23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2048’de emeklilik yaşı 65 olacak Sosyal Güvenlik Reformu’nun en önemli ayağı olan Sosya Sigortalar Tasarısı’nın, yine en önemli maddesi olan "Emekli olma koşulunu" düzenleyen maddesi dün TBMM..
Gecekondu affına iptal ANAYASA Mahkemesi, hükümetin gecekondu affını Anayasa’ya aykırı buldu. Yüksek Mahkeme ayrıca, bütçe kanunuyla hükümete; kadro, taşıt alımı, fon gelirleri gibi bir dizi ..
İlk dava yüzbaşıya Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Nuri Bozkır hakkında Genelkurmay Askeri Savcılığı dava açtı. Sauna Çetesi’nin lideri Kasım Zengin’e askeri bilgiler verdiği iddia edi..
Sakka’nın ‘Türk’üm’ iddiasına yalanlama İsrail gemilerini bombalamaya hazırlanırken yakalanan Suriye uyruklu Luia Sakka’nın ‘Ben Türk’üm, İskenderunluyum. Adım Ekrem Özel’ iddiası, yalanlandı..
Çete lideri Korukır’a 48 yıl hapis talebi İstanbul ve Kocaeli gibi büyükşehirlerde faaliyet gösteren suç örgütünün elebaşısı olduğu öne sürülen Oğuz Korukır’ın da aralarında bulunduğu 16 sanı..
40 kilo esrara otomobilde suçüstü Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ekipleri, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.
Kapkaççı linçten kurtulmak için ‘bayıldı’ Eskişehir’de caddede yürüyen Zühal D.’nin çantasını ‘kapkaç’ yöntemiyle çaldığı iddia edilen kişi yakalanacağını anlayınca bayılmış numarası yaptı.
Öğretmen dayağı intihara sürükledi Mersin’in Tarsus ilçesi Beylice köyünde, ilköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi öğretmen tarafından dövüldüğünü iddia ederek intihar girişiminde bulundu.
İnternette de ‘her şeyin başı sağlık’ İnternet, birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da en büyük başvuru kaynağı oldu. Pek çok popüler sağlık sitesi her gün on binlerce kullanıcı tarafın..
Kazada ölen teğmenin nişanlısı acı haberi duyunca intihara kalkıştı Kocaeli'nde önceki gün meydana gelen kazada bir teğmen hayatını kaybetti.
Özel mezarlığa izin çıktı Türkiye’nin ilk özel mezarlığı İstanbul’da kuruluyor. İngiltere ve Amerika’da da uygulanan özel mezarlık sisteminin İstanbul’da yapılabilmesi için gerekli izin çıktı..
Yolunu şaşıran yavru yunus ‘Altın Boynuz’da İstanbul Boğazı’ndan geçen yavru bir yunus balığı, küçük bir balık sürüsünü takip ederek Haliç’e girdi. Sabah saatlerinde Eyüp Silahtarağa Sünnet K..
Windows’un yeni programı Vista’nın çıkışına erteleme Vista kod adlı yeni işletim sisteminin piyasaya çıkışı ertelendi. Microsoft, 5 yıllık bir aradan sonra piyasa sürmeyi planladığı Vista’yı ..
Amazon ormanları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya Ağaçların yok edilmesinin önüne geçilmezse, Amazon ormanlarının hemen hemen yarısının 2050'ye kadar yok olacağı bildirildi.
Emine Erdoğan’dan uyuşturucu maddeye yönelik kampanya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, gençlerde uyuşturucu madde kullanımını engellemek için başlatılan kampanyaya öncülük ..
"Bize de derler 51'li" Türk resminin Güzel Sanatlar Akademisi’nden 1951’de mezun olan beş ustası; Şadan Bezeyiş, Adnan Çoker, Turan Erol, Abdurrahman Öztoprak ve Orhan Peker’in eserleri, ‘195..
Ahiler, ‘Hacivat Karagöz’ filmini mahkemeye veriyor Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı Başkanı Galip Demir, ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?’ filmini 700 yıllık geçmişi olan Ahilik teşk..
Soykırım iddialarını anlatan Mavi Kitap, Türkçede Ermeni tehcirini soykırım olarak yazan Mavi Kitap’ın, Türkçe basımı yapıldı. ‘Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermenilere Yönelik Muamele 1915-1916’..
Rasim Özdenören’in yazı hayatının 50. yılı kutlanıyor Rasim Özdenören’in yazarlığının 50. yılı dolayısıyla Bilim Sanat Felsefe Akademisi (BSF) ve Mostar Dergisi işbirliğiyle 25 Mart Cumartes..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10