22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trabzon, Rüştü'ye kanca attı Bordo-mavili yönetimin F.Bahçe'de kiralık oynayan milli file bekçisini kadrosuna katabilmek için Barcelona ile masaya oturacağı iddia edildi
İdmanda 2 bacakarası yiyen Aykut yedekte! Kupada Mondragon'u oynatmayacağını açıklayan Gerets, Aykut'un: son idmandaki formsuzluğu üzerine yine Kolombiyalıya döndü
Deniz kızağa çekildi, Serkan orta sahada Daum, derbi kadrosunda sürprizler hazırladı. Alman hoca A.Gücü maçında yedek bıraktığı Servet'i 11'e alıp Denizi kulübeye çekecek
F.Bahçe Nic'i arar Ortak görüş: 'G.Saray'da Aykut'un yerine Mondragon'un ilk 11'de oynaması doğru karar. Ancak derbiye damgasını Anelka'nın yokluğunda iki hocanın yapacağı hamleler vuracak.'..
Kongre bombası! Cengiz Sarıkaya Fulya gelirlerinin kaldırılmasına karşılık verilen önergenin oylanmasının usulsüzlük olduğunu iddia etti. Mahkeme usulsüzlük tespit ederse mali kongre tekrarl..
'En önemli engeli aştık' Tigana: 'Çok zor bir maçtı. Tur atladığımız için çok mutluyum. UEFA Kupası için en zorlu sınavlardan birini verdik. Şimdi finali istiyoruz.'
Kupanın Kartalı Gecenin en önemli tartışması, Kayseri'nin 35'te M.Hanefi ile bulduğu golün geçersiz sayılmasıydı. Kartal, son 15 günde 2 kez yendiği Kayseri önünde zorlandı ama 2-0'ın avanta..
Geç kalıyoruz! Güngör Mengi - Tartışmayı yanlış zeminde yürütmek, çare değil sadece gürültü üretir. 1 Mart tezkeresinin reddini sağlayarak Türkiye'yi Irak'taki gelişmelerin dışına düşüren v..
İşte Köşk'teki isim Merkez Bankası Başkanlığı için Sezer'in önünde bekleyen kararnamede, Arap sermayeli Albaraka Türk'ün genel müdürü Adnan Büyükdeniz'in adı var
Atama süreci daha sağlıklı yönbetilebilirdi Sanayiciler Merkez Bankası Başkanlığı' nın atanma sürecini eleştirdi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankası eski Başkanı Süre..
Bu ayıp bize ait! Zeki Çol (Spor) - Rekor bizde. İster gülün, ister üzülün... Koca Avrupa'da elimize su dökecek tek ülke yok! Bırakın yanımıza yöremize yaklaşmayı, üçü dördü birleşse dahi,..
Böyle Kartal olmaz Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Turu geçtin mi her şey güllük gülistanlıktır. Tamam iyi de, neydi o son dakikalardaki panik? Hem de 10 kişi kalan bir rakip karşısında
Tesbih başka namaz kılmak başkadır Süleyman Ateş - Kuran'da namaz kılınması emredilen vakit sayısı üçtür. Namaz vakitlerini belirleyen ayetler İsra 78/79, Hûd 114. ayettir. Diğer ayetlerde ..
Türban 'out', mescit 'in!' Mustafa Mutlu - Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin verdiği son kararla, türbanın siyasi simge olduğu, bu nedenle öğrencilerin üniversite kampusu içinde türbanla d..
Türkücü özgür olmalı.. Selahattin Duman - İnşaatlarda çalışan ameleye türkü söyleme yasağını şiddetle kınıyorum.. Turist kaçırıyorlarmış.. Benim memleketimin türküsüne katlanamayan turist g..
Bir işaret mi? Okay Gönensin - Her seçim öncesinde, iktidarda olan siyasi parti yarışa birkaç adım önde girer. Çünkü devletin imkânları kullanılarak değişik kesimlere 'dağıtım' başlar
Bir yorum lütfen ama anketsiz olsun! Haşmet Babaoğlu - Medya sokaktaki adama Sudoku pazarlıyor; zihin jimnastiği yapsın, oyalansın, eğlensin diye... Medyacılar da son zamanlarda toplumsal e..
Sıcak para seccadesinde namaz Mine G. Kırıkkanat - Demokrasiyi bu kadar konuşup demokrasiden bunca uzaklaşan, istikran diline dolayıp silkeleye silkeleye elinden düşüren başka bir ülke var ..
Merkez'den kriz tecrübesi de emekli oluyor! Ali Ağaoğlu - Merkez Bankası'nın yeni başkanının kim olacağının en azından yılbaşında belli olması, ekonomik aktörlerin yeni ismi anlaması ve tan..
Tüzmen'in Irak planları şaşacak gibi Elif Ergu - Habur'da kamyoncular açlık grevinde. Çünkü artık C2 belgesi almayan kamyoncu sınırdan geçemiyor, Ulaştırma Bakanlığı 26.02.2006 tarihinden i..
Barış kurtul! Necati Doğru - Eski bir İran takvimine göre yeni yılın habercisi... Ve ilkbaharın ilk günü... Çin'den Hindistan'a, İran'dan Azerbaycan'a, Arabistan'dan Anadolu'ya, çok geniş b..
Esrarlı isim Salih Neftçi - Pazartesi sabahı yatırımcılara duyurduğumuz gibi hafta esas olarak Merkez Bankası Başkanlığı'na ve Para Politikası Kurulu toplantısına odaklanmış durumda
Mağrip'te bir İsviçre kasabası İfran Tuğçe Baran - Tajin' konusunda hâlâ kararsızız. Sevdik mi sevmedik mi bilemiyoruz. Bizde nasıl bir sürü kebap çeşidi var onlarda da bir sürü 'tajin' çeş..
Kendi ülkesini eleştirmek cesareti Zülfü Livaneli - Birkaç hafta önce Syriana filmini görmüştüm. Arkasından da 'İyi geceler ve İyi Şanslar' filmini
Demokrat olmak kolay değil! Ruhat Mengi - Türkiye'de kendini demokrat ve aydın sananların (veya sayanların) durumu komik çelişkiler içerir aslında... Sık sık demokrasiden, saygıdan, herkese..
Delalet geride kaldı! Baykal, Türkiye'nin bu kadar sahipsiz bir tabloya hiç gelmediğini belirterek, 'Bu yaşananlar bize Türkiye'yi yönetenlerin artık dalalet sınırını aştığını gösteriyor' de..
Allah'ın izniyle tek millet, tek vatan, tek bayrak olacağız Başbakan'dan çağrı: Kalplerimize nifak tohumu atmak isteyenlerle aranıza açıkça mesafe koyun
Deutsche: Turizmde düşüş cari açığı yukarı çekecek Yatırım bankası Deutsche Bank, kuş gribinin etkisiyle turizm gelirlerinde azalma ihtimalini dikkate alarak, yıl sonu cari açık tahminini 26..
Büyükdeniz öne çıkıyor Hükümetin Cumhurbaşkanı Sezer'e sunulan kararnamede kimi işaret ettiği hala soru işareti. Ancak kulislerde ön plana Albaraka Türk Genel Müdürü Adnan Büyükdeniz isminin..
Atamam süreci daha sağlıklı yönbetilebilirdi Sanayiciler Merkez Bankası Başkanlığı' nın atanma sürecini eleştirdi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Merkez Bankası eski Başkanı Sür..
Erdem Başçı da televizyondan öğrendi Köşk'ten Erdem Başg'yla ilgili gelen açıklama Merkez Bankası'nda şok etkisi yarattı. Edinilen bilgiye göre başkanlığa vekalet eden Başçı da gelişmeyi tel..
Erdoğan, Başçı çalımı attı piyasa ters köşeye yattı Başçı'nın Merkez Bankası Başkanlığına atanmayacağını sürpriz açıklamayla öğrenen piyasalar kısa süreli panik yaşadı. Dolar 1.3450'ye çıkar..
Hükümet, BDDK'da yine Bilgin'le çalışacak Hükümet, görev süresi 31 Mart'ta dolacak BDDK Başkanı Tevfik Bilgin'le yola devam etmek istiyor
THY'den İMKB'ye ek sefer Türk Hava Yolları'nın yüzde 25 hissesi halka arz yoluyla özelleştirilecek. Üçüncü kez yapılacak halka arzda ek satış yapılması halinde kamu payı yüzde 46.43'e gerile..
Kod adı: HACI! Kitapta, ABD'nin Türkiye'den açılacak 'Hacı' kod adlı cephe için büyük çaba harcadığı belirtilerek, 'Tezkere reddi şok yarattı' denildi. Cephe açılmayınca 'Türklere git, k.çım..
Diyarbakır'da bir tek Apo eksikti! Bir haftadır ısıtılan Nevruz ateşini Diyarbakır'da 250 bin kişi yaktı. PKK yanlısı örgütler alandaydı. İmralı'nın mesajı üç bayraklı bir pankartın üzerinde..
Genelkurmay'ın 'tavır alın' çağrısı kime? Genelkurmay Başkanlığı'nın, KKK Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkındaki soruşturma talebini reddetme kararına ilişkin açıklaması Başkent gündemine 'bom..
O da afla çıkmış İki ay önce vahşice öldürülen taksicinin katili Eyüp Polat yakalandı. Polat gasp suçundan girdiği cezaevinden 'Rahşan Affı' ile çıkmış
5 milyar rüşvetle trilyonlarca liralık kaçakçılığa göz yumdular İstanbul Mali Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda yapılan ve 300 ton kaçak akaryakıtın ele geçirildiği Boğaz Operasyonu sonrası..
Gül'e doktor tavsiyesi: Bol bol kitap okuyun Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, sol kulağının zarında oluşan yırtılma nedeniyle geçirdiği operasyonun ardından nekahet dönemini yine GATA'da geçir..
Korg. Erdağı'ya soğuk duş: 31.5 yıl hapsi istenebilir Çünkü, mahkeme 'görevi kötüye kullanma' ve 'evrakda düzenleme' suçlamalarına ek olarak Korgeneral için 'birden fazla ihaleye fesat karış..
Lagendijk: Türban serbest olsun Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk, Türkiye'de üniversitelerde türban takılmasından yana olduğunu bildirdi
TV'ler Kürtçe yayına hazır Diyarbakır ve Şanlıurfa'da yayın yapan Gün TV, Medya FM ve Söz TV yarın Kürtçe yayınlara başlayacak
Dehşet anı 8 kişinin yaralandığı TIR kazası MOBESE kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi
Havada 30 milyon bavul kaybolacak Havayolu endüstrisi için 220 ülke ve bölgede bavul takibi yapan Genevre merkezli SITA şirketi, 2006'da dünyada 30 milyon bavulun havaalanlarında kaybolmasını..
ArabamMezat ilk satışı 25-26 Mart'ta yapacak Türkiye'nin en çok ziyaret edilen otomobil sitesi arabam.com ile Eskidji Müzayede Evi, arabamMezat projesini hayata geçirdi. Klasik otomobil pazar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10