26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Korku tüccarı bir gazeteci ve şürekâsı Batı dünyasında ortalama okurlar İslam konusunda bilgilenmek istediklerinde neler okuyor? Hangi kitapları, yayınları takip ediyorlar?
‘Çingene Kızı’nın isim babası bir kazı işçisiymiş Zeugma antik kentinin adeta simgesi haline gelen ‘Çingene Kızı’ adlı mozaiğe bu ismi kazıda çalışan bir işçi koymuş. Kazılara uzun süre katıl..
En uzun yolculuk Başkalarıyla konuşurken sözünü etmediklerimizi barındıran dipsiz birer iç dünyası var her birimizin.
Kendine hükmedemeyene başkaları hükmeder Uçağın penceresinden sadece bulutlar görünüyor. Yolcu bulutlardan göz akı yapıp, bu hareketli zemine gözbebeğini sabit bir nokta olarak çaktığından be..
Dümeni kırık gemide Türkiye analizi Türkiye’de malzemesi bol ama edebiyatı az olan bir saha suç edebiyatı. Yayın dünyası içinde yeni yeni ivme kazanmaya başlayan ‘suç edebiyatı’nın genç kalem..
Hakkını arayan bu kütüphaneye koşsun! Sessiz koridorlar, sıra sıra dizili raflar ve binlerce kitap. Ortada masa ve bilgisayarlar.
Barla ve dostları Üstad Bediüzzaman’ın Anadolu’daki ilk kalıcı durağı olan Barla, Ahmed Özer tarafından kaleme alındı.
Gönülden damlayan sözler Düşünceleri ile tasavvuf çevrelerini etkileyen İbn Atâullah el-İskenderî; kitleleri etkileyen hitabeti ve sohbetleriyle kendisine geniş bir taraftar kitlesi bulmuştur..
Çizgi kitaplar Çocuklar kadar büyüklerin de severek izlediği Cedric çizgi filmleri kitaplaştı.
Arap gramerindeki gizem Arap dilcilerinin gramer kurallarını tespit ederken Kur’ân-ı Kerim ve hadisten istifade edip etmediği, ettilerse bu miktarın ne kadar olduğu hususu eskiden beri merak ..
‘Aşktan Yana’ şarkılar ‘Aşktan Yana’, klasik Türk müziğinin seçkin örneklerinin yer aldığı bir albüm. Şarkıları seslendiren ise Aylin Şengün Taşçı.
Ihlamurlar altında müzik Ekranların vazgeçilmezleri olan diziler, artık müzikleri ile de rekabet ediyor. O kadar ki dizilerin jenerik müziği bile albüm olarak yayınlanabiliyor.
Minik Dualar’ın klipleri Müzik kanallarında klipleri yayınlanan ve ‘çok satan’ pek çok popçudan daha fazla satan Minik Dualar Grubu’nun ‘Teşekkür Ederim Allah’ım’ albümü, artık görüntülü olar..
Kişilik bölünmesi Çocukluğumdan bu yana ailece en korktuğumuz şeylerden biri kişilik bölünmesiydi. Mahalledeki büyük çocukların topumu alıp mezarlığa atmalarına verdiğim garip tepki, akraba ç..
Heybesinde dünyanın anısı var Gittiği her ülkede devlet başkanlarıyla ahbaplık kuran, kol kola fotoğraf çektiren bir Leyla Umar’ımız vardı.
Üç kahve, biri etnik olsun... ağdat’ın harap edilmesine iki gün kalmıştı. Diyarbakır’da bir arka mahalle kahvehanesinde 5 kişi oturmuş sohbet ediyordu.
Senin yüzünden bu yazı... Nedir ki insanın yüzü? İnsan bedeninin yüzölçümce en fazla yirmide biri. Yüzüne bir şey olursa, bedeninin yirmi kısmının ondokuzu kalır.
Çin mutfağından mantı çeşitleri Geçen hafta hamur işlerinde dünyada yarıştığımız iki mutfaktan biri olan İtalyan mutfağından mantıya bakmıştık.
Amerikan otelinde haremlik selamlık mönü Dünyanın en üst kalitedeki otellerinden The Ritz-Carlton İstanbul’un meşhur Çintemani Restoran’ına gidenler bugünlerde ilginç sürprizlerle karşılaşıyo..
Enerjik ve sofistike Tergan Deri, ilkbahar yaz sezonunda enerjik, sofistike, rahat ve şık derilerle enerjinizi dışarı çıkartıyor. Sezon ürünlerinde soft çiçek tonları, gri, bej, beyaz gibi na..
Kadınlara özel çay seti Bitki çaylarına da el atan Deren, bitkisel çaylarla kadınlara özel çay serisi hazırladı. Bayanlara özel, keten tohumlu form, dingin, her öğün, active&fit, detoks, form..
Renk ve çizgide yaz modası Colin’s gündelik hayatı yansıtan renkleri, çizgileri ve yenilikçi tasarımları ile ilkbahar yaz sezonuna sıkı girdi. Gökkuşağı renklerindeki penye, triko ve gömlekle..
Suyu estetik kullanın RocaKale, yeni armatürü Lanta serisinde saten-krom kaplama kumanda kolu ile minimalist çizgiler estetik bir dokunuş ile tamamlanıyor. 6 farklı lavabo bataryası da vitrif..
Baharı canlı karşılayın Yeni sezonun capcanlı renkleri ve modelleri ile baharı karşılayan YKM, alışverişi keyfe dönüştürüyor. Mağazalarda yeni mevsim koleksiyonlarındaki 100 YTL ve üzerindek..
Taksit taksit ödeme Kilim Mobilya, 15 Nisan’a kadar sürecek fırsat günlerinde taksit sayısını 24’e yükseltti. Ayrıca firma bütün ürünlerde 1 peşin 23 taksitli satış ve fırsat ürünlerinde yüzd..
Fakirler için askıda yemek var Balıkesir’de bir lokantada, "askıda yemek" uygulaması başladı. Müşteriler, yedikleri yemekler haricinde fazladan verecekleri paralarla muhtaç kişilerin de karnı..
Bir de Yasar Pasa’ya anlatın Ankara’yı heyecanlandıran Başbakan Erdoğan-Orgeneral Büyükanıt görüşmesini Genelkurmay Başkanı Özkök’ün telkin ettiği belirtiliyor. Özkök’ün 2 hafta önce Erdoğan’..
Bir ton cep telefonu 4965 ton zeytin ediyor Türkiye’nin 1 ton video kamera ithal edebilmesi için 5 bin 625 ton domates salçası ihraç etmesi gerektiği belirtildi. Ankara Ticaret Odası’nın yüks..
Hava trafiğini tehlikeye düşüren yayınlara engel Haberleşmede kesinti doğuran elektromanyetik etkiye (enterferans) yol açarak, hava ve deniz trafik güvenliği ile güvenlik güçlerinin haberleşm..
TMSF, yurtiçinde temsilcilikler açacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), görevli ve yetkili olduğu alanın yoğun faaliyet gösterdiği illerde ve sayısı üçü geçmemek kaydıyla yurt içi temsi..
Tavukçuluk sektörüne biyo güvenlik kredisi Kuş gribinin ardından kanatlı sektöründe biyo güvenlik önlemleri alarak üretim yapan işletmelere kredi verilecek.
Borcunu ödeyen çiftçiye düşük faizli kredi Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı İlhami Teke, borcunu ödeyen ortakların kooperatif olanaklarından daha çok yararlanabileceğini ve d..
LPG belgesi olmayan personel çalıştırılamayacak LPG piyasasında görev yapacak personelin TMMOB’a bağlı ilgili meslek odaları tarafından düzenlenecek eğitim programlarına katılarak belge almas..
Cidde Türk yatırımcısını bekliyor İnceleme ve temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan’ın Cidde kentine giden İstanbul Ticaret Odası (İTO) heyeti, Cidde Valisi ve Belediye Başkanı’nı ziyaret..
Bizim Menkul’de, Ülker-Boydak ortaklığı Ülker ve Boydak Grupları arasında finans sektöründeki ortaklıklar devam ediyor. İki grup arasında şimdi de sermaye piyasaları alanında bir ortaklığa im..
IMF: Saydamlıkta daha yapmanız gerekenler var Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye’nin mali şeffaflık konusunda kaydettiği ilerlemeleri değerlendirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9