22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ziraat, Halk ve Vakıfbank, KOBİ'leri 250-300 milyon YTL fonlayacak ANKARA - Ziraat Bankası, Halk Bankası ile Vakıfbank'dan oluşan grup, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) 250 ile 300 mi..
Telsim'in, "Taksitlendirme Kampanyası" 24 Mart'ta sona eriyor İSTANBUL - Telsim'in, hatları fatura borcu nedeniyle kapanmış ve yasal takip sürecine aktarılmış aboneleri için başlattığı "Taksi..
Kasaplar Federasyonu, hazır kıymaya karşı ANKARA - Hazır kıyma satışlarının serbest bırakılmasına karşı olduklarını bildiren Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Fazlı Yalçındağ, satışı..
İMMİB'in tasarım yarışmasında ödüller sahiplerini buluyor İSTANBUL - Türkiye'nin toplam ihracatının yüzde 30'undan fazlasını yaparak bu konudaki liderliğini sürdüren İstanbul Maden ve Metalle..
Özdoğan'dan Şemdinli protestosu Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili ve Şemdinli Komisyonu Üyesi İbrahim Özdoğan, Komisyon üyeleriyle birlikte bölgeye gitmeyeceğini belirterek, ''Korktuğum i..
Borsa 1.seansta %1,69 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 749,81 puan azalarak 43.649,63 puandan kapandı. Hisse senetlerinin değeri ortalama yüzde 1,69 düşt..
Kamu 2005 yılında 30.7 milyar YTL harcama yaptı / En çok ihaleye çıkan kurum Sağlık Bakanlığı ANKARA - Kamu İhale Kurumu, 2005 yılında toplam 30,7 milyar YTL'lik kamu harcaması yapıldığını bi..
İMKB, satıcılı ilk yarıyı 43500 desteğinin üzerinde kapadı/ Endeks, 750 puan kaybetti: 43650/ Döviz ve faiz arttı İSTANBUL - Borsa, haftanın üçüncü gününde de moralsiz seyrediyor. Yoğun satış..
Hiltonlar çizgi dizi oluyor Hilton otellerinin iki genç varisi Paris ve Nicky Hilton'un hayatı animasyon film oluyor. İnternetteki ''contact music'' sitesinde yer alan habere göre, Hilton kar..
'Neonaziler Dünya Kupası'nda Müslümanları katletme kararı aldı' iddiası 'Katliam' uygulanacakların başında Türkler geliyormuş
Nevruz kasetleri incelemede Öcalan posteri ile PKK flamaları açanlar kameralardan tespit edildi
Meşal: Direnişten vazgeçmeyeceğiz Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal, İsrail'e yönelik silahlı mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi veWashington yönetiminin Ortadoğu stratejisinin terörizmi..
Hariri için uluslararası mahkeme Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastiyle ilgili olarak Lübnanlı ve yabancı yargıçlardan oluşacak öz..
ABD Fransa'yı izlemiş ABD'nin, ikinci dünya savaşından sonra yıllarca Fransızların nükleer çalışmalarını takip ettiği anlaşıldı. Amerikan istihbaratının 1946 ile 1987 yılları arasındaki dönem..
Eurocopter'ın gözü Türkiye'de Dünya helikopter pazarının lideri Eurocopter, yeni nesil helikopterleriyle gözünü Türkiye pazarına dikti. Türkiye'yi askeri helikopterlerin yanı sıra ticari heli..
Tüketici Güven Endeksi geriledi Tüketici Güven Endeksi, bu yılın Şubat ayında, bir önceki aya göre yüzde 0,62 azalarak 101,10'a indi. Endeks, bu yıl Ocak ayında 101,74 düzeyindeydi. Güven end..
Dolar 1,35 YTL seviyesinde İstanbul serbest piyasada dolar 1,3520, avro 1,6320 YTL'den işlem görüyor. Kapalıçarşı'da 1,3460 YTL'den alınan dolar, 1,3520 YTL'den satılıyor. 1,6260 YTL'den alın..
Memura 80 YTL ek ödeme Kamuda ek zam almayan memurların yanı sıra, polis, hakim, savcı ve din görevlilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi ve öğretmenlere ödenen ek ders ücretinin artırılm..
9. Cumhurbaşkanı Demirel: Cumhurbaşkanı'nı mutlaka halk seçmelidir ANKARA - 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 20 yıldır Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesi gerektiğini söylediğini belirterek, "E..
Boru hattından çiçek hattına Dünyada ''21. Yüzyılın Projesi'' olarak gösterilen ve 3 ülke sınırlarında kalan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Türkiye bölümündeki 10 ilde, he..
Haliç'te yavru yunus Haliç'e giren yavru yunus balığı, kurtarılarak, salıverilmek üzere tekneyle Marmara Denizi açıklarına götürüldü. Vatandaşlarca sabah saatlerinde Eyüp Silahtarağa Sünnet K..
Yırcalı: Seçim istikrarı bozar Dünya Odalar Federasyonu Başkanı ve Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Rona Yırcalı, 2006'da yapılacak bir seçimin siyasi istikrarı bozabileceği uyarısında bulundu..
Halkbank'tan prim borcu olan Bağ-Kur'lulara kredi İSTANBUL - Halk Bankası, Bağ-Kur'lular için düzenlediği tüketici kredisi ile biriken prim borçları sebebiyle emekliliğe hak kazanamayan çalış..
Köprü ve otoyollardan şubat ayında 25 milyon YTL gelir sağlandı İSTANBUL - İstanbul boğaziçi köprüleri ile otoyollardan, 2006 yılı Şubat ayında sağlanan toplam gelir 24 milyon 961 bin 520 YTL..
Alo811, yeni uygulamalarla müşteri ödeme bilgilerini güvenceye alıyor İSTANBUL - Alo811 geliştirdiği yeni uygulamalarla müşteri ödeme bilgilerini güvenceye alıyor. Konuya ilişkin yapılan açı..
86 yaşındaki ninenin katili torunu çıktı İstanbul Gaziosmanpaşa'da yalnız yaşayan Gülsüm Şerifoğlu (86), geçtiğimiz Cuma günü evinde elleri ve ağzı bağlanarak öldürüldü
Korkak futbol Sinan Engin (Spor) - Beşiktaş, Tigana yüzünden az kalsın kupadan eleniyordu. Eğer Kayseri iyi bir gününde olsa, dünkü Beşiktaş'a fark atar kupadan elerdi
Hacı işi yattı Türkiye'yi batırın Kitapta, ABD'nin Türkiye'den açılacak 'Hacı' kod adlı cephe için büyük çaba harcadığı belirtilerek, 'Tezkere reddi şok yarattı' denildi. Cephe açılmayınca '..
Nevruz'da üçlü bayrak Bir haftadır ısıtılan Nevruz ateşini Diyarbakır'da 250 bin kişi yaktı. PKK yanlısı örgütler alandaydı. İmralı'nın mesajı üç bayraklı bir pankartın üzerindeydi: AB yolu ..
Bağdat'ta acil servis çalışanları 'çapraz ateşte' Hem direnişçilerden, hem de güvenlik güçlerinden tehdit alıyorlar Sürekli ölüm riskiyle burun buruna olan görevliler imkansızlıklardan yakı..
Sözde soykırımın yıldönümü yaklaşırken Türkler ABD'de girişim başlattı Emekli büyükelçiler Gündüz Aktan ve Ömer Lütem panelde konuştu Ermeni iddialarının tarihsel ve belgesel gerçeklere uyma..
CHP'de 'solda arayış' kavgası CHP Buca İlçe Başkanı Mehmet Süne, İzmir'de 'solda yeni arayışlar' konulu toplantıların düzenlenmesine öncülük eden Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Dİ..
Diyarbakır'da 40 kilo esrar ele geçirildi DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik ekipleri, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmı..
"İzmir Tiyatro Günleri" 27 Mart'ta başlıyor İZMİR - İzmir'de bu yıl 24.'sü gerçekleştirilecek olan "İzmir Tiyatro Günleri" 27 Mart'ta başlıyor. 24. İzmir Tiyatro Günleri, İzmir Büyükşehir B..
Sağlık fuarları Ekspomed ve Labtek, yarın TÜYAP'ta açılıyor İSTANBUL - Tıp sektöründe Avrasya'nın en büyük sağlık fuarları Ekspomed ve Labtek, yarın (23 Mart 2006 Perşembe) eş zamanlı olarak ..
TÜSİAD: Avrupa İş Dünyası, Avrupa'nın büyüme ve istihdam reformlarını acil olarak uygulamasını istiyor İSTANBUL - TÜSİAD, "Avrupa İş Dünyası, Avrupa Konseyi'nden büyüme ve istihdam için gerek..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.85, yıllık yüzde 14.41 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.83, yıllık yüzde 14.41 olarak açıklandı 22 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
İş etiğinin en yüksek olduğu sektör otomotiv Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı’nın (TEDMER) yaptırdığı "Türk İş Gücünün İş Etiğine Yaklaşımı- 2005" başlıklı araştırma, iş etiğinin en yüksek..
Çanakçı: Bir kişilik istihdamın maliyeti 125 bin YTL Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakçı, tarım sektöründe bir kişilik istihdam için 58 bin YTL, enerji yatırımları için ise 928 bin YTL’ye ..
Tüketicinin güveni azaldı Tüketicinin satın alma gücü ve mevcut dönemin dayanıklı tüketim malı satın almak için uygunluğuna dair değerlendirmesinin kötüleşmesi nedeniyle Tüketici Güven Endeks..
Barmek Holding: Azerbaycan, imtiyaz sözleşmemizi yeniden değerlendiriyor İSTANBUL - Barmek Holding'in, basında çıkan haberlere istinaden yaptığı açıklamada, Azerbaycan hükümetinin tüm özelleş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10