21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İlk maç 0-0 bitmiş gibi oynayacağız' Daum: 'Korkmuyoruz, bu maçın üstesinden gelecek güce sahibiz. Turu geçersek, kupayı müzemize götürürüz.'
Karan ve Nobre'nin finali Kariyerinde Fener'e 9 gol atan Ümit Karan ile Cimbom ağlarını 3 kez havalandıran Marcio Nobre derbinin kaderini çizecek. İkili bu sezon takımlarının en golcü isimle..
Oscar kalıyor Başkan Yıldırım Demirören'le görüşen Fransız teknik adam 'Cordoba kalabilir. Ancak lig ve Avrupa maçları nedeniyle yanına tecrübeli bir kaleci alınmalı' dedi
Dipte kazan fokurduyor! Her hafta sonuncunun değiştiği ligde son 9 haftaya girilirken düşmeye aday 8 takım var. Ligin gediklileri Samsun, D.Bakır ve Malatya tarihlin en kritik döneminde
Halilhodziç'ten Szymkowiak'a tehdit Samsunspor galibiyetine rağmen maç sonrası oyuncularını ağır bir şekilde eleştiren teknik direktör Vahid Halilhodziç'in Polonyalı yıldız Szymkowiak'ı haft..
Ah şu hakemler Hakan Yaşar (Spor) - Tartışmalı penaltıları geçtik, sezon başından beri 'elle' hiç görülmüyor. Maalesef iyi hakemimiz yok. Ancak, hakem hatalarıyla kulüpler başarısızlığın üs..
Japonlar rüşvete karşıymış Bülent Akarcalı - Japonya, arkeolojik araştırma ve müze kurma amacıyla verdiği üç kuruşluk hibe yardımdan, rüşvet alınmayacağına dair garanti istemiş
Böyle rezalet görülmedi! Yüksel Aytuğ - Bir kaç haftadır bekliyorum. Flash TVdeki 'Amerikan Güreşi'ne kim müdahale edecek diye... Umuyordum ki, bu ulusal kanalın yöneticileri kendi ekranlar..
Adam kayırmak torpil ve rüşvet toplumu çürütür Süleyman Ateş - Adaleti saptıracak, başkasının hakkına engel olacak biçimde torpil yapmak, adam kayırmak haramdır ve en büyük günahlardan biri..
Orta sınıf canlanıyor Seyfettin Gürsel - Pazar günkü yazımda 1994'ten 2004'e Gini hesabıyla gelir eşitsizliğinde 4 puanlık iyileşme olduğunu belirtmiştim. Bu olumlu gelişmenin 2 puanı son b..
Onun annesi Türk! Mustafa Mutlu - Nevruz'u 'Apo'ya özgürlük' kampanyasına çevirenlerin görüntülerini televizyondan izledikçe, aklıma 16 Şubat 1999'da yaşananlar geliyor
Genişleme politikasına sistemli müdahale Cengiz Aktar - Eğitim Kültür başlığında fiilî müzakerelerin başlatılması konusunda AB ile Türkiye arasında epeyidir süren ve geçtiğimiz hafta kamuoy..
İlişmeyin standardıma.. Selahattin Duman - Köşe yazarı olarak bir ilke imza atıyorum ve Türk Standartlar Enstitüsü'nün değerli uzmanlarına zahmet vermemek için kendi standartlarımı kendim b..
Bir yol bulunacak Okay Gönensin - Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli iddianamesinde suçlanan üst düzey komutanlarla ilgili soruşturma yapılmasını reddetti. Bu doğaldır. Ancak bu ret yazısında..
Zerdüşt böyle demedi ki... Mine G. Kırıkkanat - Doğada gün-tün eşitliğine denk gelen 21 Mart, Afganlar, Persler (İranlılar), Kürtler ve Orta Doğu'nun çeşitli cemaatlarınca 'yeni yıl' başlan..
İç tasarruflarda yetersizlik Gazi Erçel - Türkiye'nin, dünya kıyaslamasında, iç tasarruflan yüksek ülke kategorisi içinde yer aldığını biliyoruz. Asya ülkeleri kadar olmasa da, milli gelire..
Çarşıda buldum bir eşek Tuğçe Baran - Her geçen gün daha derinlere dalıyoruz. Hem coğrafya olarak hem de ruh olarak.. Meknes'i terk edip Fes'e geldik. Her zamanki gibi nerede kalacağımıza d..
Bir düşünür, bir kitap Zülfü Livaneli - Bugün sizlere yaşayan en önemli Fransız düşünürlerinden biri olan Alain Badiou'dan bahsetmek istiyorum.
Enayi isek diyecek yok! Ruhat Mengi - Pazar günü yazdığım 'yine başörtüsü aldatmacası' başlıklı yazıda Emine Erdoğan'ın ağabeyinin zoruyla, Merkez Bankası'na başkan adayı olarak atadıkları ..
Arıza var! Güngör Mengi - Orgeneral Büyükanıt'ı suçlayan iddianameye askerin cevabı çok sert oldu. Büyükanıt'ı çete suçlamasına hedef yapan Şemdinli iddianamesine tepki göstermediğini hatır..
Ameliyat olan Gül ABD ziyaretini iptal etti Ağır bir üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren Dışişleri Bakanı Gül'ün Tunus seyahati sırasında, basınç yüzünden kulaklarında, travma oluştu
Kabine üyelerinin eşleri çağrılmadı Cumhurbaşkanı Sezer'in eşi Semra Sezer, Ulusal Eğitime Katkı Kampanyası çerçevesinde düzenlenen 'Yaşama ve Yaşlıya Saygı' etkinliğine katıldı
Finans'ta son teklif 29'unda Finansbank'ta finale kalan iki talipten Yunan BNG ile görüşme geçen hafta tamamlandı. Citibank'la ise bu hafta bir araya gelinecek. Taliplerin son teklifleri 29 ..
Darısı Merkez'in Nisan toplantısına Para Politikası Kurulu'nun 23 Mart'ta toplanabilmesi için Binay ve Özatay emekliliklerini erteledi. Ancak sonraki toplantı için iki yardımcı gerekiyor
Sanayicinin kuru 1.60 YTL Bankalar Birliği Başkanı Özince'nin 'YTL aşırı değerli, rejimi bozmadan bir şey yapılmalı' demesi kur tartışması başlattı. Özince'yi referans alan sanayici rakam te..
Emlak patladı, 1.3 milyon adet gayrimenkul satıldı Emlak piyasası, 2005'te zirve yaptı. Vatandaş gayrimenkule 33 milyar 129 milyon YTL ödedi. Satılan emlak sayısında yüzde 12 artış oldu
Turizm kan kaybediyor sektörün gözü Mayıs'ta Karikatür krizi, kuş gribi ve değerli YTL turizm sektörünü vurdu. Turist sayısı Ocak'tan sonra Şubat'ta da geriledi. Trendin Mayıs'ta dönmesi bek..
Ali Desidero ile dünyaya 'Hayırlı tıraşlar' diyecek Ali Desidero reklamı ile 'efsane geri döndü' diyen Derby, 50 milyon dolarlık yeni yatırımıyla dünya devlerine kafa tutmaya hazırlanıyor
Türkiye gaza bastı İsrail Başbakan Vekili Olmert, Rusya'dan alacakları gazı Türkiye üzerinden geçirmek için prensip anlaşmasına varıldığını açıkladı
Sözde Nevruz özde Apo şov Yüksekova'da ki Nevruz kutlamaları da Apo gölgesinde kaldı. Çoluk çocuğun eline bile PKK bayrağı veren grup, Öcalan'a özgürlük istedi
Büyüyünce İstanbul'a gideceğim 10 yaşındaki Ali Çınar, Yüksekova'daki Nevruz'un en anlamlı siması oldu
AKP'li vekile 3.5 yıldır bedava kurum lojmanı AKP, milletvekili lojmanlarını boşalttı. Ancak Siirt Milletvekili Öner Gülyeşil'in 3.5 yıldır Enerji Bakanlığı lojmanlarında oturduğu ve tüm uya..
3 bin çocuk ölümle pençeleşiyor 1987-2005 yılları arasında Sağlık Bakanlığı'nın kararıyla çocuklarda uygulanan kızamık aşısının tek doz uygulanması, SSPE hastalığının başlıca nedeni olarak g..
Arkasında kim var Özkök, Büyükanıt için soruşturma izni vermedi; hem savcı hem 'arkasındaki çarpık zihniyet' için yasal işlem istedi
Korgeneral Erdağı bugün hakim karşısına çıkacak Ağustos ayında birinci sıradan orgeneral rütbesine terfi etmeyi beklerken sanık sandalyesine oturan 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Ethem Erdağ..
Babasının tek sultanı da eksik doz aşı kurbanı Ankaralı berber Adem Akbaş'ın, 11 yıllık tedavi sonrası dünyaya gelen kızı Nursultan, kızamık aşısının tek doz kullanımının yol açtığı SSPE ned..
'ABD'lileri öldürdüm ayağa kalkmam' El Kaide'nin üst düzey yöneticilerinden Louai Sakka dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Ancak 'Ben cihat ettim. Allah'ın selamı mı sizin karşınızda ayağa k..
İstanbul 'polise primle' kurtulur Her 4 suçtan biri İstanbul'da işlenince bölge milletvekilleri harekete geçti. Hazırlanan raporda Emniyet ve Valilik 'güvensizlik yaratıyor' denilerek eleşti..
Tüm dünya 'çık git' diyor Amerika iyice yerleşiyor! AP'ye göre ABD, Irak'ı terk etmeye hiç niyetli değil. Zira, 1 milyar $ harcayarak üslerini baştan sona yeniliyor
Sezer: Nevruz barış getirsin Liderler bayram dolayısıyla yayımladıkları mesajlarda, Nevruz'un birleştirici yönüne dikkat çekti.
Kaideci Sakka şov yapınca... Kaide'nin 'özel görevli üst düzey yöneticisi' olduğu iddiasıyla müebbet hapis talebiyle yargılanan Louai Sakka ayağa kalkmayı reddedince salondan çıkarıldı.
Mesaj Panosu Bakacak Şehit Yüksel Bayhan İlköğretim Okulu Balıkesir merkeze bağlı Bakacak Köyü'nde yer alıyor. Bu mail'i yazıyorum çünkü sizlerin yardımına ihtiyacımız var.
Üniversiteliye kariyer günü Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi (BÜKAM), öğrencilerin iş yaşamına daha donanımlı hazırlanmalarına ve kariyer yollarını belirlemelerine destek olmak için...
Üniversitelere 5 bin yeni kadro Üniversitelere 2006 yılı için 2 bin yeni kadro daha verilecek. Önceki yıl Bütçe Kanunu ile öngörülen 3 bin kadroyla birlikte üniversitelere alınacak idari ve a..
Gül'e kulak ameliyatı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, iç kulağında ortaya çıkan travma nedeniyle dün Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) operasyon geçirdi. Üst solunum yolu rahatsızlığına ..
Akdeniz'in en iyisi 'Kar' Yazar Orhan Pamuk'a Avrupa'dan bir ödül daha geldi. Fransa'nın 2006 yılı Akdeniz En İyi Yabancı Roman Ödülü, Orhan Pamuk'un 'Kar' adlı romanına verildi.
'Devletçilik de irtica sayılır' AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, 'irticai faaliyetlerin her türlüsüne' karşı olduklarını belirtirken devletçi ekonomiyi savunmanın da bir irtica olduğunu ..
TBB: Tepki doğal Genelkurmay Başkanlığı'nın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt dahil hiçbir komutana soruşturma izni vermeyip, Şemdinli iddianamesini hazırlayan savcı Ferhat S..
Fuhuş çetesi gözaltında İzmir Başsavcılığı'na dilekçe veren, 12-17 yaş arasındaki erkek çocuklar, internet, telefon ya da yüz yüze görüşmelerle kendilerini kandıran bir şebeke tarafından çıpl..
'Sauna'dan MGSB çıktı Kamuoyunda 'Kırmızı Anayasa' olarak bilinen Milli Güvenlik Kurulu Siyaset Belgesi (MGSB), Küre Operasyonu'na konu olan Sauna Çetesi'nden çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10