21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atlas Jet, 14 Nisan'da Isparta uçuşlarına başlıyor ISPARTA - Atlas Jet, 14 Nisan'dan itibaren Isparta-İstanbul uçuşlarına başlayacak. Atlas Jet'in uçak seferleri başlatması dolayısıyla Ispar..
Erdoğan'ın 'lan' dediği çiftçiye 'hakaret' davası açıldı MERSİN - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mersin ziyareti sırasında tartışan çiftçi Mustafa Kemal Öncel hakkında 'kamu görevlisine ha..
Elazığ'da otobüs devrildi: 20 yaralı ELAZIĞ - Elazığ'da bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada 20 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Kenan Akbaş idaresindeki 34 ZN 3010 plakalı yolcu otobüsü,..
Borsa güne 44 bin 406 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 19,61 puan düşerek 44.406,66 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Çimento üreticileri greve karşı lokavt kararı aldı İSTANBUL - Çimento sektöründe sendikanın grev kararı alması sonrasında şirketler lokavt kararı aldı. Çimse-İş Sendikası'nın geçen hafta 44..
Bush: Irak'ı teröristlere bırakmayız ABD Başkanı George W. Bush, ABD'nin Irak'ta, "zaferden" başka hiçbir sonucu kabul etmeyeceğini ve Irak'ı teröristlere bırakmayacağını belirterek, "Bir gün..
ÖİB, THY'deki yüzde 25 hissesini halka arz şeklinde özelleştirecek İSTANBUL - ÖİB, THY'de bulunan hisselerinin yüzde 25'lik kısmını halka arz şeklinde özelleştirme kararı aldı. Satış işlemi 1..
Angry Mersin farmer being charged with "insulting" PM Erdogan The Mersin farmer who engaged in a public verbal argument with Prime Minister Recep Tayyip Erdogan last month is being tried on t..
Bağcılar'da korsan gösteriye polis müdahalesi: 1 yaralı İSTANBUL - Bağcılar'daki korsan gösteri sırasında belediye otobüsünü taşlayan 60 kişilik gruba polis ateş açtı. Olayda 1 kişi ağır yara..
İzmir'de çocuk pornosu operasyonu / 9 kişi gözaltına alındı İZMİR - İzmir'de, yaşları 12 ila 17 arasında değişen çocukların çıplak görüntü ve fotoğraflarını çekerek, çocukları şantajla cinsel..
Hükümete göre, gelir dağılımı, yoksulluk ve istihdamda sağlıklı bir gelişme yaşanıyor ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, gelir dağılımı, yoksulluk ve istihdam konusunda dü..
Bakan Çiçek'den Şemdinli iddianamesi değerlendirmesi /" Yasalar çerçevesinde usul bellidir" ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin yasaları olan bir ülke olduğuna..
10 bin ölüye maaş Emekli Sandığı'ndan 10 bin ölünün maaşının çekildiği ortaya çıktı.
4 şirketten daha 2005 yılı bilançosu/ Soda Sanayii'nin karı 12.7 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 4 şirket daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı. Soda Sanayii'nin 2005 yılı konsolide n..
Yatırım Promosyon Ajansı tasarısı imzaya açıldı ANKARA - Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yabancı yatırımın cazip hale getirilmesi için Başbakanlığa bağlı Türkiye Yatırım Promosy..
4 şirketten daha 2005 yılı bilançosu/ Soda Sanyii'nin karı 12.7 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 4 şirket daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı. Soda Sanayii'nin 2005 yılı konsolide ne..
Atuf Kansu ödülü Sezer'e Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü, Çiğdem Sezer'in oldu. Adnan Binyazar, Abdülkadir Budak, Müslim Çelik, Refik Durbaş, Bahar Gökler, Emin Özdemir'den oluşan Ceyhun Atuf Ka..
Dört katta dört hayat Sezonu 'Adviye' adlı oyunla açan Tiyatro Öteki Hayatlar, şimdi de 'Öteki' ile seyirci karşısında. Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nun mezunlarınca kurulan tiy..
Roberts'ın hayatı çocuk! İkiz bebeklerinin doğumundan sonra sinemadan ayrı kalan Oscar'lı Julia Roberts, 'Daniel Isn't Talking' adlı yapımla dönüyor.
Mesaja dikkat! Uzun zamandır geceleri dışarı çıkmayan Deniz Akkaya bir döndü, pir döndü. Hemen her gece bir başka mekanda rastlıyoruz mankene... Önceki gece de Bostancı Gösteri Merkezi'nde k..
Nihayet evleniyorlar 2003 Türkiye Güzeli Tuğba Karaca, basketçi sevgilisi Cömert Küce'yle 'nihayet' evleniyor. Limon Company'nin sahibi Barış Küce'nin oğlu olan Cömert Küce'yle 2 yıldır büyü..
Şarkısı kötü yola düştü Podyumlardan sahnelere transfer olan Aysu Baceoğlu önümüzdeki ay ilk albümünü çıkaracak. Ancak Baceoğlu'nun albüm çıkmadan şarkısı internete düştü. 'Hadsiz' adındaki ..
Kafası karışmış! Bir defile için İstanbul'a gelen Hıristiyan Ortodoks Tuğçe Kazaz'ın, parmağındaki Arapça 'Allah' yazılı yüzüğü ve boynundaki Ayetel Kürsi duası şaşırttı
Bu deney dünyanın sonunu getirebilir! Bilim adamları 2007'de evrendeki her kütlenin yapı taşını oluşturan 'Tanrı maddesi'ni bulmayı amaçlıyor. Ancak ünlü yazar Dan Brown'a göre bu deney bir ..
Hükümet topu Sezer'e attı Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Merkez Bankası'na yapılacak atama ile ilgili olarak hükümetin yapabileceği bir şey olmadığını belirtirken topun Cumhurb..
Cargill'e Danıştay'dan kötü haber Danıştay 10. Dairesi, Cargill Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait, üzerinde mısır işleme tesislerinin bulunduğu alanın 'özel endüstri bölgesi' ilan edilmesin..
Hazine borcunu erken ödeyecek Hazine, bugün 14 Haziran 2006 tarihli senede ilişkin geri alım ihalesi düzenleyecek. Hazine'den yapılan açıklamaya göre, bugünkü 22 Mart valörlü geri alım ihales..
Aracılar hisseyi dört günde sattı Aracı kurumlar, 2005'in ilk dokuz ayında konsolide bazda 190 milyon YTL (143 milyon dolar) net kâra ulaştı. Aracıların 2005 Eylül dönemi konsolide mali veril..
GAP'tan 3 milyar dolarlık ihracat Başbakanlık GAP İdaresi Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, son yıllarda Ortadoğu ülkeleriyle kurulan iyi ilişkilerin ticarete olumlu yansıdığını belirter..
Turist sayısı şubatta yüzde 10 azaldı Türkiye'ye giren yabancıların sayısı ocaktan sonra şubatta da azalmaya devam etti. Türkiye'ye şubatta giriş yapan yabancı ziyaretçilerin sayısı, geçen yı..
Mısır doğalgazı için anlaşma Mısır doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, önceki gün Kahire'de Mısır doğalgazının Türkiye üzerinden Avr..
EPDK'dan benzinciye uyarı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) bazı akaryakıt istasyonlarının yükümlülüklerini yerine getirmediği yönünde ihbar ve şikâyetler geldi.
Elektrik lisansları yargıda Elektrik piyasasında serbestleştirme yargıya gidiyor. Bir bölgede üretim lisansı verilmesiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı çıkarılmasına önayak olan Elektrik M..
Haham, 'dinler BM'si öneriyor Ortadoğu, Avrupa, Asya ve ABD'den 150 kadar Yahudi ve Müslüman dini temsilci, Paris merkezli barış vakfı 'Hommes de Parole'un düzenlediği 2. Barış İçin Uluslarar..
Gazze'de insani alarm Filistin'de hükümet kuran Hamas'ı boğmaya çalışan İsrail'in Gazze Şeridi'nin tek ticari kapısı Karni'yi kapatması Gazzelileri açlığa sürükledi.
Papa 'Ermeni zulmü'nü andı Ermeni Patriği Nerses Bedros Tarmouni'yi ağırlayan Papa 16. Benediktus, 'Ermeni soykırımı' iddialarıyla ilgili olarak, "Ermenilerin maruz kaldıkları korkun..
Fransa genel grev eşiğinde Fransa'da sosyal hakları budayan yeni iş sözleşmesi yasasının (CPE) iptali talepleri karşısında geri adım atmayan hükümet, genel grev tehdidiyle karşı karşıya.
FBI ajanının cebi delik FBI öyle maddi sıkıntı çekiyormuş ki, ödeneksizlikten 11 Eylül saldırılarının hedefi New York'ta görev yapan ajanları e-posta hesabı alamıyormuş.
Almanya'da Türk dehşeti Almanya'nın Hamburg kentinde, eşinin başını kestiğini itiraf eden 40 yaşındaki Türk asıllı Atilla S., ifadesi alınmak üzere götürüldüğü karakolda olay çıkararak, üç po..
Zamane çocuğu teknolojiye uydu ailesini unuttu! Uzmanlara göre geleceğin ailesi, 'aynı odada oturan ancak birbirleriyle konuşmadan dizüstü bilgisayarlarında kendi dünyalarını yaşayan' bireyl..
'First' kedi öldü İngiltere yasta İngiliz Başbakanlık Konutu'nun 18 yaşındaki kedisi hayatını kaybetti. 'Devlet memuru' statüsündeki Humphrey'nin ölümü üzüntü yarattı
Ruhname'yi hatmedin doğrudan cennete gidin Türkmenistan Devlet Başkam Saparmurat Niyazov, (Türkmenbaşı) olay yaratan icraatlarına bir yenisini ekledi. Daha önce çöllerle kaplı ülkesine buzda..
Bu bakir koylara kıymayın Muğla'deki Kissebükü ve Çökertme koylarını beton yığınına çevirecek hükümet kararına karşı TÜRSAB Başkanı sert çıktı: Doğaya ve turizme zarar verir
Doğum gününde babasız kaldı Çocuklarının doğum gününü kutlamak için yola çıkan bankacı ile eşinin otomobiline alkollü sürücünün kullandığı araç çarptı. Bankacı öldü, eşi ile minik oğlu yaral..
Avustralya'yı kasırga vurdu Amerika'dan sonra Avustralya da son 30 yılın en şiddetli kasırgasına teslim oldu
'Bush sarhoş bir eşektir' Venezuela lideri Hugo Chavez, ABD Başkanı Bush'u yerden yere vurdu
Yolun sonu! Irak Savaşı'nda 'gazi' olan İngiltere Başbakanı Tony Blair zor durumda. Ülkenin en güçlü 3 yayın kuruluşunun istifaya çağırdığı Blair'in günleri sayılı...
Fransız öğrenciler sakinleşmiyor Fransa'da işçiler ve öğrenciler, hükümetin 26 yaşından küçüklerin işten atılmasını kolaylaştıran istihdam yasasına ateş püskürüyor
Hedef tahtası oldum 'G.Saray'a 35 milyon $ faizsiz kredi verdim, 3 milyon $ da bağışladım. Ama şimdi bana 'fırsatçı' diyorlar.' 'G.Saraylı olmasam, elimdeki hisseleri bırakmam, çok kâr ederi..
Ceketi alıp gitmem 'Şartlar ne olursa olsun başkanlığa yeniden adayım. İnsanlar beni dobra olduğum için seviyor. Gerizekâlı değiliz. Yarım kalan işlerimi bitirmeden gitmek işime gelmez.'
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10