25 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

25 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ADD 2 milyon kişiye dağıtacak ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADO) tarafından düzenlenen "2 Milyon Nutuk" kampanyası kapsamında, 2 milyon kişiye ücretsiz "Nutuk" kitabı dağıtılacak.
Bu fırsat kaçmasın "Yaşım 28 oldu. Trabzon’a maddi kazanç sağlamam için fazla zamanım kalmadı. Bence Trabzonspor bu fırsatı değerlendirmeli. Transferime izin verdikleri taktirde kulübün yarar..
Denizli-F.Bahçe, G.Antep-Beşiktaş Fortis Türkiye Kupası’nda yarı final maçlarının kuraları dün çekildi. Mövenpick Otel’de gerçekleştirilen kura çekimi sonunda yarı finalde Denizlispor ile Fen..
Kocaman darbe:0-1 Son Kayseri maçında ’alarm’ veren Kartal, dün sezonun en kötü futbolunu oynadı. Jun’un direkten dönen şutu dışında pozisyon bulamayan siyah beyazlılar, İ.Toraman’ın kendi ka..
ETA’nın süresiz ateşkes ilanı, 3 bin korumayı işsiz bırakabilir İspanya’da Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele veren ETA örgütünün silahlara veda etmesi halkın büyük çoğunluğu tarafınd..
Batı, Belarus’a yaptırım kartını açtı; muhalefetin ‘büyük gösterisi’ bugün Avrupa Birliği, Rusya yanlısı Aleksandır Lukaşenko’nun 9 Mart’taki tartışmalı seçimle yeniden devlet başkanı olduğu ..
Türkiye vekalet sistemine alışmalı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Merkez Bankası Başkanlığı görevine getirilen Erdem Başçı’nın bu görevi vekaleten sürdüreceği değerlendirmesine atıfta bulunarak..
Otomotiv pazarı 2006 sonunda yüzde 5 büyür Otomotiv pazarında, faizlerin düşmesi, inşaat sektöründeki hızlı büyüme ve ekonomik büyümenin süreceği beklentisiyle geçen yıla göre yüzde 4-5 civar..
Gelir Vergisi’nde süre uzatıldı Gelir Vergisi mükelleflerinin, 2005’e ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi, 29 Mart akşamına kadar uzatıldı.
Türkiye’ye yatırım yapmanın tam zamanı, yerliler de fırsatı kaçırmasın Hükümet, daha fazla yabancı yatırımcı çekerken yerlilerin de önünü açmak için Kurumlar Vergisi'nde 10 puanlık indirime g..
İhracatçı, Başbakan’a dışarı gidiş sebeplerini anlattı Tekstil ve turizm sektörlerinin ardından ihracatçılar da Başbakan Tayyip Erdoğan'a çıktı ve sorunlara çözüm bulunmasını istedi.
Benzine 5 kuruş zam Kurşunsuz benzinin rafineri çıkış fiyatı dün zamlandı. Fiyat artışı pompaya 4-5 yeni kuruş arasında yansıyacak.
Bürokrat inadının faturası devlete çıktı Yurtdışı borçlanmayla ilgili Anayasa Mahkemesi ve Meclis’in aldığı karara uymayan sosyal güvenlik kurumlarının kaybettikleri davaların maddî faturası ..
Sosyal güvenlik kuruluşları uygulamayı değiştiriyor Peş peşe davaları kaybeden ilgili kurumların yöneticileri 2 yıl şartı aranmaması için çalışmalara başladıklarını belirtiyor.
Konut bollaştı, kiralar yıl sonunda düşer Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Yıldırım, inşaat sektörünün, bankaların konut kredileri..
Merkez Bankası Vakfı piyasa oyuncusu gibi hareket etmiş Merkez Bankası'na ilişkin tartışmalar sürerken, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun başlattığı inceleme, gözleri yeniden banka bünyesinde çal..
Kanun varken teamüle bakılmaz Süreyya Serdengeçti'nin görev süresinin sona ermesi sebebiyle Erdem Başçı'nın Merkez Bankası başkan vekilliğine atanmasına ilişkin olarak "Teamüller gereği vekil..
Saatinizi ileri almayı unutmayın Yaz saati (ileri saat) uygulaması bu gece 01.00'de saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılacak.
Çat kapı ziyaret ettiği yaşlıları bakan olduğuna inandıramadı Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, ziyaret ettiği Kütahya Huzurevi'nde barınan yaşlı bir kadını, bakan olduğun..
Laptop alan öğretmenlerin 41 dolarının iadesi başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Vakıflar Bankası ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Her Öğretmene Dizüstü Bilgisayar Kampanyası’ kapsamında öğret..
Cem Karaca'nın mezarı DNA testi için açıldı Sanatçı Cem Karaca'nın Üsküdar Karacaahmet Seyid Ahmet Mezarlığı'ndaki kabri bir davaya ilişkin açılarak DNA örneği alındı.
Dil sınavına gireceklere ÖSYM’den yaz saati uyarısı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 26 Mart Pazar günü yaz saati uygulamasına geçileceğini hatırlatarak, aynı gün yapılacak 2006 Mart Dö..
‘Hastanın karnında gazlı bez unutmak büyük hata, dekana soruşturma açılmalı’ Doğum yapan kadının karnında unutulan bezde hademenin suçlu bulunmasına Tabip Odası’ndan tepki: Sayımı kim yaparsa..
Dekanı aklayan raporun sahibi Özman, 27 Mart’ta hakim karşısında YYÜ Araştırma Hastanesi’nde, sezaryenle doğum yaptırdığı F.D.’nin, karnında gazlı bez unutan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ma..
Okulda şiddet bakanlıktan takip edilecek Son günlerde artan okulda şiddet olayları üzerine tedbir almaya çalışan Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yaşanan şiddet olaylarını takip etmek üzere ..
Orgeneral Doğan’dan 28 Şubat itirafı: Birçok yanlış yapıldı, insanlar çile çekti Emekli Orgeneral Çetin Doğan, 28 Şubat süreciyle ilgili itiraflarda bulundu.
Hızlandırılmış tren kazasına yeni bilirkişi Pamukova’da meydana gelen ve 40 kişinin hayatını kaybettiği hızlandırılmış tren kazasıyla ilgili görülen davada yeni bilirkişi oluşturulmasına kara..
Türkiye’nin ilk beyin bankası Tübitak’ta TÜBİTAK DNA/Doku Bankası ve Gen Araştırma Laboratuvarı uzmanı Dr. Filiz Ö. Gerçeker, Türkiye’nin ilk ve tek beyin bankasındaki doku arşivinin 90’a ul..
Gözaltı süresinin uzamasına destek geldi Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, gözaltı süresinin uzatılarak, polise arama yetkisi verilmesini istedi. "Herkesin DNA'sı ve parmak iz..
Hastalıklı yolculara ülkeye giriş yasağı Dünya Sağlık Örgütü'nce ‘riskli ülke’ ilan edilen ülkelerden gelen yolcular, sağlık kontrolünden geçirilecek, bulaşıcı ve salgın hastalık taşıdığı tes..
Rektör, kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı Türk Hava Yolları (THY) ile Diyarbakır’dan önceki akşam İstanbul aktarmalı Antalya’ya seyahat eden Ali Yılmaz (57), uçakta aniden fenalaştı.
DTP’li belediye başkanının ‘lideri’ terörist Öcalan Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, ‘terörü övmekten’ Batman Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi.
Genelkurmay Başkanı Özkök: Terör çağın vebası Terörü çağın vebası olarak tanımlayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, ortak bir tutum alınması halinde teröre karşı zafer kazanılacağı..
Afetler için ‘taşınabilir hastaneler’ kuruluyor Sağlık Bakanlığı, afetlerde kullanılmak üzere ‘taşınabilir hastane' projesini hayata geçiriyor.
Afet yardımları Türkiye’nin yüzünü ağarttı Güney Asya’daki tsunami felaketinin vurduğu Endonezya’ya, ardından depremle sarsılan Pakistan’a yardım gönderen Türkiye, adını uluslararası alanda z..
STK’lar Afrika için de devrede Düzenledikleri yardım kampanyaları ile Endonezya ve Pakistan depreminden yüz akı ile çıkan sivil toplum kuruluşları, yardım ellerini Afrika'ya uzatıyor.
Af Örgütü: Türkiye’de ifade özgürlüğü sınırlı Uluslararası Af Örgütü (AI), Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 301. maddesinin kaldırılması için dünya çapında bir imza kampanyası başlattı.
İshakpaşa’nın yüzünü 100 YTL güldürdü Geçen yıl tedavüle giren 100 YTL’lik banknotun arka yüzünde İshakpaşa Sarayı resminin yer almasından sonra sarayı merak edip ziyarete gelen turist sayısı..
Diyarbakır’da seyircisiz sınav Turkcell Süper Ligi’nin 27. haftasında bugün saat 16.00’da iki karşılaşma daha oynanacak.
Binnaz ’temiz’ çıktı ama madalya kaçtı Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) yetkililerinden kaçtığı iddia edilen ve milli takım kadrosundan çıkarılarak Ankara’da doping kontrolüne tabi tutulan mil..
Halter Federasyonu özerklik istedi Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu’nun aralarında bulunduğu sporcularda görülen doping maddeleri nedeniyle cezalandırılan Halter Federasyonu, özerklik..
Hakan Şükür’ü kaçırmayın İTALYAN spor gazetesi La Gazetta dello Sport, ’Avrupa’da sezon sonunda bedelsiz serbest kalacak mutlak transfer edilmesi gereken 100 futbolcu’ adlı bir liste yayınlay..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8