25 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

25 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Evde en ucuz yarışı Orta gelirliye yönelik projeler 2006'ya damgasını vuracak. Emlak ve İşyeri Fuarı'nda yer alan bu projelerden biri de Neveser Taşdelen Konakları... Tek Çelik'in imza attığ..
TOKİ'nin özel sektör versiyonu olacak Önde gelen gayrimenkul pazarlama şirketlerinden Eskidji, TOKİ'nin özel sektör versiyonu haline geldi. Hedef, toplu konut mantığıyla orta gelirliye konut..
İklime özel ürün geliştirdi, ihracatın yüzde 25'ini yaptı Asaşpen, 10 bin ton ile Türkiye'nin toplam PVC profil ihracatının yüzde 25'ini tek başına karşıladı. Bu yıl iç piyasaya ağırlık vere..
ÖTV iadesi için Rato'dan habersiz yeşil ışık yaktı Başbakan, ihracatçıya enerji maliyetlerinde indirim için yeşil ışık yaktı. Ancak bu sırada IMF Başkanı Rato'nun çıkışından haberdar değildi..
'Planınız yoksa yabancının kârı sizin maliyetiniz olur' Yabancı Sermaye Derneği Başkanı, yabancı sermayeye karşı uyardı: Plan oluşturalım. Yoksa yabancının sadece maliyeti bize kalacak
Borsa çalışanı sendikalı oldu IMKB'de grev ihtimali doğdu Hakları elinden alınan İMKB çalışanları sendika üyesi oldu. Başkan yardımcılarının da bulunduğu sendikalı personel Osman Birsen'le a..
Kuzeyli yatırımcılar için Türk lokumu 2,7 milyar eurolukfon yöneten İsveçli East Capital, Kuzey Avrupa yatırımcılarına yönelik olarak 'Türkiye Fonu'nu devreye sokuyor
Okullara kamera! Milli Eğitim Bakanı 'Olayları abartmayın' diyerek medyayı suçladı, polis ise alarmda. 349 okul Mobese'yle gözetlenecek. Veliler uyarıldı: Çocuğunuzun çantasını kontrol edin
Lise yolu bıçak dolu! Bıçakların havada uçuştuğu ilköğretim okullarında 'suç aletleri' öğrencilerin birkaç adım ötesinde
Edremit halkı Daltonlar'a karşı 'Daltonlar' olarak bilinen aileden 2 kardeş, pompalı tüfekle havaya ateş açınca Edremitliler ayaklandı. Halk gece vakti, 'Mahallede hırsız, mafya istemiyoruz'..
Cuma namazına yetişelim derken... Sel felaketinin ardından Edirne'yi ziyaret eden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın makam otomobili talihsiz bir kaza yaşadı
Geçen yıl 221 çete çökertildi Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın (KOM) hazırladığı rapora göre, polis bölgesinde 2005 yılında organize suç ..
'Bizce de gözaltı süresi uzatılmalı' İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın gözaltı süresinin uzatılması, üst arama yetkisi ve tüm vatandaşların DNA örneklerinin alınması konusundaki ö..
Sarıkaya için kampanya Yaklaşık 8 bin savcı, hakim ve avukatın üye olduğu internet sitesinde Şemdinli İddianamesi'ni hazırlayan Savcı Ferhat Sarıkaya'ya destek kampanyası başlatıldı
Kıyıdaki kaçak yapılara af Kıyı Kanunu'nda yapılacak değişiklikle denizden 100 metre içeride kalan alanlardaki imarsız yapılara af geliyor. Kıyılarda birçok işletme açılabilecek
Abdullah Gül taburcu oldu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül yedi gündür yattığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden dün taburcu oldu
Sofra, Usaş'a rakip oldu Uzun yılllardır Usaş tarafından verilen THY uçaklarındaki ikram hizmeti, ihaleye çıkarıldı.
Belirsizliğin bedeli yüzde 3'lük kayıp Merkez Bankası başkanlığı konusunda süre giden tartışmalar ve belirsizlik, piyasalarda kan kaybına neden oluyor.
Hava sahası polemiği KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, AB'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün uygulanmasını beklediği Türkiye'nin Rum Yönetimi'ne 'iyi niyet' yaklaşımı olarak...
Gizlice görüştüler ETA'nın ateşkes kararı, ayrılıkçılık ve silahlı mücadelenin sürdüğü bölgelerde barış arayışının ancak 'gizli' süreçlerle yürütülebildiğini bir kez daha kanıtladı.
Berlusconi acındırıyor İtalya'da 9 Nisan'da yapılacak seçimler öncesinde anketlerde sol koalisyonun gerisinde gözüken Başbakan Silvio Berlusconi, çareyi kendini halka acındırmakta arıyor.
Belçikalı askere siyaset yolu Federe yapılı Belçika'da Silahlı Kuvvetler mensuplarının yerel ve bölgesel seçimlerde aday olmalarına imkân tanıyan yasa tasarısı tartışılıyor.
Bağlantı bir kâğıt parçası Bush yönetiminin yana döne aradığı devrik Irak lideri Saddam Hüseyin ile Kaide lideri Usame bin Ladin arasındaki bağa dair 'belge' bulundu.
Castro don yıkamıyor ABD yönetimlerinin yıllardır devirmek için binbir çaba sarfettiği Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun bir suikasta kurban gitmemek için bir giydiği iç çamaşırını bi..
Cheney'nin otel kaprisleri ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin artistleri aratmayan 'otel kaprisleri' varmış.
DTP lideri: Aramızda sorun yok Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Kürt Demokrasi Vakfı'nın düzenlediği Nevruz resepsiyonunda bir grup gazeteciyle sohbet etti.
Baykal: AKP masonik parti CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP'li Hatay Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarını değerlendirirken, "AKP artık masonik bir parti oldu" dedi.
'Ananı da al git' haber değilmiş CHP'li Berhan Şimşek'in soru önergesini yanıtlayan TRT'ten sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Mersinli çiftçi Kemal Öncel ile yapt..
Bakan Gül taburcu oldu Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) kulak ameliyatı olan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün taburcu oldu.
Şemdinli'de yakın takip Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova'da meydana gelen olayları araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, çalışmalarına bölgede devam edecek.
'O ağaç evliya, kestirmeyiz' Kumru ilçesine bağlı Kovancılı Köyü'nde köylülerin evliya ağaç direnişini müftü kırdı. Köylülerin çaput bağlayıp dilek tuttuğu 150 yıllık dev çınar, yol yapımı iç..
Öğretmen elinde odunla görevde! Zeytinburnu'ndaki Endüstri Anadolu ve Teknik Lisesi'nin iki öğrencisi önceki gün cep telefonunu gaspetmeye çalışan üç kişi tarafından bacaklarından bıçaklandı.
Şûra toplanıyor üst kurul geliyor Milli Eğitim'in 27-31 Mart tarihleri arasındaki şûrasında okullardaki şiddet konuşulacak. Tedbirleri artırmak için 10 günde iki genelge çıkaran bakanlık, şid..
Niğde'de içkili yerler kent dışına çıkıyor Niğde Valisi Gündüz Beder, içkili yerlerin kent dışına taşınağını açıkladı.
Emniyet, gözaltını uzatmakta ısrarlı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, gözaltı süresinin 15 güne çıkması, gecikmesi sakıncalı hallerde kolluk amirine de arama yetkisi verilmesi..
Çeteyi maliye bitirir! Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı, 2005 Raporu'nu açıkladı.
Sürpriz ziyaret heyecan yarattı Başbakan Tayyip Erdoğan ve Şemdinli iddianamesinin ardından gündemi işgal eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, dün sabah Başbakanlık Konutu..
Yoksul Doğu'dan çıkıyor Devlete, yoksulluk nedeniyle çocuklarını okula kaydettiremeyen ve sağlık kontrollerini yaptıramayan 1 milyon 117 bin 147 aile başvurdu.
Yargı: Yatak yok mazeret değil Sakarya İdare Mahkemesi, 2002'de yer yokluğu gerekçesiyle evine gönderildikten beş saat sonra ölen altıbuçuk aylık Mehmet Can Yılmaz'ın ailesinin açtığı tazmina..
Anne ve basanın dişlerini gasp etti İşçi emeklisi iki çocuk babası 48 yaşındaki Recep Öngelen, önceki gün akşam saatlerinde Yıldırım ilçesi İncirli Mahallesi'nde oturan babasının evine geldi.
Aile reisi yerine 'referans kişi' Nüfus kayıt sistemini yeniden düzenleyen yasa tasarısıyla ailelerin ekonomik, sosyal ve eğitim düzeylerinin de sorgulanması öngörülüyor.
Karaca'nın mezarı açıldı Sanatçı Cem Karaca'nın Üsküdar Karacaahmet'teki kabri, Emrah Karaca'nın babası olup olmadığının tespiti amacıyla dün açılarak DNA testi için örnek alındı.
Protestocu gözaltında Ege Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansa konuşmacı olarak katılan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u protesto edip diğer öğrencileri de kışkırttığı öne sürülen bir ki..
Kalkan'a ikinci soruşturma DTP'li bölge belediye başkanlarının Diyarbakır'daki 'Tecrite hayır' basın açıklamasında 'Sayın Öcalan' dediği için soruşturma başlatılan...
Enerji bilmecesi Japonya'da bir mahkeme, ülkenin ikinci büyük nükleer reaktörünün kapatılmasına karar verdi. Nükleer reaktör en son inşa edilenlerden biriydi.
Omega-3 sadece bir efsane mi? Bunu da mı duyacaktık! Yağlı balıkların içerdiği omega-3 yağ asitlerinin kalp krizi ve kanseri önlediğine dair inanışı destekleyecek...
Libidonun düşmanı Para yoksa seks de yok! Britanya'da yapılan araştırmaya göre, para meseleleri 'libido'yu düşürürken bundan özellikle evli ya da beraber yaşayanlar etkileniyor.
Diyanet ve Silahlı Kuvvetler erkekleri şiddete karşı eğitecek Kütahya’da incelemelerde bulunan kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, er ve erbaşlara ailede şiddetin önlenmesi ..
Yıldırım Koleji öğrencilerinin hazırladığı proje finale kaldı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Yıldırım Koleji öğrencileri, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nın düzenlediği bilg..
Oy aman Toraman: 0-1 UEFA şansını kovalayan Beşiktaş, İbrahim Toraman'ın kendi kalesine attığı 'enteresan' golle Konya'ya teslim oldu. Bu mağlubiyet Kartal'ın İnönü'deki beşinci yenilgisiydi...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8