23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aslan yorgundu Doğan Koloğlu (Spor) - F.Bahçe'nin bu maçtaki en büyük avantajı G.Saray'ın hafta sonu, bu yıl liglerin en yorucu maçını oynamış olmasıydı
Nefes kestiler Selim Soydan (Spor) - Öyle bir maç ki, cesaret ve tehlike, kuvvet ve şiddet, hız ve yetenek... Futbol ve heyecan adına her şey vardı sahada
'Gençleri pistlerde görmek isteriz' Yüksel Aytuğ - Böyle diyordu Cem Yılmaz, Opet'in yeni reklamında 'Pelüş' adlı sokak serserisine... Peluş'un altında en gıcırından kırmızı bir Corvette va..
Kuran'da erkek kadın ayrımı yoktur Süleyman Ateş - Sadece bir ayeti alıp ona göre tüm Kuran hakkında hüküm vermek yanlış olur
Kriteri artık adlı adınca koyuyorlar! Mustafa Mutlu - Bütün gazeteler Merkez Bankası Başkanlığı'na kimin atanacağı konusunda toto onamaya devam ediyor...
Değerlere sımsıkı sarılmak Süheyl Batum - Gençler arasında bir davranış yaygınlaşmış. Bilgisayarlarında, kendilerine 'TC' ya da 'Çanakkale geçilmez' takma adı veriyorlarmış
Azar ile diyalog Okay Gönensin - Başbakan Erdoğan konuşmayı, tartışmayı tümüyle bıraktı. Tek 'iletişim' yöntemi 'azarlama' oldu
Yeni mutsuzluk: Herkesin keyfi yerinde! Haşmet Babaoğlu - 'Herkesin keyfi yerinde, bir de benim halime bak!' diyor. 30'larında güzel, özgür ve iş güç sahibi bir kadın...
Artistlik yapma Helen! Necati Doğru - Yazı işlerinde bugünkü birinci sayfayı yapan arkadaşlar bin yaşasın. Güzel başlık buldular. Güzel başlık, haberin ateşleyicisidir. Okurun beynini, gönl..
Memur ataması gibi davranmak Gazi Erçel - T.C. Merkez Bankası özel statülü bir kurumdur. Her ne kadar, başkanı ve yardımcıları kararname ile atansa da yasal statüsü özel hukuk kurallarına t..
Kamuda yönetici ataması Asaf Savaş Akat - Salı akşamı Ekodiyalog'ta ilginç bir soru geldi. 'Yaygın kayıt-dışılığın istatistiki verileri gerçeklerden uzaklaştırması sizi geleceği tahmin eder..
Marakeş'te gece yarısı kebabı Tuğçe Baran - Marakeş'e gecenin saat birinde vardık. Varışımız tahminlerimizin çok ötesinde oldu. Beş saatte varırsınız dediler sekiz buçuk saatte zor vardık. ..
'Okulda şiddet'ten önemli ne olabilir? Ruhat Mengi - VATAN Gazetesi çeşitli okullarda öğrencilerle konuşarak okullardaki şiddeti, silahla okula gelen ve terör estiren öğrencileri, çeteleri ..
El koyun! Güngör Mengi - Bodrum Yalıkavak'ta 'Küçük Cennet Bahçesi' diye anılan bir koru vardı. Elli yıllık okaliptüs ağaçlarıyla kaplı bu cennet ilk 2003 yılında tecavüze uğradı
Zenci-beyaz tartışmasında son nokta: Michael Jackson! Başbakan Erdoğan'ın başörtüsü konusunu sömürerek, buradan beslendiğini savunan ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, Erdoğan'ın ortaya attığı ..
Arınç'tan huzurevi ziyareti Yaşlılar Haftası dolayısıyla Meclis Başkanı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç ile Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Ümitköy Huzurevi'ni ziyaret ettiler
Brezilya'nın Kemal Abisi Yatırımcıların Türkiye ile aynı kefeye koyduğu, borsaları birbirine çok yakın seyreden Brezilya ile Türkiye arasında yeni bir benzerlik ortaya çıktı. Türkiye Maliye ..
ABD vurdu, dolar zirveden döndü Merkez Bankası gerginliğini üzerinden atamayan piyasaya son darbeyi ABD tahvil faizlerindeki artış vurdu. Borsa 1.200 puan dalgalanırken, dolar 1.3535'e kadar..
Maktum'un 2 milyar $'lık projesine 'gizlilik' engeli Dubai Şeyhi Maktu m, dev kulelere gösterilen tepkinin ardından gizlilik anlaşması istedi. Proje ortağı Net Holding anlaşmayı imzalamadı, ..
Rakı vergi sarhoşu Geçen yıl 1.2 milyar YTL ciro elde eden Mey İçki'nin ÖTV sonrası vergi faturası 917 milyon YTL oldu. Tüm ÖTV'nin yüzde 2.17'sini ödeyen Mey vergi artmazsa bu yıl % 6 büyüy..
vdf 160 milyon YTL'lik kredide Hazine faizinin altında borçlandı Bu yıl 60 bin araca kredi vermeyi hedefleyen vdf, 160 milyon YTL tahvil ihracı gerçekleştirdi. Yüzde 12.02 ile Hazine'den dah..
Kusura bakma arkadaş beceriksizlik sende İSO Meclisinde sanayici vergi indiriminin yetersizliğinden yakınınca, Başbakan Erdoğan sinirlendi, 'Teşekkür bile etmiyorsunuz' dedi. Erdoğan 'dağ fa..
Tren rayına bomba kondu İstanbul'da tren raylarına bırakılmış basınç etkili, zaman ayarlı bomba son anda çevredekilerin farketmesi üzerine uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi
'O arkadaş yanlış yapmamalıydı, hain babam olsa acımam' Bebek'te, 10 yıl önce, aralarında Tevfik Nurullah Ağansoy'un da bulunduğu 4 kişinin öldürülmesine ilişkin davada, Alaattin Çakıcı ilk ..
Sakka'nın kimlik oyunu Mahkemede 'Ben Ekrem Özel'im' diyen Sakka 'Şüphe duyuyorsanız parmak izimi alın' diye ısrar etmişti. Çünkü Sakka, kimlikteki parmak izinin kendisine ait olduğunu 'saht..
Villasından kaçak işçi çıktı Kaçak çalıştırılan 15 yabancı uyruklu kadın yakalandı. Villa sahipleri arasında 'Deprem Allah'ın insanlara cezası' diyen Cüppeli Ahmet de var
Bastı parayı kesti ağacı! Bodrum'un Yalıkavak Beldesi'nde yine bir çevre katliamı yaşandı
Yeni villalar jet hızıyla onaya gönderildi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, İstanbul Küçük Çamlıca'da bulunan kaçak villalarının yıkımına başladığı tarihte, Üsküdar Belediyesi'ne sunulan 3 y..
Lagendijk: Türbanı AKP ile CHP çözer Üniversitelerde başörtüsü yasağının kalkmasını isteyen Türkiye-AB Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk, VATAN'a konuştu: AB buna karışmaz. AKP netleşsin, CHP de..
Zana köyüne döndü! Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına katılmayan, sağlık sorunları yaşadığı söylenen Zana'nın, görüş farklılığı nedeniyle ipleri koparma noktasında olduğu belirtiliyor
Fehriye Belçika'da hükümeti sarsıyor Belçikalılar törör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Belçika gizli servisinin elinden kaçışına ilişkin hükümete ağır eleştiriler yöneltiyor
Saunadaki Yuzbaşı'nın 10 yıla kadar hapsi istendi Sauna Çetesi olarak adlandırılan, şantaj ve baskıyla masaj salonu sahiplerinden para topladıkları iddia edilen grupla ilgili Ankara Cumhuriy..
'Savcı doğru yolda' dedi görevden alındı Şemdinli Komisyonu'nda 'Hırsız evin içinde olursa kilit işe yaramaz' diyen, Org. Büyükanıt'ı suçlayan Savcı Sarıkaya'yı 'doğru yolda' diye savunan Sa..
Bürokratları 'şeyh' çarptı! Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, emekli Prof. İsmail Tuncay Uslu'nun Nakşibendi şeyhi Mehmet Zahit Kotku'yu rüyasında gördüğünü öne sürerek Başbakan Tayyip Erdoğ..
Müzakere mayıs ayında başlayabilir AB Dönem Başkanlığı'nın, bilim-araştırma başlığıyla ilgili müzakere davet mektubunu Ankara'ya göndermesinin ardından, Türkiye de tutum belgesini hazırlayara..
Gül'e işitme testi yapılacak İç kulağında oluşan travma yüzünden Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) kulak ameliyatı geçiren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e hafta sonunda işitme testi yap..
Enez de sular altında Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması sonucu Edirne ve İpsala'dan sonra şimdi de Enez ilçesini su bastı.
Gecekonduya hizmet yok Anayasa Mahkemesi, Bütçe Kanunu'nun, gecekondulara su ve elektrik bağlanmasına olanak sağlayan maddesinin de aralarında olduğu birçok düzenlemesini iptal etti ve yürürl..
Mimarinin devleri geliyor Kartal Sanayi Bölgesi'nde merkezi iş alanları planlaması ile Küçükçekmece Sahilinde İç Dış Kumsal Alanları Planlaması için dünyaca ünlü altı mimar İstanbul'a geliyor..
Bir kasaba, iki vaka Edremit ilçesinde çocukların karıştığı iki ayrı 'kabadayılık' tartışması cinayetle sonuçlandı.
'Bizim çocuklarımız çok efendi' TBMM Başkanlığı ile dört bakanlık,'Sağlıklı Gençlik, Sağlıklı Gelecek' kampanyası başlattı.
Erkek sığınma evinde 30 kişiyle tek başına... Maddi imkânsızlık nedeniyle Şefkat-Der Erkek Sığınma Evi'ne yerleşmek zorunda kalan Konyalı Durmuş Ö.'nün, iki yaşındaki oğlu Fatih'i Sosyal Hizm..
Nevruz'da 89 gözaltı Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 19-21 Mart tarihlerindeki Nevruz kutlamalarında 89 kişi, PKK ve Öcalan posteri taşıdığı, örgüt lehine slogan attığı gerekçesiyle g..
Kuş gribi kuşta kaldı Virologlar (virüs bilimciler) ölümcül kuş gribi virüsünün, neden insandan insana bulaşmadığını buldu.
Bir 'kriter ataması' daha Hükümetin kadrolaşma atağı ile ilgili tartışma sürerken dün de hesap uzmanlarının, hakkında 'şeriatçı' diye şikâyette bulunduğu Seyit Ahmet Baş, Gelir Politikaları G..
PPK bugün toplanıyor Kısa vadeli faizleri belirleyen Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) bugün yapılacak toplantısı, iki vekil üye, iki emeklilik dilekçesi veren üye, iki de asil ..
FT: Tartışmalar, piyasaları zayıflattı Merkez Bankası (MB) başkanlığına ilişkin tartışmaların Türk piyasalarını vurduğunu bildiren ekonomi gazetesi Financial Times (FT), tartışmaların 'para p..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10