bulunduran Türkiye, 1 Eylül'de başlayan 2005-2006 sezonunun 30. haftas..
Polis katili PKK'lıya müebbet istemi Şanlıurfa'da polis memuru Ömer Gürsoy'un şehit edilmesi ile Mardin'in Derik ilçesinde bir köy muhtarının öldürülmesi eylemine katıldığı iddia edilen PKK'..
Fransa'da yavaşlatma eylemi Fransa'da yeni istihdam yasasını protesto etmek için yapılan bir günlük grev kapsamında ülkenin hemen hemen her yerinde hava trafiğiyle toplu taşıma araçlarındaki ..
İran ile anlaşma sağlanamadı BM Güvenlik Konseyi üyelerinin İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak dün birçok gayriresmi görüşme yaptığı, ancak ortak deklarasyon metni konusunda hala bir a..
ABD'de Hispanik boykot ABD'de Kongre'nin üzerinde çalıştığı ve yasadışı göçmenlere karşı ağır önlemlerin öngörüldüğü yeni yasa tasarısını protestoya yönelik gösterilerin yayıldığı bildirildi...
Arap Birliği zirvesi başladı Arap Birliği zirvesi, Sudan'ın başkenti Hartum'da birçok liderin yokluğunda başladı. Hartum'da 2 gün sürecek zirve, Kur'an-ı Kerim okunarak açıldı. Cezayir Devlet..
Turkcell'e "Pazar Lideri" ödülü İSTANBUL - Turkcell, Türkiye, ABD ve dünya çapındaki başarılarından dolayı, Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) ve American-Turkish Council (ATC) tarafından "Pazar..
Beko, Türkiye'de sektöründe kurşunsuz üretimi başlatan ilk şirket oldu İSTANBUL - Beko Elektronik A.Ş. Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin zorunlu olarak uyguladığı kurşunsuz üretimi (RoHS) Türki..
İMKB, kararsız ilk yarıda gevşedi/ Endeks, 356 puan kaybetti: 42355/ Döviz ve faiz arttı İSTANBUL - Borsa, sakin başladığı günün ilk yarısında tekrar satıcılı seyre dönerek 42 bin desteğine ç..
Ülkerspor'un yeni antrenörü Murat Özyer oldu İSTANBUL - Ülkerspor'da, Ergin Ataman'ın istifası ile boşalan antrenörlük koltuğuna, A Takım yardımcı antrenörlüğü görevini yürüten Murat Özyer'in..
Borsa 1.seansta %0,83 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 355,95 puan azalarak 42.354,51 puandan kapandı. Hisse senetlerinin değeri ortalama yüzde 0,83 düşt..
"1 liraya bile uçuş olabilir" Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Onur Air Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahabettin Bolukçu, Türkiye'de 1 l..
Babacan: Müzakerelerde teknik konular kısa sürede tamamlanacak ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, şu ana kadarki çalışmalardan edinilen izlenimin, teknik sürecin zamanı açıs..
Çöken mağarada 70 koyun ve keçi telef oldu Karaman'da hayvan barınağı olarak kullanılan mağara çöktü, Şimşek Ailesi'ne ait 70 koyun ve keçi telef oldu. 20 yaşındaki Arif Şimşek ile ağabeyi 2..
Araplar'a 'misafir' olduk Erdoğan, dün Arap Birliği Zirvesi'ne katılmak üzere Sudan'a gitti. Başbakan'ın katılımıyla Türkiye bugün ilk kez Arap Birliği Zirvesi'nde 'daimi misafir' statüsüyle..
Almanya'da iş dünyası güveni son 15 yılın zirvesine çıktı/ Euro yükselişe geçti FRANKFUIRT - Almanya'da iş dünyası güven endeksi mart ayında beklenmedik şekilde son 15 yılın en yüksek düzeyin..
TASEV Başkanı Mehmet Büyükekşi görevini bıraktı İSTANBUL - Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Vakfın 9?uncu Olağan Genel Kurulu?nd..
Tesadüfe bak, eski ortakmış! Sağlık Bakanlığı, Müsteşar Yardımcısı Sabahattin Aydın'ın eşi Sibel Aydın'ın altı hastanenin otomasyonunu alan Bilbest'in mevcut değil, 'eski ortağı' olduğunu aç..
Midyat'ta patlama Mardin'in Midyat İlçesi'nde bu sabah ana caddede refüje konulan bomba, büyük birg ürültüyle patladı. Patlama can kaybı ve hasar meydana gelmezken, çevredeki binaların camla..
Norveç'te yabancılara 'Sadakat Yemini' uygulaması Norveç hükümeti, Norveç vatandaşı olmak isteyenlere 1 Eylül'den itibaren 'Sadakat Yemini' uygulaması getiriyor
İran, ABD-Türkiye ilişkilerinin kilit noktası olacak Washington'daki Türk-Amerikan İş Konseyi'nin konferansında da İran konusu masaya yatırıldı. ABD eski dışişleri bakan yardımcısı Marc Gros..
İspanya'da Kürtçe kitap krizi İspanya'nın, Türkiye'ye Güneydoğu Anadolu'daki çocukların eğitimi için gönderdiği 2 bin adet Kürtçe kitabın İstanbul gümrüğünde 3 aya yakın bir süredir bekletil..
Minibüste 39 kaçak yakalandı Edirne'nin Keşan İlçesi'ne bağlı Kılıçköy yakınlarında jandarma ekiplerinin durdurduğu minibüste, yurt dışına kaçak yollardan gitmek isteyen 39 yabancı ve bunlar..
Unilever Foodsolutions'ın yeni Genel Müdürü Serhat Ünsal oldu İSTANBUL - Unilever Foodsolutions'ın yeni Genel Müdürü Serhat Ünsal oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi Üniver..
Kurtköy'ün yeni yaşam merkezi Trend'in temeli atıldı İSTANBUL - Dumankaya İnşaat'ın Kurtköy'de inşa ettiği son projesi Trend konutlarının temeli atıldı. Trend'in yeni sahiplerinin bir araya g..
"Türkiye başarı ülkesi" ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu müsteşarı Matt Bryza, laik, demokratik ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman bir ülke olarak Türkiye'nin bir ''başa..
Bush'tan Amerikan-Türk Konseyi'ne kutlama mesajı WASHINGTON - ABD Başkanı George W. Bush, Amerikan-Türk Konseyi (ATK) ve Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) 25. yıllık konferansına bir kutlama me..
İhracatı 250 bin YTL'nin üzerinde olanların bir temsilcisi yurtdışı çıkış harcından muaf tutulacak ANKARA - Bakanlar Kurulu, yurtdışına çıkış harcıyla ilgili yeni düzenlemeye gitti. Konuya il..
Kamuda e-bütçe sistemi ANKARA - Maliye Bakanlığı, bütçeli kuruluşların ödenek gönderme belgelerinin düzenlenmesi, imzalanması, onaylanması ve muhasebeleştirilmesi süreçleriyle ilgili usul ve ..
Gelir Vergileri ve Hisse Başına Kazançla ilgili Muhasebe Standartları belirlendi ANKARA - Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu, Gelir Vergileri ve Hisse Başına Kazançla ilgili Türkiye Muhaseb..
Unakıtan: Tüpraş'la ilgili karar yarın açıklanacak/ ÖİB: Tüpraş'ta henüz alınmış bir karar yok ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Tüpraş konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bir ..
Cumhurbaşkanı Sezer: Ekonomideki atılımlar umut verici / "Otoriter lider modelinin geçerliliği kalmadı" ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türk ekonomisinin yapısal dönüşüm yolunda so..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.35 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.35 olarak açıklandı 28 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10