26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

26 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kadın öğretmen öğrencisiyle ilişkiye girmekten tutuklandı ABD'deki Georgia Eyaleti'ne bağlı Coweta Coımtry kenti Heard County Ortaokulu'nda matematik öğretmeni olarak görev yapan 27 yaşındak..
Kadıköy büyücüleri Sarı-lacivertliler evlerindeki son 43 resmi maçta 112 gol atarken bunların 55'i Nobre ile Alex (28-27) ikilisinden geldi. İki Sambacı gollerin %50'sine imzalarını koydu
'Havaya girdik, kaybettik' Beşiktaşlı futbolcular, Konya yenilgisi sonrası özeleştiri yaparak 'Kupada turu geçince havaya girdik. En büyük suçlu biziz' dedi
Özhan Abi'ye iki sene daha Canaydın, Şardan'ın 1331 oy aldığı seçimde 1615 oyla 2 yıl daha başkanlığa seçildi. Kongre üyeleri sonucu 'Özhan Abi' tezahüratıyla kutladı
Seçimin sonucunu 5. sandık belirledi İlk 4 sandıkta beklendiği gibi Canaydın üstünlüğü yaşanırken, Şardan ve ekibi, en güvendikleri 5. sandıkta 56 oy geride kalınca havlu attı
'Canaydın'a hediye ediyoruz' G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, Denizli deplasmanında 'hayati' bir galibiyet elde ettiklerini söyledi
Marek etme sen! 'Tartışmalı' golle geri düşen Cimbom, Bülent'in kendi kalesine attığı golle durumu eşitledi. Çek futbolcu, en kritik dakikalarda sahneye çıkıp 3 puanı getiren isim oldu
En kötü G.Saray'ı izledik Cüneyt Tanman (Spor) - Denizli'de son haftalarda alışık olmadığımız kadar kötü bir G.Saray maçı izledik. Çünkü G.Saray oyun anlayışı nedeniyle, oyunu rakip sahaya ..
Canaydın'ın şansına Doğan Koloğlu (Spor) - Hakan Şükür'ün haftalardır 10-15 dakikalık oyuna girişlerini gökyüzüne çıkararak kaleme alanlar 90 dakikalık maçta ne hale geldiğini gördüler mi?
En zorlu dönem Gökmen Özdemir (Spor) - G.Saray tarihinin en kritik kongresinde 4 bin 600 üyenin oy kullanma hakkı vardı
Şovların en iğrenci Yüksel Aytuğ - Hayatımda izlediğim en iğrenç reality şov programı geçen hafta Reality TV ekranındaydı
Yüce Allah'ın bilgisi zamanla sınırlı değildir Süleyman Ateş - Siz Kuran kursu bilgileriyle veya vaiz anlatımlarıyla dini öğrenmişsiniz, onun için bu düşünceler kafanızda yer etmiş
Çiller ne yapıyor bilen var mı? Mustafa Mutlu - Yok yok; bu yazı Tansu Çiller'le ilgili değil... Sadece bu eski başbakanımızın bugün ne yaptığını bileniniz var mı diye soruyorum bu soruyu....
Ödüllü iki filme mersiye (II) Selahattin Duman - Üç Altın Küre, bir Oscar ödüllü bir de Boyacı Ferit Şenlikleri Kupası sahibi filmin adını ben böyle çevirdim.. 'Dağlardan sorun beni..' baba..
Ahlak ve adap Okay Gönensin - Şirazlı Sadi, 'dervişlerin ahlakı beyanındadır' başlığı altında, insan ilişkilerinde olması gereken 'gerçek adap' ve insanın içindeki 'gerçek ahlak'a ilişkin d..
Sanatı yiyen popüler kültür İclal Aydın - Bir şeyin, her hangi bir şeyin 'iyi' sayılabilmesi için bir başkasının mutlaka kötü olması mı gerekir? Neden herhangi bir methiyeye bir başkasını k..
'Romantik Egoist' yanılıyor! Haşmet Babaoğlu - Önce yazar ne demiş, ona bakalım...
Ne olacak şimdi? Ali Ağaoğlu - Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası başkanlığı için hükümetin önerdiği adayı onaylamadı...
Üzgünüm... Necati Doğru - Oda, 'Şiir de yaş deriye benzer.... Ne tarafa çekersen o tarafa gider...' diye yazıyordu...
Ayaklanmanın dünü ve yarını Asaf Savaş Akat - Bir kez daha Fransa'dan sokak çatışmaları televizyon ekranlarını dolduruyor. Birkaç ay önce varoşları seyretmiştik. Akşamlan eğlenmek için arab..
Siz niye Arapça konuşmuyorsunuz? Tuğçe Baran - MARAKEŞ
Türk Aşk Şiirleri Antolojisi Zülfü Livaneli - Talat Halman'ın hazırladığı ve çevirmenliğini yaptığı Nightingales and Pleasure Gardens..
Almanlar ve bizimkiler! Ruhat Mengi - Almanya'da 'Frankfurter Allgemeine Zeitung' gazetesi Ermeni soykırım iddiası konusunda bir yorum yayınlamış...
Rüzgâr dönüyor Güngör Mengi - Bütün siyasi liderler medyanın desteğini ister ama Başbakan Erdoğan daha fazlasını istiyor...
Paşamız bu işin dışında Başbakan dün Org. Büyükanıt'la görüşmesinde iç güvenlik konularını ele aldıklarını, Şemdinli'nin gündeme geldiğini belirterek, 'Paşamız tamamen bu işin dışında' dedi
Önce bir bardak çay, sonra masaj... Meclis Başkanı Bülent Arınç, 466. Mesir Festivali nedeniyle gittiği Manisa'da günlerini dolu dolu geçiriyor
Hiç bitmeyen hikaye Merkez Bankası Başkanlığı yılan hikayesine dönüştü. Cumhurbaşkanı Sezer, Büyükdeniz için hazırlanan kararnameyi iade etti
'Düşüş olur, trajedi yaşanmaz' Merkez Bankası belirsizliği ve IMF Başkanı'nın çıkışıyla tedirginliğin arttığını söyleyen piyasa uzmanları, İMKB'de yeni haftaya satışla başlanacağı, ancak düş..
Bir elinde cımbız bir elinde ayna... Artık cımbız ve aynayı kullananlar sadece kadınlar değil. Erkekler kozmetiğe yılda 330 milyon dolar harcıyor. Rimelden ruja kadar birçok ürünün erkek ver..
Bankacılar Totti'yi istiyor Yatırım bankası ABN Amro, 2006 Dünya Kupası'nın ekonomiye katkı yapması için finalin Al manya-İtalya arasında oynanması, kupayı ise İtalya'nın kaldırması gerektiğ..
Unutulan temettü yine gündemde SPK'nın getirdiği asgari yüzde 30 temettü zorunluluğu yatırımcıları ve bunu ödemeyi unutan şirketleri harekete geçirdi. Gelecek 2 haftada temettü oranları netl..
İstanbul hatırası 'Türk askerlerinin başına çuval geçirmek talihsizlikti' diyen ABD Genelkurmay Başkanı Pace, dün İstanbul'da 'sivil' bir gün geçirdi. Eşiyle tarihi ve turistik yerleri gezdi..
Gönül'e çirkin protesto ABD'deki 'Avrasya'da değişen güvenlik ortamı ve Türkiye'nin stratejik önemi' konferansına konuşmacı olarak katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ermeni'nin protes..
PKK'ya havadan baskın: 14 terörist öldürüldü Bingöl'ün Solhan İlçesi'nin Diyarbakır ve Muş il sınırlarının kesiştiği bölgede bir grup PKK'lı teröristin yuvalandığı yolunda alınan istihbaratl..
Annenin zor kararı Okulda bıçaklanan Fatih tıbben ölünce, annesi organ nakli için istenen izni saatler sonra verebildi
O Polat değil Kemal Sunal'ı seyrederdi 'Fatih, yaşıtlarından farklıydı. Çit dikiş yapıyor diye alay konusu olurdu. Ama o kavga etmeyi, mafya dizilerini sevmezdi. Beraber Kemal Sunal filmleri..
Liselilerin 'laf atma' kavgası: 7 yaralı Okullardaki şiddet olayları her geçen gün tırmanıyor. Dün de Antalya'da farklı liselerde okuyan öğrenciler arasında çete savaşlarını aratmayan bir ka..
Bıçağı bırak kalemi al! Özellikle ilköğretim okullarında ve liselerdeki bıçaklı kavgaların artması üzerine, Samsun Emniyet Müdürlüğü ilginç bir kampanya başlattı
'Biz komünist miyiz' dediler çınardaki Nazım plakası indi Yer Bursa'nın Seçköy köyü... Muhtar Balaban, köyün 800 yıllık çınar ağacına 'Nazım Hikmet bu ağacın altında yatıyor' plakasını çaktı..
Sekretere 'vatandaşa abi-abla' deme uyarısı Yeni sisteme göre, Meclis ziyaretçilerine artık bilgisayarlı takip geliyor. Meclis çalışanlarına da 'nazik' olun uyarısı
'Ananı al git' haber değeri taşımıyormuş TRT Genel Müdür vekili Ali Güney, Başbakan Erdoğan ile Mersinli çiftçi Kemal Öncel arasında geçen ve istisnasız tüm medya kuruluşlarında haber olan k..
Kıbrıs uçuş hattına giriyor Güney Kıbrıs yılda yaklaşık 3 milyon turisti ağırlarken Kuzey Kıbrıs 500 bin turist ile yetinmek zorunda kalıyor. Bunlardan yaklaşık 300-350 bini Türkiye'den giden..
Turizmci Anadolu'ya tatil dersi verecek Yerli turiste sarılan turizmciler Anadolu Tatil Günleri düzenliyor. İlk hareket noktası ise Adana olacak. Bu yıl yurtdışındaki rezervasyonlardakı düşüş..
'Başbakan'ın talimatı' diye vurguna göz yummuşlar! Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın(TPAO) Çorlu'daki Motif Tekstil'in faiziyle birlikte 3 milyon YTL'yi bulan doğalgaz borcunu ödememesi..
Şeyh El Maktum ile Kamer'in elektrik aşkı El Maktum'un şirketi Emaar ile Atasay'ın patronu Cihan Kamer, "gayrimenkulde ortaklık yaparken" sözleşmeye elektrik ve telekomünikasyonu da koydu. Du..
Gecekondu mahallesi 'lüks siteye' dönüşecek İstanbul'da Ihlamur Kasrı'nın üstündeki Köşküstü Sokak'da gecekonduların yerinde lüks binalar yükselecek. Rezidanslara komşu mahalledeki 18 evin sa..
Panik alım devri bitti, 2006 soğukkanlı müşterinin yılı! Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal, 2005'teki konut satışlarını, "Herkes alıyor, kalmayacak" paniğiyle gelişigüzel satın alınan..
'Teknolojiyi çalmazsak gelişemeyiz' Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran,"Teknoloji üretmezsek bağımlı kalırız. Biz de herkesin yaptığı gibi önce çalıp, sonra kendi teknoloji..
O zaman hükümet değil IMF gelip kayıtdışını önlesin! Rato'nun uyarısına işadamlarından sert tepki geldi. Zorlu, 'KDV indirimi kayıtdışını azaltacak. IMF çok biliyorsa gelsin kayıtdışını önles..
Faizsiz bankacıya veto, yeni isim yolda Cumhurbaşkanı Sezer, Adnan Büyükdeniz'in Merkez Bankası Başkanlığı'na atanması kararını veto etti. Hükümet yeni bir ismi Köşk'e gönderiyor. Merkez Bank..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9