27 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

27 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Emeklilik ve sağlık hakkı' için referandum İzmir Tabip Odası'nın çağrısıyla, çeşitli siyasi parti, meslek odaları ile sivil toplum örgütlerinin destek verdiği 'emeklilik ve sağlık hakkı iç..
Van'da akrep ve örümceklere dikkat Kuş gribi nedeniyle tavuk ve kuş sayısı azaldı, akrep sayısı artacak
'AKP'nin miadı doldu' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ekonomik gelişmeleri kaygıyla izlediklerini söyleyerek, 'Bu düzenden nemalananlar pembe tablolar çiz..
TAYAD'lılara vatandaş tepkisi 'Devlet bana neden tecrit uygulamıyor?'
Arçelik, Çin'e bulaşık ve çamaşır makinesi ihracatına başlıyor İSTANBUL - Arçelik A.Ş, Ankara tesisinden Çin'e ilk ürün sevkıyatını başlattı. Şirket, bu yılın sonuna kadar Çin'e 50 bin adet ü..
Konya ESOB Başkanı Duvarcı, gözaltına alındı Konya'da çete üyelerine yönelik 'Altın Vuruş Operasyonu' kapsamında gözaltına alınan zanlıların, yeniden başkan seçilmesinde yardımcı olduklarını..
Çin'de timsah restoranı Müşteriler canlı balık seçer gibi havuzdan timsah seçiyor Mikropları öldürüyor, böbreğe iyi geliyor, cinsel gücü artırıyor
Urartu Dönemin'e ait 3 bin yıllık bilezik ele geçirildi Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde jandarma ekipberi bir eve yaptıkları operasyonda Urartu Dönemi'ne ait 3 bin yıllık bilezik ile sahte altın ..
Kaçak mazotçulara operasyon Bolu'daki bir akaryakıt istasyonuna düzenlenen 'Bahar Temizliği' adı verilen operasyonda, kaçak mazot sattıkları iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı
9. Cumhurbaşkanı Demirel'den MB Başkanlığı'na atama yorumu ANKARA - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Merkez Bankası Başkanı'nın seçimi konusunda, "Hükümetler daima şunu söyleyeceklerdir. '..
AK Parti'li Çelik: MB Başkanlığı'na ilişkin kararnamenin reddini hukuki bulmuyoruz ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, Merkez Bankası Başkanlığı ile ilgili kararnamenin Cumhurbaş..
ABD üssüne saldırı: 30 ölü Irak'ın kuzeyindeki Musul kentinde ABD-Irak üssünde meydana gelen patlamada en az 30 kişinin öldüğü bildirildi. Polis, bombanın üssün içinde patladığını ve en az 30..
İstanbul Üniversitesinde, öğrencilerin astığı afişlere polis müdahale etti İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi'nde, bazı öğrencilerin astığı afişlere polis müdahale etti. Grubun biber gazıyla da..
Tekstile yatırım sürüyor Tekstil sektöründe yaşanan sorunların ağırlığı tartışılırken, sektöre yönelik yatırımlar devam ediyor. Şubat'ta, dokuma ve giyim sektörüne, toplam 204 milyon 374 bin ..
Borsa 2.seansta düşüşte İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 12,32 puan azalarak 42.612,94 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,03 oranında değer ..
IMF'den Türkiye ekonomisine övgü IMF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Christian Keller, 2001'den bu yana Türkiye'deki ekonomik istikrarın çok etkileyici olduğunu belirterek, ''bunun sermaye piya..
Doğalgazda fiyat pazarlığı Türkiye, doğalgazının yüzde 65'ini temin ettiği en büyük tedarikçisi konumundaki Rusya ile artan petrol fiyatlarına bağlı olarak yükselen doğalgaz maliyetinin düşür..
Telecom Italia, Avea'dan çekiliyor Telecom Italia'nın, Türkiye'nin üçüncü cep telefonu işletmecisi Avea'da sahip olduğu yüzde 40 civarındaki hisseyi diğer büyük ortak olan Türk Telekom'un (TT..
İşsizlik oranı % 11.2'ye çıktı Türkiye'de işsizlik oranı, 2005 yılı Aralık ayı itibarıyla yüzde 11,2'ye çıktı. İşsizlik oranı geçen yılın Ocak ayında yüzde 11,5, Şubat'ta yüzde 11,7, Mart'ta ..
Başbakan Erdoğan, partisinin il kongrelerinin 49'una katılma kararı aldı ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın Eylül veya Ekim aylarında yapılacak AK Parti Büyük Kongresi öncesind..
Şemdinli Araştırma Komisyonu incelemelerine başladı TBMM Şemdinli Araştırma Komisyonu üyeleri, bölgedeki incelemelerine bugün Van'dan başladı. Komisyon Başkanı AKP Kastamonu Milletvekili Mus..
Anavatan'dan tekstil sektörüne yönelik "Şura" çağrısı ANKARA - Anavatan Partisi Grup Başkanvekili Ömer Abuşoğlu, tekstil sektörünün kriz içinde olduğunu, hükümetin yaptığı KDV indiriminin sek..
IMF: Türkiye'deki istikrar çok etkileyici IMF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Christian Keller, 2001'den bu yana Türkiye'deki ekonomik istikrarın çok etkileyici olduğunu belirterek, "bunun serm..
Garanti YO'nun Olağan Genel Kurulu 24 Nisan'a ertelendi İSTANBUL - Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş'de Olağan Genel Kurulu birincisinde asgari toplantı nisabı sağlanamadığından 24 Nisan'a ertele..
Desa: Samsonite'la ortaklık görüşmesi yapmadık İSTANBUL - Desa Deri San. ve Tic. A.Ş, basında çıkan haberi yalanlayarak Samsonite'le herhangi bir ortaklık görüşmesinin olmadığını duyurdu. Şir..
Erdoğan'dan Mumcu'ya dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkındaki gensoru görüşmeleri sırasında kendisini ima yoluyla ''arazi kapatmakla, hukuka aykırı işlem ve..
Şemdinli Komisyonu Van'da Meclis Şemdinli Araştırma Komisyonu üyeleri Van'a geldi. Ankara'dan uçakla Van'a gelen Meclis Araştırma Komisyonu'nun 8 üyesi, Ferit Melen Havaalanı'nda CHP Van mill..
"Türklere gerçeği söyledim" ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, Türkiye ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, ''gözlerinin içine baktım ve onlara gerçeği söyledim'' dedi. ABD ..
ABD'li general Türkiye ziyaretini değerlendirdi: Gözlerinin içine baktım ve gerçeği söyledim WASHINGTON - Türkiye ziyaretini değerlendiren ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, 'gözle..
Citigroup, bazı Türk şirket ve banka hisseleri için tavsiyesini "sat" a çevirdi NEW YORK - Dünyanın en büyük finansal hizmet gruplarından Citigroup, bazı Türk şirket ve banka hisseleri için t..
Halkbank, 119 aracını ihaleyle satacak ANKARA - Halk Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Satın Alma Dairesi Başkanlığı, toplam 119 adet muhtelif cins ve markaya sahip aracı satmak üze..
SPK Başkanı Cansızlar: Mortgage mayıs ayında yasalaşabilir İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Doğan Cansızlar, Mortgage'nin mayıs ayında yasalaşmasını tahmin ettiğini belirterek..
AB ile 'işletmeler ve sanayi politikası' tarama toplantısı başladı BRÜKSEL - Türkiye-AB katılım müzakerelerinde 20. başlık olan işletmeler ve sanayi politikasıyla ilgili tanıtıcı tarama topla..
Aşkın davasında personel dinleniyor Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın davasında bu kez fişlendikleri öne sürülen üniversite personeli dinlenecek.
IMF'den Keller: 2007'deki seçime kadar reformlar hız kesmemeli / "Ekonomideki istikrar çok etkileyici" İSTANBUL - IMF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Christian Keller, Türkiye'de 2007 Kasım'ınd..
MB döviz alım ihalesine 123 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3447 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 123 milyon dolar teklif geldi. M..
103 gün komadan sonra intihar etti Antalya'da bir trafik takip bürosunda işçi olarak çalışan 18 yaşındaki Cemil Keklik, bu sabaha karşı işyerindeki ruhsatsız tabancayla yaşamına son verdi
BDDK Başkanı Bilgin: Mortgage'te sabit faizin yanında değişken faiz kesinlikle olmalıdır İSTANBUL - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, "mortgage kanunlaştı..
Mezun.com, "Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Günleri ve Mart Sohbetleri"ne sponsor oldu İSTANBUL - Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Günleri ve Mart Sohbetleri'ne sponsor olan Mezun.com, ünivers..
Doktorlarda 'zorunlu hizmet' başvuruları başladı ANKARA - Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyunda büyük tartışma doğuran 'zorunlu hizmet' uygulaması kapsamında başvurular bugün b..
Software AG'de yeni yapılanma İSTANBUL - Software AG, crossvision çözümüyle birlikte tüm dünyada yeniden yapılanmaya gitti. Software AG'nin crossvision çözümüyle birlikte yeniden yapılanmasın..
Colgate, "Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler" projesini başlatıyor İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle, Colgate Palmolive Türkiye ve Ağız ve Diş Sağlığı..
Citigroup, bazı Türk şirket ve bankaları için tavsiyesini "sat" a çevirdi NEW YORK - Dünyanın en büyük finansal hizmet gruplarından Citigroup, bazı Türk şirket ve bankaları için tavsiyesini d..
Eczacıbaşı Bilgi İletim, adını ve logosunu değiştirdi İSTANBUL - Bilgi ve iletişim sektörlerinde 17 yılı geride bırakan Eczacıbaşı Bilgi İletim, adını ve logosunu değiştirdi. Şirket, bundan b..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9