22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz Ereğli'de Konuşuyor

22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atama süreci daha sağlıklı yönetilebilirdi Sanayiciler Merkez Bankası Başkanlığı'nın atanma sürecini eleştirdi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankası eski Başkanı Süreyy..
Müslüman çocuklara 'taciz' İngiltere'de bazı Müslüman toplum liderleri tarafından hazırlanan bir raporda, ülkede bulunan ve dini eğitim veren 700'e yakın Müslüman okulunda çocukların kötü mua..
İzmir Demir Çelik'in Foça Fabrikası üzerindeki ipotek kaldırılıyor İSTANBUL - İzmir Demir Çelik'in Foça Fabrikası üzerindeki ipotek kaldırılıyor . İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. tarafından Bo..
Toplam 8 kişi ve firmaya muhtelif sürelerde ihalelere katılma yasağı getirildi ANKARA - İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, Ulaştırma Bakanlığı TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü ile A..
Fındıkta, 29 hafta sonunda ihracat 1.4 milyar dolara ulaştı GİRESUN - Dünya fındık üretim ve ihracatının yüzde 75'ini elinde bulunduran Türkiye, 1 Eylül'de başlayan 2005-2006 sezonunun geride..
EPDK, 4 kişi ve firmaya 51.2 bin YTL para cezası verdi ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), toplam 4 kişi ve firmaya petrol piyasası mevzuatına aykırılıktan 51 bin 156 YTL idari ..
British Airways, İstanbul-Londra arasında sefer sayısını günde 3'e çıkarıyor İSTANBUL - British Airways, İstanbul-Londra arasındaki sefer sayısını 26 Mart tarihinden itibaren günde 3'e çıkart..
THY, 2 adet uçak kiralayacak İSTANBUL - THY, "Dry Lease" olarak 2 adet uçak kiralayacak. Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı'nın konuya ilişkin duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayı..
CHP Parti Meclisi, 24 Mart'ta toplanacak ANKARA - CHP Parti Meclisi, 24 Mart Cuma günü toplanacak. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gündemdeki konulara ilişkin sunuş konuşması yapacağı topl..
İran: ABD ile Irak'ı görüşebiliriz Tahran-Washington görüşmesine İran'daki son yetkili ağızdan da onay geldi. İran'ın ruhani lideri Ali Hamaney, gerekirse ABD’yle görüşülebileceğini açıkladı.
ABD askerinin Irka'taki katliamı El Cezire'de Arap ülkelerinin en önde gelen televizyonları El Cezire ile El Arabiya, Irak'ta geçen yıl Kasım ayında Amerikan askerlerinin Hadise kasabasında g..
Şeker Finansal'ın Olağan Genel Kurulu 10 Nisan'da İSTANBUL - Şeker Finansal'ın 2005 yılı Olağan Genel Kurulu 10 Nisan'da yapılacak. Şeker Finansal Kiralama A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
Kontör mağduru olmayın! Yüksel Aytuğ - Malum, kooperatifzedeler ve offshorezedelere son dönemde kredi kartı mağdurları da eklendi. Ama pek yakında bu 'zedelere' kontörzedeler de eklenirse ş..
Merkez Bankası'nın Olağan Genel Kurulu 13 Nisan'da ANKARA - Başkanlığına kimin atanacağı konusunda belirsizlik süren Merkez Bankası'nda Olağan Genel Kurulu, 13 Nisan Perşembe günü Ankara'da y..
Tüketicinin güveni şubat ayında 101.10'a geriledi / Endekse göre iş bulma olanağı artıyor ANKARA - 2006 yılı Ocak ayında 101,74 olan Tüketici Güven Endeksi, 2006 yılının Şubat ayında Ocak ayı..
Altınyıldız, yurtdışında 6 yeni mağaza açmayı planlıyor İSTANBUL - Altınyıldız, 2006 yılı içinde yurtdışında 6 yeni mağaza açmayı planlıyor. Şirket ayrıca 5.7 milyon dolarlık yatırım hazırlığ..
Borsa güne sert düşüşle başladı/ Endeks, 43400-44500 bandında/ Döviz ve faiz arttı, parite 120.90'da İSTANBUL - İMKB, güne sert düşüşle başladı. Dünkü satış baskısı etkisini bugün de sürdürer..
Gelir İdaresi, 10 ülkeden uzmana 'denetim eğitimi' verecek ANKARA - Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nca yönetilen OECD Ankara Çok Taraflı Vergi Merkezi'nde, 10 ülkenin Maliye uzmanl..
Üniversitelilere göre askerlik, her Türk gencinin borcu İSTANBUL - Akampus.com, üyeleri arasında bir anket yaptı ve gençlere, "Zorunlu askerlik uygulamasının kaldırılması yolundaki görüşler ..
Kaçak motorin davasında mahkemeye sevkedilen 52 kişi tutuklandı İSTANBUL - İstanbul'da yaklaşık 300 ton kaçak motorinin ele geçirildiği operasyon kapsamında nöbetçi mahkemeye sevk edilen 53 k..
Microsoft, Windows Vista'nın çıkışını Ocak 2007'ye erteledi SEATTLE - Microsoft firması, yeni işletim sistemi 'Windows Vista'nın piyasaya çıkışını bir kez daha erteledi. Son açıklamaya göre s..
Türkiye'nin riski azalmıyor Ülkenin risk primi olarak da nitelendirilen iç borç stokunun reel faizi bu yıl yeniden yüzde 8’in üzerine yükseldi. Piyasaya olan YTL cinsinden borçların reel faiz..
Quinlan: Türkiye yükselen piyasaların zayıf halkası New York Üniversitesi öğretim üyelerinden piyasa stratejisi uzmanı Joseph Quinlan, Türkiye’yi "Yükselen piyasalar zincirinin zayıf halkası"..
Borsa güne 44 bin 294 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 104,87 puan düşerek 44.294,57 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortal..
Başbakan Erdoğan bugün İSO Meclis toplantısına katılıyor İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası Mart ayı olağan Meclis toplantısı, bugün Saat 15:00'de, Odakule Meclis Salonu'nda yapılacak. Mec..
Bürokrat atamaları sürüyor/ Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Ahmet Kesik atandı ANKARA - Çeşitli bakanlıklarda açık bulunan kadrolara atamalar yapıldı. 7 yeni atama gerçekle..
ABD'de radyasyon paniği ABD'de Hudson nehri yakınlarındaki yeraltı sularında yüksek düzeyde radyasyon sızıntısı belirlendi. New York'un 48 kilometre kuzeyindeki Indian Point nükleer santralic..
Denizbank, yurtdışından yaklaşık 50 milyon dolar kredi sağladı İSTANBUL - Denizbank, yurtdışından yaklaşık 50 milyon dolar kredi sağladı. Denizbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen iki ..
Bisaş Tekstil, 2005 yılını 12.6 milyon zararla kapadı İSTANBUL - Bisaş Tekstil, 2005 yılını 12.6 milyon zararla kapadı. Bisaş Tekstil tarafından Borsa'ya gönderilen 2005 yılı konsolide bilanç..
Emisyon hacmi dün 261.9 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 21 Mart Salı günü 261.9 milyon YTL azalarak, 20 milyar 111 milyon 566.2 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ..
Otomotiv sektörü 2005'de yüzde 55'le "iş etiği" en yüksek sektör oldu İSTANBUL - Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı'na göre (TEDMER) 2005 yılında "Otomotiv" sektörü yüzde 55 oranıyla, iş eti..
Star Gazetesi, yeni sahiplerine devredildi İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan ve en yüksek teklifi veren KKTC'li işadamı Ali Özmen Safa'ya ihale edil..
3 ay aşk yasak! Seray Sever 'Yeni Bir Karar' adlı albümünün 2'nci klibini çekti. Şarkıcı çekim sırasında ilginç açıklamalar yaptı...
Demet yine ayrıldı Gece kulübü işletmecisi Oğuz Kayhan'la ciddi bir beraberlik yaşayan Demet Akalın, 4 Haziran'da evleneceklerini açıklamıştı. Düğünle ilgili hazırlıklar hız kazanmışken çift..
'Gen'lerimize korku işleyecek! Şahan Gökbakar'ın kardeşi Togan Gökbakar'ın yönettiği, Doğa Rutkay'ın başrolünü oynadığı korku filmi 'Gen' 7 Nisan'da gösterime girecek
Kalçam dikkat çekince askerden ihraç edildim Son günlerde hakkında ''Nişanlandı, askere gitti' şeklinde birçok iddia ortaya atılan Bülent Ersoy, gece yarısı düzenlediği basın toplantısında b..
Kontör mağduru olmayın! Malum, kooperatifzedeler ve offshorezedelere son dönemde kredi kartı mağdurları da eklendi. Ama pek yakında bu 'zedelere' kontörzedeler de eklenirse şaşırmayın. Zira ..
Saltanattan 'pay' almaya kararlı Bereket Şah'ın üçüncü eşi Manolya Onur, 10 yıldan bu yana, 15 yaşındaki kızı Nilüfer'in kraliyet haklarından yararlandırılması için hukuki mücadele veriyor. ..
Politikacılar gibi yalan söylemeyiz Medeniyetler İttifakı Kongresi'nde buluşan İsrail Baş Hahamı ile Gazze İmamı 'Dinlerin Birleşmiş Milletleri kurulmalı' çağrısı yaptı
Cep telefonu alacağız deyip kandırmışlar İnternette ve sokakta tanıştıkları çocukları 'Cep telefonu alacağız' diye kandırarak çıplak fotoğraflarını çeken, daha sonra da şantajla cinsel ilişk..
Kaldırımda vahşet! Trabzon Pelitli Mahallesi'ndeki Polis Okulu Kavşağı dün kana bulandı. Aşırı hız yaptığı iddia edilen minibüs sürücüsü Sabri Selim (50), bir başka araca çarpmamak için dire..
Sizin yüzünüzden doğdu masrafını da siz karşılayın Kürtaj sırasında doktorların ikizlerinden birini fark etmemesi yüzünden doğuran anne, çocuğunun masraflarının karşılanması için kliniğe dav..
Kırmızı noktalı zirve Yunanistan'a Japon yatırımı çekmek için bu ülkeyi ziyaret eden Kostas Karamanlis'in Japon Başbakan ile ekonomi yerine yatak sohbeti yaptığı ortaya çıktı
Saddam'ın Dışişleri Bakanı CIA adına çalışıyormuş! Irak'ın eski Dışişleri Bakanı Naci Sabri'nin 100 bin dolar karşılığında ClA'ya silah programıyla ilgili bilgileri sattığı ortaya çıktı
Müthiş itiraf 'Kariyerim boyunca ilaç kullanmadım. Ancak gördüğüm bazı şeyler var ki ne olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekir. Soyunma odasında şırınga ve haplar dolaşıyordu.'
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10