24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

24 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Savaş gibi yıkım! Sarıyer Derbent'ten dün sabah sis bulutlarıyla birlikte bomba sesleri yükseldi
Cinayet anı MOBESE ekranında, kaçamazsın! Bağcılar'da, 2 yıldır ayrı yaşadığı karısını, boşanmak istediği için bıçaklayarak öldüren Ahmet Sarıaydın, olay anında MOBESE kamerasına yakalanınca..
Özkök'ten terör için işbirliği çağrısı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, terörizmin evrensel bir tehdit olduğunu belirterek, 'İşbirliği olmadan çözüme ulaşmak mümkün değil' dedi. Öz..
Büyükanıt: Tanık olmak sanık olmaktan iyidir Şemdinli davasında tanık olarak dinlenme ihtimalini gazetecilerden duyan Büyükanıt, 'Sanık olmaktan iyidir' dedi
Köşemizde oturmasını biliriz Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevinden Araştırma Planlama Koordinasyon Dairesi'ne atananan Sabri Uzun: Karara saygı duyuyorum
Danıştay'dan çifte diplomaya iptal Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin bazı hükümlerinin yürütmesini durduran Danıştay 8. Dairesi'nin kararına yapılan it..
Muayene ücreti yeni tarife Türk Tabipler Birliği (TTB) Yasası'nda yapılan değişiklikle muayene ve ameliyat ücretlerinde asgari ücret tarifesinden 'rehber ücret' tarifesine geçildi
ETA'nın sözcüsü işletme diplomalı İspanya, Bask'ın bağımsızlığı için mücadele eden ETA'nın önceki günkü kalıcı ateşkes ilanını yapan kadını konuşuyor. ETA açıklamasını ilk kez bir kadının oku..
ABD'li senatörler sigaya çekildi Irak ve İran gündemiyle Türkiye'ye gelen Amerikalı senatörler Türk vekillerin 'can sıkıcı' soruları ve eleştirileri ile karşılaştı.
Türkler, İran'a saldırıya karşı Ankara art arda ABD'li yetkililere ev sahipliği yaparken, bir anket, Türk halkının ABD'ye güvensizliğiyle İran ya da Suriye'ye saldırıya karşı olduğunu ortaya ..
Annan, Talat'ın gönlünü aldı 28 Şubat'ta Paris'te Rum Yönetimi lideri Tasos Papodopulos'la görüşmesi sonrası yapılan ortak açıklama ile Türk tarafının kalbini kıran BM Genel Sekreteri Kofi An..
AB göçmenle 'sözleşecek' AB'ye üye altı büyük ülkenin (Almanya, Fransa, Britanya, İspanya, İtalya ve Polonya) içişleri bakanları, göçmenlere yönelik vatandaşlık testi ve uyum sözleşmesi hazır..
Hamaney şaşırtmış ABD, İran dini lideri Ali Hamaney'in Irak konusunda görüşmelere onay vermesinin şaşkınlığını yaşıyor. Dışişleri Sözcüsü Sean McCormack, İran'ın nükleer programı nedeniyle BM..
Yunan öğrenci Paris'e özendi Fransa'da üniversite öğrencileri yeni iş yasasına karşı eylemlerini sürdürürken, Yunanistan'da da üniversiteler, hükümetin hazırladığı yeni eğitim yasasına karşı ..
'Rahman idam edilmeyecek' Afganistan'da Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçtiği gerekçesiyle idam cezasıyla yargılanan Abdül Rahman için uygun bir çözüm aranıyor.
Rice'a 'marsık' yakıştırması ABD'li bir radyocu, programında siyahi Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice'ı övmeye çalışırken İngilizce argosunda 'marsık' anlamına gelen ırkçı 'coon' kelimesini ku..
Erdoğan'ın doktoruna 'menfaat' soruşturması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel doktoru Mehmet Koray Gürsel'in ilaç firması-hekim ilişkileriyle menfaat sağladığı, reçete artırımına yönelik ..
Baykal'dan iktidara: Görevden alma nedeniniz ne? CHP lideri Baykal, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Uzun'un görevden alınış nedeninin açıklanmasını istedi: "Şemdinli ile ilgiliyse, ..
MEB'in açık lise itirazı reddedildi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'nin bazı hükümlerinin yürütmesini durduran Danıştay'ın kararına Milli Eğitim Bakanlığı..
DYP'de Akçalı istifa etti Rıza Akçalı, DYP Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğinden istifa etti.
Özeller Kürtçe yayına başladı Özel radyo-TV'ler Kürtçe yayına geçti. Diyarbakır'da Gün ve Söz TV ile Şanlıurfa merkezli Medya FM, dün Kırmançi lehçesindeki yayınlarına başladı.
TCK 301'den esnafa beraat Polisin yaptığı denetimleri protesto için astıkları pankart nedeniyle haklarında TCK 301'e göre 'Emniyeti alenen aşağılamak'tan dava açılan dokuz işyeri sahibi ilk d..
F.C.'nin ölüm riski sürüyor Levent'te bir ilkokulda önceki gün sınıf arkadaşı C.B. tarafından bıçakla yaralanan F.C.'nin hayati tehlikesi sürüyor. F.C.'yi ameliyat eden Memorial Hastanesi Ka..
'Kurusıkı'ya sıkı denetim İçişleri Bakanlığı, kurusıkı tabancalarla işlenen suçların artması üzerine bir yasa taslağı hazırladı. Taslakta şu maddeler yer alıyor...
Miras avcıları hayatını kararttı Bayrampaşa'da 31 yaşındaki S.G. adlı özürlü kadın, babasından miras kalan daireleri üzerlerine geçirmeye çalışan bir şebeke tarafından kaçırıldı.
Yuvalara gıda bağışı dönemi bitti Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı yuva ve huzurevlerinde yemek hizmeti özelleştirildi, vatandaşların bu kuruluşlara gıda yardımı yapma ..
'Eksiksiz aşk' bir yıl ister Britanya'daki Bath Üniversitesi'nden araştırmacılar, bir ilişkide tutku, sırdaşlık ve bağlılık duygularıyla tanımlanan 'eksiksiz aşk'ın gelişmesi için, yaklaşık ..
Alzheimer hastasına iyi haber Orta dereceli alzheimer hastalarına verilen donepezil (ticari adıyla Aricept) adlı ilacın, ileri derecedeki hastaların hayat kalitesini artırmada da yararlı oldu..
Yol boyunca hava tahmini Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, özel aracıyla şehirlerarası yolculuğa çıkacak sürücüler ile ticari taşımacılık yapan şoförlerin güvenli şekilde seyahat edebilmele..
Haliç’te yaşayan balık türü 30’u geçti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Haliç'in 30'un üzerinde canlı türünü barındırdığı bildirildi.
Dumanlı: Medya, 12 Eylül’ün etkisinden kurtulamadı Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Türk medyasının 12 Eylül darbesinin etkisinden kurtulamadığını söyledi.
‘Yeşil Vadi Projesi’ 10 bin fidanla başladı Beylikdüzü Belde Belediyesi'nin "Yeşil Vadi Projesi" çerçevesinde düzenlediği "Her Fidana Bir Fidan'' kampanyası, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'..
Kaçak binayı yıktırmamak için mahalleyi savaş alanına çevirdiler Derbent Mahallesi’nde yaptırdıkları kaçak dernek binasını yıktırmak istemeyen bir grup, yıkım ekiplerini mahalleye sokmamak iç..
En yeni tıbbî malzemeler İstanbul’da Tıp sektöründe Avrasya'nın en büyüğü olduğu vurgulanan "13. Uluslararası İstanbul Tıbbî Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Tekn..
B.Evler'de bir günlük su kesintisi yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Ünverdi Kavşağı sebebiyle Bahçelievler genelinde su kesintisi yapılacak.
İstanbul'da 6 bine yakın verem hastası yaşıyor İstanbul İl Sağlık Müdür Vekili Mehmet Bakar, dünyadaki bütün metropollerde olduğu gibi İstanbul'da da tüberküloz görülme oranının birçok ilden ..
İş garantili meslek kursiyerleri sertifika aldı Sultanbeyli Belediyesi ile birlikte ilçede konfeksiyon ve makinecilik kursu açan İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İTKİB) gezi..
Kundakçılar Bağcılar'da iki otomobili daha yaktı Bağcılar'da günlerdir devam eden araç kundaklama olayları dün gece de sürdü. Park halindeki 2 otomobil kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce a..
Vakıflar Müdürlüğü her gün 3 bin kişiye sıcak yemek veriyor Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Uşak’ta ihtiyaç sahibi 3 bin kişiye her gün sıcak yemek..
Ali Yılmaz, yeniden Zonguldak Milli Eğitim şube müdürü Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne, eski şube müdürlerinden Ali Yılmaz yeniden getirildi.
Çaldıkları aracın benzini bitince yeni oto çaldılar Antalya’dan çaldıkları otomobilin benzini Kütahya’da bitince, buradan başka bir otomobil çalan 3 kişi yakalandı.
Taksi şoförü, tedavi görürken intihar etti Zonguldak Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 41 yaşındaki taksi şoförü Hasan Çebi, hastanenin tuvaletinde kendini asarak intihar etti.
Maç izleyen gencin kalbi heyecana dayanamadı Zonguldak'ın Karaman beldesinde futbol oynayan arkadaşlarını izleyen bir gencin kalbi, maçın heyecanına dayanmadı.
Gönen, ilk özel okuluna kavuşuyor Gündoğdu Mahallesi Ayvacık Caddesi üzerinde, 1998 yılında yapımına başlanan 3 katlı okulun gelecek yıl eğitim öğretime açılması için çalışmalara hız verildi...
Penguen Gıda konservede ‘yılın altın markası’ seçildi Penguen Gıda, Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından konserve dalında altın marka ödülüne layık görüldü.
Aşıklar, sigara türküsüyle tiryakileri terapi ediyor Sigara içme yasağını genelleştiren kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde olduğu bugünlerde Bursa’da bir grup türkü sevd..
Edirne çiftçisi tarlalardan balık topladı Edirne’de nehir taşkınları sonrası suların çekilmeye başlamasıyla, tarım alanlarında kalan balıklar, çiftçiler ve balıkçılar tarafından toplanmaya ba..
Evleri sular altında kalan mahalle halkı taşınmak istiyor Edirne’de nehir taşkınlarında evleri sular altında kalan vatandaşlar, daha güvenli bölgelere taşınmak istiyor.
Adapazarı’nda piliç fabrikasında yangın Adapazarı’nda Sabancı Holding’e bağlı GıdaSA’ya piliç üretimi yapan bir fabrikanın depo bölümünde çıkan yangında 80 bin YTL’lik maddi hasar meydana gel..
İçki içtiği arkadaşlarınca dövülüp mezarlığa atıldı Bursa merkez Yıldırım ilçesinde alkol aldığı arkadaşlarıyla tartışınca dövülerek mezarlığa atılan pazarcıyı polisler buldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10