24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Af Örgütü, TCK 301'inci maddenin kaldırılması için dünya çapında kampanya başlatıyor İSTANBUL - Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International - AI) 1-10 Nisan arasında gerçekleşt..
TÜİK: Ocak ayında en kirli hava Bayburt ve Kayseri'de ANKARA - Türkiye'de bu yılın Ocak ayında, kükürtdioksit açısından en fazla hava kirliliği Bayburt'ta, duman açısından da Kayseri'de yaşan..
Utah Jazz'a Washington darbesi: 97-109 Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, NBA'de bu sabaha karşı oynanan maçta Washington Wizards'ı konuk etti. Delta Center'daki maça ilk 5'de çıkan Okur'un 7 s..
Kara sınır kapısından giriş çıkışlar kolaylaşıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile sınır komşuları arkasındaki kara sınır kapılarından yapılan giriş ve çıkış işlemlerindeki bürokras..
Tüzmen'den Merkez Bankası Başkanı kriterleri Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yeni atanacak Merkez Bankası Başkanı'nın sualtı eğitimi almış, soğukkanlı ve hızlı harekete geçecip karar alabilecek ..
Bürokrat atamaları sürüyor/ 2 yeni atama ANKARA - Bürokrat atamaları devam ediyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığına ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığına olmak üzer 2 yeni atama yapıldı. Konuya il..
Ziraat Bankası, 442 adet para ödeme makinası satacak ANKARA - Ziraat Bankası A.Ş. Satın Alma ve İnşaat Hizmetleri Daire Başkanlığı, toplam 442 adet para ödeme makinasını satmak üzere ihale aç..
Vural Öger, Almanya'da "Turizmin en başarılı 10 yöneticisi " arasına girdi MÜNİH - Alman Focus Dergisi'nin seçtiği "Turizm Sektörünün En Başarılı İlk On Yöneticisi" sıralamasında Vural Öger; ..
HeidelbergCement: Ladik Çimento'nun Akçansa'ya devrini bekliyoruz İSTANBUL - HeidelbergCement, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) düzenlediği ihalede en yüksek teklifi Akçansa'nın verm..
ABD Genelkurmay Başkanı Pace: PKK'nın bertaraf edilmesi için Türkiye ile ortak çalışıyoruz ANKARA - ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, PKK'nın terör örgütü olduğunu belirterek, örg..
'Hoşuma giden olursa yanaşırım' Hülya Avşar 'Beni hala evli zannediyorlar. Kimse ilgilenmiyor. Ama ben beğendiğim birisi olursa eskisi gibi süzülmem hemen yanaşırım' dedi
210 kişilik kadro için, 10 bin başvuru TÜPRAŞ'ın İzmit ve İzmir Aliağa Rafinerileri'nde çalıştırılmak üzere alacağı toplam 210 kişilik işçi kadrosu için 10 bine yakın başvuru oldu
Bakan Tüzmen: Kurda bu saatten sonra ani değişiklik daha zararlı olur MARAKEŞ - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu saatten sonra kurda ani değişiklikler olmasının ekonomiye daha zararlı olacağın..
Bireysel Emeklilik Fonu'nun büyüklüğü 1.3 milyar YTL'yi aştı İSTANBUL - Bireysel Emeklilik Fonu'nda toplanan katkı payı 20 Mart itibariyle 1 milyar 157,6 milyon YTL olurken, toplam yatırıma ..
Arınç: KOBİ'ler işsizliğin çözümünde bir ilaç durumunda MANİSA - TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'de sayıları 3,5 milyonu bulan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) işsizliğin çöz..
Goodyear'da Olağan Genel Kurul, 28 Nisan'da İSTANBUL - Goodyear'da Olağan Genel Kurul, 28 Nisan'da yapılacak. Goodyear Lastikleri T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, 2005 yılı..
Ünal Tarım'da Olağan Genel Kurul, 14 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Ünal Tarım'da Olağan Genel Kurul, 14 Nisan'da yapılacak. Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
İMKB, haftanın son gününde yön bulma çabasında/ Endeks, 44300-44500 bandında/ Döviz ve faiz bir miktar arttı İSTANBUL - İMKB, haftanın son gününde de temkinli seyrediyor. 44 bin direncinin al..
Şanlıurfa'da Medya FM 'Kürtçe yayına' başladı ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da yayın yapan Medya FM, Radyo Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) aldığı izinle, dün ilk kez 'Kürtçe yayına' başladı. Medya..
'Hacı' hassas gündem kurbanı mı? Yüksel Aytuğ - atv'nin daha yayınlanmadan olay yaratan dizisi 'Hacı' bu gece ilk bölümüyle ekrana gelecekti. Ancak atv'den yapılan bir 'son dakika' açıklama..
Garanti Faktoring'de Olağan Genel Kurul, 29 Mart'ta İSTANBUL - Garanti Faktoring'de Olağan Genel Kurul, 29 Mart'ta yapılacak. Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderile..
38. DÜNYA İş Geliştirme Toplantısı pazartesi günü Giresun'da yapılacak GİRESUN - DÜNYA İş Geliştirme Toplantıları'nın 38'incisi 27 Mart 2006 Pazartesi günü saat 13.00'de Giresun Ticaret Borsa..
Rıza Akçalı, DYP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti ANKARA - Rıza Akçalı, DYP Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu Üyeliğinden istifa etti. Akçalı, yaptığı yazılı açıklamad..
Bakkallar, beyanname verme süresinin 15 Nisan'a kadar uzatılmasını istiyor ANKARA - Yaptığı yazılı açıklamada, peşin verginin kaldırılmasını isteyen TESK Genel Başkan Vekili, Türkiye Bakkalla..
Alarko Holding'in Olağan Genel Kurulu, 16 Mayıs'ta İSTANBUL - Alarko Holding'in Olağan Genel Kurulu, 16 Mayıs'ta yapılacak. Alarko Holding A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, ..
Bakan Koç, Moskova'da Turizm Fuarı'nı gezdi MOSKOVA - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Moskova'da her yıl düzenlenen Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'ndaki (MITT 2006) Türk standlarını..
Benzinin rafineri çıkışına yüzde 6 zam / Tüketiciye yansıma yüzde 1.8 İZMİT - TÜPRAŞ, benzin rafineri çıkış fiyatlarına zam yaptı. TÜPRAŞ'ın yayınladığı rakamlara göre, kurşunsuz 95 ortan be..
Dışişleri: ABD-Rusya krizinde Türkiye'nin arada kaldığına ilişkin haberler asılsız ANKARA - Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, 2 bin Çeçen'in Gürcistan'a girmesinin ardından ABD ile Rusya..
Batı bölgeleri ile zamanla yurdun iç kesimlerinde aralıklarla yağış görülecek İSTANBUL - Tahminlere göre, bugün batı bölgeleri ile zamanla yurdun iç kesimlerinde aralıklarla yağış görülecek. ..
Rice Bakoyanni ile görüştü ABD'nin Başkenti Washington'da bir araya gelen ABD ve Yunan dışişleri bakanları Kıbrıs ve Heybeliada Ruhban okulunu konuştu. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice i..
Emisyon hacmi dün 33 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 23 Mart Perşembe günü 33 milyon YTL azalarak, 19 milyar 998 milyon 213.8 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ön..
Şişe Cam, 2005 yılını 5.9 milyon YTL zararla kapadı İSTANBUL - Şişe Cam, 2005 yılını 5.9 milyon YTL zararla kapadı. Şişe Cam tarafından Borsa'ya gönderilen 2005 yılı konsolide net dönem zara..
Reysaş, TCDD ile yurtiçi taşımacılık anlaşması imzaladı İSTANBUL - Reysaş, TCDD ile yurtiçi taşımacılık anlaşması imzaladı. Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
Dardanel Gıda, alacaklı bankalara teklifini sundu İSTANBUL - Dardanel Gıda, alacaklı bankalara teklifini sundu. Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada ş..
Ankara'nın Bala İlçesi'nde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi ANKARA - Ankara'nın Bala İlçesi'nde hafif şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin ..
ABD Genelkurmay Başkanı Org. Pace: PKK konusunda bizi izlemeye devam edin ANKARA - ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, terör örgütü PKK ile mücadele edilmesi gerektiğini belirterek,..
Tüzmen: MB Başkanı olacak kişi mutlaka Greenspan'ın kitabı 'Maestro'yu okumalı MARAKEŞ - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Merkez Bankası Başkanlığı'na getirilecek kişinin; olaylar karşısında soğu..
Yoğurtlu cips olmazsa programa çıkmam abi! Yıldız Tilbe, 'Yıldızların Altında' programından yapımcısı Başak Yapım'ı profesyonel olmamakla suçlayıp ayrılmıştı...
Güzel insanlar Partisi (GİP) için CHP'yi terk etti CHP üyesi manken Tuğba Özay, yeni kurulan GİP'ten gelen 'Bize üye olun. Sizi başbakan yapacağız' teklifini sevinerek kabul etti. Ancak bunu..
Çağla'ya 3 bin YTL tazminat ödeyecek Çağla Şıkel, meslektaşı Nilay Dorsa'ya kendisine 'Türkiye'nin en iyi eğreti gelinlerinden biri' dediği için açtığı hakaret davasını kazandı...
Kuzenler intikam için mi kaçırıldı? Okula giderken kaybolan 10 yaşındaki kuzenler Tuğçe ve Büşra'nın eski bir husumet dolayısıyla kaçırılmış olabileceği belirtildi
Ve Cem Karaca'nın mezarı bugün açılıyor Kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle iki yıl önce yaşamını yitiren sanatçı Cem Karaca'nın mezarı bugün açılarak naaştan DNA örneği alınacak...
Cesareti olan varsa gelsin Antalya'da yaşayan Rus kadınlar, taciz ve kap kaç olaylarından korunmak için sokağa 'bodyguard' köpekleriyle çıkıyorlar...
Papa CIA'nın gizli silahıydı CIA eski Başkanı Robert Gates ABD ile Vatikan arasında soğuk savaş döneminde kurulan gizli ittifakı ilk kez resmi olarak açıkladı. Gates, 'Komünizme karşı Papa İ..
Fransa'nın AB oyunu Fransa müzakereleri sekteye uğratmak amacıyla Türkiye'ye insan hakları konusunda sert tutum izlenmesi için AB'ye baskı yapıyor
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10