24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'10 yıldır beni bir evin bodrumunda alıkoydu' 14 yaşındayken okulun güvenlikçisi tarafından kandırılan Nicole, yıllarca evinin üç sokak ötesinde hapis hayatı yaşadı
İngiliz futbolu kahinini arıyor İngiltere'de tüm taraftarlar, bahis şirketleri ve medya işi gücü bıraktı 7-0 biten Liverpool Birmingham karşılaşmasının tüm ayrıntılarını maçtan önce ilan ede..
Merhaba borçlar! G.Saray, UEFA kriterlerine uymak için 31 Mart'a dek 'Alacağımız yok' yazısını almak zorunda
'Borç 47.5 milyon $'dı' Gizlenen sır Yiğit Şardan tarafından açıklandı: Canaydın göreve geldiğinde 48 milyon $lık vergi borcunun 44 milyonu Maliye Bakanlığı tarafından silindi
Maç yarım kalacaktı N.Özdemir: 'Olaylar futbolcuları çok etkiledi, takımı sahadan çekmeyi düşündük.' F.Gökşen: 'İlk yarıda 3 yada 4 gol atsak F.Bahçeli yöneticiler bahane bulacaktı.'
'Amigo Tuncay' tartışması Tribünlere 'Bir baba hindi' tezahüratı yaptırıp 'Cimbom'a bindi. Cimbom'dan indi, Kartal'a bindi' diye bağıran Tuncay Şanlı, F.Bahçelileri ikiye böldü
Ümit Karan: Bari şampiyon olalım 'Bu zamansız sakatlık beni kahretti. Bari şampiyon olalım da üzüntümü unutayım'
Demirören engelledi Fransız hoca ile evinde görüşen Yıldırım Demirören 'Sezon sonu Avrupa'ya gitmek istiyor, ayrılacak. Kadro dışı bırakmayalım, para cezası verelim' dedi
Halilhodziçten uyarı Boşnak teknik adam, Trabzon'un dünkü idmanında kanat atakları üzerinde durdu. Sık sık idmanı kesip, istediğini yapamayan oyuncuların dikkatini çekti
'Maydonoz' olmak Talay Erker (Spor) - Bizim bildiğimiz 'öz taraftar' gönül verdiği renklerle 'nikah kıymş' gibidir. Nasıl nikâh masasında 'iyi günde de, kötü günde de...' diye ortaya konan ..
Kukalı saklambaç Onur Kumbaracıbaşı - T. Erdoğan'ın Merkez Bankası (MB) Başkanı ataması komedi boyutlarını aştı...
Üniversiteler S.O.S. veriyor Yüksel Aytuğ - Buradan bu ülkenin eğitim öğretimcilerine çağrıda bulunuyorum. Lütfen son bir ay içinde yayınlanan 'Kim 500 Bin İster?' yarışmasının bantlarını S..
Yakup, rüya gördüğü yere mabet yaptırdı Süleyman Ateş - 2 Mart 2006 tarihli 'İsrail oğulları hangi soydan geliyor?' başlıklı yazımda zühulen Yakup yerine, İshak'ın 12 oğlu olduğu belirtilmi..
Adnan Hoca 21 milyon YTL'yi nereden buldu? Mustafa Mutlu - Çıkar amaçlı örgüt kurmak suçundan yargılanan ve zaman aşımı sayesinde kurtulan 'Adnan Hoca' tekrar sahneye çıktı...
Para politikası tartışması güme gitti Seyfettin Gürsel - Merkez Bankası' na başkan tayini dram olarak başladı. Birinci perdede gizemli manevralar, dramatik gerilimler sahneye kondu. Son gün..
Ev alırken tablo da al! Evinizi seçerken duvarlara ne asacağınızı da düşünmelisiniz... Maslak'ta inşa edilen lüks residance Mashattan'ın müteahitleri de böyle düşünmüş olmalı ki, satış ofisin..
Milli okçuya kargo şoku İspanya'nın Jean kentinde 14-19 Mart tarihleri arasında yapılan 10. Avrupa Büyükler ve Gençler Salon Okçuluk Şampiyonası'na katılan milli takımda yer alan Mustafa Şahi..
İstanbul'un yıldızı parlıyor Risk, değer ve kira artışı kriterleri göz önünde bulundurularak 27 Avrupa şehrinin gayrimenkul piyasası için yapılan genel sıralamada Türkiye, geçen yıla göre 19'..
Krediye hücum var Tüketici kredileri, 17 Mart tarihi itibarıyla 189,9 milyon YTL artarak 32 milyar 401,5 milyon YTL'ye yükseldi. Söz konusu krediler, 10 Mart tarihi itibarıyla 32 milyar 164,6..
Araç ağırlık kontrolü de özelleştirilecek Ulaştırma Bakanlığı, halen Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından (KGM) yürütülmekte olan araçların ağırlık ve boyut kontrollerini yapmak veya 'yaptı..
Eski başbakana limitsiz kart teklifi CHP'li Ali Kemal Kumkumoğlu, emekli cumhurbaşkanları ve başbakanlara limitsiz kredi kartı verilmesini önerdi. TBMM Plan Bütçe Komisyonu'ndaki Sosyal Güven..
Doğan'dan alışveriş televizyonu Doğan TV Radyo Yayıncılık ile Fransa'nın önde gelen televizyon kuruluşu TF1 (Television Francaise 1) Türkiye'de televizyon vasıtası ile evden alışveriş alanınd..
Kore, başkanını bir hafta önce atadı T.C. Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin görev süresi 14 Mart'ta dolmasına karşın halen yerine atama yapılamazken, Güney Kore hükümeti, görev s..
Zehirli bilezik toplanıyor Spor malzemeleri üreticisi Reebok, ölümle sonuçlanan zehirlenmeye yol açtığı iddia edilen promosyon olarak dağıttığı metal bilezikleri piyasadan toplatıyor.
9 YTL'lik bilet kapışıldı Onur Air'in başlattığı kampanya kapsamında, dün itibarıyla bir ay boyunca, iç hatlarda yaklaşık 10 bin biletin 9'ar YTL'ye satılacağı açıklandı.
DPT: Zekât kurumsallaştırılsın Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) 9'uncu Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında oluşturduğu Gelir Dağılımı ve Yoksullukla Mücadele Özel İhtisas Komisyonu, yok..
55 milyon dolarlık kuş gribi desteğinde uzlaşı Türkiye'nin, kuş gribiyle mücadelesine 55 milyon dolar mali destek verilmesine ilişkin görüşmeler tamamlandı. Avrupa Birliği (AB), Dünya Bankası..
İhracatçılar Erdoğan ile görüşüyor Başbakan Tayyip Erdoğan, sektör temsilcileriyle yüz yüze yaptığı görüşmeleri bugün ihracatçılarla bir araya gelerek sürdürecek.
Görünmeyen AB Cengiz Aktar - Hafta başında Avrupa Komisyonu temsilcisi Büyükelçi Kretschmer Adana'da yapılan bir toplantıda halkın müzakere süreciyle birlikte AB'ye üyelik hakkındaki desteğ..
Çetleşme manyaklığı.. Selahattin Duman - Yahut, televizyoncuların dediği gibi yapalım.. Lafa 'Başka bir deyişle' klişesini kullanarak başlayıp 'yarım metre ötesinde oturanlarla sebepsiz yer..
Afiyet olsun beyler Okay Gönensin - Bu ülkede neden iktidar olunur? Kimileri soruya gayet saf yüreklilikle cevap verebilir. Ama doğru cevap 'kamu imkânlarından faydalanmak'tır
Su aziz, biz meymenetsiz! Haşmet Babaoğlu - Çocukken rahmetli ninem, rahmetli babaannem benden su istesinler de, bir koşu mutfağa gidip getireyim diye can atardım...
Silahlara veda Mine G. Kırıkkanat - Pireneler'in tatlı bir eğimle Atlas Okyanusu'na teslim olup Anglet kumullarında eridiği Adour sınırını ilk kez geçtiğimde, yağmurlu bir eylül günü, 1984 ..
Çıkrıkçılar Çarşısı Akmerkez'e dikleniyor! Necati Doğru - Bu kadar rastlantı olamaz. Bu fotoğraf öyle rastgele oluşmaz. Oluşamaz. Türkiye'nin 81 ili var, sadece 1 ilinde (Hatay) büyüteç alt..
Hükümetin başarısı mı? Ali Ağaoğlu - Kasım 2002 seçimleriyle işbaşına gelen AKP hükümeti, ekonomideki tüm olumlu gelişmeleri nerede ise tek başına sahipleniyor. Haklıdırlar! Zira siyasi sor..
Merkez Bankası Başkanlığında 'doğru seçim' Salih Neftçi - Para politikaları ve faizler konusunda yazı yazmak bu aralar özellikle riskli. Çünkü hemen arkasından Cumhurbaşkanlığı'ndan bir açı..
Türbandan başka sorunu yok mu Türkiye'nin? Ruhat Mengi - O kadar çok mektup ve telefon geliyor ki bu konuda, şikayetlerin hangisinden söz edeceğimi bilemiyorum...
Yeter artık susalım! Güngör Mengi - Şemdinli iddianamesi de, onu izleyen karmaşa da hukukun saygısız saldırılarla yıpratılmasıdır...
AKP'li Ergin'den 'ihale' savunması Meclis'te basın toplantısı yapan Sadullah Ergin, Hatay'da, 952 ihalenin 55'ini AKP'lilerin kazandığını söyledi...
Şener IMF'ye yanıt verdi: Ek ödeme sapma yaratmaz Başbakan Yardımcısı Şener, programdan sapma açıklamasına cevabında, 2 milyar YTL'lik ek yükün bütçede yer aldığını söyledi
Başbakan 'ağlatır' diyor rakamlar tersini söylüyor Başbakan elektrik maliyetinden yakınan sanayicilere 'dağıtım özelleştirmesinden sonra çok ağlayacaksınız' dedi. Ama dünyada özelleştirme so..
Havada böyle fiyat görülmedi Uçmak hiç bu kadar ucuz olmadı. Önce Onur Air, '10 bin bileti 9 YTL'ye satıyorum' dedi. Ardından Atlas'tan 19 YTL'lik promosyon haberi geldi
Zekat market! Devlet Planlama Teşkilatı halktan toplanacak zekatla yoksulların yararlanacağı 'Zekat Mağazalar Zinciri' oluşturulmasını istedi
Deprem korkusu 4 katlı bloklara talebi patlattı İstanbul'un ilk 4 katlı bloklardan oluşan konut projesi Armina Evleri, satış rekoru kırdı, Bahçeşehir'de inşaatı başlayan projede 720 dairenin..
Hepsi bu filmde Tekstildeki KDV kavgası, macera filmine döndü. Başbakanın 'fırça attığı' tekstilciler birbirine düştü, eleştiri dozu arttı, tansiyon tavana çıktı. Kulislerde kavga nedeni ola..
Orada kimse var mı? 17 Ağustos depreminde beton yığınlarının arasına sıkışmış hayatları ararken 'orada kimse var mı' diye bağıran AKUT'un sempozyumuna kulak veren çıkmadı. 81 ilin valileri i..
'Hırsızlık fabrikası' kurdular Konya'da çivi ve tel üretimi yapan bir fabrikada, 1.3 milyon YTL'ye yakın çalıntı kamyon malzemesi ele geçirildi
Büyük Taarruz için sahaya! Atatürk, Büyük Taarruz planını açıklamak için komutanları dikkat çekmeden bir araya getirmek istedi. Bu sebeple Akşehir'de futbol maçı düzenlendi
Şirket sahibi patronlar işçiden bile daha az vergi ödemiş! Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın gelir vergisi mükellefleri nezdinde yaptiğı araştırma, her 10 sektörden 6'sında, patronların as..
'Polat abiyi örnek aldım bıçağı kalbine sapladım' Bu sözler, önceki gün İstanbul'un en iyi okullarından Levent'teki Lütfi Banat İlköğretim Okulu'nda sınıf arkadaşı Fatih Çan'ı bıçaklayan 14 ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10