21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Su Forumu, GAP'ı dünyaya açacak Dünya Su Forumu'nun 5. toplantısı 2009 yılında İstanbul'da yapılacak.
Türkmenbaşı’na kültür ve barış adamı ödülü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Türkmenistan Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı’na ‘Tüm Zamanlar Devlet, Kültür ve Barış Adamı Ödülü’ verdi.
[HABER İZLENİM] Karakum’un parlayan mücevheri Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın davetlisi olarak Türkmenistan’a çağrıldığımda, gerçekten heyecanlandım. Orta Asya’nın yıldızı parlayan ülkesine..
Bakandan, inşaat işçilerine türkü yasağı kararına destek Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, işçilerin türkü söylemesinin yasaklanmasını olumlu bulduğunu söyledi.
‘Trafik suçuna maç cezası verilmesi kanuna aykırı’ Kayseri’de trafik suçu işleyen bir vatandaşa mahkeme tarafından maça gitmeme cezası verilmesi tartışmaya neden oldu.
El Kaide davasında Sakka bilmecesi El Kaide terör örgütünün üst düzey yöneticisi olduğu ve 15-20 Kasım bombalı saldırılarına finans desteği sağladığı iddiasıyla ömür boyu hapsi istenen Louai ..
Avukat Sayan: Sakka’yı CIA değiştirmiş olabilir Sakka'nın hazırlık sorgusuna katılan ve aynı davada Hamed Obysi'nin avukatlığını yapan İlhami Sayan duruşmadaki kişinin Sakka olup olmadığından..
Devletin gizli anayasası ‘sauna’dan çıktı Bir eski emniyet genel müdür vekili, bir yüzbaşı ve bir mafya liderinin tutuklandığı Sauna Çetesi'ne yönelik operasyonda ilginç belgelere ulaşıldı.
Cezaevine operasyonda gardiyanlara gözaltı Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir buçuk aydır yapılan takip sonucunda, Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’nde para karşılığı mahkûmlara uyuşturucu..
Provokasyona karşı kameralı denetim Diyarbakır’da bugün yapılacak Nevruz kutlamaları için bütün hazırlıklar tamamlandı. İzinleri kaldıran Emniyet Müdürlüğü her türlü ihtimali göz önünde bulun..
Nevruz’a yabancı gözlemci provokasyonu Güneydoğu’daki Nevruz kutlamalarında halkın arasına karışan yabancıların kutlamaları provoke etmeye çalıştığı belirtildi.
Terör örgütünün Nevruz tahriki tutmadı Nevruz bayramı kutlamaları birçok ilde yine bölücü örgütün gösterisine dönüştü. Yurt genelindeki gösterilerde toplam 46 kişi gözaltına alındı, ancak üzü..
Şehit babası: Ben de Kürt’üm PKK’nın Kürtlerin hakkını savunduğuna inanmıyorum Terör örgütü PKK’nın ilk eylemlerine başladığı günden bu yana binlerce asker, güvenlik görevlisi, öğretmen, imam..
Genelkurmay’dan soruşturmaya izin yok Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli iddianamesinde yer alan iddialar için Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile bölgedeki 3 komutan hakkınd..
Van savcısı hakkındaki inceleme tamamlandı Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu müfettişleri, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkındaki incelemeyi tamamladı.
Hukukçular açıklamaya tepkili Hukuk çevreleri, Genelkurmay Başkanlığı’nın Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Şemdinli iddianamesine yönelik açıklamalarını yargıyı etkileme olarak değerlendirdi. ..
Görevini yapan savcıyı suçlamak yanlış Şemdinli olaylarının tanıklarından CHP Hakkari Milletvekili Esat Canan, Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklaması üzerine yaptığı değerlendirmede Van savcıs..
Çiçek: İddialar hukuka göre değerlendirilir Hükümet, Van Cumhuriyet Başsavcısı tarafından hazırlanan Şemdinli iddianamesine ilişkin Genelkurmay Başkanlığı açıklamasına kısa bir değerlendirmey..
Kretschmer: Adlî süreç için görüş bildiremem AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Kretschmer, Türkiye’de başlatılan reformların devam etmesi gerektiğini belirtti.
Aşı üretimine yabancı sermaye desteği Aşı için her yıl yaklaşık 18 milyon dolar harcama yapan Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de aşı üretimi için kolları sıvadı. 2006 Bütçe Kanunu’na ‘yabancı firma..
Eczane açmak artık daha zor Sağlık Bakanlığı, eczane açmak için yeni kriterler belirledi. İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan taslağa göre Avrupa ülkelerinde olduğu gibi n..
Eczacılardan TEB’e aidat tepkisi Eczanelerin resmi kurumlarla her yıl yaptıkları sözleşmelerin kağıdı, Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından astronomik rakamlara satılıyor.
Sakallı olduğum için doktor, bebeğimi tedavi etmedi Daha önce annesi çarşaflı olduğu gerekçesiyle 5 yaşındaki bir çocuğu tedavi etmediği iddiası ile gündeme gelen Zeynep Kâmil Hastanesi Çocuk..
Binlerce kitap ‘elden ele’ dünyayı dolaşıyor ABD’de bir mühendis tarafından kitap okuma ve okutma alışkanlığını yaygınlaştırmak için başlatılan "bookcrossing’’ yöntemi ile dünyada dolaşan kit..
Pazar günü, yaz saati uygulamasına geçilecek Yaz saati (ileri saat) uygulaması, 26 Mart Pazar günü 01.00’de, saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılacak.
‘İslam coğrafyası içinde en güvenli ülke Türkiye’ Alman Terörizm Araştırma ve Güvenlik Politikası Enstitüsü uzmanı Kai Hirschmann, Alman turistler için İslam ülkeleri arasında en güvenli ülke..
İngiltere’nin üç başbakan görmüş köşk kedisi öldü İngiltere başbakanlarının Downing Sokağı’ndaki resmi konutunun kedisi olan Humphrey’nin önceki gün öldüğü açıklandı.
Kolay doğum yapmanın yolu egzersizden geçiyor Hamile kadınlar çocuğunun düşmesinden, erken doğum yapmaktan ya da bebeğin kordona dolanacağından korktukları için mümkün olduğunca az hareket et..
Dolmabahçe’nin 150. yaşına muhteşem kutlama Osmanlı’nın en ihtişamlı sarayı olan Dolmabahçe Sarayı 150 yaşında. Sarayın 150. yaşı, yıl boyu sergiler, paneller ve konserler gibi çeşitli etkinl..
‘150. yıl programı, medeniyetimizi yansıtacak’ Dolmabahçe Sarayı’nın 150. yılı programını bir basın toplantısıyla açıklayan Meclis Başkanı Bülent Arınç, "150. yıl kutlama programı, medeniyeti..
Kapıkule’de şarkılara gümrük yok "Aşka hudut çizilmiyor Mihriban" dediği gibi Abdurrahim Karakoç’un, sanat da bir aşk işi ve sınır tanımıyor aşk gibi.
Dünya Şiir Günü’nde şairler yürüyecek 21 Mart Dünya Şiir Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) bugün ‘Şairler Yürüyor’ başlıklı bir etkinlik gerçekleştirece..
Paris’teki gösteriler banliyöye sıçradı Fransa’nın başkenti Paris’in sorunlu banliyölerinden Seine-Saint-Dennis’deki Drancy Lisesi’nde dün, yeni istihdam yasasına karşı çıkan öğrencilerle pol..
KKTC, Rum onaylı AB yardımı almayacak AB’nin onayladığı Kıbrıslı Türklere yönelik 136 milyon Euro’luk mali yardım KKTC’de krize neden oldu.
Şampiyon belli Hürriyet İddaa hız kesmiyor. Okuyucularımızın paralarına para katma iddiasıyla yola çıkan ekibimiz hedefi 12’den vuruyor.
Önce borcunu öde Ligin sonu yaklaştıkça G.Saray’ın özüne döndüğüne dikkat çeken Ekşioğlu, "Bunlar son çırpınış anlarında yapılan sapma sapan açıklamalar. Bugüne kadar elde ettiğimiz 16 alın t..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10