22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Canaydın: Kendimi sınıfta bırakırdım! G.Saray Başkanı, önceki akşam katıldığı atv'nin Santra programında kendi performansını notladı. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, atv'nin reyting rekor..
Ayrıldığımda kasada fazladan para vardı Galatasaray'ın para politikasını değiştirmesi gerektiğini belirten Yalman, "Ben varken borç yoktu, 3 milyon dolar para vardı. Tekrar bu noktaya gelinme..
1 Başkan 11 Asbaşkan! F.Bahçe'nin Aziz Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. 15 kişilik yönetimde 11 asbaşkan bulunması dikkat çekerken, unvansız tek isim ba..
Luciano Corinthians'ta F.Bahçe'nin savunma oyuncusu Luciano'ya gelecek sezon Brezilya yolu göründü. Daha önce bu oyuncuyla ilgilendiği haberleri çıkan Corinthians kulübünün başkanı Alberto Du..
Tekrarı yok bunun Ligde zirve yarışındaki G.Saray ile F.Bahçe, bu kez kupada kapışıyor. Bu maçın telafisi yok. Çünkü işin ucunda yarı final var. Sonucun lige yapacağı moral etki de çok
Beşiktaş mahkemelik Beşiktaş'ın Mali Kongresi'nde yönetimi ibra etmeyen 3 kişiden biri olan üye Cengiz Sarıkaya, Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Beşiktaş'ın Şubat ayındaki Mali Genel Kong..
Hakemin içine doğdu Yardımcı hakem Şahan Yılmaz Kayserispor'un golünü "el" diye iptal ederken top daha elle dokunan oyuncuya gelmeden bayrak kaldırdı. 35'inci dakikada yardımcı hakem Şahan
1 milyon $ cepte Yarı finale kalan siyah-beyazlı takım, 450 bin dolar kazandı. Beşiktaş şu ana kadar toplam 968 bin doları kasasına koyarak önemli bir gelir elde etmiş oldu. Beşiktaş yarı fin..
Fiyat rekabeti sektörü yıpratıyor Şeker Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Merih Hamarat, 2005'te sigorta sektöründe yaşanan yoğun fiyat rekabetinin teknik kârlılığı ortadan kaldırdığını söyledi...
Kapadokya turu: 0-1 Kartal, İstanbul'da 2-0 yendiği Kayserispor'a 1-0 yenilse de turu geçti. 5 gün Kapadokya'da kamp yapan Beşiktaş, 30 dakika 10 kişi oynayan rakibi karşısında zorlansa da 4 ..
"Tüketici Kalite Ödülü" Aksigorta'nın Genel Müdür Ragıp Yergin, Aksigorta'nın sigorta sektöründe güvenin temsilcisi olmasını sağlayan bu çalışmaların, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü'nde ..
Turizm, ithalat endişesiyle cari açıkta revizyon geldi Turist sayısının ilk iki ayda düşmesi, dış ticaret açığının da tahminlerin üzerine çıkması, cari açıkta revizyon getiriyor. İlk revizyon..
Star'ı Safa aldı, Kaya'ya devretti Star gazetesine 5 milyon 150 bin dolar teklif veren Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa, fiyatı 8 milyon dolara çıkardı. Ardından hisselerin yüzde 60'ını Zaman'..
Bernanke ABD'de faizin seyri için ipucu vermekten çekindi ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke, uzun vadeli tahvil faizinin düşük seyretmesi halinde kısa vadeli faizlerin artalabileceğini ..
Hükümet atama sürecini hiç sağlıklı yönetemedi TÜSİAD Başkanı Sabancı, Merkez Bankası Başkanlığı ataması için "Hükümetin yeterli zamanı vardı" dedi. TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankas..
Erdoğan: Başkasının ismini verdik Başbakan Erdoğan'dan yanıt gecikmedi: Kararname Köşk'te ama Cumhurbaşkanı'na, isim açıklamayacağımız konusunda söz verdik. Cumhurbaşkanlığı'ndan Merkez Banka..
Sezer: Başçı için atama kararı gelmedi Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen "Erdem Başçı ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı yok" açıklaması Merkez Bankası Başkanlığı için yapılan tüm tahminleri alt üst..
Piyasada 26 dakikalık sarsıntı Merkez Bankası başkanlığı konusundaki belirsizlik had safhaya çıktı. Cumhurbaşkanı başkanın atama kararnamesinde "Başçı'nın adı yok" deyince borsa hızla 44 bin ..
Gül 3 gün GATA'da Sol iç kulak yırtılması nedeniyle önceki gün GATA'da ameliyat olan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e, Türkiye içinden ve yurtdışından çok sayıda geçmiş olsun mesajı yağdı. Haf..
Derbi yorumu kolay geldi AK Parti grubunda en çok konuşulan ne Nevruz ne Genelkurmay'ın açıklaması oldu. Özellikle Genelkurmay'ın açıklamasına yanıt vermek istemeyen bakanlar Galatasaray-Fene..
Mumcu'dan tazminat alamadı Ankara 15'inci Asliye Hukuk Mahkemesi, Başbakan Tayyip Erdoğan Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu aleyhine açtığı davayı reddetti. Erdoğan Mumcu'dan istediği 100 bi..
İmamlara CHP desteği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı toplam 71 imam cenaze işlerinin özelleştirilmesini protesto için eylem yaptı. Sloganlar atan imamlar İstanbul Büyükşehir Belediye ..
Özkök'ten 'kan kardeşine' nişan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün resmi davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Güney Kore Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sang-Hee Lee'ye, Türk Silahlı Kuv..
Fındık kırılır mercimek fırına verilir Sık sık gafları ile gündeme gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, yine kırdı geçirdi. Meclis'te milletvekilleri ve gazetecilerle sohbet eden Koç, "G..
Delalet sınırı aşıldı CHP lideri Deniz Baykal, partisinin Meclis grubunda, Nevruz kutlamalarını değerlendirdi. "Türk bayrağına saldırıldığını, meydanların işgal edildiğini, PKK bayraklarının ..
'Kimse sembolleri nifak alameti saymasın' Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin dün sabah yapılan Meclis grubu toplantısında Nevruz'u kutladı ve uyarılar yaptı. Erdoğan, "Türkiye'de defalarca s..
Lagendijk: Başörtü yasağı savunulamaz Türkiye-AB Karma Komisyonu Eşbaşkanı, Türkiye'de başörtü yasağının radikalizm artar diye savunulamayacağını belirterek, "Radikalizmin önüne yasaklarla ge..
Vekiller savcıyı araştırdı AK Parti Van milletvekilleri, Org. Büyükanıt'ı suçlayana kadar tanımadıkları Savcı Sarıkaya hakkında araştırma yaptı. Onlara göre savcı çok mülayim biri. Kara Kuvve..
Başbakan bugün İSO’da konuşacak İstanbul Sanayi Odası (İSO) mart ayı olağan meclis toplantısında bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak.
Borç stoku 332 milyar YTL’ye çıktı Merkezi Yönetimin iç ve dış borç stoku şubatta 872 milyon YTL büyüyerek 332.2 milyar YTL’ye kadar yükseldi.
Corus ve Evraz’dan evlilik görüşmeleri İNGİLİZ-Hollanda çelik devi Corus ve Rusya’nın en büyük çelik üreticisi Evraz muhtemel şirket evliliği için görüşmelere başladı.
Danimarka, ’esnek işgücü’ ile AB’de en rekabetçi ülke oldu Danimarka'nın 2006 yılında AB’nin en rekabetçi ülkesi olduğu belirlendi. Böylece Danimarka, "en kahraman" devlet ünvanını kazanırken..
Deutsce Bank cari açık tahminini yükseltti Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye’nin cari işlemler açığı tahminini yükseltti. Deutsche Bank’ın analizine göre, turizm gelirlerind..
DiaSa büyümede Ege’ye yükleniyor Türkiye'de çoğunluğu Marmara Bölgesi’nde 327 mağazası olan DiaSa indirim süpermarketleri, 2006 yılında başta İzmir olmak üzere Ege Bölgesi’nde atak yapacak.
Dünya Bankası: Türkiye AB’nin en güçlü ekonomilerinden olur Dünya Bankası Baş Ekonomisti Aristomene Varoudakis, Türkiye’nin, Avrupa Birliği’ne (AB) girecek aşamaya geldiğinde, başta Romanya v..
Elektronik reçete geliyor Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar, elektronik reçete pilot uygulamasının yakında başlatılacağını bildirdi.
Eurocopter ilk sivil helikopteri sattı Daha çok askeri alandaki helikopter üretimiyle tanınan Eurocopter, Türkiye’ye ilk sivil amaçlı helikopterini sattı.
FED’den, kısa vadeli faiz artışı sinyali ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke, tüm uluslararası piyasalar tarafından merakla beklenen önceki akşamki konuşmasında, kısa vadede yeni bi..
KESK emekliye de ek ödeme istedi KESK, ek ödeme almayan memurlara yapılacak iyileştirmenin emeklilere de yansıtılmasını istedi.
Koç.net’ten ’puanlı konuşma’ kampanyası Koç.net’in yeni kampanyası, abonelerine konuştukları YTL üzerinden puan kazandırıyor. Koç.net aboneleri kazandıkları puanları biriktirip hediye dakika ..
MOBİSAD: Cepte kayıtlı kaçağın kaynağı Dubai Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD), cep telefonlarında yüzde 90’ı Dubai üzerinden yapılan kayıtlı kaçakçılığın, Du..
Selzede pancar üreticisine destek Alpullu Şeker Fabrikası, Trakya’da selden zarar gören üreticilere destek olmak amacıyla, yöredeki üreticilerin, şeker pancarı alacaklarının bakiyesinin tamam..
Yeşil kartlılara 155 milyon YTL’lik ilaç Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yeşil kartlı hastaların ilaç giderleri için ocak ve şubat aylarında toplam 155 milyon YTL ödendiğini bildirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10