23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BİM Market’e giren hırsızlar kasayı boşalttı Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan BİM Market’e giren hırsızlar kasadaki 30 bin YTL’yi alarak kayıplara karıştı.
Derya Koleji’nden öğrenciler için kermes Tekirdağ Özel Derya Koleji Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermes, Tuğlalı Park’ta açıldı.
Çadırkentte kalan âfetzedeler Bakan Eker’den televizyon istedi Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi.
Çöken binaların enkazı kaldırılıyor Bursa’nın en lüks semti olan Çekirge’de 23 Şubat’ta heyelan sonucu çöken 8 katlı İntam 95 ve İntam 99 binalarının enkazı kaldırılıyor.
Salgın hastalık tehlikesi baş gösterdi Edirne'de nehir taşkınlarında zarar gören ve Kızılay'ın kurduğu çadırkente yerleştirilen sel mağdurlarında salgın hastalık tehlikesi baş gösterdi.
BursaRay inşaatı için Ankara yolu kapanıyor BursaRay B etabı çalışmaları nedeniyle Ankara yolu bugünden itibaren trafiğe kapatılırken, bölgedeki trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlana..
Kısa... Kısa... Kısa... AB Komisyonu, tarama sürecinde "Eğitim ve Kültür" başlığının başarıyla tamamlandığını açıkladı. Türkiye, "bilim ve araştırma" başlığı için tutum belgesini AB Dönem baş..
ETA geçici ateşkes ilan etti İspanya'nın Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden terör örgütü ETA, ateşkes ilan etti. Dün geçici ateşkes ilan eden örgüt, yarından itibaren ise kalıcı ..
Hadise Katliamı TV'de yayınlandı Arap El Cezire ile El Arabiya televizyonları, ABD askerlerinin 5 ay önce Irak'ın Hadise kasabasında gerçekleştirdiği "katliamı" gösterdi. Bir Iraklı gazetecil..
ABD'li güzel öğretmeni savcı affetti 14 yaşındaki öğrencisiyle beş kez cinsel ilişkiye girdiğini itiraf ederek ABD'yi şoke eden güzel öğretmen Debra LaFave, savcılık makamının iddianamesini ç..
Bayan Blair de onu kurtaramadı! İngiltere Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie'nin avukatlığını üstlendiği Sabiha Begüm (17), "okulda cilbab giyme" davasını kaybetti. Begüm, Luton kentindeki De..
17 gün cip içinde yardım beklediler Cipleriyle çıktıkları gezintide Oregon'un dağlarında yollarını kaybedip, bir buçuk metre yüksekliğindeki kara saplanan ABD'li Stivers ailesi, 17 gün sonra ..
"Dünya Kupası'nda Türkler'e saldıracağız" Almanya'da düzenlenecek Dünya Kupası öncesinde Hitler'in doğduğu Braunau kentinde toplanan ırkçı futbol taraftarları, Türk mahallelerini "hedef seçti..
'Türkiye hakkında yanlış düşündük' Sabancı suikasti faili Fehriye Erdal'ın firar etmesinin ardından istifası istenen Belçika Adalet Bakanı SABAH'a konuştu: "Erdal'a ve DHKP-C'ye olan bakış da..
Aliye yine zirvede Başrollerini Sanem Çelik, Nejat İşler ve Halit Ergenç'in paylaştığı atv'nin sevilen dizi filmi "Aliye," 21 Mart Salı günü yine zirveye yerleşti. Aliye, AB grubunda aldığı y..
Yaşlılar hem eğlendi hem tekne turu yaptı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Göztepe Semiha Şakir Huzurevi'nde "Yaşlılar Haftası'' dolayısıyla eğlence düzenlendi. İzzet Baysal..
Su havzalarını Danıştay korudu Danıştay, su havzalarına yönelik düzenlemeler içeren Çevre Bakanlığı yönetmeliğinin bazı maddelerinin yürütmesini durdurdu. Böylece su havzalarındaki koruma ala..
Boğaziçi Köprüsü için genel bakım 2004 yılında şiddetli rüzgâr nedeniyle dikey halatlarından biri kopan Boğaziçi Köprüsü, genel bakıma hazırlanıyor. Her 15 yılda bir kontrolden geçirilmesi ge..
Minik sinemacılara 'Sinema Atölyesi' Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali (IICFF), Belgesel Sinemacılar Birliği'nin işbirliği, Kültür A.Ş.'nin katkılarıyla 914 yaş arası küçük sinem..
Rodi'nin sahibi gözaltına alındı Esenyurt Belediyesi'nde yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Fettin Kazancı gözaltına alındı. Esenyurt Belediyesi'nde "İma..
Katilden hakaret dolu e-mail var Antalya'nın Alanya ilçesinde yaklaşık 1.5 yıl önce plakası belirlenemeyen bir aracın çarparak ölümüne sebep olduğu 9 yaşındaki Ebru'nun babası İbrahim Emeksiz..
'Benim tikim var hâkimim' Pendik'te yol kavgası sonucu Mevlüt Macit'i öldürdüğü iddiasıyla yakalanan Bayram Çelik mahkemede kendini bu sözlerle savundu.... Pendik'te önceki gece yol kavgası s..
Yunusu kurtardılar Yolunu kaybederek Haliç'e giren 1.5 metre boyundaki yavru yunus, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çevre Koruma ekiplerince uzun süren uğraşlar sonucu balçıkların içind..
Doktorlar Meclis'ten çıkmama eyleminde Türk Tabipleri Birliği (TTB) yöneticileri ile bazı illerin tabip odası başkanlarından oluşan bir heyet dün TBMM'ye gitti ve birlik yasası çıkarılıncaya ..
Denetleme tamam 'güneş tutulabilir' Antalya, 29 Mart tam güneş tutulmasına hazırlanıyor. Valiliğin öncülüğünde başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi. Hazırlıklarla ilgili bilgi veren Vali A..
Askeri hastanede kaymaklı dönem Askeri hastane iaşelerine ilişkin yasa tasarısı değiştirilerek, yiyecek listesi zenginleştirildi. TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda dün kabul edilen tasarıya gö..
Kentin silüetini değiştirecekler Avrupa Yakası'nda Küçükçekmece'deki denizle göl arasında bulunan lagun ile Anadolu Yakası'nda Kartal sahilindeki 4 milyon metrekarelik alan, dünyaca ünlü mima..
5 milyar dolarlık 'jet' teklif ABD Savunma Devi Lockheed Martin'in başını çektiği konsorsiyum Türk savunma sanayisine tarihinin en büyük teklifini yaptı Anlaşma sağlanırsa tüm dünyada üretimi..
Kokaincilere 20 yıl istendi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, Hollanda'dan Türkiye'ye 750 gram kokain getirirken yakalanan Bulgar uyruklu uyuşturucu kuryesi Erol Nazım Mymnun'un 6 yıllık gayri..
Erdoğan muhalif vekillerle buzları eritti Başbakan Tayyip Erdoğan, yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan, Maliye ve Sağlık Bakanlarına sert eleştiriler yönelten 2 muhalif milletvekiliyle özel..
Pink Floyd nihayet İstanbul'da! Efsanevi rock grubunun kurucusu Roger Waters, 20 Haziran'da binlerce hayranına seslenecek. Pink Floyd, bu yaz İstanbul'da... Son 40 yıla damgasını vuran grubun..
"3 A" yasağı var, Aliye hakkında konuşmakta ise serbest AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, TBMM gazetecilerin soruları üzerine esprili bir dille, "partisinin kendisine 3 A'yı yasakl..
Erdoğan'a sevap da Erbakan'a günah mı AK Partili Kutlu, Erbakan yasası için CHP'lilere "Kişiye özel yasa günahsa, Erdoğan yasasının günahı size de ait" dedi. TBMM Adalet Komisyonu, Cumhurbaşk..
TIR sıkıştırdı, çöp silosu öldürdü Bir TIR tarafından sıkıştırılan cipin üstüne arkadan gelen başka bir TIR'a bağlı çöp silosu devrildi. Kazada 1 kişi öldü, 4'ü çocuk 5 kişi yaralandı. İstanb..
Asya Finans, Bank Asya oldu, % 23'ünü nisanda halka açacak Faaliyetlerini yaklaşık 10 yıldır özel finans kurumu olarak sürdüren ve yeni Bankacılık Kanunu kapsamında katılım bankası olan Asya ..
Kredide Garanti'yi yakaladık vdf Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Acar taşıt kredilerinde yüzde 11'lik pazar payı rakamı ile artık Garanti ve Akbank gibi büyük bankalarla rekabet eder hale geldikle..
TMSF "ben satacağım" dedi Toprak sessizce kiracı aradı TMSF'nin "Biz satacağız" demesine rağmen Sarıkamış'taki Toprak Hotel, sessiz sedasız görücüye çıktı. Otel için 800 bin dolar kira isteni..
Saturn ve Media Markt'ı Türkiye'ye getireceğiz' Metro Group CEO'su Körber, dev elektronik marketleri Saturn ve Media Markt'ı mutlaka getireceklerini söyledi. 2005 yılı Türkiye cirosu yüzde 29..
Vada İrlandalı oldu Vada'nın yaratıcısı RPM'nin yüzde 70 hissesini İrlandalı IMS aldı. 15 milyon dolarlık bu satış sonrasında RPM, başta Rusya olmak üzere birçok ülkeye reklam ihraç edecek. Y..
Gayrimenkul yatırımında Avrupa'nın favorisi Türkiye ULI ve PwC tarafından hazırlanan Avrupa Gayrimenkul Raporu'nda, "Yatırımcının favori ülkeleri Türkiye ve Rusya. Otel ve konutta büyüme pota..
Rakı, Uzo'yu tahtından dönerle birlikte indirecek Mey İçki CEO'su Galip Yorgancıoğlu, Avrupa'da Yeni Rakı'yı bir numaralı anasonlu içki yapma hedefleri olduğunu belirterek, "Tarihinde ilk def..
'Unakıtan ve Büyükdeniz ile Bereket'te ortaktık' İTO Başkan Yardımcısı Çağlar, Maliye Bakanı Unakıtan'ın da ortak olduğu Bereket İplik'in 1996'da kurulduğu, Merkez Bankası Başkanlığı için adı..
'Beceriksizlik sende be kardeşim' Başbakan, tekstil sektörüne destek için yapılan 10 puanlık KDV indirimini beğenmeyen sanayicilere "Beceriksizler" dedi... Başbakan Erdoğan "Dağ fare doğurdu ..
Kapışma Kayserispor maçının 1-0 kaybedilmesi sonrası Beşiktaş soyunma odası karıştı. Önce Çağdaş ve Toraman, ardından Tigana ile Tümer birbirine girdi . Beşiktaş'ın Kayserispor'a 1-0
İliç'e 90 dakika nasip olmuyor! Gerets, G.Saray'ın en iyisi olan Sırp yıldızı oyundan çıkardı. İliç'in 16.haftadaki Beşiktaş maçından beri 90 dakikası yok. Galatasaray'da teknik direktör Eric..
Ümit'ten veda Yan bağlarında yırtık tespit edilen milli futbolcu sezonu kapadı. Necati'ye çarpan Orhan Ak'ın da 4 hafta sahalardan uzak kalacak olması Aslan'ı yıktı . Galatasaray sahasında
Geri vites gerets! "Benim kupadaki kalecim Aykut" "Benim kupadaki kalecim Aykut" diyen G.Saray Teknik Direktörü, baskılara dayanamadı ve dün gece kaleyi Mondragon'a teslim etti . İlk maçta ka..
Kaybeden seviniyor Kupadaki dev eşleşmenin ilk maçında Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu'nda Galatasaray'ı son dakikalarda attığı golle 2-1 mağlup etti. Bu maçta iyi mücadele eden sarı-kırmızılı ek..
Servet üç gole refakatçi oldu F.Bahçe son antrenmanda sakatlanan Önder'i çok aradı. Servet, G.Saray'ın gollerini izlemekle yetindi. Süper Lig'in G.Birliği ile birlikte en az gol yiyen ekibi F..
32 şutlu derbide 8 net fırsat kaçtı Heyecanlı derbide tur iki takım için de gitti, geldi. Kupadaki müthiş derbide 5 tane gol, 16'sı isabetli 32 şut vardı. Gol olmayan öyle net pozisyonlar var..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10